Ispiši stranicu | Close Window

Oscilacija brzine CD playera

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15015
Datum ispisa: 21.studeni.2019 u 16:38
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Oscilacija brzine CD playera
Objavio: kiko
Tema:: Oscilacija brzine CD playera
Datum objave: 17.srpanj.2019 u 00:33
Nisam našao ništa na ovu temu..

Učinilo mi sa da mi CD kao da mijenja brzinu, tj kao da povremeno malkoc ubrza - ne preskače, već samo ubrza. Pošto uvijek imam isključen displej, išao sam pratiti sekunde na displeju i stvarno ... svakih desetak sekundi otprilike vidim da nekad brže prebaci na slijedeću sekundu a nekad valjda sporije jer u konačnici pjesma traje koliko i piše na omotnici, štopao sam - jedino što je "izgubio takt".

To je Exposure 2010S CD player. 

Pa me zanima je li to moguće do mehanike ili elektronike?

-------------
poso, kuća, birtija

Odgovori:
Objavio: Apparatus
Datum objave: 17.srpanj.2019 u 08:09
Kakva mehanika? Drifta ti http://www.diyaudio.com/archive/blogs/alexcp/attachments/939d1365500548-adding-tentlabs-xo2-2-low-jitter-clock-exposure-2010s-cd-player-img_0113.jpg" rel="nofollow - glavni i jedini oscilator 16,9MHz (ako dobro vidim) i valja za početak staviti drugi kvarc kristal te frekve. Pa ako ne pomogne, zamijeniti logiku oscilatora (invertor 74HC04). Luknuti frekvencmetrom (tko ima takvog) je li pojava random ili nastaje kad se uređaj zagrije. I tak, malo igranke. Ako hoćeš sam probati promijeniti kristal, a lemio si koliko znam, pošaljem ti kojega. Samo prije toga moraš dobro pogledati frekvu zapisanu na njemu jer se ovako ne vidi od one crne žlundre na kristalu koja bi ga valjda trebala mehanički dampirati.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.srpanj.2019 u 09:28
Moze biti i ovo kaj je App napisal, a moze biti i zez s mehanikom, ako player ne preskace i ne "jodla", znaci da ne ocitava kak spada ali ima buffer u dekoderu pa datastrem nema prekida ali se muci s ocitanjem koda s cda i to direktno pokazuje na displayu. Moze biti laser, osusena mast na vodilici lasera,oksidirani komutator motora za posmik glave a i onog za vrtnju cda..

Da je do oscilatora mislim da bi promjenio i pitch glazbe.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 09:28
A dobro, hvala. To ne bi trebalo biti preskupo, ne?

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 09:30
Pa i mijenja pitch glaze - na mahove ubrza pa uspori, to je pitch, jel nije? to sam čuo..

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 09:34
Pitch je visina tona. Ovo sto opisujes je promjena tempa.
Ponasanje ovisi i o sistemu korekcije gresaka.

Skupo je relativan pojam, u odnosu na vrijednost uređaja, nebi trebalo biti skupo.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 09:41
Sto se oscilatora tice bilo bi dobro zamjenit i kondice u njegovom krugu, obicno 10-47pF(22pF nacesce), ili puknut kvalitetniji

-------------

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 12:56
Ovdje:  https://www.diyaudio.com/archive/blogs/alexcp/994-adding-tentlabs-xo2-2-low-jitter-clock-exposure-2010s-cd-player.html" rel="nofollow - https://www.diyaudio.com/archive/blogs/alexcp/994-adding-tentlabs-xo2-2-low-jitter-clock-exposure-2010s-cd-player.html    piše ovo:

"The original clock is based on the 74HC04N chip located in the middle of the PCB, to the left from the three white power connectors connecting the toroidal transformer. A close-up picture shows the crystal resonator wrapped in a black heat-shrink tube, two 33pF capacitors on each side of the resonator (those with black dots on top), and a resistor R75, which also serves in the circuit. The oscillator is built on the single invertor (pins 13 and 12 of the IC). 

The original clock is generating 16.9344 MHz at 5V CMOS levels."

To je neka modifikacija.. možda bi se isplatilo to napraviti, kad se već radi.

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 13:29
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Moze biti i ovo kaj je App napisal, a moze biti i zez s mehanikom, ako player ne preskace i ne "jodla", znaci da ne ocitava kak spada ali ima buffer u dekoderu pa datastrem nema prekida ali se muci s ocitanjem koda s cda i to direktno pokazuje na displayu. Moze biti laser, osusena mast na vodilici lasera,oksidirani komutator motora za posmik glave a i onog za vrtnju cda..

Da je do oscilatora mislim da bi promjenio i pitch glazbe.

Player je, prije godinu i nešto, bio na servisu pa je promijenjena gumica za ladicu a i podmazao ga je.

Ja to sam ne bih znao utvrditi što je u pitanju..

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 18:47
Gledao sam pošto bi koštala ta modifikacija TentLabs ... = 139 funti + napajanje 90 funti + shipping 

Ma to se ne isplati.. ne

Možda ako bi sam napravio napajanje ... ali možda

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 21:45
Čitam što pišu o toj modifikaciji - da je zvuk bitno bolji. A tko zna.. ako bi bio sličan 3010s playeru onda bi se isplatilo. Gledam, npr 3010s2 polovni je oko tisuću eura.

Da sad ne šparam za Ortofon 2M Blue ... uzeo bih to.

-------------
poso, kuća, birtija

Objavio: donkimizer
Datum objave: 17.srpanj.2019 u 22:18
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

Pa i mijenja pitch glaze - na mahove ubrza pa uspori, to je pitch, jel nije? to sam čuo..

Ak imaš kak snimit output (USB interfaceom recimo), snimiš output iz CD playera, zripaš CD pa snimiš rip dok svira prek nekog DACa i usporediš dvije snimke u DAWu. Vjerojatno ćeš moći i vizualno utvrdit ak ti snimka značajno felša.

Datum objave: 17.srpanj.2019 u 22:40
Ajde prvo rijesi ovaj problem pa onda o modifikacijama. I nije tent jedina solucija.

-------------

Datum objave: 18.srpanj.2019 u 00:07
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Ak imaš kak snimit output (USB interfaceom recimo), snimiš output iz CD playera, zripaš CD pa snimiš rip dok svira prek nekog DACa i usporediš dvije snimke u DAWu. Vjerojatno ćeš moći i vizualno utvrdit ak ti snimka značajno felša.

Značajno jest, samim tim što sam to primjetio - uhom.

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 18.srpanj.2019 u 00:18
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ajde prvo rijesi ovaj problem pa onda o modifikacijama. I nije tent jedina solucija.

Ma da, u pravu si. 

Originalni čip i kvarc koštaju par eura, to bi se moglo zamijeniti pa bi se znalo li to ili je mehanika u pitanju.  Ili prvo prekontrolirati mehaniku, laser, šta ja znam..  Ja bih to radije dao nekom da mi odradi. No, moj serviser je na godišnjem još dva tjedna..

A snimao sam mobitelom display, i uspoređivao brojanje sekundi na displayu i mobitelu.. I golim okom vidim da cd display nejednoliko vrti sekunde u odnosu na mobitel.

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 18.srpanj.2019 u 00:50
Ali - zanimljivo - ne griješi u trajanju pjesme, tj. niti je skrati niti je produži.. Možda to nešto govori (?)  Po meni, to bi više upućivalo na elektroniku nego na mehaniku.

Ja poslušam jedan CD dnevno, u prosjeku. I izgleda da to nema veze sa zagrijavanjem. Već na prvoj pjesmi primjetim.. U sobi je 23 st.C, možda 25 kad je vani 30.. ne puši se u sobi..

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 19.srpanj.2019 u 17:13
Ukratko, tesko je znat rijesenje bez guranja nosa u uređaj i analize čreva.

-------------

Datum objave: 19.srpanj.2019 u 17:50
Inverter sam naručio, Appy će mi poslati kvarc, pa ćemo vidjeti. Ne može to biti nerješivo..

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 30.srpanj.2019 u 20:20
Naravno ocekujemo izvjestaj o razvoju situacije, dali je i kako rijesen problem.

-------------

Datum objave: 30.srpanj.2019 u 20:53
Pa ništa još - danas je stigao onaj čip a sutra će valjda i kvarc od Appy-a. Pa ćemo uskoro vidjeti je li to u pitanju. Eto, ja tako slušam player i recimo na klasici se i ne može čuti ta varijacija brzine.. a i inače - ne bi to možda svatko ni primjetio.

-------------
poso, kuća, birtija

Objavio: glava
Datum objave: 31.srpanj.2019 u 10:02
Ja sam svojevremeno nosio pojačalo na servis jer mi desni kanal jače zvuči od lijevoga. Serviser mi ga vrati da je sve u redu i po njegovom sluhu i po instrumentima....

Ajmo sad svi se uhvatit za ruke i kažimo- Moji problemi s audiofilijom počeli su ...

Datum objave: 31.srpanj.2019 u 10:31
A trebao si samo lijevi kanal poslati u teretanu pa da zvuci isto jako kao i desni.

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 31.srpanj.2019 u 11:29
Situacija je bila bezizlazna.
A onda je izlaz proradio haha

Datum objave: 16.kolovoz.2019 u 23:44
Daje se na znanje:

Moj serviser je rekao da je u pitanju laser. Jer, on puni buffer i onda svira iz buffera. Prilikom očitanja malo preskoči a kod reprodukcije iz buffera to se čuje kao da je malo ubrzao. I još jedan serviser mi je rekao isto pa ja sam rekao neka stavi novi laser, i sad je dobro. To me koštalo 280 kn. Nije ni puno.

-------------
poso, kuća, birtija

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net