Ispiši stranicu | Close Window

Shunyata Research power cables

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15223
Datum ispisa: 23.travanj.2021 u 07:45
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Shunyata Research power cables
Objavio: spacelab
Tema:: Shunyata Research power cables
Datum objave: 09.ožujak.2021 u 21:23
Ima li netko Python, Anacondu ili Cobru ? Kakva imate iskustva ?

Odgovori:
Objavio: Sveti_Ilija
Datum objave: 09.ožujak.2021 u 22:43
Tu se ne zna koji je opasniji, mamba model ne postoji?
Mogu ti sutra ASI zvučnički donest ak si doma dok sam na poslu.

Objavio: Gašo
Datum objave: 09.ožujak.2021 u 23:29
Ilija pa ti si sve kaj imaš podjelil okolo😅

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 09.ožujak.2021 u 23:47
Jesam, što nisam to mi je na refreshu tak da slušam posuđeno pojačalo od svih onih mojih

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 07:35
Postoji i model Black Mamba... ponesi ASI

Objavio: Sten
Datum objave: 10.ožujak.2021 u 10:29
Više ne znam ni koje sam točno slušao, pa da vidim listu. Aha;
SHUNYATA PYTHON HELIX ALPHA. Netko mi reće da je pojedinih modela bilo više verzija, pa ne znam jel to taj koji te zanima, ali taj slušah. Doma, naravno.

Ukratko, debelo preskup za ono što nudi. Nije mi trebalo puno naslušavanja da ga odlučim vratiti odakle je i došao.

Objavio: Kalle242
Datum objave: 10.ožujak.2021 u 12:12
Taipan malo puniji karakter zvuka, Python malo manje. Nije mi ni jedan ni drugi dovoljno dobro "pjevao" za lovu. 
To sa strujašima je baš zayebana stvar. Imam nekoliko Cardas golden reference strujaša koji mi se s vremenom pokazao dobar value, pa sam nabavio još kojeg. Po meni bolji kabel od tih pomalo "speglano" zvučećih Šunjata. Neke DIY varijante su isto bile bolje.
Od ovih skupljih što sam slušao, evo jedini kojeg bi odmah ovako udomio je Nordost Valhalla, to fakat radi na kojoj god poziciji... fali ti kad ga makneš.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 12:57
Taipan i Python (navedena varijanta) sam imao u isto vrijeme na probi, tako da sam lako mogao točno usporediti. Sve u svemu jeftiniji Taipan mi je radio čak i nešto bolje, ali ipak je to sve skupa zvučalo pomalo nekako zagušeno, usporeno, neodlučno ...
 Jednostavno nisam vidio smisao dati novac za ni jedan od njih, iako se sjećam da sam bio jako zagrijan da tada riješim "pitanje kabela", barem dijelom.

Valhallu nisam slušao, ali su mi uvijek zanimljive te "love or hate" komponente, a tog sam se načitao svojevremeno o njoj. Iznimno polarizirana mišljenja.
 No, kako uboh Maduro S, strujaši mi više nisu u sferi interesa.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 14:33
Svi hvale Maduro kablove općenito i IC i zvučničke, nisam još probao. 

Iskreno imam nekoliko vrhunskih interkonekata, odlične zvučničke koji su match, pa me to baš više i ne zanima odnosno ne vjerujem tu baš više u neke velike pomake. 

Ovo što je ostalo na par pozicija su neki slabiji strujići gdje može biti i nešto bolje, no ima vremena... pa pomalo.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 15:00
Meni su potpuno razočaranje, tri puta sam ih pokušavao smjestit u 4-5 sistema i vidio da to nema smisla, po meni pokušaj srebra da ne zvuči kao srebro a rezultat je  gubitak zvuka, svi sistemi su radili toliko povučeno da sam stalno morao pojačavat. Govoriom o IC, xlr i rca..

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 16:30
Ah, jadan ... haha
Ono što nema smisla su tvoji zaključci. A ti sad probaj skužiti zašto. Btw. odgovor (djelomičan sigurno, a možda i potpun) ti je negdje ovdje u arhivi, samo ga treba iskopati.
Btw. da ne bude zabune, ja vjerujem da si ti to čuo kako si čuo, no nisi čuo kako kabel uistinu može zvučati.
Pitaj Gašu ako ne vjeruješ meni. Koliko vidim još ih ima.

Objavio: Darco
Datum objave: 10.ožujak.2021 u 16:54
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

da ne bude zabune, ja vjerujem da si ti to čuo kako si čuo, no nisi čuo
kako kabel uistinu može zvučati.

Nije mi trebalo puno naslušavanja da ga odlučim vratiti odakle je i došao.

Dakle, ti imas skill da nekad trebas 6 mjeseci da nestu cujes kako radi u tvom sustavu.....a isto tako imas skill da mozes i u 4 minute naglušavanja odlučiti da nesto ne valja.

Cool.
Al neka si ti kritizirao samo radi kritike te specificne osobe sa foruma, prije samog iskustva o kojem ta ista osoba prica.

Aj izađi iz svog mini svijeta, jer ces vidjeti kako svijet moze biti puno veći i šareniji, a ne izigravati ovdje nekog audio sommeliera

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Objavio: catalyst
Datum objave: 10.ožujak.2021 u 18:35
Kod mene taj strujaš je bio katastrofa.Na svim komponentama zamutio zvuk.Eno ga čuči u ormaru,čeka letvu da stigne,valjda  će biti ok.

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 18:41
 Da ga nisi zamijenio s onim Furutechom, ako se dobro sjećam, ima tome puno godina, opis mi je nekako isti proteza

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 18:54
Darco ...

Ako već ideš nekoga "braniti", kome to ne treba, jer je odrasla osoba tj. nekome kontrirati, učini to barem na nivou, tako da se iz tog posta iščita neko znanje i baratanje materijom koje će "bocnuti" onoga kome je namjenjeno. Ovako je ... jedno veliko ništa.

Mislim da sam ti već rekao. Potpis ti je dobar, ali moraš početi napredovati.
Znam da je teško iz zatvora, ali valjda postoji razlog i za to haha Sorry, zadnju rečenicu si nisam mogao pomoći, ali ostaje stoji. Možda ti se tako ne čini, ali meni bi uistinu bilo zanimljivije da ti post iole drži vodu, pa da možemo o nečemu razgovarati.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 19:03
Ako to kaze audio sommelier kao ti, mora da je tako. Moj naklon.
Kako Goldmund?

-------------

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 19:34

Ah, jadan ... haha
Ono što nema smisla su tvoji zaključci. A ti sad probaj skužiti zašto. Btw. odgovor (djelomičan sigurno, a možda i potpun) ti je negdje ovdje u arhivi, samo ga treba iskopati.
Btw. da ne bude zabune, ja vjerujem da si ti to čuo kako si čuo, no nisi čuo kako kabel uistinu može zvučati.

A šta ja imam pitat Gašu molim te, pa prvi mi ga je on posudio, kasnije sam donio doma dva komada i probavao danima pa ih vratio pa onda ih opet uzeo irekao ovo nema smisla.
Mislim u arhivi ima i da je Goldmund eksta klasa kakve svijet nije vidio pa si ga prodao za par mjeseci, ako se sjećaš tada sam ti i napisao da će tako i biti, naravno smetao ti je moj broj postova , dakle moji zaključci imaju nekog smisla. obrva
U ostalom napisao sam kako zvuči meni, tebi je možda izvrstan i šta sad, ljudi ne smiju imat svoje mišljenje? Još bi mogao ostavit jednog na izvoru iako ni to nije bajno ali kad su dva tj i na preamp-izlazu onda rađe odem gledat televiziju.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 19:46
Dečki, još smo na zmijama ...

Objavio: catalyst
Datum objave: 10.ožujak.2021 u 19:54

Da ga nisi zamijenio s onim Furutechom, ako se dobro sjećam, ima tome puno godina, opis mi je nekako isti proteza

Taj je bio  prije,isto su se pokazali.

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 21:03
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

A šta ja imam pitat Gašu molim te...
U pravu si. Imaš svoje uši, to je uglavnom dovoljno.
Ali nije li ti malo čudno da kod njega radi super, a kod tebe baš nikako?

Mislim, moguće je da komponenta zvuči malo različito od sistema do sistema, ali ekstremnih razlika ne može biti ako govorimo o iole solidnim set-upovima.
 Inače, nitko nikad ne bi mogao dati neku preporuku, štoviše, ne bismo uopće mogli razgovarati o komponentama tj. o njihovom zvuku.

Evo, da ostanemo samo na tome, iako si fulao poprilično stvari u postu, ali to će vrijeme pokazati, meni se stvarno ne ulazi u tu i takvu spiku.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 21:16
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Dečki, još smo na zmijama ...
Jesmo, i dobio si neke odgovore. Koji su gotovo identični, gle čuda. Iako vjerujem da ima i drukčijih dojmova, kao i uvijek, ali forum je grozno deficitaran po tom pitanju, pa ne znam da se baš možeš nadati nekoj navali što se toga tiče.

No, nisi rekao ni riječi nakon toga, nikakvo podpitanje ili slično, pa barem ni "to ne može biti, govorite gluposti haha", pa nas odvuklo dalje huh

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 21:30
Sten, 

čekam da se javi netko tko je slušao zmije iz CX serije. Navodno su puno bolje od stare Alpha Helix koju su ti imao kod sebe. Potpitanja nisu potrebna, ja sam sve pročitao o tim kablovima, samo tražim iskustva iz prve ruke ...

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 21:49

A šta ja imam pitat Gašu molim te...
U pravu si. Imaš svoje uši, to je uglavnom dovoljno.
Ali nije li ti malo čudno da kod njega radi super, a kod tebe baš nikako?

Mislim, moguće je da komponenta zvuči malo različito od sistema do sistema, ali ekstremnih razlika ne može biti ako govorimo o iole solidnim set-upovima.
 Inače, nitko nikad ne bi mogao dati neku preporuku, štoviše, ne bismo uopće mogli razgovarati o komponentama tj. o njihovom zvuku.

Evo, da ostanemo samo na tome, iako si fulao poprilično stvari u postu, ali to će vrijeme pokazati, meni se stvarno ne ulazi u tu i takvu spiku.

Valjda nemam iole solidan setup.

Datum objave: 10.ožujak.2021 u 22:23

Sten,
čekam da se javi netko tko je slušao zmije iz CX serije. Navodno su puno bolje od stare Alpha Helix koju su ti imao kod sebe. Potpitanja nisu potrebna, ja sam sve pročitao o tim kablovima, samo tražim iskustva iz prve ruke ...
Sve 5, samo zašto onda ne reći "zanima me isključivo CX serija, hvala lijepo".
Mislim, nije meni bilo teško napisati što napisah, vjerojatno ni Kalletu, ali ...

Objavio: zed_alive
Datum objave: 10.ožujak.2021 u 22:56
meni je A/B Maduro S IC-a bilo fino iskustvo, jer sam bio usporedio s jednim svojim srebrnim DIY-em za kojeg sam znao da ima jednu manu, dozicu šuškavosti u visokima, što se očekivano i pokazalo. međutim pokazalo se i nešto što nisam očekivao, a to je da je spram Madura S u dinamici zvučao ko igračka. znam da inače spram nekih drugih to nije bio loš IC, tako da...impresioniralo me, o zatvorenosti tog IC nema govora jer to može one visoke klavirske note odsvirati da ti pamet stane (u kompetentnom sustavu)

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 00:07
Usporedi ga sa nekim dobrim dobrim tvorničkim kablom tipa Asi, Fadel art, Xlo, Nbs.
Ovo kad radiš kablove probaj stavit bakar na masu ili na signal, ima cryo ili 6N bakrene žice jeftino na partsconn, pamuka ili širih trflonskih cijevčica

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 07:15

[/QUOTE]Sve 5, samo zašto onda ne reći "zanima me isključivo CX serija, hvala lijepo".
Mislim, nije meni bilo teško napisati što napisah, vjerojatno ni Kalletu, ali ...
[/QUOTE]

Nisam rekao zato što me zanimaju iskustva iz obje serije ... Sten, budući da imaš puno iskustva sa strujašima jesi li imao kojeg NBS-a na testu ?

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 12:22
Nope

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 14:10

Usporedi ga sa nekim dobrim dobrim tvorničkim kablom tipa Asi, Fadel art, Xlo, Nbs.
Ovo kad radiš kablove probaj stavit bakar na masu ili na signal, ima cryo ili 6N bakrene žice jeftino na partsconn, pamuka ili širih trflonskih cijevčica

usporedio sam ga s LAT IC-300 Signature i to verzija s Eichmann Bullet Cu konektorima, to je prilično dobar tvornički kabel s odličnim konektorima, ekstenzivan i definiran na oba kraja. u SH se ta verzija dila za 200 eura, nije zvizdarija od žice. nisam, istina usporedio direktno LAT i Maduro, nego posredno preko DIY

meni osobno se čini da tebi pašu u tvoje sustave (u sinergiji s prostorom) kabeli koji jače otvaraju zvuk. Maduro je po mojoj osobnoj ocjeni neutrala, ne potpisje zvuk na otvorenost, ali kad dođe sadržaj kao spomenute više klavir note s onim visokim tonalnim primjesama, čuješ da je propustio do daske

moguće da, osim utjecaja prostora, ti neka deseta stvar određuje karakter zvuka, primjerice strujaši, letve...nevjerojatno je kako takva neka zvizdarijica može ocarinit zvuk kompletnog sustava. jedan jedini šuko ga po vlastitu iskustvu zna ocarinit, i što da kažem...

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 14:13
e a za DIY IC, dulja priča. imao sam ideje od kojih sam djelomično odustao jer nastaje mehanički komplicirana i osjetljiva konstrukcija koja s više od jedne signalne žice postaje prekomplicirana. no jedna signalna žica presjeka pogodnih za IC, pokazuje se da nije u potpunosti dovoljna za punu bas ekstenziju. imam još par modificiranih ideja, no trenutno sam zadrvio po nekim desetim stvarima...

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 15:02
Zato sam ja odustao od toga, izgubiš vremena i novaca za rezultat koji ne znaš kakav će biti a znam da nikad neće biti razina nečeg skupljeg i onda se nakupi maetrijala za koji si dao hrpu love a ništa konkretno od svega .
Lat 300 je Ic od par sto eura,maduro je od 1500. Uzmi bilo koji kabel od 1500 pa usporedi, ne treba možda čak ni 1500, evo 750 Siltech Sq88 ili ASI.

Gdje ćeš uzet za probu?
Od mene haha

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 19:31
šta uspoređuješ, SH cijenu sa cijenom novog? LAT 300 s Eichmannima je nov bio 500-600 eura, ne 200

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 20:25
Pa nisam ni rekao 200 nego 300, ok sa tim konektorima je bio skuplji, koliko je bio sa običnima ali svejedno jer ne uspoređuješ kablove sličnog ranga cijene.

http://www.audiopuls.hr/testovi/testkabela2.html" rel="nofollow - http://www.audiopuls.hr/testovi/testkabela2.html

Mislim da ne duljim, ja sam ga prekrižio i nema šanse da ga više probavam.

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 21:22
to su cijene od prije 15 godina, LAT je kasnije dizao na 500 dolara s običnim konektorima...

http://www.audiopuls.hr/testovi/siltech_classicmk2.html" rel="nofollow - http://www.audiopuls.hr/testovi/siltech_classicmk2.html

uh, a na tim Siltechima je ovaj locking konektor? imao sam točno takve na jednom IC-u, i kad sam to zamijenio sa Star Line, propjevalo je...

kako god, cijena je relativna stvar, mjera je usporedba...

a ovo, šta, nije ti leglo, ideš dalje. ali si moraš ostaviti malu dozu rezerve da postoji neki dodatni razlog zašto nije leglo, a ne da tako jednodimenzionalno paušalno veliš ne valja. presubjektivan pristup

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2021 u 21:45
Nema rezerve, jednostavno ne valja ako je probano na  četiri razčita pojačala, tri predpojačala i tri para zvučnika.
Na Siltechima je WBT 0101.
Asi ima neutrik rean sa tri nekakve rupice konektore i takav je neusporedivo bolji od madura sa wbt om male mase. Kupio sam par setova kablova da imam nešto drugo od svojih standardnih referentnih Xlo signture 1.1 i 2.1 koji su i dalje najbolji.
Za koji dan će mi doći Nbs monitor 3 RCA (Nedavno sam kupio jedan u XLR-u) i ak to bude onako kako se piše po furumima onda ću sve ožičit sa NBS monitor serijom.

Objavio: amigo
Datum objave: 12.ožujak.2021 u 09:02
Shunyatama je glavna odlika besprijekorna dinamika. Čak i početni Venom ima dobru dinamiku.
Python HA sjajno čisti midbas područje. Ako nekom setupu fali midbasa, onda se može činiti da zvuči ispeglano. Ali ako ima dovoljno midbasa, onda će zvučati baš kako treba.
Taipan HA je puniji, ali i malo topliji u visokima.
Imao sam doma par dana King Cobru CX. Meni savršen univerzalni strujaš.
Nekad davno sam imao na slušanju srebrnu King Cobru za digitaliju, MK1. Isto fenomenalan kabel.
Novije Shunyate nekako produbljuju bas područje, kao da si dodao subwoofer. Mnogo je bolji fundament, nego s drugim kabelima. A opet, ne razmažu istovremeno midbas. Sve ostaje precizno i čisto.
Imam doma Nordost Valhallu, koja je isto odličan strujaš. Ima solidnu dinamiku, ali ne kao Python, ili King Cobra.
Cijene Shunyate su visoke, naročito zadnjih godina. Ali oni kažu da su u usporedbi s drugim brandovima, njihovi kabeli zvukovni best buy.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Objavio: Apparatus
Datum objave: 12.ožujak.2021 u 09:24
Ne čude me takve audiosenzacije kad se već radi o zvučničkim i interkonekcijskim, to jest jedinim audio kabelima koji barataju audio signalom punog integriteta.Sasvim normalno.

-------------
https://youtu.be/j__CmgyKwmc" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock,AQ Sky,Krell FPB300cx,AQ Sterling 2,Sonus faber Amati Futura,KEF 101 Reference,Audioperformance Media Player,AQ Hurricane 4 komada

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 09:49
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ne čude me takve audiosenzacije kad se već radi o zvučničkim i interkonekcijskim, to jest jedinim audio kabelima koji barataju audio signalom punog integriteta.Sasvim normalno.
To je točno. Ali je isto tako točno da taj audio signal služi samo za regulaciju ventila koji propušta struju iz napajanja. Tako oblikovana struja iz napajanja, pokreće zvučnike.

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 10:20
na ebayu SH king cobra cx za 1750 eura wtf
dajte me najte...

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 10:20
no amigo je u pravu. strujaš je srce prenošenja struje koja je ta koja proizvodi muziku. elektronika je tu samo da bi regulirala ventil

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 10:44
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

... oni kažu da su u usporedbi s drugim brandovima, njihovi kabeli zvukovni best buy.
Ima li proizvođača koji ne nastupa tako? To im je u opisu posla, ništa čudno ni novo.

Iskreno, mene je Šunijata razočarala (s 2 spomenuta modela koje slušah), jer godinama slušavši samo superlative o noj, kad mi se ukazala prva prilika da to donesem doma (i imam lovu u džepu ako sjednu) čuh manje-više prosječne kabele.

A nije da se nisam trudio. Bili su kod mene 2 tjedna i isprobao sam sve moguće kombinacije kuda ih staviti, no svaki za sebe je uvijek ostavljao svoj pečat gdje god bi završio.

Sve u svemu, najjeftiniji Venom mi još najviše vrijedi novaca koliko košta. Bio je nekih 1500kn (ne znam sad), je da vuče na topliju stranu, no kome to treba možda u sistemu, nije preskup, a ipak donosi napradak u odnosu na "stock" kabel.
No opet, ako imate sistem kojem treba takav kabel, znači da vam sistem baš i nije ne znam kako posložen i onda nema smisla strujašima to dovoditi u nekakvu ravnotežu, nego bolje te novce staviti na stranu, dodati još toliko i kupiti bolju komponentu.
Strujaši dolaze na kraju priče, ili tu negdje.

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 11:02

Python HA sjajno čisti midbas područje. Ako nekom setupu fali midbasa, onda se može činiti da zvuči ispeglano. Ali ako ima dovoljno midbasa, onda će zvučati baš kako treba.
Taipan HA je puniji, ali i malo topliji u visokima.

Svak drugačije percipira. Ne mislim tu na nedostatak midbasa nego nekakvu speglanost sredine i visokih, nedostatak živosti... nekako u tom smjeru mi je vuklo.

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 11:04

Joj ti isto, imaš sustav na kojem vjerojatno čuješ i mačji prdac na 10 metara i nećeš pa nećeš... probaj, možda ti bude bezveze, možda bude i nova tema na forumu. haha

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 11:11

Joj, daj.
Da sam ja "preobraćenik" s osigurača poput tebe (na čemu kapa dolje, mislim na priznanju da se čuje, jer se i - čuje, ako ništa jer si jedini koji je priznao "pogrešku" proteza) ne bih ni zucnuo o strujašima jer samo je pitanje vremena kad ćeš s njima završiti kao i sa osiguračima.

Ne znam kako sam ne uviđaš logiku, pogotovo sa čuđenjem kako ti je najveća razlika (kod osigurača) bila upravo na 230V, a ne negdje "unutra".

Bolje piši o Krellu, Levinsonu ... znaš već haha

EDIT: Eto, Kalle me priduhitri  ... sve ti je jasno haha

Objavio: Edison
Datum objave: 12.ožujak.2021 u 11:31
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

no amigo je u pravu. strujaš je srce prenošenja struje koja je ta koja proizvodi muziku. elektronika je tu samo da bi regulirala ventil

Definitivno, nije. Strujas dovodi struju do uredjaja, a dok dodjemo do "ventila", koji regulira tu struiju i svira, imamo napajenje u kojem su transformator, ispravljacki elementi, kondenzatori, regulatori... I svaki od nabrojenih elemenata je znatno slozenije konstrukcije od strujnog kabela, i sigurno ima veci utjecaj na zvuk od strujnog kabela.

Ne svira izmjenicni napon iz mreze, tj. mogao bi "odsvirati" nesto od 50Hz. Ono sto elektronika pojacala, ovdje nazvnana "ventil", modulira je istosmjerni napon iz napajanja, a ne izmjenicni napon iz mreze. To je jako velika razlika.

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 11:39
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Definitivno, nije. Strujas dovodi struju do uredjaja, a dok dodjemo do "ventila", koji regulira tu struiju i svira, imamo napajenje u kojem su transformator, ispravljacki elementi, kondenzatori, regulatori... I svaki od nabrojenih elemenata je znatno slozenije konstrukcije od strujnog kabela, i sigurno ima veci utjecaj na zvuk od strujnog kabela.

Ne svira izmjenicni napon iz mreze, tj. mogao bi "odsvirati" nesto od 50Hz. Ono sto elektronika pojacala, ovdje nazvnana "ventil", modulira je istosmjerni napon iz napajanja, a ne izmjenicni napon iz mreze. To je jako velika razlika.

alaj se loviš na ironiju, Edisone hahamig

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 12:39
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Svak drugačije percipira. Ne mislim tu na nedostatak midbasa nego nekakvu speglanost sredine i visokih, nedostatak živosti... nekako u tom smjeru mi je vuklo.
Ja bih (i jesam, ukratko) vrlo slično opisao taj model, tako da nije ni da svako drukčije percipira. Mogu se dogoditi, u različitim sistemima, manje ili više izražene neke karakteristike, ali ako je jako drukčije na jednom sistemu, a na 2-3 druga slično... nekakav je veći problem s onim prvim sistemom.

Objavio: pinco
Datum objave: 12.ožujak.2021 u 12:59

To je točno. Ali je isto tako točno da taj audio signal služi samo za regulaciju ventila koji propušta struju iz napajanja. Tako oblikovana struja iz napajanja, pokreće zvučnike.

Da je tako onda bi u svakoj sobi, svakome štekeru, svakoj kući radilo bitno različito...
Jel imamo različite dužine žica, različiti broj spojnih mista, itd. A to nije baš tako.
Dakle razliku bi triba činit isključivo zadnjih metar, metar ipo žice. Koja je u seriji sa PGP ili sl.
Šta oće reć da to veze nema sa kabelon, jel bi moga i nastavit PGP direkt do komponente i ima bi situaciju kada kabela nema.
Ostaje samo pitanje nekoga blagoga efekta filtera, koji se može izvest i drugčije ( jeftinije ).

-------------
Vinko

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 19:50

Joj, daj.
Da sam ja "preobraćenik" s osigurača poput tebe (na čemu kapa dolje, mislim na priznanju da se čuje, jer se i - čuje, ako ništa jer si jedini koji je priznao "pogrešku" proteza) ne bih ni zucnuo o strujašima jer samo je pitanje vremena kad ćeš s njima završiti kao i sa osiguračima.

Ne znam kako sam ne uviđaš logiku, pogotovo sa čuđenjem kako ti je najveća razlika (kod osigurača) bila upravo na 230V, a ne negdje "unutra".

Bolje piši o Krellu, Levinsonu ... znaš već haha

EDIT: Eto, Kalle me priduhitri  ... sve ti je jasno haha
Joj, daj ti. Sad trč na vikipediju i pročitaj zašto je osigurač de facto usko grlo u strujnom krugu, a gajtan nije.

-------------
https://youtu.be/j__CmgyKwmc" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock,AQ Sky,Krell FPB300cx,AQ Sterling 2,Sonus faber Amati Futura,KEF 101 Reference,Audioperformance Media Player,AQ Hurricane 4 komada

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 20:39
 Ti si onda samo jedno usko grlo zamijenio boljim drugim uskim grlom. To je sve.
 Čak ne znam ni iz zezancije što bih ti na to napisao, a to je rijetkost haha Budeš i sam došao do toga, k'o i s osiguračima, nećemo se bespotrebno natezat.

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 21:45
Apparatuse, jel se čuje razlika u zvuku nakon promjene osigurača ?

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 21:48
@ Sten:

Jesi ti spavo na mozgu noćas? Proširio sam usko grlo i umjesto standardne paučine u osiguraču stavio nešto puno kvalitetnije. Očito da kad je čujno. Nije spektakularno čujno, ali meni to vrijedi puno više od uloženih cca 200 kn za dva ziherunga. Mali pomak u transparenciji. Nije mi se mijenjao bas, srednji, timbar, stereo slika... Ko vama kad mijenjate strujaše. Yebate, ko da uštekavate pojačalo od 20000€ umjesto onog od 10000€, a ne kurchevi gajtan. 

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 21:51

Apparatuse, jel se čuje razlika u zvuku nakon promjene osigurača ?
Da, ali kod mene samo na mrežnom ulazu digitalije. Koliko, već sam napisao. Dovoljno za protuvrijednost koje kilice duvana.

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 22:04
Vjerujem i drago mi je da se čuje. Super tweak za kilo duvana ...

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 22:45

@ Sten:

Jesi ti spavo na mozgu noćas? Proširio sam usko grlo i umjesto standardne paučine u osiguraču stavio nešto puno kvalitetnije. Očito da kad je čujno. Nije spektakularno čujno, ali meni to vrijedi puno više od uloženih cca 200 kn za dva ziherunga. Mali pomak u transparenciji. Nije mi se mijenjao bas, srednji, timbar, stereo slika... Ko vama kad mijenjate strujaše. Yebate, ko da uštekavate pojačalo od 20000€ umjesto onog od 10000€, a ne kurchevi gajtan. 

Ovaj post ti je na razini postova ljudima kojima uopće više ne odgovaram.
Ali kao što rekoh, neću uopće više komentirat tebe i strujaše jer nema svrhe. Isključiv si kao što si bio sa osiguračima do iznenadnog "prosvjetljenja. Živili bili pa vidjeli.
A ti si sad to izracionaliziraj kako god želiš. Samo nemoj insuinirati ono što nitko nije rekao.

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 22:55

Sten,
Mislim da ponovo ovo kvotam ali nema veze, jer danas vidjeh da Božo ima taj strujaš, a vjerojatno si i ti vidio još kad si začeo temu.
U čemu je onda problem, kad kod njega možeš dobiti na slušanje? Puno veća korist od ispitivanja okolo.

A ujedno vidim da mu je (SH) cijena otprilike kao što je bila i starom Pythonu. Poznavajući kako to ide u hifiju, oni da su napravili "puno bolji" kabel, puno bolje bi ga i naplatili, koštao bi možda i duplo više. Ipak je to Shunyata. Ovako, čisto sumnjam.

Datum objave: 12.ožujak.2021 u 23:36
Božo ima CX C19, meni treba C15 ...

Datum objave: 13.ožujak.2021 u 00:17
a šta, pročito si sigurno neke bajke o tom C15 na internetu

-------------

Datum objave: 13.ožujak.2021 u 07:06
C15 je vrsta konektora

Datum objave: 13.ožujak.2021 u 08:42
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

To što veliš nije sporno, naravno da na zvučnik nejde 230 V AC. Naravno da postoje električne i elektroničke komponente koje oblikuju struju prije ventila. Ali to ničime ne dovodi u pitanje to što sam ja napisao.
U HiFi sustavu imamo višestruka napajanja i višestruke ventile, da sad ne nabrajam.
Međutim, kao što audio signal oblikuje struju koja pokreće zvučnike, oblikuje je i ulaznih 230 V AC.
Mi koji ne provodimo istraživanja o tome, možemo se samo voditi slušnim iskustvom i onime što pročitamo od proizvođača strujnih kabela, filtera, regeneratora itd.
Jedan od proizvođača koji razvija proizvode kroz istraživanja, je Shunyata. Možemo pročitati što oni o tome kažu. A kažu dosta toga.
Čak i ako mislimo da je to čisti marketing, ostaje nam slušno iskustvo. A i ono potvrđuje da strujni kabeli utječu na kvalitetu zvuka.
Ne znam zašto je uvijek potrebno naglasiti, kako osim zadnjeg metra strujnog kabela, drugi elementi još više utječu na zvuk, kad to nitko ne spori?
Međutim, radi se o tome da I STRUJAŠI UTJEČU NA ZVUK. Pokazalo se da će dobar strujaš nekako omogućiti HiFi sustavu da bolje radi. Ne bih rekao da će nešto popraviti, prije da će manje pokvariti.
Siguran sam da se kao stručnjak i iskusni audiofil s time slažeš. Ali te uvijek nešto tjera da moraš naglasiti kako ima elemenata koji utječu više od strujaša. Da, ali to znamo.

-------------

Datum objave: 13.ožujak.2021 u 11:37

Božo ima CX C19, meni treba C15 ...
Ah, bummer. Nisam ni gledao taj dio.
Šteta što se kod Šunijate to ne može normalno skinut, stavit "obični" i vratiti sve lijepo natrag kako je i bilo proteza

Objavio: Edison
Datum objave: 13.ožujak.2021 u 19:22

To što veliš nije sporno, naravno da na zvučnik nejde 230 V AC. Naravno da postoje električne i elektroničke komponente koje oblikuju struju prije ventila. Ali to ničime ne dovodi u pitanje to što sam ja napisao.
...
Siguran sam da se kao stručnjak i iskusni audiofil s time slažeš. Ali te uvijek nešto tjera da moraš naglasiti kako ima elemenata koji utječu više od strujaša. Da, ali to znamo.

Amigo, slazem se s tobom, a vidim i da se ti slazes sa mnom. Nisam ni odgovorio na tvoj post, nego na ovaj zed-ov:

I tu sam podebljao dio na koji sam reagirao. Zed veli da se radi o ironiji. Mozda, ali ja je nisam prepoznao, on nije stavio nikakve navodnike ni emotikon, a ja bas i ne znam sto on misli... ili slabo prepoznajem ironiju. Nije ni vazno, ali posto forum cita dosta ljudi, reagirao sam da netko ne bi doslovno shvatio gornju tvrdnju.

Inace, analogija da je pojacalo ventil koji modulira (upravlja) strujom iz napajanja, koja onda svira, prilicno stoji kod single-ended topologije. Kod push-pull topologije, koja je danas najcesca, to nije bas do kraja tako.

Objavio: Kabel
Datum objave: 15.ožujak.2021 u 11:52

Meni su potpuno razočaranje, tri puta sam ih pokušavao smjestit u 4-5 sistema i vidio da to nema smisla, po meni pokušaj srebra da ne zvuči kao srebro a rezultat je  gubitak zvuka, svi sistemi su radili toliko povučeno da sam stalno morao pojačavat. Govoriom o IC, xlr i rca..

Poštovani,
prvo bi se ispričao zbog uleta, jer tema je SR power cable, a ne nešto drugo.
Međutim pročitao sam nekoliko stvari koje ne stoje, pa cisto da demantiram, jer direktno imaju veze samnom!
@Sveti Ilija, NISI probao tri Maduro S IC, nego samo jedan i to od Gaše RCA. Ova dva balansirana koja si spomenuo nisu Maduro S, već "Custom Made".
Oni su nešto između Vortex i Maduro S serije.
MSRP cijena Maduro S službeno, zbog distributera i dealera je 1850€ u zemljama gdje je to prihvatljivo, a kod nas( to i ptice znaju je 30% od te cijene i to sa WBT 152cu konektorima koji sami koštaju preko 200€, dok XLR i WBT 0114cu koštaju 100€ manje.
Nisam elektroničar, i ne bavim se topologijama uređaja, analizom napajanja i sl. stvarima, već kad mi nešto treba nazovem Željka i pitam.
U našem razgovoru kada smo pričali o tim XLR kabelima s Njuškala, rekao si mi da s jednim nešto nije u redu? Na moje pitanje što, rekao si da sustav ne svira glasnije nego je to slučaj s nekim drugim
koje si imao,odnosno da njih dva zajedno nisu dovoljno dinamični. Dobro se sijećam da si tako rekao. Meni je to zvučalo malo čudno, jer znam jako dobro što imaš, i kako ti kabeli u mom sistemu rade.
Kada je riječ o bilo kojem IC iz moje radionice, jedna od važnijih karakteristika je "tamna pozadina" odnosno minimalno emitiranje bilo kakvih nezeljenih šumova koji nisu sastavni dio analognog signala, kao što su utjecaji magnetnih polja iz mrežnih kabela, transformatora, ili radijskih frekvencija!
Svemu tome dodatno doprinosi i dosta dobra antivibracijska zaštita.
Zaključak bi bio da nisi prepoznao osnovnu i važnu karakteristiku jednog sasvim korektnog interkonekta, a to je neutralnost.
Na kraju bi skrenuo pažnju na jednu, po mom mišljenju vrlo važnu stvar za svakog tko želi imati dobar IC.
Osnovna karakteristika dobrog i kvalitetnog IC je da isti ne diže nivo glasnoće audio sustava! Ako Vam treba takav interkonekt koji će pojačalu od 30w "dodati"još desetak, onda mijenjate pojačalo, a ne kabele!
I za kraj, nema objektivnosti kod A/B testiranja. Bez obzira o kom proizvođaču je riječ, Interkonekte je poželjno u sistemu imati minimalno 7 dana, i ne dirati ih ako ne morate da bi na kraju zaključili jesu li se uklopili ili nisu.
Naravno pod uvjetom da su odradili neki zadani burn in period, koji je u mom slučaju između 250-400h. To je na žalost tako.
Za ispravno i kritičko slušanje nekog setupa nije potrebno na brzinu prebacivati jedan pa drugi kabel, već smireno i koncentrirano obraćati pažnju na sve elemente koji u cjelini čine dobar zvuk! Sve to raditi odmoran i neopterećen. Odabrati kvalitetnu produkciju, već provjerene materijale i pri tom biti maksimalno objektivan, i ne imati nikakva očekivanja. Duboko sam uvjeren da većina ovo već jako dobro zna, i nemojte mi zamjeriti ako "pametujem".
Napisano je u dobroj namjeri 😉

Zahvaljujem na strpljenju, i lijep pozdrav svima,
Maro

-------------
Sony cd2700 ,Soundness DAC, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p-450, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 12:49
Zbilja nema smisla da ovo komentiram jer tu zaključujete da ja nisam nešto prepoznao a to jedan proizvođač ne bi trebao pisati pogotovo ne na forumu iako sam ja spominjao isključivo sebe i svoje sisteme jer ima kolega kojima vaši kablovi rade dobro.
Drugo kablovi koje sam slušao su i po Vašim riječima 99% Maduro i razliku nikad neću čuti osim ako imam ne znam kakav i kako skup sistem.
Ja sam rekao svoje mišljenje isto kao što sam rekao onom od koga sam uzeo da su njegovi kablovi koma (znate o čemu pričam).

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 15.ožujak.2021 u 16:09
Dečki, aj nemojte me prcati s usviravanjem kabela od 400 sati. Ja gotovo svaki zvučnik (izuzev rijetkih izuzetaka) dobijem u optimumu već nakon 50-tak sati a neke i prije. Obzirom na složenost konfiguracije audio kabela, zvučnici i pojačala bi se trebali usviravati po godinu-dvije...haha

Objavio: demo995
Datum objave: 15.ožujak.2021 u 17:19
Driveri za zvučnike (uglavnom) izlaze iz tvornice već usvirani, plus ispitivanje gotovog zvučnika...već je na pola usvirano.
A kabeli jbg, treba kristalna rešetka poprimit smijer signala, usviravanje dielektrika...
Dugotrajan proces je to.

-------------
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 17:22
da ne govorimo o osiguračima...po pitanju kalkulacije vremena usviravanja

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 17:55
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Driveri za zvučnike (uglavnom) izlaze iz tvornice već usvirani, plus ispitivanje gotovog zvučnika...već je na pola usvirano.
A kabeli jbg, treba kristalna rešetka poprimit smijer signala, usviravanje dielektrika...
Dugotrajan proces je to.

Čekaj ti se šališ nadam se ?

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 18:14

Dugotrajan proces je to.

I kada poprimi smjer signala ni za živu glavu nemoj okrenut. Gotovo je..više ne radi..muk...haha

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 18:17
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Dečki, aj nemojte me prcati s usviravanjem kabela od 400 sati. Ja gotovo svaki zvučnik (izuzev rijetkih izuzetaka) dobijem u optimumu već nakon 50-tak sati a neke i prije. Obzirom na složenost konfiguracije audio kabela, zvučnici i pojačala bi se trebali usviravati po godinu-dvije...haha
Novi zvučnik u optimumu nakon 50 sati? Ajde nemoj sad ti nas ...haha Da si rekao da možeš dosta toga čuti nakon 50 sati, ok, ali optimum...
Osim ako ne misliš optimum za slušanje u trgovini. Tu se slažem haha

Objavio: demo995
Datum objave: 15.ožujak.2021 u 18:41

Dugotrajan proces je to.

I kada poprimi smjer signala ni za živu glavu nemoj okrenut. Gotovo je..više ne radi..muk...haha

Najgora situacija kada okreneš smijer IC-a od cd playera, ja se jednom zeznuo i krenulo mi vrtit pjesme od kraja prema početku, na gramofonu se zna desit da ploču vrti u kontra smjeru.
Katastrofa.

-------------
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 20:01

Novi zvučnik u optimumu nakon 50 sati? Ajde nemoj sad ti nas ...haha Da si rekao da možeš dosta toga čuti nakon 50 sati, ok, ali optimum...
Osim ako ne misliš optimum za slušanje u trgovini. Tu se slažem haha

Očeš reći da se nakon 40 sati još ništa ne čuje?...Ono ...ništa....?haha
Kao što rekoh ima izuzetaka....
"Uobičajeni" zvučnici, razni standmounti od 2000-5000 kn i jeftiniji floorstanderi svoj optimum postižu za nekoliko dana kombinacijom burn-in signala i glazbe nabrijane basovima.
Za Falcon LS3/5a su mi iz tvornice rekli da ga treba usviravati 200 sati no meni se činilo da nakon 100 sati više nije bilo promjena. Quad elektrostati trebaju puno vremena ...itd...no to su izuzeci. Većina zvučnika u relativno razumnom roku postiže optimum.

Jednom davno sam napisao: Sve kasnije je "usviravanje" mozga na komponentu ili kabel....haha

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 20:19

Očeš reći da se nakon 40 sati još ništa ne čuje?...Ono ...ništa....?haha
Ja to nisam rekao.

Jednom davno sam napisao: Sve kasnije je "usviravanje" mozga na komponentu ili kabel....haha
  Da skratim, sve ovo sa 50h usviravanja za "optimum" glanc novog uređaja (bilo kakvog), pa i kabela, mi je otprilike u rangu "čuju li se strujaši?". "Da čuju se, ali dobri su ti i oni koje dobiješ s komponentama".

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 20:50
U prvih par sati zvuk se najviše mijenja , kasnije sve manje, 4-5 dana da ti nešto svira po 12 sati možeš vidjet 85% di si a sad tebi koij kupuješ neke popuproizvode pa onda zamjenom kabela ili osigurača  hoćeš da ti komponenta svira ko iz druge galaksije je možda čudno ili dosadno ili prejednostavno haha

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 21:11

.

[QUOTE=soundnewsdino]Jednom davno sam napisao: Sve kasnije je "usviravanje" mozga na komponentu ili kabel....haha
  Da skratim, sve ovo sa 50h usviravanja za "optimum" glanc novog uređaja (bilo kakvog), pa i kabela, mi je otprilike u rangu "čuju li se strujaši?". "Da čuju se, ali dobri su ti i oni koje dobiješ s komponentama".

Ovu zadnju analogiju nisam razumio. Strujni kabeli se čuju. U to nema nikakve sumnje ali im ne treba 400 sati da bi se "usvirali". ..
Ok...kao profesionalac moram biti praktičan. Dućan je pun robe i nema vremena usviravati svaku komponentu mjesecima. Zbog toga čovjek razvije svoje sisteme da komponentu dovede u radno stanje što je moguće brže. Teoretski komponenta se može mijenjati u promilima i mjesecima poslije prvog paljenja no to nije kritično. Zaista nekoliko dana intezivnog rada već otkriva o čemu se tu radi ( slažem se s Ilijom) a sve kasnije je u domeni promila i igranja našeg mozga s nama samima...

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 21:33

Strujni kabeli se čuju. U to nema nikakve sumnje ali im ne treba 400 sati da bi se "usvirali". ..
O, da, nekima i treba.
Misliš da sam bio presretan mjesecima usviravajući glanc nove strujaše?

Ok...kao profesionalac moram biti praktičan...
Da, zato i rekoh da to važi za trgovinu, barem što se mene tiče.

Btw. ne sjećam si da si ikada spomenuo svoj sistem (ne, ne poskušavam odvući ovo na neki osobni nivo). Vjerujem da imaš doma nešto "pristojno".
Bilo bi mi baš zanimljivo poslušati taj sistem, detaljno, onako kao što slušam i svoj. Baš me zanima kakav bi dojam imao.

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 21:51

... tebi koij kupuješ neke popuproizvode pa onda zamjenom kabela ili osigurača  hoćeš da ti komponenta svira ko iz druge galaksije je možda čudno ili dosadno ili prejednostavno haha
Očito u glavi imaš nedovršenu konverzaciju s Maro-heijem + uobičajeno šalabajzanje kad bi trebalo nešto suvislo napisati, pa te molim da to ne projiciraš na mene.

Štoviše, kompletno me zaobiđi (kao što ću ja, ponovo, učiniti s tobom) jer vidim da (ipak) nema smisla.

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 21:57
Quote Sten..

Ponavljam...ako 400 sati usviravaš strujaše ti se "usviravaš" na njih.

Zadnjih godina nemam sistem doma. Nema vremena ni mogućnosti. Ako baš rijetko želim i stignem nešto poslušati onda koristim King Sound H02 eletrostatske slušalice.

Znam da je nekom možda to teško shvatiti no ja sam cijeli radni dan u opremi i glazbi. Kući baš i nemam želju. To ti je isto kao da radiš u bordelu. Doma ti nije do sexa....haha

Datum objave: 15.ožujak.2021 u 22:19

... tebi koij kupuješ neke popuproizvode pa onda zamjenom kabela ili osigurača  hoćeš da ti komponenta svira ko iz druge galaksije je možda čudno ili dosadno ili prejednostavno haha
Očito u glavi imaš nedovršenu konverzaciju s Maro-heijem + uobičajeno šalabajzanje kad bi trebalo nešto suvislo napisati, pa te molim da to ne projiciraš na mene.

Štoviše, kompletno me zaobiđi (kao što ću ja, ponovo, učiniti s tobom) jer vidim da (ipak) nema smisla.

Bokte ako sam ja od tebe i jednom išta suvislo pročitao, ili hrpa filozije koja ne znači ništa ili usviravaš ne samo kablove nego i žičice tj osigurače.
Napisao si jednom prilikom listu od valjda 50 strujaša koje si probao što samo ide u prilog tezi da kupuješ gluposti koje pokušavaš natjerat da dobro rade komadom žice, pritom i osluškuješ utikače.
Forum je javan pa svatko ima pravo komentirati nečiji tekst.

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 10:26
sad, ne znam evo kak bu tko reagirao, no kod interkonekata, to sam zadnjih godina u više navrata usviravao neke s teflonom, i zapažanje mi je da su kad ih uključiš dobri, za 24 sata usviravanja zvuk je ršum, totalno se povuku visoki i de facto je neslušljivo, za 48 sata je bolji nego za 24 ali i dalje loš, odonda napreduje i na nekih 120 sati to je došlo k sebi i stabiliziralo se. jel se čuju dalje neki mali pomaci, moguće, no vrlo su mali, što se tiče nekakvih napravica tipa DAC-ovi, digitalija zapravo je slično. do 120-150-tak sati sve je bilo usvirano. oko zvučnika, doista u zadnjih 20+ godina nisam imao doma nove zvučnike. oko strujaša, meni to na prvu radi kako treba, ako radi kako treba, lagao bih da sam primijetio neko usviravanje u toj priči

-------------

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 10:30
Čak i ako nisi imao nove zvučnike, ako nisu neko vrijeme radili treba im vremena. 
Meni su se 2 SH zvučnika usviravala, jer nisu svirali jedan čak 3 godine, drugi 10 mjeseci.

Kod zvučnika je to pogotovo bitno, ili im tu i tamo pustiti na glasnije densen demag, neki burn in enhancer i sl. ili ih jednostavno fest glasnije nego što inače slušaš tu i tamo potjerati na bar uru dvije. Ulijene se membrane. Živne poslije marko i mirko i slavko dinamika, bas se učvrsti i tak... haha

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 11:02

Mogu i ja ponovo ponavljati da očito donosiš zaključke vezane uz posao tj. ono što je dovoljno da bi se nekome nešto prezentiralo. To je ipak nešto drugo. Da netko tamo sjedi i par sati slušajući, neće čuti isto ono što može doma u, recimo, 2 tjedna, s istim sistemom.
Zato je moguće ići sa manjom usviranošću. Vrlo jednostavno zapravo.

Zadnjih godina nemam sistem doma. ...To ti je isto kao da radiš u bordelu. Doma ti nije do sexa....haha
 LOL

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 11:29

Mogu i ja ponovo ponavljati da očito donosiš zaključke vezane uz posao tj. ono što je dovoljno da bi se nekome nešto prezentiralo. To je ipak nešto drugo. Da netko tamo sjedi i par sati slušajući, neće čuti isto ono što može doma u, recimo, 2 tjedna, s istim sistemom.
Zato je moguće ići sa manjom usviranošću. Vrlo jednostavno zapravo.

Zadnjih godina nemam sistem doma. ...To ti je isto kao da radiš u bordelu. Doma ti nije do sexa....haha
 LOL

Ok...dobro...
Za mene je pitanje kao audiofila, a ne samo kao profesionalca, kada je ludilu kraj? Ako se, po tebi, "zvuk" strujnog kabela mijenja više od 400 sati onda je pitanje prestaje li ta mijena ikada? Što se dešava nakon 1400 sati, 10.400 sati?
Sve to skupa treba svesti na razumnu mjeru inače ništa od glazbe i uživanja u dobrom zvuku. Ako se slušanje pretvori u višemjesečno osluškivanje "zvučnih mijena" uzrokovanih usviravanjem komada žice onda to neminovno vodi u frustraciju. ..

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 13:37

... kada je ludilu kraj? Ako se, po tebi, "zvuk" strujnog kabela mijenja više od 400 sati onda je pitanje prestaje li ta mijena ikada? Što se dešava nakon 1400 sati, 10.400 sati?
Sve to skupa treba svesti na razumnu mjeru inače ništa od glazbe i uživanja u dobrom zvuku. Ako se slušanje pretvori u višemjesečno osluškivanje "zvučnih mijena" uzrokovanih usviravanjem komada žice onda to neminovno vodi u frustraciju. ..
Ne radi se uopće tu o "višemjesečnom osluškivanju", nitko ne oslušuje to, ali ideš slušati muziku i čuješ promjene od zadnji put. Hoćeš-nećeš čuješ ih. Ne postoji tu "razumna mjera".
Mislim, možeš si je ti postaviti, ali nećeš time ništa postići. Uređaji će se usviravati i dalje (ako se već nisu) htio ti to ili ne, paše to tebi ili ne, vjeruješ li u to ili ne. Stvar je samo pažljivog slušanja.

Kao na koncertu klasike, npr. Nitko se ne dere, ne pleše, ne skaće, "ne laje" s nekim drugim ... šuti se i sluša. Ja osobno uvijek i zatvorenih očiju, kad slušam sam i samo za sebe.

Jednom kad se ustali, a to je kod dugog usviravanja neki trenutak kojeg gotovo nisi svjestan u smislu "evo, sad je gotovo", jer ionako u sistemu znaju biti dnevne fluktuacije uzrokovane raznim stvarima, možeš biti otprilike u tjedan siguran kad je to "završilo".

Dakle, nema tu "kada je ludilu kraj".
"Ludilo" može biti samo u glavi nekoga tko ne može pojmiti da se nešto može jako dugo usviravati tj. konstatno (na dnevnoj bazi, ne baš svakih pola sata, ako baš moram "crtati") mijenjati svoj karakter. Mislim, to je definicija, ako netko još nije skužio.

Za mene je pitanje kao audiofila...
Kakav si ti to audiofil kad nemaš ni sistem, da parafraziram nečiji sig haha

Ukratko, meni se više stvarno, ali stvano ne da o tome (pa više i neću, barem tu sad više), jer sam u temi "Strujni kabel", stranica 112 (sad pogledah) to već spomenuo, a i malo više. A još ponegdje nakon toga i još malo više.
Ako netko to sve ne čuje, još bolje za njega. Ne namjeravam nikog u ništa uvjeravati. Svako ima svoje uši, nek' ih koristiti kako hoće i koliko hoće.

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 13:51

ok...nisam audiofil...haha

Datum objave: 16.ožujak.2021 u 15:05

ok...nisam audiofil...haha

Pa normalno da nisi.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 09:41
Kod strujnih kabela mislim da nije potrebno usviravanje 400 sati, možda pola toga.
Ali ono u čemu griješimo, prema mojem iskustvu, je preštekavanje. Kod strujaša je bitno da ih se pusti i ne preštekava stalno.
Preštekavanjem će se čuti razlike, ali se ni jedan kabel neće čuti kako treba.
To naravno, komplicira uspoređivanje i testiranje, ali za testiranje strujnih kabela treba si jednostavno uzeti mnogo vremena.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 11:08
Prije će preštakavanje kabela utjecati na ponašanje uređaja koje moraš gasiti/paliti, nego na same kabele. No, slažem se, previše preštekavanja u jedinici vremena neće donijeti ništa dobrog.

Koliko je previše? Pa, ako u 2 sata nekoliko puta mijenjam kabel u sistemu (tj. palim i gasim uređaje) to je previše i ništa se tu "pametnog" neće moći čuti. Ako u toku dana promjenim 3-4 kabela, to uglavnom prolazi, no to koristim samo u "preliminiranom" dijelu, za pošteno poslušati i donijeti valjan zaključak, treba dana i dana.

Ali to nema veze s usviravanjem kabela.
Amigo, pretpostavljam da si probao ili imaš i neke srebrne strujaše u sistemu. Je li išta od toga bilo novo ili stajalo dugo vremena da nije radilo? U oba slučaja, gotovo sigurno, usviravanje traje poprilično više od 400 sati.
Čak i ako su samo posrebreni, to uglavnom traje duže. Kod bakrenih nisam na to naišao.

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 13:32
Srebrni strujaši (ili bilo kakvi fensišmensi za mužnju para) od metar ipo u seriji (strujni krug) s aluminijjskim sajlama koje krivudaju banderana, debljine malog prsta i duljine, recimo, na primjer, 5-10 kilometara? To burazere prosto nemož da omane.

P.S. Pogotovo kad se nakon 400 sati usvira.

-------------

Objavio: pinco
Datum objave: 18.ožujak.2021 u 13:57
A zamisli nevolje onoga ko useli u novogradnju....

-------------
Vinko

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 14:58

Srebrni strujaši (ili bilo kakvi fensišmensi za mužnju para) od metar ipo u seriji (strujni krug) s aluminijjskim sajlama ... itd. do kraj tirade
Evo ga opet.
Ok, skužili smo već nedavno, i odavno - ne vjeruješ u strujaše. Jel to dosta ili ćeš se periodički javljati svaki tjedan po tom pitanju? Pitnje je retoričko, naravno.

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 15:13
Apparatus... bem mu bigulicu... neznam kakve strujaše imaš doma ali ako su "vulgaris" spreman sam poslati ti set strujaša za izlaz i DCS pa da probaš...ništa preskupo pogotovo obzirom na opremu koju imaš..haha

Objavio: Fantocci
Datum objave: 18.ožujak.2021 u 15:16
I ja imam jedno retoričko, koje sam jednom več retorički postavio:

Zbog čega je tako važan baš taj zadnji metar kabla, koji viri izvan zida?
On mora koštati min. 200€/metar a onih 50 metara ispred njega (recimo od zajedničke kutije sa osiguračima na ulazu u kuću, koji isto tako ne moraju biti HIFI, do utičnice) može biti po cijeni od 1€/metar?

Da nije slučajno zbog toga, jer se ovaj vidi i priča našem mozgu svoju priču?

Ako mi netko to logično objasni i ja ću počet vjerovat u strujaše. Ali ne filozofijom, molim. Iz elektrostruke sam.

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 15:24

Apparatus... bem mu bigulicu... neznam kakve strujaše imaš doma ali ako su "vulgaris" spreman sam poslati ti set strujaša za izlaz i DCS pa da probaš...ništa preskupo pogotovo obzirom na opremu koju imaš..haha

ma daj...ak to isproba, s'at će po forumu idućih godinu dana, ko da je Isusa otkrio haha

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 15:32
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

On mora koštati min. 200€/metar a onih 50 metara ispred njega (recimo od zajedničke kutije sa osiguračima na ulazu u kuću, koji isto tako ne moraju biti HIFI, do utičnice) može biti po cijeni od 1€/metar?

Ako mi netko to logično objasni i ja ću počet vjerovat u strujaše. Ali ne filozofijom, molim. Iz elektrostruke sam.

zadnjih dana/tjedana se zajebavam s dovođenjem strujaša u red. jer sam šerafio konektore direktno na bakar, bez da sam krimpao ili lemio krajeve. i onda s vremenom, kako malo izoksidira plus malo se rasklimata kontakt, to dođe na naplatu, i zvuk degradira. sad je zakrimpano. usputno sva problematika oko konektora. drugi konektor, različiti zvuk. druga serija istog proizvođača, različiti zvuk. jebo ih...

kod konektora, bitni su svakako kontakti. ali pokazuje se da materijal vodiča čini razliku. vodljivost? ma u apsolutnom smislu gdje je problem vodljivosti na tom kratkom a širokom kontaktu? neki drugi problemi na nečistoći materijala? zašto se apsolutno čistiji metal čuje bolje, kad ne mijenja bitno vodljivost. zašto OCC dodatno zvuči bolje?? to su neki fenomeni na razini kristalnih rešetki, ki bi ga zna što je u pitanju? pa metal-metal prijelazi, što se tu događa?

no recimo dakle da je kod konektora to donekle jasno. strujaš, ajde postoji priča o filteriranju, postoji priča i o EM zaštiti okolnih kabela i uređaja. taj dio je jasan. pa postoji aspekt potencijalne degradacije dinamike interakcijom opleta i vodova, jer sad odjednom se to može dogoditi, ako distanca nije dovoljna. ali pokazat će se da to nije sve, i da su tu opet neka čudesa vodiča, geometrije...

u konačnici, magija

no stvari si krivo okrenuo. počni vjerovati ako isprobaš i ako čuješ razliku. neće te objašnjenje natjerat da čuješ drugačije...odnosno, ne bi bilo u redu ako bi bilo tako haha

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 15:33
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Točno ovako kao ti sam razmišljao 2004. godine. ...obrva
Onda ona legendarna prezentacija Denon DCD SA1 + Grgyphon + Vincent monoblokovi + KEF205 koja sve promijenila...neda mi se opet opisivat...haha

nemam veću sliku...

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 16:08

Evo ga opet.
Ok, skužili smo već nedavno, i odavno - ne vjeruješ u strujaše. Jel to dosta ili ćeš se periodički javljati svaki tjedan po tom pitanju? Pitnje je retoričko, naravno.
Bez obzira što je retorično, naravno, odgovorit ću. Na vaše vječito čuje, se čuje se, čuje se (ko papagaji), odgovor je: ja vjerujem da se čuje. Kako mogu cerebralne tipove poput tebe, Amiga, Soundnewsa i brojne druge, proglasiti budalama? Ne mogu. A i sam sam se, recimo to tako, uvjerio. Jednom prika kod sebe preštekao tri strujaša za sat vremena, ne zbog evaluacije kako se koji čuje nego čisto, meni za info, čuje li se uopće. Na moje čuđenje, čujnih promjena je bilo, ne ulazeći u to kakvih. Dakle nije moj odbijanac u tomu što ja ne vjerujem da se čuje. U toj imbecilnoj gadariji ne želim sudjelovati upravo zato jer se čuje, a nikako i ni na koji način se ne bi smjelo niti trebalo čuti. Zašto to tvrdim? Zato jer za razliku od vas tehničkih analfabeta, koji se usput kunu u slobodoumlje i kokodaču kako sve treba probati, prilično dobro znadem kako funkcionira elektro mreža i zašto se to nebi trebalo niti smjelo čuti. Nacrtat ću vam kad smognem volje i vremena. Doslovce nacrtati. 

Dakle, ako je netko, a kako to je izvan mojeg intelektualnog domašaja, skužio kako utjecati na zvuk (promijeniti ga, ne i poboljšati) pomoću strujaša, to u moju kuću ne ulazi. A najmanje bih za to prevarantima davao pare. Isto tako ću vam uskoro pojasniti kako mora izgledati besprijekoran strujaš za svaki audio uređaj. To je samo jedan strujaš i ni jedan više. Ne postoje dva načina kako to napraviti tehnički besprijekorno. Sve ostalo su pizdarije za zlatouhe s viškom para.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 16:12
po istoj logici ne bi se trebao čuti ni osigurač, a njih si mijenjao. dva kontakta, kratki komad žičice, put struje

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 17:15
Upravo o tomu sam maločas govorio. Ovakvo što može izjaviti samo totalni duduk. I mahati tom besmislicom kao kakvim argumentom. Nikakva analogija između osigurača, koji je sam po sebi totalno nužno zlo i sa svrhom i razlogom namjerno oslabljen dio strujnog kruga i između strujnog gajtana ne postoji. Jedino im je zajedničko to što su i jedan i drugi u strujnom krugu. 

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2021 u 17:32

... U toj imbecilnoj gadariji ne želim sudjelovati upravo zato jer se čuje, a nikako i ni na koji način se ne bi smjelo niti trebalo čuti. Zašto to tvrdim? Zato jer za razliku od vas tehničkih analfabeta, koji se usput kunu u slobodoumlje i kokodaču kako sve treba probati, prilično dobro znadem kako funkcionira elektro mreža i zašto se to nebi trebalo niti smjelo čuti. Nacrtat ću vam kad smognem volje i vremena. Doslovce nacrtati. ... itd...
Ajde, samo ti nama to nacrtaj, nek mi znamo zašto se to ne bi smjelo/trebalo čuti, a ipak se čuje, kako i sam priznaješ. Ali onda se nemoj javljati o strujašima barem godinu dana. Ok, dogovoreno.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net