Ispiši stranicu | Close Window

Network player , streamer

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15194
Datum ispisa: 04.ožujak.2021 u 16:41
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Network player , streamer
Objavio: karlo84
Tema:: Network player , streamer
Datum objave: 24.studeni.2020 u 13:47
Pozdrav svima.
Kako sam doma presao manje vise na NAS kao mjesto pohrrane ripanih CDa i ostalog oblika muzike te kako vecina radio stanica koje slusam imaju internet izdanje, razmisljam na prelazak na network player. izbacio bih MF M1 DAC, fm tuner. CD transport bih i dalje zadrzao.

Iako su network playeri vec neko vrijeme na trzistu ne bih volio zavrsiti s komadom elektronike koju necu moc koristit za par godina jer suppport u smislu mob aplikacije nece biti adekvatan ili ima neki shitni dac ili je sam po sebi bugovit. da je funkcionalan i da zvuci zadovoljavajuce
ma dac moze i ostati ali zasto ako player ima ok interni dac. m1 dac nije posljednji hifi krik.

Pa ako imate kakav prijedlog preporuki molim pisite.

Po oglasnicima se vrte Marantz, pioneer, denon u budget spektru, nesto naim uniti no ne bih toliko potrosio. do 3000 kn za rabljeno
Nisam jako zahtjevan korisnik, diy pojacalo i zice, SF concertino home

Odgovori:
Objavio: vrbbra
Datum objave: 24.studeni.2020 u 14:50
I ja sam u tom dilemi što uzeti, gledao sam Primare NP5 koji je bas sam network player bez DAC-a ili mozda hvaljeni node2i ili audiolab 6000N. Nebi se volio zaletiti jer ima tih playera i sa losim software-om.

Objavio: Darco
Datum objave: 24.studeni.2020 u 15:21
ajmo zdravo seljački.....kako bi ga i za što točno koristili?
Mislim, znaš li točno što želiš od network playera, ili bi uzeo neki koji ima svašta nešto pa bi se tome prilagodio istraživajući razne điđemiđe?

Za rzliku od "klasičnih komponenti", koja svaka ima svoju točno određenu funkciju, ovdje je područje djelovanja malo šarenije (dakle, više softvera instaliranog koji ima ove ili one feature....trebalo to ili ne)

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 24.studeni.2020 u 20:19
Ja iskljucivo za streaming servise, tidal, hifi dezzer

Datum objave: 24.studeni.2020 u 21:27
zelim vuci fajove s lokalnog servera NAS, internet radio. to je primarno.
sekundarno su servisi kao sto je dezzer, youtube, mozda bi jos ostavio cd transport pa i njega povezao spdif ali i to nije deal breaker.

volio bih da uredjaj ima fizicko sucelje za upravljanje da nisam osudjen samo na upravljanjem putem android alikacije.

mislim da je to to sto sam mislio napisati.

Objavio: olif
Datum objave: 24.studeni.2020 u 22:01
Neki početni mrežni streamer će ti dati komociju za te servise, ali sumnjam da će njegov interni DAC biti bolji od MF M1 DAC-a....
...zato gledaj da ima Coax (Optički kao druga opcija, lošija po meni) audio izlaz, da to kvalitetnije odradi externi DAC.
Mada danas i nema streamera bez tih audio izlaza...

Objavio: zook
Datum objave: 25.studeni.2020 u 09:38
Originalno postano od strane člana: karlo84 karlo84 napisao:

zelim vuci fajove s lokalnog servera NAS, internet radio. to je primarno.
sekundarno su servisi kao sto je dezzer, youtube, mozda bi jos ostavio cd transport pa i njega povezao spdif ali i to nije deal breaker.

volio bih da uredjaj ima fizicko sucelje za upravljanje da nisam osudjen samo na upravljanjem putem android aplikacije.

mislim da je to to sto sam mislio napisati.

To je i meni uvijek bila vrlo važna stavka. Ako ćeš novo, onda neki RaspTouch, sa ili bez DAC-a
https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-rasptouch-c-6350.html" rel="nofollow - https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-rasptouch-c-6350.html
Ako može rabljeno, preporučujem Squeezebox Touch. Ja ih imam 4 (2 su u rezervi) i do danas nisam našao adekvatnu zamjenu.
Squeezebox touch ima više mogućnosti upravljanja. Osim aplikacija sa svih mogućih prijenosnih uređaja ili PC-a, tu je još direktno putem touchscreena ili vlastitim daljinskim. NAS mi je Synology DS215j, na njemu vozi LMS, koristim uz to Tidal i internet radio. Slijedeći upgrade je malo jači NAS. Ovaj stari ima slab procesor, pa pretraga traje malo duže...

-------------
đez je limunada

Datum objave: 25.studeni.2020 u 09:50
Trazim prijedlog koji dobro radi preko digitalnih izlaza, ne zanima me kako rade preko svojih dacova
Dali Node 2i, primare NP5, yamaha, pionner, denon, audiolab, ili nesto drugo.
Da ima stabilnu aplikaciju. Uvjet da radi sa HIFI Dezzerom bolje nego moj komp sa desktop aplikacijom.
Ako ne dobijem bolju kvalitetu zvuka nego sa trenutnim kompom ne zelim bacati lovu.
Znaci A_B test komp spojen na moj usb ulaz od daca a na SPDIF, TOSLIK spojen network player i pustam istu muziku i prebacujem samo digitalne ulaze na dacu i vidim dali postoji razlika. To me zanima.

Datum objave: 25.studeni.2020 u 20:15
odlicno. malo cu procesljati internet i upoznati se s rasptouch jer Raspery pi mi je spansko selo. A skvizboks mi se takodjer cini ok no samo ako ostavim dac
hvala!

Objavio: Darco
Datum objave: 25.studeni.2020 u 20:20
Originalno postano od strane člana: karlo84 karlo84 napisao:

odlicno. malo cu procesljati internet i upoznati se s rasptouch jer Raspery pi mi je spansko selo. A skvizboks mi se takodjer cini ok no samo ako ostavim dac
hvala!

Raspberry ti se mozda cini kao spansko selo, ali je u biti dosta jednostavan.

- kupis
- stavis neki od par dobrih software za audio (volumio je ok a simple) na karticu (to ti moze i neki frend ak bas nisi siguran kako)
- stavis karticu u raspberry, upalis i slijedis par pocetnih koraka konfoguriranja
- slusas pjesme, surfas radio sranice, jednostavno instaliras plugine za neke streaming servise (ima ponuđeno unutra)
Od tvojih izvora fajlova mozes odmah staviti usb ili se povezat mrezom na NAS

Također, mislim da je odlican i povoljan odabir za ulazak u svijet streaminga. Nakon toga skuziš u biti koliko ti sto treba, pa eventualno prema tome nađes nesto "glomaznije"

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Objavio: Toni Planktoni
Datum objave: 27.studeni.2020 u 10:17
Pozdrav Karlo,
ja koristim Volumio Primo, doduše samo streamam preko wifia DLNA protokolom ali koliko vidim uređaj podržava i Network Attached Storage.
https://volumio.org/product/volumio-primo/" rel="nofollow - https://volumio.org/product/volumio-primo/
Meni je super. Još samo da Android smartphoni podržavaju streaming audia direktno iz uređaja onda bi setup bio bez mane (ovako je potrebno  rootati smartphone i koristiti AirMusic). No obzirom da bi ti koristio NAS onda zanemari prethodni komentar jer se ne bi doticalo tebe.

Ima aktivnu zajednicu, živahan je projekt tak da nije tip uređaja koji bi ostao bez podrške...

Toliko od mene:)
T.

Datum objave: 03.prosinac.2020 u 01:46
Iako nije baš ontopic samo da se ispravim: Android aplikacija AirMusic ima opciju streamanja nekih aplikacija poput Youtubea i Deezera direktno i ona funkcionira na Androidima verzija 10.0 pa nadalje. Probao na novom mobu slao preko DLNA, radi bez rootanja uređaja!

Datum objave: 03.prosinac.2020 u 19:24
Jel moze obicni Deezer ili moze i Hifi Deezer

Datum objave: 03.prosinac.2020 u 20:03
Ako se koristi samo digitalni izlaz od streamer-a dali ima smisla kupiti skuplji bluesound node 2i ili je ok kupiti jeftiniju yamaha np-s303. Kakva su iskustva sa aplikacijama od tih dvaju streamer-a.

Objavio: Gašo
Datum objave: 04.prosinac.2020 u 08:28
Za odgovore na takva pitanja moraš aktivirati "Audiofil premium" racun, uplatom na sljedeci IBAN...😄

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Objavio: Silvestrus
Datum objave: 04.prosinac.2020 u 08:39
Originalno postano od strane člana: vrbbra vrbbra napisao:

Ako se koristi samo digitalni izlaz od streamer-a dali ima smisla kupiti skuplji bluesound node 2i ili je ok kupiti jeftiniju yamaha np-s303. Kakva su iskustva sa aplikacijama od tih dvaju streamer-a.

Najjeftinija opcija ti je kupiti Chromecast Audio i povezati na optički ulaz na DAC.

Datum objave: 04.prosinac.2020 u 09:44
Originalno postano od strane člana: Silvestrus Silvestrus napisao:

Najjeftinija opcija ti je kupiti Chromecast Audio i povezati na optički ulaz na DAC.

i najednostavnija. pogotovo uz postojeci dac, sto imam. Ali ga nema u prodaji osim ebay. pa ako netko ima viska voljan sam riskirat koju kunu

Datum objave: 04.prosinac.2020 u 18:28
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Za odgovore na takva pitanja moraš aktivirati "Audiofil premium" racun, uplatom na sljedeci IBAN...😄

I dobiti odgovor da je ATC nesto posebno:)

Datum objave: 04.prosinac.2020 u 18:31

Imao sam to davno prije 2 godine, super je radilo iznenadujuce dobro preko dac- od samog chromecasta ali preko optike u Quad CDPII koma uzas. Kolega je donio do mene Dragonfly black ili red zaboravio bilo davno i slozili smo se da chromecast DAC radi bolje nego skupi dragonfly.

Datum objave: 04.prosinac.2020 u 20:57
Ja imam Chromecast treće generacije i češće ga koristim nego HEOS na Marantzu. Najveća mi je prednost mogućnost korištenja nativnih aplikacija - Tidal npr. Zgodno je što se casting može kontrolirati s više uređaja istovremeno. S laptopa, mobitela...

Što se tiče kvalitete zvuka Chromecast vs. ugrađeni HEOS, ne primjećujem razliku. U oba načina se sluša FLAC 16/44,1 materijal.

Datum objave: 04.prosinac.2020 u 22:19

Ja imam Chromecast treće generacije i češće ga koristim nego HEOS na Marantzu. Najveća mi je prednost mogućnost korištenja nativnih aplikacija - Tidal npr. Zgodno je što se casting može kontrolirati s više uređaja istovremeno. S laptopa, mobitela...

Što se tiče kvalitete zvuka Chromecast vs. ugrađeni HEOS, ne primjećujem razliku. U oba načina se sluša FLAC 16/44,1 materijal.

Bas tako nevjerojatno da DAC u chromecastu radi tako dobro, to me jako iznenadilo ali me razocarao opticki izlaz, sad dali je do DAC-a u QUAD CDPII , mada je to hvaljen cd player i radi super kao CD player ili taj minitoslink nije bas sretno rješenje. Dugo sam razmisljao o SOtm 200 ali neznam dali je uopce moguce setapirati Deezer flac, jer na upit direktno njima nisu bas bili sigurni.

Datum objave: 28.prosinac.2020 u 16:23
Sad si vrtim film, probao sam i deezer hifi streamati preko AirMusica ( jos dok se zvao AirAudio) i normalno je radilo!

Ali obzirom da nisam mogao razlikovati flac i mp3 256kbs stream na svom sustavu (oba mi zvuce super) odlucio sam se ostati na mp3 verziji koja kosta 30 i kusur kuna preko tcoma.

Objavio: zed_alive
Datum objave: 28.prosinac.2020 u 16:31
a moguće da deezer ionako apsempla flac iz mp3 'u letu', pa s pravom ne razlikuješ
a onda još to možda i procesiraju, ekviliziraju na svoj neki zvuk

ja sam u nekolicini navrata pitao ljude da li ste usporedili deezer flaca sa ripanim ili skinutim flacom. i ne sjećam se da mi je itko ikad odgovorio da jest, i kakve su impresije. da li je to isto ili zvuči različito. ja ne koristim deezer niti sličan streaming servis pa nisam to nikad isprobao

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 28.prosinac.2020 u 18:18
Deezer koristi materijal za HiFi što dobije od producentskih kuća. Kao i većina servisa.

Datum objave: 18.veljača.2021 u 09:01
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Evo Gašo riješio svoj problem bez uplate na IBAN:) stream-am sve servise imam USB izlaz, opticki, HDMI a malo novaca. Ukratko tek sad vidim koliko mi je PC bio loša karika u lancu bez obzira što je imao instalirane virtualne kabele ASIO bridge i sve neke stvari koje su poboljsale zvuk ali ovo je razlika dan i noć, kao da je netko maknuo zavjesu sa zvucnika:)

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net