Ispiši stranicu | Close Window

Entry Level sistem dio po dio

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15051
Datum ispisa: 15.studeni.2019 u 03:01
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Entry Level sistem dio po dio
Objavio: turki
Tema:: Entry Level sistem dio po dio
Datum objave: 01.studeni.2019 u 20:04
Napokon sam odlučio odvojiti novac i uložiti u neki početni HiFi sistem. Puno kombinacija mi je u glavi, ali ona koja uvijek dođe na prvo mjesto je da si trenutno ne mogu kupiti sve odjednom kaj želim.

Tražim na preporuku sistem (pojačalo, tuner, cd player).

Jedna od ideja mi je Cambridge Audio AXR pojačalo s tunerom (jer u seriji nema zasebno tuner) pa s vremenom kupim i Cambridge Audio AXC CD player, ili isto tako od CA nešto iz Topaz serije. Druga pak je Onkyo A-9110 + Onkyo T-4030 + Onkyo C-7030. To su sve guglana rješenja i ono što se nudi u poznatijim trgovinama u Zg. Također, uzeo bi i SH opremu ako bi bila u odličnom stanju.
Volio bi kad bi mogao naći sve iz neke serije, jer sam mišljenja da kad si to priuštim i složim da neću mijenjati duže vrijeme, što će se u tom dužem vremenu vjerojatno promjeniti. :) 

Trenutno sam u posjedu Mission LX2 zvučnika, Onkyo TX-SR304e receivera, Dune HD Base media playera, te starog Kenwood DPF-2010 CD playera.
Dune player bi mijenjao s NAS serverom odakle bi preko PC-a vukao glazbu i reproducirao je preko zvučne kartice (trenutno Behringer Uphoria 192khz). Onkyo prodajem, a Mission bi si ostavio još neko vrijeme.

Dao bi do 3000kn po komponenti, eventualno ako bi uzeto pojačalo s tunerom onda bi išao nešto malo iznad.

Zahvaljujem se zainteresiranima koji će probati dati neki prijedlog.

Odgovori:
Objavio: Doomsday
Datum objave: 01.studeni.2019 u 20:18
Evala...

Ne znam koliko si siguran u izbor, i koliko možeš onako, napamet to odradit, ali...

Ako možeš, pokušaj ovo poslušat kod sebe doma, na tim  Mission zvučnicima, potrudi se i malo oko postavljanja zvučnika u prostoru...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/yamaha-ax-497-tx-497-cdx-397-mkii-oglas-29869395" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/yamaha-ax-497-tx-497-cdx-397-mkii-oglas-29869395

Ako je ispravno, moglo bi te zadovoljit po svim parametrima, nije savršeno, ali, best bang for the buck...

Jer, bez da potrpšiš ZNAČAJNO više novca, između ostalog i na zvučnike, nema značajno većeg pomaka od onoga što možda pruži ta kombinacija...

Probaj... Nikad nije loše potrošit manje a dobit više...

Valjda...

mig

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Objavio: nino
Datum objave: 01.studeni.2019 u 20:46
Kažeš da ćeš uzeti NAS, zašto onda ne kupiti neki network player (Marantz, Pioneer...) i pojednostaviti sve, ne treba ići preko zvučne koju spominješ, a ne trebaš ni tuner.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 01.studeni.2019 u 22:14
@Doomsday, nisam siguran u izbor, zato i tražim pomoć mig
Gledao sam taj Yamahin sistem, i dvoumio, kontaktirao čak čovjeka, došli do možda i neke razmjene, i tu nekako stao... Možda sam sumnjičav zbog toga što bi ipak više želio nešto novije tehnologije, koliko to god možda neimalo nikakve prednosti, ali, da mi je par ljudi reklo da je ova Yamaha dobra kombinacija onda bi vjerojatno i uzeo taj sistem... 
Zvučnike bi mijenjao tek kad bi uzeo sistem, tj, onda bi počeo skupljati lovu za bolje zvučnike.

@Nino, činilo mi se da je ovo jednostavnije, brže, preglednije i jeftinije rješenje, spojim mini PC (bilo koji PC) na zvučnu i sviram što želim od bilo kojeg formata, a tako mogu i pogledati neki film bez dodatnog playera... No, otvoren sam za savjete i preporuke ako nešto drugo može zamjeniti ovo moje zamišljeno...

Objavio: zed_alive
Datum objave: 01.studeni.2019 u 22:35
Originalno postano od strane člana: turki turki napisao:

Možda sam sumnjičav zbog toga što bi ipak više želio nešto novije tehnologije, koliko to god možda neimalo nikakve prednosti,

samo znaj, 'nova tehnologija' ima većinom smisla praktički isključivo kad to znači potpuno novu funkcionalnost koju nisi prije imao. u smislu 'novo svira bolje', to je nasjedanje na marketing. nemalo puta, proizvođači su svoj najbolji proizvod u danoj klasi već ispucali, i proizvode lošije uređaje

uz definirana financijska ograničenja u SH možeš dobiti već fini zvuk. ako ćeš se pak ograničiti na novo, dobijaš lošiji zvuk za pare, a na zamjeni pušiš financijski više

osim toga, u nekom entry (ili blisko entry) levelu novih uređaja dobit ćeš u pravilu manje preporuka, pogotovo od onih iskusnih, čije se preporuke posebno računaju - jer ti u pravilu nemaju nikakvog iskustva s novom entry level opremom

Datum objave: 01.studeni.2019 u 22:38
Eh...

Ne tribaš slušat šta ti drugi govore o nekom sustavu, nego dogovorit sa čovikom koji prodaje i poslušat sustav, kod sebe doma...

Ali OK, bit je da čovik bude zadovoljan, kako god uspija doć do te faze...

Valjda...

smijeh

-------------

Datum objave: 01.studeni.2019 u 23:04
Nisam ograničen na novo, samo bi bio više sretan kad bi bilo novo. proteza
Čisto tražim neke smjernice što gledati, koju seriju, proizvođača, općenito, jer ne bi htio kupiti nešto pa da poslije žalim i za tim "sitnim" novcem koji sam uložio za početak... Ko' pita - ne skita smijeh

Datum objave: 02.studeni.2019 u 09:40
U tome i jest problem...

Bez vlastitog iskustva, bez vlastith referenci, velika je mogućnost da ćeš bit nezadovoljan sa prvim izborima...

Zato je bolje iz početka ulagat minimum, za dobit nekakvu referencu na osnovu koje bi stvorio svoje mišljenje, svoju sliku, pa na osnovu toga ostao di jesi ili išao dalje...

Za tako nešto, onaj Yama komplet, ideala... Dobiješ ideju u stereo komponentama, što je najbitnije, u SVOM prostoru... I onda ili uživaš, ili ideš dalje, uz.minimalni gubitak ako moraš prodat...

Ali, kako rekoh, to je.MOJA vizija kako bi JA na tvom mjestu bio sretan i zadovoljan...

Ti ćeš, naravno, svojim putem...

smijeh

-------------

Datum objave: 05.studeni.2019 u 17:27
Baš zato da ne budem nezadovoljan tražim vašu pomoć. :)
Ne očekujem HighEnd zvuk za novac koji imam raspolaganju, ali očekujem da "fino" radi i da mogu biti miran dok ne dođe vrijeme da pređem na viši nivo, ako će doći to vrijeme. :)
Zato sam i mislio da bi ovaj Cambridge, Onkyo ili neki jeftiniji Marantz bio dobar početak. Iskreno, nemam baš iskustva s takvom opremom i bilo koji savjet za kupnju će mi dobro doći, jer od SH opreme što je po oglasnicima sve je "top klasa" u opisu proizvoda, i uvaljat će mi netko ni sam ne znam što. :)
Ova Yamaha stoji već podosta dugo u oglasima, i kako ju on teško prodaje, teško ću i ja. :D Sviđa mi se, po opisu bi mi zadovoljila potrebe i želje, vjerojatno ću ga onda i tražiti da probam opremu, ako će htjeti... 

Objavio: glava
Datum objave: 06.studeni.2019 u 10:35
ma doomsday ima dobre namjere al skroz krive...

Ako kupiš tu Yamahinu skalameriju čekajući da spoznaš svoj ukus u audifiliji samo ćeš upast u kašetu brokava.  Bit ćeš nezadovoljan zvukom pa ćeš onda kupit za parsto kuna skuplju skalameriju, pa ćeš pomislit da ćeš dobit zvuk skupljim kabelima, pa ćeš na kraju u očaju se uhvatit kacavide i lemila uvjeren da je cijeli hi fi svijet jedna velika prevara jer eto...s lemilom i kacavidom i skalamerijom možeš čudo od zvuka stvorit.

Dakle, s 10000 kuna kupio ti Arkama, Rotela, Exposura, Marantza, Nada, Audiolaba, Audioanaloga, Parasounda, nisi fulao...
Imaš etalon s kojim možeš dugo guštat.
Pogledaj u Zvučnim novostima imaš Parasounde s 40% popusta amp,preamp i dac. Prosurfaj po kritikama i ako su povoljne, kupuj...

Objavio: Supersaša
Datum objave: 06.studeni.2019 u 14:03
Ja bi za entry level (a i puno više) tražio Rotel RA-1062. I možeš kupit pripadajući cd player  i tuner iz iste serije za ne prevelike nofce.

Iz iskustva, meni je takav sustav sa npr. nekim Dynaudio zvučnicima i puno više od entry levela po zvuku...

smijeh

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 06.studeni.2019 u 17:00
OK, što se CD playera tiče, ne znam što bi ti rekao, noviji koji nisu preskupi, kažu ljudi, ne mogu vode donijet starijima, ali zato stariji mogu trebat održavanje, pa ako ne znaš nikoga tko bi mogao tu pomoći, moglo bi bit nezgodno...

Ali, što se tiče pojačala i tunera, tu je malo manji rizik ić na starije komponente, nije bez rizika, sve stari i troši se, ali manji je problem nego CD player...

Ja osobno doma imam Sansui AU-217 i TU-217 pojačalo i tuner, sa kraja 70-tih/početka 80-tih, nisu refresh-ani, samo su pregledani, očišćeni i podešeni od doktora za Sansui, Kale...

Nisam imao novca niti sam želio čekat jer Kale uvik ima posla sa puuuuuno moćnijim i skupljim makinama od ovog mog entry-level dvojca, ali rade bez greške, meni sasvim zadovoljavajuće...

Ne zam koliko bi bolje sviralo refresh-ano, ali, kažem, ja zadovoljan...

Trenutno na njuški imaš jedan Sansui rec iz tog perioda sa sličnim specksima...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/zzz-oglas-25587769" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/zzz-oglas-25587769

https://www.hifiengine.com/manual_library/sansui/ta-300.shtml" rel="nofollow - https://www.hifiengine.com/manual_library/sansui/ta-300.shtml

Ja bi ga na tvom mjestu poslušao... CD nađeš po nečijoj preporuci, i to bi moglo jako lijepo radit sa tvojim Mission zvučnicima...

Jesam li spomenuo kako i ja imam Mission zvučnike, M34i, odlično mi se slažu sa Sansui kombom...

Ako baš mora bit novo pojačalo, i ukoliko ovo stvarno i postoji još uvijek, jer kaže kako crni jeste na lageru i moguće ga je kupit, za lovu je stvarno Best Buy...

https://sonusart.hr/rotel-ra-10-integrirano-pojacalo.html" rel="nofollow - https://sonusart.hr/rotel-ra-10-integrirano-pojacalo.html

2 ipo ijade kuna za novog malog Rotela... Tuner neki polovni, nije bitno koliko star samo da radi OK, CD neki po preporuci ekipe ovde, ako se netko smiluje, i to bi isto moglo radit više nego OK...

Valjda...

zlatni_zub

-------------

Datum objave: 06.studeni.2019 u 18:50
ja znam šta oko cd-ova.
digitalizirat audioteku u flac, nabavit DAC...i j**o cd.

Objavio: dan the man
Datum objave: 06.studeni.2019 u 19:38
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ja znam šta oko cd-ova.
digitalizirat audioteku u flac, nabavit DAC...i j**o cd.

Zvuči vrlo jednostavno osim ovog zadnjeg. To još nisam probao :)

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Datum objave: 07.studeni.2019 u 00:17
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Zvuči vrlo jednostavno osim ovog zadnjeg. To još nisam probao :)

haha
tehnički, možda bi se dalo i izvesti...ali nikako nije preporučljivo... haha

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:34
Hvala za preporuke, svakako ću ići pogledati i pročitati više o predloženim Rotel i Parasound uređajima, tj, što prije ovaj Rotel RA-10 dok je još u prodaj, a i vidjeti što se nudi po oglasnicima od njega i RA-1062.
Ovo s CD-ovima i Flac-om je vjerojatno neka fora prema nama novim forumašima? :)
Imam kolekciju cd-ova koje neću prodavati i koje bi volio slušati u stanju kakvom jesu, a isto tako imam i hrpu flac-a od albuma koji su mi prošli kroz ruke pa zbog tog mi je bitno da nešto može svirati i jedno i drugo... 

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:43
nije fora, turki

imao sam i ja, i imam još i sada, kolekciju cd-ova kakva jest, koju sam izripao, i sad slušam flacove od tih istih cd-ova. i puca mi kita za tim diskovima. bitna mi je muzika a ne pipanje nosača i neke psihičke forice, šta mi je ljepše pod prstima, ritual stavljanja diska u ladicu i pipanja knjižice, i od čeg mi je toplije u glavi. flac je bolji, i točka. bolji DAC-ovi za novac, više opcija, i nema *ebačine s time koliko je loš pogon na cd-u i kad će ti riknuti, i koliko si dao dodatnih us*anih novaca za taj pogon diskutabilne kvalitete

Datum objave: 07.studeni.2019 u 15:13
Iskreno, meni te psihičke forice stvaraju tu toplinu u glavi, i nemam nikakvu averziju prema bilo kojem odabiru reprodukcije glazbe, no to je sad već neka druga priča i stvar koja je nebitna u ovoj temi. ;) 

Datum objave: 07.studeni.2019 u 15:39
Originalno postano od strane člana: turki turki napisao:

Iskreno, meni te psihičke forice stvaraju tu toplinu u glavi, i nemam nikakvu averziju prema bilo kojem odabiru reprodukcije glazbe, no to je sad već neka druga priča i stvar koja je nebitna u ovoj temi. ;) 

Turki, ja te kužim. Može zed trubiti kolko hoće, ali meni moj VRDS transport bolje radi od flakovlja. O komforu bi se dalo raspravljati, ali ritual se uništi skroz drkanjem po mobu/kompu/tabletu. 

Datum objave: 07.studeni.2019 u 15:43
ma, ritual nije ovdje problem. moš imat ovakav ili onakav, tako nebitno

problem je što za dobar transport moraš caltati za dobar transport. pa i za loš moraš caltati za loš, koji ne bude ne znam kako trajan. u entriju nema VRDS-a

DAC je cost effective opcija za nekog tko si sklapa prvi sustav, jednako kao što je i izbor SH cost effective opcija, ako ti je cilj dobiti najviše dobrog zvuka za uloženi novac

no onda zvuk za dane pare doista mora biti na prvom mjestu

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 07.studeni.2019 u 19:48
vinil + FLAC. Super mi je kako smo došli do toga da se CDaši pozivaju na ritual haha.

Inače, po meni zedova argumentacija stoji zašto izvor+DAC.

Objavio: alexatpos
Datum objave: 07.studeni.2019 u 23:29
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

nije fora, turki

imao sam i ja, i imam još i sada, kolekciju cd-ova kakva jest, koju sam izripao, i sad slušam flacove od tih istih cd-ova. i puca mi kita za tim diskovima. bitna mi je muzika a ne pipanje nosača i neke psihičke forice, šta mi je ljepše pod prstima, ritual stavljanja diska u ladicu i pipanja knjižice, i od čeg mi je toplije u glavi. flac je bolji, i točka. bolji DAC-ovi za novac, više opcija, i nema *ebačine s time koliko je loš pogon na cd-u i kad će ti riknuti, i koliko si dao dodatnih us*anih novaca za taj pogon diskutabilne kvalitete

Jos nisam cuo da se netko usrecio sa PC audiom, bilo kojim. Odnosno, dac mozda i nije problematican, ali sve ono sto mu prethodi, od compa, ovakvog ili onakvog, prikljucaka ovih ili onih, napajanja i softwera, nekako ne citam kako postoji standardno ili univerzalno rjesenje. Postoji cost free, plug and play, itd, mozda za entry level...no, cim covjek pozeli vise od toga, varijable, cini se, postaju nebrojene..

Objavio: Gašo
Datum objave: 08.studeni.2019 u 00:22
Ne postoji nigdje, u ni jednoj opciji standardno ili univerzalno rjesenje.

A opet ja sretan i oprobano maknuo svaku sumnju da ovo sto imam nije izvrstan izvor.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 08.studeni.2019 u 00:29
@alexatpos:
kako nisi čuo da se netko usrećio...tu ti neki ljudi viču da su sretni s time, a ti im ne vjeruješ smijeh

cost effective za entry level je stock RPi + recimo Hifiberry DAC+ Pro. more i SM jeftino napajanje za početak, svirat će i to solidno za entry level. imam to na sustavu koji je kod staraca i znam kako oke može to svirati, nema tu neke greške

za viši level, to je Gašina modana RPi/Digi Pro komba, uz njegovo napajanje, i pristojniji DAC. nemoj samo sad reć da je to samo za entry level, satrat će te neki... haha

Objavio: Apparatus
Datum objave: 08.studeni.2019 u 08:56
Alexa, taj defetistički stav imaš zato jer se družiš s nevoljnicima koji nisu uspjeli. Promijeni ekipu.
haha
Ima itekako ljudi koji su komp audio dogurali do izvanrednih rezultata. Što se tiče varijabli i gotovih recepata ko iz kuharice, toga generalno za audio nema. Kao i obično caruju pamet, trud, nešto sreće i neka lova, ali može se definitivno. A nitko nikad ni u čemu nije uspio ako je u startu mislio da se ne može. Zato gore glavu sokole i pripremi barem 5000€, onako za početak.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 08.studeni.2019 u 09:32
Može se definitivno sklepati zadovoljavajući comp audio za malo para. Samo što je Turki naumio kupiti cd player, a vi ga napali s nekakvim flakovima (pogotovo zed :)). Samo mu još treba zajebancija s mrežom, slaganje po abecedi, nedaobog ripanje kolekcije, osluškivanje volumia, fubara, runea i ostala popratna sranja... Onda rađe nek si kupi gramofon :)

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 10:00
Najbolje je pripremiti 5000€, spaliti 4700, a za sa 300 sloziti izvrstan file player/streamer.

I onda usporediti to sa dig izvorom od 100000kn i dalje se nasmjehnuti.

Nazalost lova danas nista ne garantira, osim onom koji je pljunuo.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 08.studeni.2019 u 10:03
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Najbolje je pripremiti 5000€, spaliti 4700, a za sa 300 sloziti izvrstan file player/streamer.

Tih 5000€ je bila patka namijenjena isključivo tebi i znal sam da ćeš momentalno popljugat.
smijeh2

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 08.studeni.2019 u 10:08

Može se definitivno sklepati zadovoljavajući comp audio za malo para. Samo što je Turki naumio kupiti cd player, a vi ga napali s nekakvim flakovima (pogotovo zed :)). Samo mu još treba zajebancija s mrežom, slaganje po abecedi, nedaobog ripanje kolekcije, osluškivanje volumia, fubara, runea i ostala popratna sranja... Onda rađe nek si kupi gramofon :)
A nee, ne... Netko ubaci komentar i onda to krene. Forumska praksa, ni teme ni pameti. Ako je nakanio kupiti cede plejer, ja ga kolegijalno ohrabrujem. Za komp audio uvijek ima vremena, nikamo neće pobjeći. Što se grama tiče, mislim da nema frke jer je vjerojatno čitao recentnu temu o proračunu brzine obzirom na mjere remena i remenica, pa mu se smučilo.
haha

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 10:10

haha

al nemreš ti dobit tu toplinu, od 300 eura
za zadovoljavajuću toplinu moraš skuriti 5 somova haha

Datum objave: 08.studeni.2019 u 10:10
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Tih 5000€ je bila patka namijenjena isključivo tebi i znal sam da ćeš momentalno popljugat.
smijeh2

lukavac!

Datum objave: 08.studeni.2019 u 10:46

A nee, ne... Netko ubaci komentar i onda to krene. Forumska praksa, ni teme ni pameti. Ako je nakanio kupiti cede plejer, ja ga kolegijalno ohrabrujem. Za komp audio uvijek ima vremena, nikamo neće pobjeći. Što se grama tiče, mislim da nema frke jer je vjerojatno čitao recentnu temu o proračunu brzine obzirom na mjere remena i remenica, pa mu se smučilo.
haha

Da, vrlo poučna tema o gramofonima. Čak i nama na digitaliji :)

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 11:48

smijeh2
Haha, da je bar patka, ti tak stvarno mislis.

Aja se mogu ceriti kak si ti popljugal moju patku.

Fore su na razini vrtica.

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 13:06

Haha, da je bar patka, ti tak stvarno mislis.

Aja se mogu ceriti kak si ti popljugal moju patku.

Fore su na razini vrtica.
Da ja tako mislim, ja bih i imao tog nekog od 5k€ možeš bit bez brige, al mi ne pada na pamet. Neš ti pljuganja, potrošio sam na audio komp 2-3 soma kuna, više niti ne znam. Bar izgleda ko avion, osim što tako i radi. Moja fora nije zlonamjerna nego je zdravodrugarska zayebancija samo što ti to ne razumiješ.

-------------

Objavio: donkimizer
Datum objave: 08.studeni.2019 u 13:26
Samo 2-3 soma? Uvijek možeš dodat još RAMa da svira bolje. hahahahahaha

Objavio: doro
Datum objave: 08.studeni.2019 u 13:38
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Samo 2-3 soma? Uvijek možeš dodat još RAMa da svira bolje. hahahahahaha

Stedil je za dac...

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Datum objave: 08.studeni.2019 u 13:43
@ Donkimizer:

Da,da u RAM-u leži zec. Mystery solved.
haha
Stavio sam keks od 4G. Moš mislit koliko treba ovom plejerčiću na Linuxu. A kad presvičam u video mod i upalim W7 isto moš mislit koliko resursa troši bijedno filmovlje.

-------------

Objavio: donkimizer
Datum objave: 08.studeni.2019 u 14:46
 haha
No dobro, ak ćem ozbiljno, jedina tragedija kompjuter audia je noise floor, ground loopovi, rfi, emi i sva ostala sila cvrčanja za koju treba magisterij iz elektronečega da bi riješio, ako budeš nesreće da to na vrlo čujan način izlazi iz sustava.

Datum objave: 08.studeni.2019 u 15:04
Ha?

-------------

Objavio: zook
Datum objave: 08.studeni.2019 u 15:27
@donki

https://eu.mouser.com/datasheet/2/281/kmp_da100-185018.pdf" rel="nofollow - https://eu.mouser.com/datasheet/2/281/kmp_da100-185018.pdf

Na ulazu DAC-a
I ajdbok

-------------
đez je limunada

Datum objave: 08.studeni.2019 u 16:08
Pa ne samo to, al i to

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 16:20
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

@donki

https://eu.mouser.com/datasheet/2/281/kmp_da100-185018.pdf" rel="nofollow - https://eu.mouser.com/datasheet/2/281/kmp_da100-185018.pdf

Na ulazu DAC-a
I ajdbok

mislim da nešto slično koristi i schiit eitr. transformator čip i kompletno galvansko odvajanje (USB napon za ulaznu 'prljavu' stranu i vlastiti vanjski trafo za ćistu)

i svejedno, sa stvarno lošim PC noise čujno prođe do DAC-a. nemam pojma kako...možda preko data USB linija. poanta, koliko god je bolje preko šita (jest; edit: usporedba je rađena onomad, šit->mydac vs drito USB na mydac, pri čemu šit očito ima kvalitetnije, uvjetnorečeno modernije riješeni USB ulaz), opet 'čuješ' i komp, ako je loš

Datum objave: 08.studeni.2019 u 17:19
Kad sam složio komp za audio, čisto funkcionalno na komadu iverice samo da čujem kako zvuči, rezultat je bio takav da je odmah pogubio (egzekucija) inače nimalo jeftin i skoro top model HP laptopa. To sam logički dobrim dijelom pripisao tomu da u radu generira puno manje smeća od laptopa koji je po tom pitanju valjda najgora stvar za audio uopće. Galvanska izolacija je super, ali preko trafića će se uredno na stranu DAC-a inducirati i kojekakvo smeće. Čim bolji trafo, to više. Dakle, čim manje smeća proizvodi komp, tim bolje.

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 17:21
Yebote, a tema je?... Koja ono?
Klopa

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 18:07
Galvansko odvajanje ima svrhu potpunog elektrickog odvajanja, znaci i signala i grounda koji je zagađen , trafici još tome imaju izvrstan CMRR(iako se koriste i high speed optocoupleri), a data linije je moguce propisno ocistiti aktivnim ili pasivnim bandpass filterima koji atenuiraju sve van pojasa samih data linija.

U profi konekcijama je to must have i cak najjeftiniji AV uređaji imaju filtracije koje atenuiraju sve izvan "korisnog frekvetnog opsega signala", recimo U SDI linijama.

Neki kvalitetno ustrojeni dacevi imaju filtriranja na samim digitalnim ulazima.

-------------

Datum objave: 08.studeni.2019 u 20:07

U profi konekcijama je to must have i cak najjeftiniji AV uređaji imaju filtracije koje atenuiraju sve izvan "korisnog frekvetnog opsega signala", recimo U SDI linijama.

nekako me ovo ne čudi...da profi proizvode rade po 'no BS (nonsense)' principu, dok je u konzumer audiofilskim valjda bitno sačuvat 'adute' za neki tam, viši rang... Ljut

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net