Ispiši stranicu | Close Window

NULL Tester !?

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Accessories
Ime foruma: Dodatni pribor
Opis foruma: Pitanja, preporuke, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14930
Datum ispisa: 19.siječanj.2019 u 11:24
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: NULL Tester !?
Objavio: JANZI
Tema:: NULL Tester !?
Datum objave: 09.siječanj.2019 u 21:52
He, he, ... mig

https://www.youtube.com/watch?v=ZyWt3kANA3Q" rel="nofollow - Uf

-------------
''You can hear a lot by listening !!''

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 09.siječanj.2019 u 22:55
Janzi, kad si vec otvorio temu sa he,he,.... + link, daj  izreci svoje misljenje.

Ja se osobno ne slazem jer mislim da je pristup prebanalan iako sam pristalica mjerenja.  Null test koji se ovdje predstavlja je tek jedan djelic uobicajnih funkcija koje se koriste u skoro svakom mjerenju, a njuška sad prica da je otkril nešto novo.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 09.siječanj.2019 u 23:07
Pa, zanimljiv je zakljucak, da svi kablovi isto prenose audio signal...dakle, da prema testu nema razlike izmedju njima.
Dao ti 3, 300 ili 3000 dolara isto ti je.
Sve ostalo je vudu.

-------------

Datum objave: 09.siječanj.2019 u 23:24
Ne, ne, tvoje misljenje.

Znam ja sto je receno u filmicu.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 09.siječanj.2019 u 23:30
U biti je potvrdio moje skromno misljenje, da kablovi nisu neki bitan dio dobrog sistema i da ne treba izdvajati puno para. Tolike.   

-------------

Objavio: zuzi
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 00:02
Dobri glasonoše ne prepravljaju vijesti ali je problem da li ih vladari ne žele čuti . Ako je vijest ......

-------------
Think pozitiv stay negativ

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 00:02
Treba biti naivan ili novajlija u svemu ovome pa povjerovati da se pojavio "mesija" koji je izmjerio zašto nešto bolje ili različito zvuči. Treba li ponoviti da postoji cijela sila komponenti (glupo mi pojedinačno eleborirati) koje imaju mršava mjerenja a zvuče jako dobro.
Kao i uvijek. Ljudi ne traže objašnjenja. Traže samo potvrdu svog mišljenja...

Objavio: zed_alive
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 10:29
Gašo je napisao bitno:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Null test koji se ovdje predstavlja je tek jedan djelic uobicajnih funkcija koje se koriste u skoro svakom mjerenju,

I tu je problem sa svim tim tzv. 'objektivistima'. Prvo uzmu jedno ili nekoliko mjerenja, onda proglase da je to sve što se može izmjeriti (a nije) i da je time to njihovo mjerenje apsolutno mjerilo kvalitete, kako to čuje uho tj. slušni mehanizam (a nije).

Ko ona lik s audioscience review koji mjeri ne znam, THD + noise, frekvencijski odziv, jitter i neke tam linearnosti, ali ne mjeri IMD, fazne greške i općenito full vremensku domenu...al onda uredno proglasi da su njegova krnja mjerenja apsolutna mjerila kvalitete

Pa čak i ako netko izmjeri sve što se da izmjeriti, to tek treba pretočiti u kako to čuje uho/slušni mehanizam. Jer je isti selektivan na tip izobličenja, neka mu ne smetaju previše (jer ih procesing u mozgu uspješno korigira, obzirom da pripadaju špranci prirodnih izobličenja), a druga su grozna jer ih mozak sound procesing ne zna korigirati u ispravnu slušnu impresiju (nelinearna izobličenja, izmućkana vremenska domena...).

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 10:34
Ovo zadnje je razlog zašto se ljudi i dalje drže analogije i cijevi. Otpalo bi sve to odavno, da im profil izobličenja komparativno nije povoljan za slušni mehanizam.

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 11:07
Aha, ... zato na blind testovima svi odmah pogode kad svira neki običan kabel, a kad neki zmijoliki u vrijednosti omanjeg auta... he, he  !? mig

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 11:55
Janzi, blajnd test za audio je sr*nje i bolje ga ne spominjati. Vjeruj ti slobodno kako ti je lakše i ljepše i uživaj glazbu, kao i do sad. I nemoj s tim he,he jer i ne sanjaš koliko si u krivu.

A ovaj kukavni lik iz tvojeg klipa skašio 3000$ i tko zna koliko vremena da bi dokazao kako se sumirani signali u kontrafazi na izlazu poništavaju. Ja to znam već desetljećima i mogao sam mu reći unaprijed.
haha
Jednako tako bih mu za 5 minuta dokazao da se audio kabeli čuju i to yebeno. Isto kao i tebi.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 12:03
Svaka čast Appy ... rasprava se razplamsala ... slušaču ja, bez brige i ne vjerujem ja ništa več samo svojim ušima... iako filozofski gledano: svako čuje ono što hoče, da čuje ... a onaj, ko ne čuje, gluv je ko kamen ! mig haha Ajd, uživaj ! da

-------------

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 12:30
Ček Janci, jel ti to stvarno misliš da si to šačica ljudi uvrtila u glavu da čuje neke razlike koje čine različite žice, a one ne postoje?

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 12:45
Ma ne Zede, naprotiv ...ali da previše značenja neki daju žicama, to da ! obrva
I onda stave u sistem žicu koja je kao "neutralna" ! mig

-------------

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 13:07
Nemoj Janzi, kruva ti. I paštete.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 13:18
Evo, neču. Od mene dosta.
O&O

-------------

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 13:38
Eto...čovjek skuva ručak, pa ode haha

Datum objave: 10.siječanj.2019 u 13:41

-------------

Objavio: hudo
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 15:27
Ja bi tako volio da kablovi ne igraju ulogu, ponekad i poveliku, ustedio bi si i €$£ i vremena

Odnosno, siguran sam da se ne cuje razlika u nisko-rezolutnom sistemu, tako da je ta ekipa mozda u pravu onda

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Objavio: Johnny
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 17:48
Osim ako je žica tehnički totalno neprikladna za neku namjenu, moj je dojam da se kondenzatori čuju pun k više od žice

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Objavio: vdem
Datum objave: 10.siječanj.2019 u 20:52
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Pa čak i ako netko izmjeri sve što se da izmjeriti, to tek treba pretočiti u kako to čuje uho/slušni mehanizam. Jer je isti selektivan na tip izobličenja, neka mu ne smetaju previše (jer ih procesing u mozgu uspješno korigira, obzirom da pripadaju špranci prirodnih izobličenja), a druga su grozna jer ih mozak sound procesing ne zna korigirati u ispravnu slušnu impresiju (nelinearna izobličenja, izmućkana vremenska domena...).

Da... i to je tek početni korak u razumijevanju "onog što čujemo".

Sluh u cijelosti (a ne uho) je glavno mjerilo zvučne kvalitete. Šta nam vrijedi korištenje istog u tu svrhu ako ne znamo i ne želimo znati kako funkcionira?

-------------

Datum objave: 11.siječanj.2019 u 00:19
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

Osim ako je žica tehnički totalno neprikladna za neku namjenu, moj je dojam da se kondenzatori čuju pun k više od žice
Sve se cuje pun k, bez iznimke.

-------------

Objavio: glava
Datum objave: 11.siječanj.2019 u 07:30
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Janzi, blajnd test za audio je sr*nje i bolje ga ne spominjati. Vjeruj ti slobodno kako ti je lakše i ljepše i uživaj glazbu, kao i do sad. I nemoj s tim he,he jer i ne sanjaš koliko si u krivu.

bem ti logiku...
dobro...jasno mi je da ti ne vjeruješ zato što ne vidiš. Al kako sada ti ne možeš čut jer ne možeš vidit ?
Ja npr. čak i da te vidim uživo i da se uvjerim da imaš glavu, ne mogu vjerovat da imaš mozga haha

Mislim...vina, parfemi itd. se ocjenjuju blind testom a zvuk ne može ?

Objavio: Dorian
Datum objave: 11.siječanj.2019 u 12:07
Blajnd test je u principu dosta nezgodna stvar, ja ga osobno volim napraviti istina vise iz zabave,, uglavnom zna biti prilicno zabavno i obicno ladice padaju od iznenadenja.

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Datum objave: 11.siječanj.2019 u 12:20
Pa zar niste pročitali Appyja !? glup

"blajnd test za audio je sr*nje..." haha

Peace brothers ! mig

-------------

Datum objave: 11.siječanj.2019 u 12:42
Ma uvijek je peace...
Jer kad se dva audiofila posvađaju to izgleda toliko apsurdno...ruglo, oboje izađu iz svađe posramljeni. Tko je gledao žene ili ljude s posebnim potrebama kako se tuku, tako nekako to izgleda.

Datum objave: 11.siječanj.2019 u 12:57
hahahahahaha

-------------

Datum objave: 11.siječanj.2019 u 13:22
Peace on
Piss off 
haha

Objavio: goran st
Datum objave: 11.siječanj.2019 u 16:43
haha
Nikad mi nije bilo jasno zasto blinde test ne prolazi kod audiofila,nesto je Jango davno pisao ali sam brzo odustao zbog povelike kolicine meni nerazumnog testa,jel postoji neka kratka verzija!?
proteza

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Objavio: gord
Datum objave: 11.siječanj.2019 u 18:10
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Nikad mi nije bilo jasno zasto blinde test ne prolazi kod audiofila,.....

Nije zlato sve što sija. (Narodna izreka koja kazuje da nije sve onako kao što izgleda).

Najkraće moguće.haha

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Datum objave: 11.siječanj.2019 u 21:38
Možda blind test otkriva kod audiofila ono što se u engl.govornom području zove 'meal ticket taste' haha
I to naslijepo haha

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 00:05
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

haha
Nikad mi nije bilo jasno zasto blinde test ne prolazi kod audiofila,nesto je Jango davno pisao ali sam brzo odustao zbog povelike kolicine meni nerazumnog testa,jel postoji neka kratka verzija!?
proteza

Jednostavno je..
Blind test ne treba odbaciti. Može on biti koristan i zanimljiv alat za procjenu no svakako ne može biti jedini. Po mom iskustvu relativno česte i brze promjene u sistemu loše utječu na koncentraciju i percepciju. Zbog čega se događa ta "tromost mozga" vjerojatno može bolje objasniti netko tko se ozbiljno bavio tom problematikom.

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 01:03
Meni to vrlo jednostavno izgleda,ti stavis kabel jedan i kabel drugi da ja ne znam i poslije ja kazem svoje utiske,poslije vidimo koji su utisci za koji kabel odgovarali.
Neznam zasto za audio uvik drugcija pravila vrijede,kad kusamo vina na slijepo isto nemoze ili to ne spada u isti rang?

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 10:56
Budući uvijek sjediš na očima (nit čitaš, nit razumijevaš, nit promišljaš), a to je ujedno i forumska epidemija ili bolje reći kronična kolektivna boleština, evo malo štiva od preko 10 godina unatrag. Ukratko, http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8718&PN=1&title=slijepiblind-test-sistema" rel="nofollow - čitaj Janga s razumijevanjem.
Mene osobno nije Jango osvijestio o tomu kako je slijepac za audio (ne govorim o vinima i sl. nego isključivo o audiju) potpuni promašaj nego se to dogodilo znatno prije jer sam uključio mozak. I sam sam imao nekoliko odličnih postova na tu temu, ali mi se ne da tražiti, a možda nije ni prilično citirati samoga sebe. Samo ću još dodati tekst kratkog posta koji je tada napisao Pupa pogodivši točno usridu, t.j. kako placebo izvrsno djeluje i u suprotnom smjeru, o čemu svjedoči povremena pisanija  forumaša koji su uvjereni da je skupa audiofilija smeće i prijevara, a da samo Sansui iz 1978. valja (koji je btw još mila majka...). Pritom misle da je esencijalno otresti se predrasude koja se automatski stvara kad je nešto skupo (onda mora bit i dobro - my ass), a kako drukčije nego ne znati što se testira? Priča za malu djecu. Ujedno, ako te cijena nečega može impresionirati, onda nemoj ni testirati jer si još u dječjem vrtiću audiofilskom i ne gubi vremena.... I naravno pritom nitko ne razumije koliko je ta metoda za audio pogrešna jer eto, koristi se za parfeme i vina, a vjerojatno i za hrenovke. Blago skučenome mozgu. I da ne duljim jer mi je tlaka opet šamarati krepanu mazgu.

Pupin post ide ovako:
Ide placebo i u suprotnom pravcu – jeftinije je bolje! I to u najboljoj alanfordovskoj maniri.A od autosugestije takve vrsti nije imun popriličan broj 'audiofila'. Nekolicinu i osobno poznajem, bilo je tu anegdota u izobilju.. kad se samo sjetim.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 11:43
Samo ti "šamaraj", majstore. haha
"Audifilija je religija", a za religije se zna ... ! mig

Pročiato Janga još jednom i sve 5 ! da

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:17
Sve je to ipak na kraju stvar iskustva. Čovjek sam iz branše. Imam pristup stotinama uređaja što kao distributer što kao audio novinar. Nakon zaista "mnogo utakmica u nogama" postao sam tip kojega nije lako "izuti iz cipela" zvukom a kamoli cijenom, brandom ili dobro upakiranom pričom. Od toga sam  operiran. Skupa komponenta umjesto da me impresionira zapravo upravo suprotno motivira da joj se "krvi napijem" da bi opravdala svoju cijenu...

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:18

Budući uvijek sjediš na očima (nit čitaš, nit razumijevaš, nit promišljaš), a to je ujedno i forumska epidemija ili bolje reći kronična kolektivna boleština, evo malo štiva od preko 10 godina unatrag. Ukratko, http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8718&PN=1&title=slijepiblind-test-sistema" rel="nofollow - čitaj Janga s razumijevanjem.
Mene osobno nije Jango osvijestio o tomu kako je slijepac za audio (ne govorim o vinima i sl. nego isključivo o audiju) potpuni promašaj nego se to dogodilo znatno prije jer sam uključio mozak. I sam sam imao nekoliko odličnih postova na tu temu, ali mi se ne da tražiti, a možda nije ni prilično citirati samoga sebe. Samo ću još dodati tekst kratkog posta koji je tada napisao Pupa pogodivši točno usridu, t.j. kako placebo izvrsno djeluje i u suprotnom smjeru, o čemu svjedoči povremena pisanija  forumaša koji su uvjereni da je skupa audiofilija smeće i prijevara, a da samo Sansui iz 1978. valja (koji je btw još mila majka...). Pritom misle da je esencijalno otresti se predrasude koja se automatski stvara kad je nešto skupo (onda mora bit i dobro - my ass), a kako drukčije nego ne znati što se testira? Priča za malu djecu. Ujedno, ako te cijena nečega može impresionirati, onda nemoj ni testirati jer si još u dječjem vrtiću audiofilskom i ne gubi vremena.... I naravno pritom nitko ne razumije koliko je ta metoda za audio pogrešna jer eto, koristi se za parfeme i vina, a vjerojatno i za hrenovke. Blago skučenome mozgu. I da ne duljim jer mi je tlaka opet šamarati krepanu mazgu.

Pupin post ide ovako:
Ide placebo i u suprotnom pravcu – jeftinije je bolje! I to u najboljoj alanfordovskoj maniri.A od autosugestije takve vrsti nije imun popriličan broj 'audiofila'. Nekolicinu i osobno poznajem, bilo je tu anegdota u izobilju.. kad se samo sjetim.

Pa naravno da ide i u drugom smijeru,ali imamo konsenzus da ide u oba smijera.Ja ovdje ne govorim o skupom i jeftinom,nego da uopce neznas sto je stavljeno.
I ruku bih u vatru dao da ima dosta vise ljudi kojima autosugestija radi samo radi skupoce komponente.
Meni su stavljali u sitem strujase od 10K eura pa me nisu odusevili i nisam siguran da bih prepoznao koji je u sistemu,skupi ili jeftiniji.
Da se razumimo,razlike ima u komponentama,pojacalima,,,i naravno i u kabelima,ali moje stajaliste je da neki stvarno pretjeruju s njihovim utjecajem na sistem.A prodavanje magle u hifi je must have.

Ali to sam samo ja,i samo da se zna u sistemu imam dva fina strujasa koje je Flikoman sapleo i da sam posebnu fazu doveo do hife.Posto imam tonu kabela iz strujase sam uzeo cisto da uklonim bilo kakve smetnje koje mogu nastat iza u šumi kabela.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:39
@ Janzi (posljednji post):

Ako se tko bavi religijom bilo koje vrste to je njegova osobna stvar. Pritom bi svoju religiju trebao držati za sebe (intimno pravo) i ne bi je trebao naturati drugima i maltretirati ih svakoga dana iskakanjem iz svih mogućih pašteta i mesnih doručaka. I još pritom tjerati ogroman broj ljudi financirati iz vlastitog džepa institucionalnu religiju protiv svoje volje jer to nije u redu i zove se vrlo jednostavno: nasilje. Amen.

Audiofilija za mene nije religija, a nije ni glazba jer nikoga ne silim da mi plati zato što ih propovijedam. Budući sam ovih silnih godina baveći se audio opremom ipak ponešto i naučio (gle čuda), ne prihvaćam glupiranje tipa žica od 3 baksa zvuči jednako kao ona od soma baksa jer je to jednostavno glupost. A još mi manje pada na pamet takvu pizdariju pokušavati argumentirati slijepim testom kojemu je u audiofiliji mjesto kao kamenu u bubregu.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:41
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Sve je to ipak na kraju stvar iskustva. Čovjek sam iz branše. Imam pristup stotinama uređaja što kao distributer što kao audio novinar. Nakon zaista "mnogo utakmica u nogama" postao sam tip kojega nije lako "izuti iz cipela" zvukom a kamoli cijenom, brandom ili dobro upakiranom pričom. Od toga sam  operiran. Skupa komponenta umjesto da me impresionira zapravo upravo suprotno motivira da joj se "krvi napijem" da bi opravdala svoju cijenu...

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:43

Ako se tko bavi religijom bilo koje vrste to je njegova osobna stvar. Pritom bi svoju religiju trebao držati za sebe (intimno pravo) i ne bi je trebao naturati drugima i maltretirati ih svakoga dana iskakanjem iz svih mogućih pašteta i mesnih doručaka. I još pritom tjerati ogroman broj ljudi financirati iz vlastitog džepa institucionalnu religiju protiv svoje volje jer to nije u redu i zove se vrlo jednostavno: nasilje. Amen.

Audiofilija za mene nije religija, a nije ni glazba jer nikoga ne silim da mi plati zato što ih propovijedam. Budući sam ovih silnih godina baveći se audio opremom ipak ponešto i naučio (gle čuda), ne prihvaćam glupiranje tipa žica od 3 baksa zvuči jednako kao ona od soma baksa jer je to jednostavno glupost. A još mi manje pada na pamet takvu pizdariju pokušavati argumentirati slijepim testom kojemu je u audiofiliji mjesto kao kamenu u bubregu.

Ok, ok, predajem se.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:44
Pa ne zvuce jednako ni dvije razlicite zice od soma baksa pa je i to glupost.

A ako netko vjeruje da neka zica vrijedi soma baksa a sve ispod nema šanse da bude jednako dobro ili nedajbize bolje, je isto negova privatna glupost iz tuđe perspektive, ali njegovo pravo.

Blind test bi dvije zice stavio u ravnopravan polozaj pa bi moguce taj netko ipak prihvatio mogucnost da je jeftinija bolja, ako uopce skuzi razliku.

Mislim da blind test najvise hračkaju oni koji nisu sigurni u mogucnost vlastite prosudbe iskljucivo na temelju slusanja iako tvrde suprotno.

Ja bi uvijek pristao na blind test. Znaci da me netko pita o kvaliteti reprodukcije ne zanima ne sto to svira ne kako. Boli me kuka dal kosta 3 ili 30 ili 300 tisuca. Bitan je zvuk, a za to mi ne vizualna impresija, ili koliko kosta.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 12:49
Amigo, jel ti možda subjektivna degradacija zvuka koincidira s povremenim prozujenjem mrežnog torusa u Ayonu?

-------------

Objavio: amigo
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 13:05

Amigo, jel ti možda subjektivna degradacija zvuka koincidira s povremenim prozujenjem mrežnog torusa u Ayonu?
Trafo ne zuji, a i fulao si ceo forum.
Ono za Krellca samo sam se šalio, smiri se!  haha

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 13:14
A jedna bitna stvar sto cijena neceg nema veze s nicim jer neki kabel realno toliko ne vrijedi nego je cijenu pausalno ili ciljano izmislio proizvođac/prodavac, ljudi misle da je to realno pa kupuju, a nista pod milim bogom nije dokaz da je to istina.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 13:24
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Trafo ne zuji, a i fulao si ceo forum.
Ono za Krellca samo sam se šalio, smiri se!  haha
Umajkumu, omaši vasceo fudbal.
haha
Mislio sam na DC u mreži.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 13:26
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Ok, ok, predajem se.
Pa sad, nisi trebao ni početi. Nitko te nije tjerao bistriti maglu i sakupljati izgubljene u guske u njoj.
haha

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 13:28
Gašo, čitaj Janga preko onog linka. Vidim da još nisi.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 13:34
Procitao sam Janga, ne treba mi on objašnjavati ništa o životu, a drugo, moze on pisati što hoce jer je u kategoriji koja se uzasava pomisli da ce ga netko pitati za prosudbu zvuka neceg iza zastora.

Ako baš morate gledati ond bi vam složio test u kojem bi gledali u hrpu komponenti koje uopce nisu spojene, pa da vidimo.
Dakle ne mora biti slijepi test, lijepo gledate u škatule i divite se. Dam se kladit da bi po***ili debelo.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 14:40
Čega se god Jango bojao, odlično je razmaglio. Divljenje zbog cijena je za djecu. I ja sam se divio kad sam iz prve ruke gledao razne divote, ali ne zbog cijene. Visoka cijena prati inženjering i izradu s minimumom ili bez kompromisa. Odstupanja naravno postoje, a cijene su previsoke jer se nekomu tako sviđa i može mu bit, a kukanje slabo pomaže. 

Slijepi test za audio ne valja jer suptilno razaznavanje najfinijih detalja (engl. nuances) podrazumijeva negaciju stresa za mozak bilo koje vrste, a uskrata vizualne spoznajne percepcije je oduzimanje mozg-ovnog primarnog podražaja. Mozak će više zanimati što svira nego kao jer je to način kao funkcionira. Onaj tko pokuša varati vlastiti mozak, na krivom je putu. Po stotinu i prvi put: ako doista želite čuti kako što radi ili kako se kolokvijalno veli svira, nosite doma i u miru uvijek slušajte samo jednu komponentu u jedinici vremena. Uzmite si tjedan dana jer svakog dana niste jednako raspoloženi, smireni ili nadrkani ili što god. Nije loše zapisati dojmove. Tek nakon toga možete reći da ste nešto doista čuli i procijenili kako valja jer ste izuzeli svaki mogući stres pa vaše riječi postaju značajne jer ste uostalom slušali u sklopu sustava i sobne akustike koje poznajete u dušu. Umjesto: slušao ja to na sajmu, kod prijatelja ili s ekipom radio blajnd test. Zaboravite. I sad si svi to lijepo zapamtite i ne zalažite se za nešto ukoliko dobro ne razumijete. Ako vas pak impresionira cijena nečega ili ste ogorčeni zbog globalne zavjere previsokih (glupo i bezobrazno) cijena audija, ugodite si kako znate i mislite da treba, samo nemojte trkeljati bez pokrića jer su to dječji posli i jer to ne spada nikamo pa ni u audio.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 15:20
To ak rezoniras ko nesazrio covjek, pa te ubija znatiselja sto svira, pa nemres doc k sebi od tog crva ne cujes dali je reprodukcija odlicna ili ne.

Meni upravo kad vidim sto svira smeta i ide na zivce, sva ta skalamerija koja stoji je apsolutno nebitna ako ocjenjujem rezultat, reprodukciju. Ni ne zelim znati sto svira. A poslije, ili se lijepo ili neugodno iznenadim.

Ljudki sluh je nabolji ako ga odteretis od ostalih inputa. Recimo kad ostanes u mracnoj šumi, da vidis kak ti uši narastu ako znas kontrolirat strah i potrebu da vidis. Al ako znas da nisi u opasnosti, da vidis kak se sve lijepo cuje.

Ljudima je sluh zaparavo genetski najjaci osjet, jos od kad smo bili lovci. Hebiga sad tko to nema u sebi i postao je moderni degenerik koji ne koristi vise nista pa ni mozak, njemu nema pomoci.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 15:32
Možda je razlika u meni i zato što na poslu slušam materijal i primjecujem greške u njemu i ne gledam u opremu uopce jer mi je nevazna u odnosu na meterijal.

Jedan dobar nacin da cuješ jeli reprodukcija vrhunska je koliko te dobro zavara izvan sobe, ono što cuješ kroz prozor dolje na cesti, ili kroz vrata.

Iz nekog razloga uho stravicno tocno reagira na to, i bez napora cuje dali je unutra klavir pravi ili nije.
Ako te tu prevari, znači da je reprodukcija jaaako dobra.

-------------

Objavio: donkimizer
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 15:49

Jedan dobar nacin da cuješ jeli reprodukcija vrhunska je koliko te dobro zavara izvan sobe, ono što cuješ kroz prozor dolje na cesti, ili kroz vrata.

Iz nekog razloga uho stravicno tocno reagira na to, i bez napora cuje dali je unutra klavir pravi ili nije.
Ako te tu prevari, znači da je reprodukcija jaaako dobra.

Mislim da to samo znači da se polarni (i frekvencijski) odziv instrumenta poklapa sa zvučnikom. Odnosno, vjerojatnije je da će te omnidirekcioni zvučnici vrlo lako zavarati izvan sobe, a neka velika horna će zvučati odlično samo ako cilja u tebe.

Objavio: alexatpos
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 15:52
Prije 10ak i vise godina, uzeo sam na kratku posudbu Meridian G 08 i Bryston Bcd 1 player.

Sirom otvorenih ociju, ma koliko se tada trudio,nisam uspio cuti razliku izmedju njih.
Padaju mi na pamet razlozi:

1) svi cd playeri zvuce isto
2) Meridian I Bryston zvuce isto
3)na mom tadasnjem sistemu nije bilo moguce cuti razliku
4) ja tada nisam bio u stanju prepoznati razliku

Interesantno, jos nisam cuo  kako ce netko reci da je los vozac, jebac ili da mu sistem nije super....

Steta sto na ovom forumu ucestvuju mahom nezgodni muskarci....postaje zamorno

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 15:55
Nema to veze s time.
Dobra teorija.

Radi se vjerojatno o odlicnom "punjenju" prostora zvukom, prirodnom timbru, dobrom rekreacijom dimenzija, vrhunski iznesenim atakom i sustainom svih instrumenata (jako bitno), dinamikom bez restrikcija....

Ali nevazno sad za temu, nebi drvio o tome. Samo sam spomenuo.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 16:02
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Što je zamorno?    Ovo bi mogla biti jedna od boljih tematika vezano za psihoakustiku.

Drugo ako nemaš što pisati o tome.

-------------

Objavio: donkimizer
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 16:41
Bill Waslo se još davno prije Ethan Winera bavio null testerom, ali softverskim. Evo tu u papiru je i napisao probleme koje je morao riješit da bi to radilo kak se spada.

http://libinst.com/AES%20Audio%20Differencing%20Paper.pdf

Igrao sam se malo s tim, program je bugovit pa sam morao koristit DAW za snimanje i relativno kratke sampleove, 50 dB null smatram prilično dobrim rezultatom za "nema razlike" haha

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 16:57

Interesantno, jos nisam cuo  kako ce netko reci da je los vozac, jebac ili da mu sistem nije super....
Odličan sam šofer (ekvivalentno obišao globus ekvatorom jedno 15 puta, a pola od toga kroz žestok promet), slab sam yebatch jer to sve rjeđe radim, a sustav mi je super. Eto, sad si čuo. 

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 17:43
Sad je znaci idealno vrijeme za obic ekvator za istac.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 17:44

U ime Krella, Sonusa i dCs-a svetog, amen!

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 18:01
Amen.

-------------

Objavio: olif
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 18:05
Tko želi "blindati" i uvjeren je da je to jedini ispravan način verifikacije zvučnog dosega neke komponente, široko mu polje.

Možda ne mogu pronači na netu, ali neka mi netko linka par relevantnih blind testova komponenti/kabela s neta (Minesota testing ne, to je prestaro ).

Slično je s mjerenjima ( i s ovim nul testom).
Neophodna su u razvoju, proizvodnji i kontroli
Hifi opreme. Mogu se koristiti i kasnije ( kod akustičkog tetmana i sl.)
Ali jedina krajnja verifikacija u Hifi je slušni test. Nipošto ne mora biti Blind.

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 18:06

Pa ne zvuce jednako ni dvije razlicite zice od soma baksa pa je i to glupost.

A ako netko vjeruje da neka zica vrijedi soma baksa a sve ispod nema šanse da bude jednako dobro ili nedajbize bolje, je isto negova privatna glupost iz tuđe perspektive, ali njegovo pravo.

Blind test bi dvije zice stavio u ravnopravan polozaj pa bi moguce taj netko ipak prihvatio mogucnost da je jeftinija bolja, ako uopce skuzi razliku.

Mislim da blind test najvise hračkaju oni koji nisu sigurni u mogucnost vlastite prosudbe iskljucivo na temelju slusanja iako tvrde suprotno.

Ja bi uvijek pristao na blind test. Znaci da me netko pita o kvaliteti reprodukcije ne zanima ne sto to svira ne kako. Boli me kuka dal kosta 3 ili 30 ili 300 tisuca. Bitan je zvuk, a za to mi ne vizualna impresija, ili koliko kosta.

Pristao bi i ja uvijek, al me malo brinu te oscilirajuće pojave, dal kroz napon ili šta...jer ako mi netaknuti sustav zvuči nejednako ovisno o kada, koliko će mi biti ispravna usporedba dva različita sustava? Blind ukloni bias i taj je dio naprosto genijalan, al me brinu ti drugi utjecaji, pa mogu bit i psihofizički, umor, ošo Kairos, nebitno. A tu je i utjecaj drkanja po ožičenjima ako se preštekava (ako se to radi), pa zatim promjena zvuka kroz zagrijavanje/kontinuirani rad uređaja...definitivno mi se čini lakše s vinom ili parfemom :smijeh tak da gledano tim očima, opet se pitaš koliko će to bit skroz kvalitetan rezultat taman si najmirniji, najopušteniji i najdisponiraniji, čisto i zbog nekih objektivnih fluktuacija (taman i ako nisu objektivne nego subjektivne, a događaju se i inače)...

Objavio: bepone
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 18:13
pol ure video?? pa ko ima toliko slobodnog vremena?? ili jos bolje, ca je lud da mi krade pol ure mog vremena, koje kostaju bilijarde??
pogledao privh 3 minute na preskokce...presporo govori.. ca tip zakljucuje na kraju, ima ko da je pogledao do kraja??hahahaha

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 18:15
j****a , ako ocekujes probleme i, dali se Bandic dobro posrao i jeo kornflexe to jutro i dal je zemlja sad u pravilnom polozaju u odnosu na planete, onda cemu sve?

Ajmo rec da kod provodenja testa ti ne razmisljas o nicem osim o osobnoj impresiji, jer se to jedino trazi od tebe. Dakle jedno pianje, a ne dvadeset nepotrebnih.

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 19:21

Što je zamorno?    Ovo bi mogla biti jedna od boljih tematika vezano za psihoakustiku.

Drugo ako nemaš što pisati o tome.

Daj, molim te objasni mi gdje da svrstam pojavu kada tip koji 'ne vjeruje' u skupe kablove recenzira upravo takve? 
Sjecam se recenzije, iako je nastojim zaboraviti, mislio sam kako ju je napisao vodoinstalater....pojam 'protocnost' mi jos izaziva tikove...  

Psihoakustiku? Fali nam psihijatar u toj prici....

Gerila bez para kaze kako xy komponente sviraju isto ili bolje od razvikanih (blind test im je glavni argument)...

Ovi sa parama kazu kako su samo pare vazne i kako sve skupe komponente sviraju slicno i medjusobno se 'slazu' ....

Ovi 'elektricari' ne cuju nista ako nisu sto o tome procitali....

'Akusticarima' se sistem jedino ispravno cuje u gluhoj komori....

Kompjuterasima je dac iz decembra zastario, a ono malo muzike sto imaju im se nalazi u oblaku'

Slobodno nastavite niz.

Svakako je rijec psihoakustici....sa naglaskom na 'psiho'....

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 19:24
sajkoakustika? haha

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 20:20
S Aleksijem se ne slažem često, ali iz Splita je upravo puhnuo maestral.
zlatni_zub

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 20:34
Iskusnom slušatelju blind test nije potreban. Ako več neko krene, dajte ljudima na testu papir sa pitanjima šta moraju ocenjivati. Na takvom testu nije poanta šta je bolje, več kolika je razlika. Ako želite i znati šta je bolje, onda testirajte na referentnom sustavu. Kod lošijih ili slabo sastavljenih sistema, kabel može ispravljati greške sistema. Inače diskusija nije loša, koliko shvačam manje više se svi slažete, da je razlika evidentna i konkretna.... i niko nije koristio naziv šišmiš haha Naravno, Janzi je skeptičan, zato je i pokrenuo temu. I zato provocira, onako nežno, da se zna da je u blizini ali se ne oseča haha Ja bi majstora sa snimke pitao kako meri slobodne elektrone.

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 20:45
Ja bih tom tipu s Tube možda štogod i zamjerio da ne izgleda poput uvećanog vrtnog patuljka bez kapice. Ovako ne mogu jer mi je simpa.
haha

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 21:32
Ma imaš tipova iz miljea "audiotalibana" koji na nekim mjestima pišu da je iskustvo slušanja u Hifi glupost.
Da je svaki slušni test (pogotovu kak @Appyjev od 7 dana) nepotpun, loš, krivi...
Da je jedino Blind test pravi.
Vrh izvora znanja im je teorija s interpleta.
A tek pred par mjeseci kupili prvi AVR.

Drugi se opet predstavljaju iskusnijima i govore da je za vrhunski Hifi najbolji zvučnički kabel od akumulatorske žnjore.
Važno je sam da je dost debel.

I kaj buš onda s takvima ?

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 21:40
Kaj? Pa nikaj. Takvi mi dobro dođu da se bolje osjećam sam sa sobom.
haha

-------------

Objavio: maltus
Datum objave: 12.siječanj.2019 u 21:50

haha

Ne kuzim rec "sobom" .... glup

haha haha haha haha haha haha haha haha haha

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 12.siječanj.2019 u 22:07
Appy, ti niš ne kužiš!
Sva izlazna pojačala teža od 70 kg iziskuju samo debelu generic zvučničku žnjoru.
Nikšni AQ Strerlingi tu ne pale.

Datum objave: 13.siječanj.2019 u 00:46

S Aleksijem se ne slažem često, ali iz Splita je upravo puhnuo maestral.
zlatni_zub
Sad mozeš prdnut na maestral pa da svi riknemohaha

-------------

Datum objave: 13.siječanj.2019 u 17:10
"Bit hife je da uzivas, nikakvo iskustvo, probe, testovi, verifikacije i zamaranja glupostima."

Evo još jednog citata "novokomponiranih" Hifi "znalaca" u kojem nakon prvog točnog dijela, dolazi mantanje o "nepotrebnom iskustvu i probama"haha

Evo kako percipiraju ing. Bilana:

"Koliko dugo se g. Bilan bavi hifom?
Ocigledno se hifom svatko moze bavit !
Shocked

Objavio: Open Ear
Datum objave: 13.siječanj.2019 u 19:46
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

haha

Ne kuzim rec "sobom" ... glup

Kak' ne kužiš reč "sobom"? Room, maltus... Apparatus Room.

-------------
If Less Is More... Nothing Is Everything

Datum objave: 13.siječanj.2019 u 20:59
A-ha!
Ja mislil na onu sjevernu zivinu velikih rogova .....haha

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 13.siječanj.2019 u 23:05

Ja bih tom tipu s Tube možda štogod i zamjerio da ne izgleda poput uvećanog vrtnog patuljka bez kapice. Ovako ne mogu jer mi je simpa.
haha

Baš takvih modela se treba posebno paziti haha

Datum objave: 13.siječanj.2019 u 23:06
Vau, kakva slušaona... Koji to dasa?

-------------

Datum objave: 14.siječanj.2019 u 09:12
Nu ga! Svi smo mi sitna riba. 
obrva

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 14.siječanj.2019 u 09:14

Vau, kakva slušaona... Koji to dasa?

Ma to ti je ovaj... suska se da je iz Bjelovara.
Samo je zadnje vrijeme malo "osvjezio" slusaonicu...   haha
Ali Floyde ne skida sa zida...  mig

Datum objave: 14.siječanj.2019 u 09:18

obrva

Trebao si je stavit i wc školjku ispred zvučnika.
Ak se htio preseravat.

Datum objave: 14.siječanj.2019 u 09:38
Jel' to AUDIOFILSKA kada?

-------------

Datum objave: 14.siječanj.2019 u 09:41
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Trebao si je stavit i wc školjku ispred zvučnika.
Ak se htio preseravat.
Ti si stvarno u banani.
haha

-------------

Datum objave: 14.siječanj.2019 u 10:46

obrva

Kakva je ovo zayebancija?haha  Salon podnih, zidnih obloga, sanitarija i hife. 
Fali takav u Hrhaha

-------------

Datum objave: 14.siječanj.2019 u 11:46
Neko se sprda s tatamatom haha

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net