Ispiši stranicu | Close Window

Odabir entry level HI FI sustava

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15008
Datum ispisa: 12.prosinac.2019 u 19:18
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Odabir entry level HI FI sustava
Objavio: Arter
Tema:: Odabir entry level HI FI sustava
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 08:28
Pozdrav svima, nakon duže vrimena odlucija sam se okušati u HI FI vodama, 
pa bi krenuo sa slaganjem nekakvog entry level sustava do max 4000 kn. 
Znam da nije neki iznos da se može dobiti nešto WOW, ali bar da dobijem max za tu cijenu.

Želio bih samostojece zvucnike, a od ostalog sta bi eventualno osim tv-a spajao je komp i klavijatura (pianino). Orijentiran sam više prema glazbi, tako da mi ovaj HI FI i je više za slušanje glazbe te ponekad film.  

Također bi volio da ima i BLUETOOTH ali nije presudno

Ovo su kombinacije koje sam gledao, pa vas molim za savjet ili preporuku neceg drugog

https://www.links.hr/hr/av-bundle-radio-pojacalo-yamaha-rx-v385-zvucnici-yamaha-nsf-51-750305104" rel="nofollow - https://www.links.hr/hr/av-bundle-radio-pojacalo-yamaha-rx-v385-zvucnici-yamaha-nsf-51-750305104

https://www.links.hr/hr/av-bundle-radio-pojacalo-yamaha-htr-2071-zvucnici-yamaha-nsf-51-750305102" rel="nofollow - https://www.links.hr/hr/av-bundle-radio-pojacalo-yamaha-htr-2071-zvucnici-yamaha-nsf-51-750305102

https://www.links.hr/hr/integrirano-pojacalo-onkyo-a-9010-crno-750305050" rel="nofollow - https://www.links.hr/hr/integrirano-pojacalo-onkyo-a-9010-crno-750305050

https://www.links.hr/hr/zvucnici-polk-t50-tower-par-crni-750307087" rel="nofollow - https://www.links.hr/hr/zvucnici-polk-t50-tower-par-crni-750307087

Hvala vam

Odgovori:
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 08:47
Napomema, prostor je oko 30m2, i da bar koliko toliko dobijem puninu zvuka i da bar ima priblizno bassa... ponavljam, znam da za ovaj novac ne mogu previse, ali bar da znam od kuda krenuti. Prosao sam cijeli google i reviewove... tako da sad ni sam ne znam od kuda kreniti, a da ne dam pare i za tjedan dana pozalim. Bar da neko vrijeme budem zadovoljan... hvala

Objavio: amigo
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 08:54
S obzirom da sviraš, lako ćeš uočiti razliku u timbru, dinamici itd. u odnosu za živu izvedbu. Ako imaš imalo audiofilskog crva, nećeš biti sretan s tim što si linkao.
Pikiraj na second hand i to na samostojeće zvučnike i integrirano pojačalo. Bit ćeš zadovoljniji zvukom.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 26.lipanj.2019 u 09:08
Hvala, imas neki savjet na sta da ciljam? Cisto da znam u kojem smijeru gledat

Objavio: Gašo
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 09:47
Za 4000kn i neiskustvo odabira, bi ja radje gledao neki solidan all in one sustav nego odvojene komponente, jeftine samostojece zvucnike i slicno.

Veca je sansa dobiti bolji odnost ulozeno dobiveno i da sjedne u prostor.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 26.lipanj.2019 u 10:31
Mislio sam mozda nesto ovako DALI ZENSOR 5 AX. Pa naci polovne... ako je ovo ok... hvala

Objavio: hudo
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 15:06
Ja ne bi nikako preporucio all-in-one, tu si onda blokiran sto se tice nadogradnje. 
Cuo sam malo Polk, isto neki jeftinjak, i zvucali su izvrsno. Dali polovni bi bilo super, kao i QAcoustics, Mission, Elac, ... 
Mislim da si ok slozio sustav, Polk ce ti dati dosta basa, ali predpostavljam da ce ih sa vremenom zamjeniti za neke kvalitetnije. Pojacalo isto, mozda nadjes neki second hand Marantz ili Nad, al uzmi neki stereo receiver sada koji ima DAC i Bluetooth, i kada si spreman za nadogradnju, prodaj ga i kupuj nesto drugo, barem ces znati sto tocno zelis dobiti od zvuka, 

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Datum objave: 26.lipanj.2019 u 16:43
Hvala ti.... taman sam u pregovorima za boston acoustics cs 260 II za 1500 kn i uz njih bi ovaj yamaha av kupio... koliko vidim po internetu ovi boston su ok... sta mislis?

Objavio: glava
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 16:56
Ajd zaduži se za 3 soma pa kupi AE samostojeći na sniženju u Zvučnim novostima za 3520 kuna i Nad integrirac za 2990.
Nije loša ta tvoja kombinacija od Yamahe i Polka al nema još predukus audiofilije...

Datum objave: 26.lipanj.2019 u 17:15
Ne trebam se zaduzivat, nego ne zelim odmah u startu placat toliko puno, bar dok vidim kako ce to ici... ne zelim iste greske ko i prije, ulozim 30tkn u foto opremu i pusti me zelja za fotografijom za po godine. .. haha... hbala svakako na savjetu... razmisliti cu svakako i o toj opciji... nju cuvam za kraj....

Datum objave: 26.lipanj.2019 u 17:41
joj..

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: glava
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 17:42
Ma dobro...fotografija ipak nije elementarna potreba kao glad, žeđ, dobri mirisi, dobar zvuk...
Žudnja za dobrim zvukom te nikad neće pustit...a i zašto bi ?
Na glazbu potrošimo barem 3 sata dnevno pa zaslužujemo i dobru reprodukciju

Objavio: hudo
Datum objave: 26.lipanj.2019 u 18:26
A da krenes sa manjim kutijama? Za te pare mozes dobiti vrlo osrednje samostojece zvucnike, ali dosta bolje bookshelf. Nece biti toliko basa, ali ce ostali dio spektra biti puno bolji. 
I da, vecina nas je krenula od parsto eura sustava (moj prvi je bio mozda 300e, Wharfedale mali zvucnici i NAD, i bas sam uzivao!), tako da koliko god da mislis uloziti, biti ce super, uzivaj u zvuku i nemoj se bojat experimentirat:) Ako te hifi crv bude ugrizao, kroz par godina ces dodati barem nulu ili dvije na hifi budzet:)

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Datum objave: 26.lipanj.2019 u 19:04
Hvala svima na savjetima

Objavio: Mijo
Datum objave: 27.lipanj.2019 u 13:08
Kako imaš povelik prostor ,svakako bi trebao neke samostojeće polovnjake ,kao taj BA .Kad bi budžet rastegnuo na 5500-6000 ,onda uzeti za 1500-2000 solidne samostojeće i npr. digitalno pojačalo ,npr. NAD 3020v2 koje ima i bluethoot i hrpu drugih opcija. Košta oko 3800 .Vjerojatno bi s tim bio potpuno zadovoljan .

Datum objave: 27.lipanj.2019 u 18:50
Opet se ne trazi savjet nego potvrda svog nauma.

Veci prostor je i veci problem, akusticki, i ne znaci odmah da treba odmah samostojeci(citaj velik) zvucnik da bi ga se kvalitetno napunilo ugodnim zvukom dobrog basa.

Rekao sam namjerno da treba traziti neki kvalitetan all in one jer...

-veca je šansa da je netko to slozio puno bolje nego pocetnik (bitna stavka) sa ogranicenim buđetom koji traži uređaje za koje nije siguran koji su i sklepava tako nešto što se treba zvati sustavom.

-all in one obično su u obliku izvora iz jedne pozicije prema prostoru, što je daleko lakše(bolje) akustički integrirati u prostor nego dva samostojeca zvučnika, koji imaju vecu sansu bumijati i raditi razne gluposti u dogovoru s akustikom.

Moj savjet je da se uzme ovaj prvi s https://audiodream.hr/ponude/ex-demo/povoljni-ex-demo-uredaji/" rel="nofollow - liste   i stavi prst u uvo za jedno duze vrijeme.  

Nema j... šanse da netko, pa i znalac složi ovako zvučeči sustav sa svim fičerima za tu lovu pa i duplu.

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 27.lipanj.2019 u 19:11
Originalno postano od strane člana: Mijo Mijo napisao:

Kako imaš povelik prostor ,svakako bi trebao neke samostojeće polovnjake ,kao taj BA .Kad bi budžet rastegnuo na 5500-6000 ,onda uzeti za 1500-2000 solidne samostojeće i npr. digitalno pojačalo ,npr. NAD 3020v2 koje ima i bluethoot i hrpu drugih opcija. Košta oko 3800 .Vjerojatno bi s tim bio potpuno zadovoljan .
NAD 3020v2 je dobro ali nježno malo pojačalo koje kod mene goni JohnBlue zvučnike u nearfield slušanju pred računalom. Neznam što bi to pojačalce od tridesetak W moglo raditi u povelikom prostoru s floorstander zvučnicima. Ništa. Provjereno.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Objavio: Supersaša
Datum objave: 27.lipanj.2019 u 21:40
https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/rotel-ra-1062-klipsch-rb-81-kimber-kable-base-4vs-oglas-28406798" rel="nofollow - Ja bi to.

Ako baš ne bi šljakalo iz nekog razloga (akustika?), zamijeniti zvučnike za Dynaudio iste veličine...

smijeh

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 27.lipanj.2019 u 21:54
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

NAD 3020v2 je dobro ali nježno malo pojačalo koje kod mene goni JohnBlue zvučnike u nearfield slušanju pred računalom. Neznam što bi to pojačalce od tridesetak W moglo raditi u povelikom prostoru s floorstander zvučnicima. Ništa. Provjereno.

Ma Ok. Spomenuo sam taj NAD kao jedno od najpovoljnijih pojacala s bluethootom . S nekim osjetljivijim zvučnicina od 90-ak db /1w fino bi to sviralo i u 30 kvadrata .Vjerujem da kolega ne sjedi 6 metara od zvučnika .Ak nije presudan bluehoot ,za 4000 se može naći solidno polovno pojačalo i polovni zvučnici.

Datum objave: 27.lipanj.2019 u 23:18
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Stavi Klipsch ili Zu audio pa ce ti srusit kucu. Samo natuknica.

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2019 u 23:45
Bogami ,ova moja šljivovica (doobra) ima za posljedicu da dvaput nisam bio u stanju ispravno napisati "bluetooth"

Objavio: zed_alive
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 10:22
Probaj drugi put s "plavizub" haha

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 13:39
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Probaj drugi put s "plavizub" haha

Dijete sam komunizma ,raslo u republici gdje je se u školi učio ruski jezik .Tak da mi engleski ,ipak, traži malo koncentracije .

Objavio: bais
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 14:02
Po meni je izbor u uvodnom postu izvrstan, posebno zvučnici. Ne znam koji se to bookshelfovi u tom cjenovnom razredu, a i višem, mogu uspoređivati s Polkom T50. To je dvosistemac s dvije pasivne membrane i svira izvrsno čak i u usporedbi s dvostruko skupljim kutijama, a za tih smiješnih 2200 kuna stvarno nema čovjek što više očekivati od entry levela.  

-------------
Automatski bias

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 15:19
Bais od kud tebi da ima pasivne mambrane i dali si ga slusao doma ili bilo gdje?

Ljudi suzdržite se pausalnim preporuka jer to nikom ne koristi.

-------------

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 15:40
Pa onak piše lijepo u manualu..
Slušo sam ga u ronisu jer si gledam zvučnik za na more. Zvučnik je zapravo malen, manji nego slika sugerira, dvosistemac je s waveguide tviterom i dva pasivna radijatora. Za 2200 kuna nemam apsolutno ni jedan prigovor po pitanju zvuka. Lagan je i za gonit što isto nije zanemarivo s obzirom da je i pojačalo iz entry levela. Neka mi netko kaže koji je to bukšel bolji u toj cjenovnoj klasi.

-------------
Automatski bias

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 16:36
piše i bas reflex, al dobro....

-------------

Objavio: donkimizer
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 16:42
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

piše i bas reflex, al dobro....

Piše "okrugli bas radijator", odnosno pasivni radijator. A i rupe nema nigdje. haha

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 17:01
Piše fakat bas reflex, ali to su krivo stavili. Nema rupe, ventilaciju odrađuju dva donja drivera.
Ozbiljno vam kažem, radi se o malom biseru u svojoj klasi.

-------------
Automatski bias

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 17:54
Heh, u manualu im piše vented za T15 i T30, a bas reflex za T50. haha

Objavio: Kabel
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 18:47
Inače kabinet s pasivnom membranom je bass reflex. Pasivni radijator gura zrak i nabija tlak! Kompresija ne može biti nikako jer je promjenljivog volumena, a nije ni vented jer je zatvoren ...

-------------
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement

Datum objave: 28.lipanj.2019 u 20:01
Možda kod Polka. U ostatku svemira bass reflex i vented/ported su sinonim. :D
A pasivni radijatori se ponašaju kao kombinacija ported i sealed kabineta, na način da do tunea imaju učinkovitost i ekstenziju ported kabineta, a ispod frekvencije štima imaju pad od 6dB po oktavi.
Jedino je nažalost prečesto slučaj ili da su pasivni radijatori loši (moraju imati nisku rezonantnu frekvenciju) ili imaju premalu površinu. Ovaj Polk je to dobro napravio 2 radijatora istog promjera kao jedan bas driver.

Objavio: zed_alive
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 20:43
pa dobro, jel bu taj Polk High šljakao dobro u navedenoj kvadraturi?

Objavio: Kabel
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 22:02
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Možda kod Polka. U ostatku svemira bass reflex i vented/ported su sinonim. :D
A pasivni radijatori se ponašaju kao kombinacija ported i sealed kabineta, na način da do tunea imaju učinkovitost i ekstenziju ported kabineta, a ispod frekvencije štima imaju pad od 6dB po oktavi.
Jedino je nažalost prečesto slučaj ili da su pasivni radijatori loši (moraju imati nisku rezonantnu frekvenciju) ili imaju premalu površinu. Ovaj Polk je to dobro napravio 2 radijatora istog promjera kao jedan bas driver.

Ispravno je da na aktivni bass driver ide površinom dvostruko veća pasivna membrana

-------------
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 22:41
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

Po meni je izbor u uvodnom postu izvrstan, posebno zvučnici. Ne znam koji se to bookshelfovi u tom cjenovnom razredu, a i višem, mogu uspoređivati s Polkom T50. To je dvosistemac s dvije pasivne membrane i svira izvrsno čak i u usporedbi s dvostruko skupljim kutijama, a za tih smiješnih 2200 kuna stvarno nema čovjek što više očekivati od entry levela.  

Što je kome dobro je uvijek relativno. Za 2200 kn je cijela sila standmounta koji će nadsvirati ove zvučnike u mnogo parametara. E sad ...ako nekog pali floorstander za malo para to je drugo pitanje. U tom smislu je to dobra kupovina....

Objavio: ziki
Datum objave: 28.lipanj.2019 u 23:01
Slobodno ubaci koji prijedlog za neki od tih standmounta.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net