Ispiši stranicu | Close Window

DSD

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Računala i audio
Opis foruma: Snovi o High-End-u.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15038
Datum ispisa: 06.prosinac.2019 u 18:43
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: DSD
Objavio: boca
Tema:: DSD
Datum objave: 19.rujan.2019 u 19:04
Pozdrav
Imam jedno pitanje posto mi je računalo i audio podosta strani pojam.
Naime imam Yamaha AS-801 pojačalo sa ugrađenim DACom koji ima mogučnost reprodukcije DSD muzike.
Gdje se moze skidat DSD muzika i jos vaznije kako ju reproducirat?
Meni je laptop spojen USB kabelom na pojačalo a od playera koristim Foobar.

-------------
Yamaha AS801, Audio Nirvana Super8, Myryad MCD200, Ohelbach XXL-25, DIY srebro ICs

Odgovori:
Objavio: amigo
Datum objave: 20.rujan.2019 u 12:24
Foobar može svirati dsd, ali moraš instalirati plug in sacd i podesiti ga te postaviti kao output dsd asio driver.
Najviše dsd glazbe su ripani sacdi. Toga valjda ima na torentima, a možeš presnimiti od nekog frenda. A nešto ima i za kupit. Proguglaj malo, to je lako pronaći.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 20.rujan.2019 u 13:42
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Foobar može svirati dsd, ali moraš instalirati plug in sacd i podesiti ga te postaviti kao output dsd asio driver.
Najviše dsd glazbe su ripani sacdi. Toga valjda ima na torentima, a možeš presnimiti od nekog frenda. A nešto ima i za kupit. Proguglaj malo, to je lako pronaći.

Slažem se s Amigom. DSD možeš reproducirati na foobar i ostalim platformama.
Za DSD muziku se moraš sam potruditi haha

Iako ja baš nisam primjetio nekakvu razliku ne

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Objavio: zed_alive
Datum objave: 20.rujan.2019 u 13:46
Pa, ima razlike, kako ne.
Najviše u veličini fajli haha

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 20.rujan.2019 u 15:35
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Pa, ima razlike, kako ne.
Najviše u veličini fajli haha
 smijeh2

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Objavio: kuzma
Datum objave: 20.rujan.2019 u 20:17
Gubitak vremena.
Premalo naslova osim klasike i jazza.
Razlika u zvuku nikakva uspoređujući cd i sacd layer hibridnih diskova.

Objavio: markica
Datum objave: 20.rujan.2019 u 23:04
Originalno postano od strane člana: kuzma kuzma napisao:

Gubitak vremena.
Premalo naslova osim klasike i jazza.
Razlika u zvuku nikakva uspoređujući cd i sacd layer hibridnih diskova.

Ima i dosta naslova rock a ne samo jazz i klasičari
Da nema razlike kažeš....ok da ne pokrećem raspravu jer pitanje je bilo za Yamaha uređaj
Vrlo vjerojatno (99%) Yamaha bilo koji DSD zapis prvo konvertira u PCM pa onda u analogiju. Tako uostalom funcionira veliki dio uređaja. Pa tada se baš i ne čuje razlika između formata

-------------
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, dCS Puccini/U-Clock, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Datum objave: 21.rujan.2019 u 18:18
Dok sam slušao sacd imao sam Marantz SA 7001.
Dali je dolazilo do konverzije u pcm neznam.
DSD DAC nemam pa nemogu uspoređivat.
Što se tiče izbora naslova 90% onog što ja slušam nema na sacd formatu.

Datum objave: 21.rujan.2019 u 18:22
Ne kažem da nema razlike kod high end uređaja al kod niže klase nisam primjetio.

Datum objave: 23.rujan.2019 u 10:01
Ima dosta SACD-a i njihovih ripova, ima i nešto DSD-a veće rezolucije.
Reprodukcija zvuči prirodnije, analognije, ali uz zadržavanje rezolucije i dinamike.
Postoje DAC-ovi koji sav PCM pretvaraju u DSD i reproduciraju DSD. Od softverskih rješenja to odlično radi HQ Player. Mnogi audiofili koriste HQ player koji on the fly PCM konvertira u DSD i onda reproducira. Iako nije puristički, može zvučati bolje od reprodukcije pcm-a, koju muče neprirodno zvučeći filteri.
Naravno, pitanje je koliko se to s entry level sustavom može čuti i vrijedi li pokušavati.

-------------

Objavio: Gašo
Datum objave: 23.rujan.2019 u 11:46
Nisam proucavao pa pitam.

Piše li na DSD izdanjima povijest procesiranja, u smislu kako su nekad CD-i imali oznaceno tzv SPARS kodom AAD, ADD,DDD??

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 23.rujan.2019 u 12:40
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nisam proucavao pa pitam.

Piše li na DSD izdanjima povijest procesiranja, u smislu kako su nekad CD-i imali oznaceno tzv SPARS kodom AAD, ADD,DDD??
Recimo, Opus 3 stavlja na omot da je direktno snimljeno s master tape-a.
2L otvoreno kaže da je original dxd, a to je 24/352,8 PCM. Tu se može diskutirati o smislu konverzije i DSD reprodukcije. Čak i direktna usporedba ne znači mnogo, jer će neki DAC možda bolje reproducirati DXD, a drugi DSD. Znači, svatko za sebe, na stroju kojeg ima, ako je u stanju reproducirati DXD i DSD, može ocijeniti što mu bolje zvuči.

-------------

Objavio: hudo
Datum objave: 24.rujan.2019 u 11:18
U jednom videu Paul McGowan PsAudio je pricao o povijesti DSDa, kako je Sony imao prava i sto je vaznije, poptunu opremu za mixanje i mastering u DSDu, ali je zbog nedostatka interesa ili sto vec, odustao, pa je mixing konzolu i svu opremu odkupio Gus Skinas, koji sada zajedno za PsAudijom osniva Octave Record. I prema toj prici, oni imaju jedini elektroniku koja sve odradjuje u DSDu bez konverzije u PCM. Uskoro bi trebali pocet sa prodajom prvih albuma.

Od tucet DSD naslova koje sam preslusavao samo nekoliko je zvucalo osjetno bolje, prirodnije nekako, pogotovo npr Venessa Fernandez. I to tek na DACu koji nativno podrzava DSD, tada je to bio Chord 2Qute (mislim da on cak interno pretvara PCM u DSD i to obradjuje na FPGA, mozda i lupetam)
Steta sto Schiit DACovi ne podrzavaju DSD, kazu da nema smisla podrzavati format za koji postoji manje od 1% materijala, sto i ima smisla, ali svejedno steta ...

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Objavio: Gašo
Datum objave: 24.rujan.2019 u 12:36
Stvar je u tehnologiji same D/A pretvorbe i filtera.  To nije moguce optimizirati za sve formate.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net