Ispiši stranicu | Close Window

Hypex Class D

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14943
Datum ispisa: 23.svibanj.2019 u 11:34
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Hypex Class D
Objavio: hudo
Tema:: Hypex Class D
Datum objave: 07.veljača.2019 u 13:37
Kako sam ubo novo/polovne zvucnike (Focal 1028be), ispalo je da onih sasvih dovoljnih 80W s kojima je AA Puccini Anniversary tjerao stare zvucnike Focal 1007be vise nisu dovoljni da kontroliraju zvuk,
Ideja mi je sto vise se pribliziti cjevnom zvuku, ali dati puno W gladnim Focalima, pa sam razmljisljao uzeti neko dobro cjevno predpojavalo (pikiram PrimaLuna Prologue Premium) i izlaz klasu D. Kada sam cuo focale sa 200-300w tesko se vratiti na "kvalitetnih 80":/
Od klase D za smrtnike tu su dva proizvodjaca: Nord i Apollon ( https://www.apollonaudio.com/apollon-hypex-nc500-class-d-amplifier-nc800-sl/" rel="nofollow - https://www.apollonaudio.com/apollon-hypex-nc500-class-d-amplifier-nc800-sl/ ). 
Oba su poprilicno slicna, kombiniraju Hypex NC500 modul i op amp buffer po zelji (2 komada, jedan analitican, jedan topliji). 
A sad par pitanja:
Planirao sam uloziti vise u preamp, i dati cca 1000eur za izlaz sto bi odgovaralo NC500MB modulima (btw 270W@8ohm), ali svi hvale nove NC5000 module (400W@8ohm) koji su blize 2000 eura za stereo ( https://hifiwigwam.com/forum/topic/131659-nord-one-up-se-nc500dm-mk-ii-power-amplifier/" rel="nofollow - https://hifiwigwam.com/forum/topic/131659-nord-one-up-se-nc500dm-mk-ii-power-amplifier/ ). 
Imate li kakva iskustva, se isplati ici na bolji modul?
Ima li uopce ova kombinacija Primaluna + hypex class d smisla ili cu dobiti neko cudoviste? 
Sve ideje dobrodosle. 

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Odgovori:
Objavio: Doomsday
Datum objave: 07.veljača.2019 u 15:24
Jesi razmišljao možda o Ion pojačalu...?

http://electron-audio.com/hr/ion.html" rel="nofollow - http://electron-audio.com/hr/ion.html

Mislim da bi te i stereo izvedba sasvim zadovoljila, ne bi morao ići na mono blokove... Zvrcni pa upitaj za cijenu, ako misliš da bi moglo igrat...

A obzirom na topologiju, vjerujem da bi dobio željeni zvuk sa puno širim spektrom predpojačala, raznih topologija, i uz manje 'pritiska' na samo predpojačalo, što soničnog, što financijskog...

Valjda...

zlatni_zub

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Datum objave: 07.veljača.2019 u 15:56
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Jesi razmišljao možda o Ion pojačalu...?

http://electron-audio.com/hr/ion.html" rel="nofollow - http://electron-audio.com/hr/ion.html

Mislim da bi te i stereo izvedba sasvim zadovoljila, ne bi morao ići na mono blokove... Zvrcni pa upitaj za cijenu, ako misliš da bi moglo igrat...

A obzirom na topologiju, vjerujem da bi dobio željeni zvuk sa puno širim spektrom predpojačala, raznih topologija, i uz manje 'pritiska' na samo predpojačalo, što soničnog, što financijskog...

Valjda...

zlatni_zub

Ovi apollon/nord imaju i monoblokove ali ja gledao stereo izvedbe.
Hvala na preporuci za ION, pogledati cu malo. Al cudan im je web, nema konkretnu specku, link na distributere, cijene ... kao da taje nesto ili ne zele stvarno prodat. 

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Objavio: zook
Datum objave: 07.veljača.2019 u 15:59
Ja sam vrlo zadovoljan s Nuprime STA-9
U početku samo jedan u stereo modu, kasnije sam kupio još jedan = 2 mono bloka.
Navodno su malo topliji od Hypexa, no po meni su to prilično neutralna pojačala. A snage ko u priči = 290W po kanalu.

http://www.theabsolutesound.com/articles/nuprime-dac-9-dac-sta-9-stereo-amp-and-hpa-9-phono-preamp-and-headphone-amp/" rel="nofollow - http://www.theabsolutesound.com/articles/nuprime-dac-9-dac-sta-9-stereo-amp-and-hpa-9-phono-preamp-and-headphone-amp/

http://totallywired.co.nz/nuprime_sta_9.html" rel="nofollow - http://totallywired.co.nz/nuprime_sta_9.html

-------------
đez je limunada

Datum objave: 07.veljača.2019 u 16:04
Konstruktor (ili jedan od) je Željko, kolega forumaš ilimzn...

Firma je mala, u počecima, za razliku od znanja uloženog u razvoj i proizvodnju...

Ne znam cijene, ali ako se ikad malo bolje etabliraju, vjerujem da će biti značajno veće nego sad...

A to da ne žele prodat... Sigurno žele, ali nije danas lako ništa prodat, niti distribuirat, niti proizvest...

Kontaktiraj ih, upitaj, otvori dialog... Možda se ugodno iznenadiš...

mig

-------------

Objavio: ilimzn
Datum objave: 07.veljača.2019 u 16:21
https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/ion-electron-audio-oglas-26206173" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/ion-electron-audio-oglas-26206173

Datum objave: 07.veljača.2019 u 16:37
Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/ion-electron-audio-oglas-26206173" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/ion-electron-audio-oglas-26206173

hvala na linku, i cijeni.
Moze li malo vise infa o ovom izlazu, dali je ICE, hipex, pascal, ..., ?

-------------

Datum objave: 07.veljača.2019 u 16:42
http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14460&PN=1&title=ion" rel="nofollow - http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14460&PN=1&title=ion

proteza

-------------

Datum objave: 07.veljača.2019 u 16:53
Oglas nije moj tako da ne znam je li zadnja cijena, svakako pitajte.
Modul koji se koristi je Pascalov, ali se ne koristi na uobicajen nacin. Electron Audio je brand Subing D.o.o, radimo s Pascalom od kad postoje, tako da smo imali srecu i mogucnost dobiti podatke o modulu koji nisu javno raspolozivi, sto se korsiti pri 'hibridizaciji' - kao sto pise na web-u, svo naponsko pojacanje je prebaceno na cijev. Po konstrukciji je ovo pojacalo svjetski prvijenac, prvi hibrid trioda-klasa D, u kojem je trioda zapravo sastavni dio sklopa a ne samo pretpojacalo.
S obzirom da sam upoznat i sa ostalim popularnijim modulima koji su na raspolaganju (Hypex, ICE, Powersoft), samo s Pascalom se moze izvesti ovakva topologija, s time da ICE i Powersoft nisu na toj razini kvalitete (ciljaju na drugacija trzista).
Ako ste u Zagrebu, par monoblok ION-a mozete cuti kod HD Multimedije, http://www.hd-multimedia.com" rel="nofollow - www.hd-multimedia.com , u njihovom showroomu, javite im se i dogovorite demo. Osim snage, razlike u zvuku nema, stovise, svaki monoblok je zapravo jaci od dva kanala duobloka (i radi posve isto kao duoblok u mono modu).

Datum objave: 07.veljača.2019 u 17:05
@ilimzn nisam u HR tako da nemogu poslusati nazalost. Hvala na info

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 07.veljača.2019 u 18:32
Ion radi odlično! Ako kreneš za integriranim pojačalom sa kvalitetnim dac-om, imaš na audiomarktu Sharpa SM-SX1. Neka te ne zavede izgled ili snaga, to pojačalo radi fenomenalno. Ganjali smo Audiostatice i dok su se Nuforce monoblokovi (mislim da od 150w, ali se ne sečam tačno) kuvali da bi mogao ispeči jaje, je Sharp odradio na normalnoj temparaturi. U poredjejnju sa Devialet 120, je Devialet delovao da jači za 25%. Karakterno je Sharp imao više mesa i vibre u sredini, dok je Devialet imao više ˝ambietalnog zraka˝. Testirali na Radiho monitorima.

Objavio: Edison
Datum objave: 07.veljača.2019 u 20:30
Hudo, uzmi ozbiljno u obzir Ion pojacalo(a). Slusao sam ih prilicno dugo, i mogu izreci same pohvale. Imaju ih dva moja prijatelja u Rijeci i jako su zadovoljni njima. Jedan ima nekoliko vrhunskih sitema, i ne libi se u glavni sistem ubaciti svoje Ione iako ima i puno skupljih i razvikanijih pojacala.

Jesi li u Engleskoj ili u Irskoj?

Datum objave: 07.veljača.2019 u 20:39
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Hudo, uzmi ozbiljno u obzir Ion pojacalo(a). Slusao sam ih prilicno dugo, i mogu izreci same pohvale. Imaju ih dva moja prijatelja u Rijeci i jako su zadovoljni njima. Jedan ima nekoliko vrhunskih sitema, i ne libi se u glavni sistem ubaciti svoje Ione iako ima i puno skupljih i razvikanijih pojacala.

Jesi li u Engleskoj ili u Irskoj?

U Irskoj sam. 

Oke ION mi je u uzem izboru, pokusat cu prvo cuti Nord/apollon kod nekog u mojoj okolici, pa onda dalje. Jedina stvar koje me "muci" je slaba re-sale vrijednost jednog dana kada odlucim preci na nesto drugo, pogotovo sto u ovom dijelu EU ljudi neznaju za taj brand. 

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 07.veljača.2019 u 21:10
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Jedina stvar koje me "muci" je slaba re-sale vrijednost jednog dana kada odlucim preci na nesto drugo, pogotovo sto u ovom dijelu EU ljudi neznaju za taj brand.

Pa valjda ce ga poslusat prije nego kupe? Ili i tamo kupuju po brandovima?  mig

Hudo, Ion je malecki, doneses ga natrag u domaju kad dodjes na godisnji. Ovdje ga ne bi trebalo biti tesko prodati... A i sto bi ga prodavao? Maleno i dobro pojacalo, uvijek je dobro nesto takvo imati u rezervi.

Datum objave: 07.veljača.2019 u 21:12
Ako ga povoljno nabaviš, čak i ako ga poželiš prodat, obzirom da je vjerojatno prodaja opet nekom audiofilu koji će nadam se imati priliku čuti ga prije prodaje, prodaja bi mogla bit relativno laka jer nećeš morat tražit previše za njega, a svirat će dobro...

Ovo su pojačala koja ne prodaje ime, nego zvuk, ali isto tako koja trenutno definitivno upadaju pod best buy kategoriju,dok se ime ne pročuje... Pa da sam radiš neko neloše pojačalo, DIY di ne plaćaš nikoga za ništa, samo djelove koje ugrađuješ, teško da bi proša povoljnije, ako će radit iti približno uredno i neutralno...

Ali, moraš sam pomirit sa sobom što je tebi povoljna kupnja, i možeš li se eventualno pomirit sa činjenicom da ga možda nikad nećeš moć prodat za neku tebi prihvatljivu cifru ako ga poželiš zamijenit sa nečim drugim...

Bitno je da ti budeš u konačnici zadovoljan... Pomalo...

smijeh

-------------

Datum objave: 07.veljača.2019 u 22:02
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Jedina stvar koje me "muci" je slaba re-sale vrijednost jednog dana kada odlucim preci na nesto drugo, pogotovo sto u ovom dijelu EU ljudi neznaju za taj brand.

Pa valjda ce ga poslusat prije nego kupe? Ili i tamo kupuju po brandovima?  mig

Hudo, Ion je malecki, doneses ga natrag u domaju kad dodjes na godisnji. Ovdje ga ne bi trebalo biti tesko prodati... A i sto bi ga prodavao? Maleno i dobro pojacalo, uvijek je dobro nesto takvo imati u rezervi.

90% ljudi kupuje poznate brandove, prodavati ce se mjesecima ... 
Ali nista ne kazem da je ION prekrizen, jos neznam niti cijenu (trebalo bi mi 2 komada).

Sto se tice usporedbe Hypex NC500 i NC500MB, nitko nema iskustva?

-------------

Objavio: andy_0702
Datum objave: 07.veljača.2019 u 22:20

[/QUOTE]

90% ljudi kupuje poznate brandove, prodavati ce se mjesecima ... 
Ali nista ne kazem da je ION prekrizen, jos neznam niti cijenu (trebalo bi mi 2 komada).

[/QUOTE]

pa koliko kužim i taj  duoblock iz njuškala može raditi u stereo modu i onda je dovoljno samo jedno pojačalo (uz male kompromise u pogledu snage koju daje)

Objavio: ziki
Datum objave: 07.veljača.2019 u 22:25
Čemu kupovati nešto o čemu već razmišljaš kako ćeš prodat? Nemoj kupit sad nego štedi pa uzmi to što bi kupio kasnije nakon prodaje...

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 07.veljača.2019 u 22:34
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

Čemu kupovati nešto o čemu već razmišljaš kako ćeš prodat?

Ti to ozbiljno?haha

Objavio: ziki
Datum objave: 08.veljača.2019 u 02:09
Pročitaj još jednom cijeli post. Udahni duboko, razmisli pa onda ako nešto nije jasni napiši. 

Objavio: maltus
Datum objave: 08.veljača.2019 u 08:14
Imal sam na grabi Solaja Audio sa modulima Hypex 400 W. Napajano switchingom u istoj kutiji. Ima snage i to je sve. Vidi sinus, gore izlaz a dole ulaz u pojacalo.

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: Gašo
Datum objave: 08.veljača.2019 u 08:56
To je normalno za D klasu. Izlazni pasivni low pass filter , obicno drugog reda, ne moze potpuno izolirati nosecu switching komponentu, pa ostaje vidljiva, no to zvucnik ne moze reproducirati.
Ako smanjis vremensku bazu skopa vidi se da je ovo zadebljanje zapravo sinusoida od 100>KHz.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: nu!me!
Datum objave: 08.veljača.2019 u 09:27
Ovo povise je hypex UCD serija dok se ovdje prica o ncore (nc) koja osim snage ima i nesto muzike

-------------
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."

Objavio: maltus
Datum objave: 08.veljača.2019 u 09:50
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

To je normalno za D klasu. Izlazni pasivni low pass filter , obicno drugog reda, ne moze potpuno izolirati nosecu switching komponentu, pa ostaje vidljiva, no to zvucnik ne moze reproducirati.
Ako smanjis vremensku bazu skopa vidi se da je ovo zadebljanje zapravo sinusoida od 100>KHz.

Da, znam to.
Trenutno, vise od godine, preslusavam ovo sa TPA3118:

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 08.veljača.2019 u 10:16
TPA svira ok, ali kineski LJM L25D svira bolje dok nc252 svira bolje od LJMa i ICEpower 125ASX2

-------------

Objavio: robika3a
Datum objave: 08.veljača.2019 u 10:19
Electron Audio Ion su sjajna pojačala.

Hypex Ncore su također sjajna pojačala.

Nord i Apollon sastavljaju Hypex Ncore pojačala i dodaju različite ulazne buffere kojima više ili manje "farbaju" zvuk.

Do osobnog uvida u ovom je slučaju, po mom mišljenju, moguće doći jedino slušanjem (i to višednevnim).

P.S.: Hypex NC500 moduli (ne NC502MP) proizvode se samo kao mono pojačala - kad se nalaze u stereo pojačalu radi se o dva mono pojačala, s odvojenim napajanjima, u zajedničkoj kutiji.

-------------
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900

Datum objave: 08.veljača.2019 u 11:18

Pročitaj još jednom cijeli post. Udahni duboko, razmisli pa onda ako nešto nije jasni napiši. 

Aj ne mudrijaj. Kao da ne znaš o čemu pišem. O motivima kupnje smo ovdje pisali više puta i sada se čudiš što ekipa s ovog formuma pri kupnji razmišlja o prodaji.
Čudo za koje pojmiti treba duboko udahnuti. Kao i za tvoj post...Hegel filozofija..haha

Datum objave: 08.veljača.2019 u 12:19
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Aj ne mudrijaj. Kao da ne znaš o čemu pišem. O motivima kupnje smo ovdje pisali više puta i sada se čudiš što ekipa s ovog formuma pri kupnji razmišlja o prodaji.
Čudo za koje pojmiti treba duboko udahnuti. Kao i za tvoj post...Hegel filozofija..haha

Idemo off topic, samo kulturno raspravljati

Ja kada kupujem gledam dali cu moci prodati, netko drugi ne mora.  

-------------

Datum objave: 08.veljača.2019 u 12:56
Ovi navedeni nemaju nikakvu prednost pre IONima , što se prodaje tice.

Osim toga sa D klasama postoji nekakava paranoja da je sve novije odmah i bolje pa ionako cini se nemaju neku trajnu vrijednost. 

Zapravo tako je s vecinom điđa danas.  Hypex ovaj, Sabre onaj.....

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 08.veljača.2019 u 13:33

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Idemo off topic, samo kulturno raspravljati

Ja kada kupujem gledam dali cu moci prodati, netko drugi ne mora.  

Sve ok. Svatko zna svoje...

Datum objave: 08.veljača.2019 u 13:37

Ovi navedeni nemaju nikakvu prednost pre IONima , što se prodaje tice.

Kladio bi se da ako upakiras istu elektroniku u poznati brand i jedan nepoznati, dobiti ces 10x poziva kada budes prodavao ovaj poznati.
Kako je danas ljudima tesko do gotovo nemoguce poslusati prije kupovine jer je cesto uredzaj u drugoj drzavi, jedino sto preostaje je oslananje na gomilu informacija na internetu. A vec postoji nekoliko review-ova i dosta forum rasprava o Nordu i Apollonu, sto kao potencijalnom prodavacu uljeva barem neku nadu da uredzaj nece stajati u oglasu godinu dana. 
Doduse, postoji i dobra sansa neko iz istog grada dodje poslusat, cuje da uredjaj X radi super, i kupi ga. 

Kako god, da se vratim na inicijalno pitanje o iskustvima sa NC500 i cijevnim preampom ala PrimaLuna Prologue. Ne mora biti u toj kombijaciji. 
Koji drugi cijevni preamp je u tom cjenovnom razredu €1-2k? 

-------------

Datum objave: 08.veljača.2019 u 13:59
Ja nikad cuo, za Nord ili Apollon, nigdje. Nemam osjecaj da su nesto etablirani, osim po iskakjucim bannerima po raznim sajtovima. Opet ne vidim neko osiguranje za dobru prodaju.

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 08.veljača.2019 u 14:07
Meni s' isto čini da nema govora da su navedena pojačala (Apolon, Nord) brandovi i da idu lako.
Što se tiče Iona na lokalnom tržištu, neće bit zime.

Datum objave: 08.veljača.2019 u 14:36
Koje druge class D brandove sa izlazima bi onda naveli, a da su cijenom pristupacni, jer Bel Canto, Mola Mola i slicni su redovito iznad €5k? 
Nisam niti ja znao za njih dokle nisam zaguglao malo, i skuzio da su jako poznati u tom cijenovnom rangu 500-2000€ (ako izuzmem manje proizvodjace poput ION)
Spomenut je Nuprime ovdje, oni bi isto spadali u tu kategoriju

-------------

Datum objave: 08.veljača.2019 u 16:55
Sorry...edit...nebitno...

-------------

Datum objave: 08.veljača.2019 u 19:48
Evo, ja ću opet o Ion hibridu...

Zbog svoje specifične konstrukcije, gdje trioda u biti direktno utječe na zvuk, mislim da gubiš potrebu za skupim lampaškim predpojačalom...

To ti otvara gomilu različitih kombinacija, a u konačnici vjerojatno i 'spašava' poprilično novca uz na kraju ipak onakav zvuk kakav si želio, a na koji još donekle možeš utjecat izborom proizvođača cijevi u Ion-u...

Mislim da ti nije preveliki rizik jedan duoblok, sa kojim bi definitivno bilo pametno počet, jer s njim pogoniš najprije oba kanala, i tražiš preout koji će karakterno odgovarati, a onda pratiš nedostaje li snage...

Ako da, još jedan duoblok, oba u mono, i problem je rješen, a s takva dva možda i za neko kasnije rješenje sa nekim drugim parom zvučnika, obzirom kako inteligentno rješava bi-amping ili aktivnu skretnicu, ako jednog dana uzmeš zvučnike koji preferiraju takav spoj...

No dobro, neću te više ubjeđivat... Samo još jedan link na relativno svjež osvrt, u kojem su navedene i okvirne cijene, ako nisi našao do sad...

https://tooloud.co/electron-audio-lex-red-i-ion-pojacala/" rel="nofollow - https://tooloud.co/electron-audio-lex-red-i-ion-pojacala/

Wink

-------------

Datum objave: 08.veljača.2019 u 21:06
OMG vi sa tim IONom kao jehova na vrata! Cuo sam vas prvih 5x!

Siguran sam da ste ga svi vi vec kupili.

Da ponovim; pitanje je bilo oko Hypex pojacala i cijevnog predpojacala, puno hvala na preporuci drugih ali stvarno nema smisla ovo vise. 

-------------

Datum objave: 08.veljača.2019 u 21:33
Ali ti hudo želiš da ti se preporuči ono što si već sam odlučio kupiti.
Nisi došao radi preporuke, došao si radi potvrde svog mišljenja.

Datum objave: 08.veljača.2019 u 22:24

-------------

Objavio: bepone
Datum objave: 08.veljača.2019 u 22:27
pa da je netko sve to koristio, napisao bi. vjerojatno dobro dela ovisi ako je kvalitetan preamp. yoke je imao neke hypex module ali sigurno nije spajao na nikakav lampaski preamp :D

Objavio: bepone
Datum objave: 08.veljača.2019 u 22:28
ajde nume napisi nesto covjeku ili mu uvali svoj hypex pa ti ostane za SJ SK kombo :D

Datum objave: 09.veljača.2019 u 00:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Ali ti hudo želiš da ti se preporuči ono što si već sam odlučio kupiti.
Nisi došao radi preporuke, došao si radi potvrde svog mišljenja.

Dobio sam preporuku za ION, oke, ne trebaju mi ih 10, uzeo sam ga u ozbiljno razmatranje, pa sto jos ocekujete da napravim!?
I pitanje je bilo, ponavljam, o hypex NC500 vs NC500MB i prijedlogu cijevnog predpojacala. 

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 02:56
Evo malo pomoci.
Kad se tice Hypex modula, treba razlikovati dvije posve drugacije price koje imaju vrlo malo veze jedna s drugom, a to je prije nCORE i posle nCORE.
Potonji je djelo mozda trenutno najveceg autoriteta kad se tice D klase, imenom Bruno Putzeys, koji je svojedobno bacao te bisere pred svinje u Philipsu. Nakon toga je ostisao u Hypex ali je istovremeno i jedan od glavnih investitora i projektanata MolaMola uredjaja.
Koliko je meni poznato thernutno od poznatijih igraca u tom sektoru najnaprednije uredjaje sto se tice kvalitete zvuka imaju Pascal (noviji moduli manje snage do 2x500W) i Hypex (svi bazirani na nCORE).
Imam nesto i iskustva s nCORE modulima. Ponovno, mojih 0.1KN:
Zvucno je tim modulima jako tesko nesto prigovoriti, ne mozes naci ista na sto bi pokazao da nije dobro, medjutim 'na suho' (dakle samo po sebi, ali ima i (*)) zvuce tocno, precizno, cisto, analiticno bez zamora, ali... ne bas i muzikalno, sto god ta kategorija bila. Ne vuce nogu da daje ritam, niti kad bude prava stvar da bi najradije plesao po sobi.
Tehnicki, to je blizu vrhuncu, osim jednog detalja - pogon samog modula (modulatora bez ulaznog buffera) je poprilicno zahtjevan, stovise za maksimalnu snagu prvih NC modula potrebno je dovesti diferencijalan signal jer bi inace potreban ulani napon bio preko dozvoljenog za pojedini ulaz (invertirajuci ili neinvertirajuci). Da stvar bude gora, radi se o niskim ulaznim impedancijama u odnosu na standarde, pogotovo po pitanju tjeranja istih cijevnim pojacalom. Konzultirao sam oko toga jednoj domacoj firmi, i niti nakon tri iteracije nisu bili zadovoljni, prvenstveno zato jer je cisto cjevni buffer ispadao vrlo kompleksan, ili je sklop trebao biti na neki nacin hibridni sto nije bilo na tragu trazenog.

(*)
nCORE moduli (sad ne znam na pamet) dolaze i sa ugradjenim bufferom, po mom iskustvu kvaliteta istog vise utice na zvuk nego ikakve koloracije koje radi sam modulator na modulu, stoga mislim da ce to biti presudno u reaultatu koji ce ispasti kada se modul tjera cijevnim preampom. Modul bez buffera nema sanse da ce bit korektno potjeran normalnim cijevnim preampom, radi se o impedancijama reda par k ohma ili ispod (ovisi kako se spoji).

Datum objave: 09.veljača.2019 u 08:23
Koliko sam skuzio hypex nc400 su moduli koji su nekakav vrh ponude koje je sam Bruno poslozio kao top of the class (i cijena ne takva). Ti moduli su dostupni u normalnoj prodaji jer su predvidjeni za samograditelje i potrebno ih je nagurati u kuciste

Trenutno se mogu kupiti i fusion modeli oznake npr. FA252 ili slicno koji unutar sebe imaju skretnicu...opet vise zanimljivo za samograditelje

Ostalo su oem proizvodi i vecina "proizvodjaca" koristi model NC500 jer je to model (kao sto su vec pisali) bez ulaznog buffera pa ekipa moze sama "steliti" zvuk kako njima pase.

Ostalo su moduli sa integriranim napajnjima i ulaznim bufferima...zaboravio sam koji su chipci tu stavljeni ali googlajuci nedavno po netu ispada da su stavljeni chipci koji su se pokazali kao stabilni, pouzdani, dobro mjere i dobro zvuce...uvjek je tu neka borba dali je bolje ovo ili ono...

I takvi moduli se prodaju pod ncore pojacala snage 2x250 i slicno..skutijana...s imenom i slicno

Imam nc252mp+hf100nc i sviraju mi jako dobro...
Ono sto se prvo osjeti je kontrola bassa koja je vrhunska...bolja od bilo kojeg drugog pojaca sto sam imao.
U ostalo necu ulaziti jer i nisam bas usporedjivao...

Cijene svih tih pojacala po netu, baziranih na ncore su vise manje ok, bez napucanih troskova...
Da ih idete sami spajati, da se dokopate OEM (ako i kako) modula + napajanje + kuciste + ulazni buffer + konekori dosli bi na tih 1500eura za koje se nc500 prodaje...
Mislim da je i cijena takva zahvaljujuci direktnoj prodaji preko interneta.

Ion sam cuo ali nisam slusao na duze od 5 minuta...nisam uhvatio vremena i nisu bili uvjeti...
S obzirom da se trazi cjevni prizvuk mozda bi i bili bolji izbor od hypexa

Ja nisam od cijevi ;)

Ali bit ce prilike da poslusam i ione kako treba ;)

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 09.veljača.2019 u 08:59
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Ono sto se prvo osjeti je kontrola bassa koja je vrhunska...bolja od bilo kojeg drugog pojaca sto sam imao.
Josipe, struja, snaga... Nema alternative. Pa onda grip, kontrola...

Inače, kao i obično, nema dok Željko ne razbistri.
obrva

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Tara Labs Quantum III

Datum objave: 09.veljača.2019 u 12:34
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Ion sam cuo ali nisam slusao na duze od 5 minuta...nisam uhvatio vremena i nisu bili uvjeti...
S obzirom da se trazi cjevni prizvuk mozda bi i bili bolji izbor od hypex

Pa, šta ne ističu više manje svi koji su imali priliku bolje ga poslušati (kod kuće) da to jačalo svira primarno neutralno, a ne cijevno?

Datum objave: 09.veljača.2019 u 13:47
Upravo tako, ION je napravljen kao i svi uredjaji koje radimo da svira neutralno ali da ima neku dozu muzikalnosti (vjecni problem zvan hocu i novce i ovce). Pascal modul inace sam po sebi svira slicno nCORE, mozda nesto muzikalnije ali je isto 'suh'.
Mana nCORE modula je sto po defaultu oni koji su stvarno odlicni ne dolaze s ispravljacem, a priroda klase D je takva da je jako dobro ako pojacalo komunicira s napajanjem, sto u smislu raspolozive snage i limita iste, sto u smislu raznih zastita. Kod Pascala je to sve rijeseno, cak je na raspolaganju i napajanje dovoljno za pogon cijevi.

S druge strane, kao sto sam rekao, NC500 je bez buffera ali potjerati ga s cijevima je vec nauka, nista od klasicnih cijevi i konstrukcija tu nece ici u jednostavnoj implementaciji, ako se dobro sjecam ulazna je impedancija 1.6k. Eksperimenti koji su radjeni samo potvrdjuju ono sto je vec receno po netu, na kraju taj modul zvuci onoliko dobro koliko je dobar buffer. Tjerali smo ga i iz MSB analogDAC-a koji ima izlaznu impedanciju ispod 100 ohma i to radi jako dobro premda, kao sto sam rekao, 'suho' ali treba uzeti u obzir da je spomenuta komponenta marke MSB u kategoriji 7kEUR +-3dB

Datum objave: 09.veljača.2019 u 17:35
Da, kod Nord/Apollon hypex nc500 modela glavna karakteristika zvuka se dobije odabirom Sparkos Lab (topliji) ili Sonic Imagery (analitican) op-ampa, gdje ovi evo bas izdali Rev D (4.) reviziju, za cca 600 funti ti posalju novi op amp, zamjenis ga sam i dobijes ljepi napredak u zvuku.
Valjda je zato ovaj
https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-one-se-nc500dm-mkii-dual-mono-stereo-amp" rel="nofollow - https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-one-se-nc500dm-mkii-dual-mono-stereo-amp
toliko skuplji od ovih
https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-one-up-nc500dmst-1?categoryId=b594667b-79fe-5d37-1c4a-0ab4aad6fce0" rel="nofollow - https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-one-up-nc500dmst-1?categoryId=b594667b-79fe-5d37-1c4a-0ab4aad6fce0
https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-one-mp-nc500-stereo-power-amp-in-silver?categoryId=f863aea9-a7cd-28dd-42a7-680f083176df" rel="nofollow - https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-one-mp-nc500-stereo-power-amp-in-silver?categoryId=f863aea9-a7cd-28dd-42a7-680f083176df .
izgleda da po kvaliteti idu 
NC500+op amp rev D > NC500 + op amp rev A-C  > NC500MB > NC502MB
Na webu kazu da je NC500MB 85-90% kvalitete NC500, ali mi u mailu lik iz Apollona rekao da je to 50-60%, e sad gdje je istina, trebalo bi stvarno poslusati oba ... 
A kako vec idem na (kilo)wate, ovih 400w@8ohm bas nekako ljepo zvuci, ne moram se vise brinuti dali je 150-200w dovoljno ako odvren. 
I svi oni deklariraju 47-51k ulaznu impedancu, gdje npr Primaluna ima izlaznu 2800ohm, trebalo bi biti ok.

Jos jedno pitanje; npr Primaluna ima RCA izlaz, dokle Nord ima samo balansirani ulaz. Sto napraviti u tom slucaju? Mislim da nord ugradjuje rca ulaz po narudzbi, ali nisam 100% siguran. 

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 17:53
Treba prouciti/znati kako je unutra spojen taj XLR na tom Nordu. Iskreno, naozbiljno je da nisu kraj XLR konektora stavili opis pinouta.

Teoretski mogao bi staviti samo RCA-XLR adapter i gotovo (XLR pin 2 na +RCA, XLR pinovi 1-3 na masu RCA).

Edit :  Na slici sa sajta se vidi da je u Nordu xlr spojen na samo dva pina 1-ground, 2 signal. Pin 3 je nezalemljen.  Dakle kretenarija, koriste xlr na dva kontakta kao da je RCA. To mizes sam zamjeniti, kupis samo Neutrikov RCA u kucistu ala XLR.

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 18:39

Treba prouciti/znati kako je unutra spojen taj XLR na tom Nordu. Iskreno, naozbiljno je da nisu kraj XLR konektora stavili opis pinouta.

Teoretski mogao bi staviti samo RCA-XLR adapter i gotovo (XLR pin 2 na +RCA, XLR pinovi 1-3 na masu RCA).

Edit :  Na slici sa sajta se vidi da je u Nordu xlr spojen na samo dva pina 1-ground, 2 signal. Pin 3 je nezalemljen.  Dakle kretenarija, koriste xlr na dva kontakta kao da je RCA. To mizes sam zamjeniti, kupis samo Neutrikov RCA u kucistu ala XLR.

ne znam koju si ti sliku gledao, ali ovi hypexi koje imam doma imaju balansirane ulaze sa industrijski standardnim pinautom...

a ima i uputstvo kako nakeljiti SE ulaz (od hypex-a)...
https://www.hypex.nl/img/upload/doc/an_wp/AN_Legacy_pin_1_problems.pdf

doduse nord koristi svoj ulaz, pa...

-------------

Objavio: josip_p2p6sn7
Datum objave: 09.veljača.2019 u 18:48

... Na slici sa sajta se vidi da je u Nordu xlr spojen na samo dva pina 1-ground, 2 signal. Pin 3 je nezalemljen. ...

U krivu si. Ulaz je balansiran.
@ilimzn 
Jel se negdje može vidjeti slika unutrašnjosti ION-a? I koliko vas je koštao certifikat, netko je ovdje rekao da nije toliko skupo?

Datum objave: 09.veljača.2019 u 22:11
Vidio sam na Nordovom sajtu, nema greske. Nemojte me sad tjerati da skidam, rezem, smanjujem rezoluciju da bi tu zakeljio i dokazao nesto za sto me zapravo bas briga, osim sto zelim pomoci.

Yebiga mozda lakse to nego da moram 5 puta dokazivati.

Jasno se vidi da je pin 3 na XLRki nezalemljen, u zraku.

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 22:22
To nije pin3, već električki spoj kućišta XLR konektora. Ti bi to trebao znati.

Datum objave: 09.veljača.2019 u 22:43
Spoj kućišta XLR-a je lemna ušica između plastičnog uloška koji nosi pinove i kućišta samog. Ovo golo je treći pin.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Tara Labs Quantum III

Datum objave: 09.veljača.2019 u 22:50
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Spoj kućišta XLR-a je lemna ušica između plastičnog uloška koji nosi pinove i kućišta samog...
Kod nekih proizvođača. Zar ne vidiš da je ovaj pin gore, kod locking pera. Pin tri je dolje na XLR-u.
Treba malo proučiti koliko ide žica sa konektora na buffer.
https://6moons.com/audioreviews2/nord/2.html" rel="nofollow - https://6moons.com/audioreviews2/nord/2.html

Datum objave: 09.veljača.2019 u 23:07
OK u pravu si. Onda je ova XLRka za okomitu montazu i fotka je ispala tako.

Našao, to je Swtchcraftov E3FSC.

Neki hibridni konektor, kao za pcb + zicano spajanje.

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 23:15
Switchcraft E serija
https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=28624&gid=2691&oid=41445%20" rel="nofollow - https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=28624&gid=2691&oid=41445

Datum objave: 09.veljača.2019 u 23:23
Joža ima pravo. Vidio sam dobre fotke na 6 mjeseca.

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 23:41

Jos jedno pitanje; npr Primaluna ima RCA izlaz, dokle Nord ima samo balansirani ulaz. Sto napraviti u tom slucaju? Mislim da nord ugradjuje rca ulaz po narudzbi, ali nisam 100% siguran.

Nord prodaje Neutrik adapter za taj slučaj
https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/xlr-to-rca-adaptor" rel="nofollow - https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/xlr-to-rca-adaptor
Ili daš nekom od ovdašnjih "znalaca" da ti za "male" pare naprave kabel cinch-XLR.

Datum objave: 09.veljača.2019 u 23:42
Kaj se ovdje ne mogu editirati naknado postovi?

Objavio: nino
Datum objave: 10.veljača.2019 u 00:12
Originalno postano od strane člana: josip_p2p6sn7 josip_p2p6sn7 napisao:

Kaj se ovdje ne mogu editirati naknado postovi?

Mogu, ali tek kada skupiš neki broj postova. Ne mogu se sada sjetiti koji, ali nije puno.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 10.veljača.2019 u 00:16
Hvala, Nino.

Datum objave: 12.veljača.2019 u 21:43

OK u pravu si. Onda je ova XLRka za okomitu montazu i fotka je ispala tako.

Našao, to je Swtchcraftov E3FSC.

Neki hibridni konektor, kao za pcb + zicano spajanje.

Baš super kaj si ti to pronašao nakon što sam ja postavio link. 

Datum objave: 12.veljača.2019 u 22:06
Misliš prije nego što si postavio link.Buket

-------------

Datum objave: 12.veljača.2019 u 22:13
Ja objavio u 23:15, ti editirao u 23:19. Tak piše. 

Datum objave: 12.veljača.2019 u 22:41
Oke, bolji si.

-------------

Objavio: Tornado
Datum objave: 12.veljača.2019 u 23:46
Jel tko isprobao njihove igračke za subove FU 251 i 501? Na stranici Hypexa ne piše da imaju DSP dok u korisničkim stranicama piše da imaju. Zna li tko šta o tome?
Kako kod sub pojačala stoji Dayton audio u odnosu na Hypex. Koliko sam gledao sub moduli imaju sve što đaku treba uključujući i DSP.

Datum objave: 13.veljača.2019 u 15:05
Originalno postano od strane člana: Tornado Tornado napisao:

Jel tko isprobao njihove igračke za subove FU 251 i 501? Na stranici Hypexa ne piše da imaju DSP dok u korisničkim stranicama piše da imaju. Zna li tko šta o tome?
Kako kod sub pojačala stoji Dayton audio u odnosu na Hypex. Koliko sam gledao sub moduli imaju sve što đaku treba uključujući i DSP.

sta je FU ?
FA imaju DSP
a ako je za sub, milsim da je dovoljna i starija UCD serija kao hypex psc 2.400, ima vise snage od 251 a jeftinije je...
ako te zanima prijatelj mi ima dva komada hypex psc 2.400, nikad koristena za 200eura po komadu.

-------------

Datum objave: 13.veljača.2019 u 21:02
Je, u pravu si. Nije FU nego FA. Hvala ti na ponudi, ali ne interesiraju me stare Hypex serije. Zbog nemogućnosti tretiranja sobe želim da mi sub pojačala imaju DSP, kako bih mogao pokušati koliko toliko smanjiti njezin utjecaj. Prijatelj je danas naručio FA 251, pa ću vidjeti kako to diše kod njega. S obzirom da je njegov sub još u povojima Hypex će jedno kraće vrijeme biti kod mene, pa ću vidjeti  kako to sve skupa radi uključujući i DSP. Moj fokus je na FA 501, no 251 ću moći isprobati, pa....

-------------
Tornado

Datum objave: 13.veljača.2019 u 23:19
Ja nikako da odem po jedan od tih modula 2.400....koristit cu ga isto za sub (peerless XXLS12 u 65L kompresija... Kako taj modul isto ima DSP nastelit cu LT i prst u uvo...400W mi je dovoljno ;)

A iskreno, nekako bi mi bilo zao davati para za nc500 i da mi gura samo sub...

-------------

Datum objave: 14.veljača.2019 u 22:05
NC 500 je 500W na 8 i 700W na 4 oma. Fa 251 i 501 su 250w i500w na 4 oma. Dakle oznake snaga nisu na istim otporima zvučnika. Zašto to tako deklariraju ne znam.
Ja bih na tom tvom lavoru rađe imao više snage radi kontrole istog. Snage u donje dvije oktave nikad dosta.
Ja pravim dva samostojeća zvučnika sa dva komada XLS10 i 250gramskom pasivom, i ovako napamet volio bih ih potjerati sa FA 501 po subu, no kao što sam jučer napisao prvo ćemo vidjeti kako radi jedan FA 251, pa ću onda odlučiti.

Datum objave: 15.veljača.2019 u 08:18
ma, meni je to za doma, nije da forsiram nesto...tako da mi skroz ok radi i s 200W...ne patim od glasnoce, pa ni ne mora odraditi 110db na 20Hz ;)
samo nek lagano pumpa...

doma imam dva xls10...plan je da ih stavim opet u 20tak L kompresija...ali u skopu nekih 3sistemaca, pa da sviraju od 20 do 50kHz  haha
budem vidio...
ne daju mi se pare za PR

koji si PR uzeo, od Scan Speaka 26W ?

-------------

Datum objave: 15.veljača.2019 u 09:01
Koliko vidim ipak nije 26W on je 400g...;)

-------------

Datum objave: 15.veljača.2019 u 23:52
Htio si napisati 20-50 Hz? Mislim da tih 20 HZ i to u 20l kompresije nije realno. Nešto ti ne štima u računici...
Pasiva je XLS10S. Bila je ista takva i 400 gramska. Da ne bi mislio da je to kupljeno sad i tražio po netu Radi se o seriji sa Nomex membranama. Neke prioritetnije okolnosti su mi dosta usporile finiširanje zvučnika, ali se nadam da će ove godine biti gotovi. Za sada čuče u kutijama, svakih tri mjeseca ih okrenem za 90 stupnjeva, i šta da im radim.
Jedva čekam da prijatelj dobije i donese taj Hypex, pa da im dam malo zraka, i da čujem svoju umo/rukotvorinu bar u sub području.

-------------
Tornado

Datum objave: 16.veljača.2019 u 07:40
Znaci pazario si to pred deset godina
Zakemi...ali znam da original PR ne mozes naci bar zadnjih 5 godina na trzistu...

Kad sam napisao od 20-50kHz mislio sam na kompletan zvucnik...;)

Gdje cu XLS sjeci s gornje strane cu vidjeti tek kad sve skupa skutijam.

A da bi natjerao XLS da ide sto nize prema 20Hz cu koriatiti DSP uz primjenu linkwitz tranaformera ;)

Isprobao sam to sa XXLS12 i radi skroz ok...
A i ovi malci su doata robusni i trebali bi izdrzati takvo maltretiranje...

Tip je nagurao 2 komada u 50L (+LT) i jako je zadovokjan rezultatom.

Nije me strah...samo treba uhvatiti vremena da poljepim probne kutije...dascurine su ispilane a XLS zadnjih godinu dana cuce u ormaru...

Djava odnio prisu

-------------

Datum objave: 16.veljača.2019 u 14:52
Tako negdje su i kupljeni. Sad su najbolji. Uhvatila se na njih plemenita pljesan, ko na sir ili pršut... Kad ih budem bacao u pogon morat ću nabaviti malo, a uz to i toliko starog crnjaka. Nema smisla da mi iće i piće ne bude u štihu sa karakterom zvuka
 XLS subovi su zaista složeni vrhunski, i kad ih čovjek dobro pregleda stekne dojam da su robusni, no 20 HZ u 20l??? Računaj da će bas u tim uvjetima imati potrebu za poprilično velikim hodom, pa će mu rad u 20l biti mučenje. Mislim da će ti Hypex NC 500 ipak biti potreban budeš li sa DSP-om i inim tehnikalijama pokušavao dobiti 20Hz. Ja sam ciljao između 32 i 34 litre radnog volumena. Računica mi je 32-35HZ. Mislim da je to realna računica da bi se iz tog drivera dobio u svakom pogledu odličan  bas. Još kad dobije Hypex-ov FA morat će raditi odlično.
Znam da ima i boljih bas drivera i zvukova iz njih, ali su i skuplji.
Nemaš šta slagati kutiju da bi vidio do kuda ćeš ga pustiti da radi prema gore. Koliko je meni poznato ti basovi baš i ne mogu puno prema gore. Mislim da si to trebao odlučiti kada si kupovao ostale drivere i proračunavao kutiju, i onda na osnovu toga odrediti razmake između drivera, ili još nisi niti napravio prednju ploču?

Datum objave: 16.veljača.2019 u 16:47
Ma dobro, malo sam pretjerao sa 20Hz ali sto nize to bolje...
"Sub" ide na bok pa cu se malo igrati...bez presinga....laganini ;)

Kad slozim stavim koje mjerenje...

-------------

Datum objave: 17.veljača.2019 u 00:22
Ma jasno.
P.S. Nemoj prilikom mjerenja spaliti mačora...
haha

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net