Ispiši stranicu | Close Window

Slušate li ploče?

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=3211
Datum ispisa: 31.svibanj.2020 u 21:04
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Slušate li ploče?
Objavio: shusha
Tema:: Slušate li ploče?
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:04

Bez obzira na to što nemam audiofilski gramofon, rado eesto slušam ploee. Postoji odre?ena ear u tome, a na kraju na ploeama sam i odrastao i moram priznati da mi je kolekcija ploea, iako ne svih u vrhunskom stanju, nekako draža od kolekcije CD-a. Htio bih euti ima li još zaljubljenika u vinilni medij, odnosno što vrtite na svojim gramofonima.

Evo što sam ja vrtio ovog vikenda.

Obzirom da su fotke "lousy", a i 30kB me prilieno ogranieava idemo redom:

W.A.Mozart - Requiem
Lionel Hampton and his orchestra - Made in Japan
Art Blakey and the Jazzmessengers - Oh by the way
Ella Fitzgerald - Live at Carnegie Hall
Ella Fitzgerald and Louis Armstrong - Gershwin's Porgy and Bess

-------------
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.

Odgovori:
Objavio: denis
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:07
Shusha, cije je izdanje Ella Fitzgerald - Live at Carnegie Hall? I kakav je snimak?

-------------

Objavio: dioklecijan
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:12

cca 800 komada u kolekciji

-------------
Gašo: Nije riknuo zbog toga ali zbog nečega je.

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:18

Denis, pogledat au, mislim da je RTB. Snimak je kao i svaki iz Carnegie Halla. Prilieno ok. Ako se ne varam to je snimano negdje poeetkom sedamdesetih.

Dioklecijan, slabiji sam od tebe cca. 300-350 komada. (Ali skoro kreaem u izradu onog tvog Phono preampa, pa au lakše odgovoriti Denisu kakva je snimka. Sad slušam preko Numarka.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Objavio: Franc
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:42
Ploca mi medij br.1 ! A zadnje vrijeme sam slusao Patricia Barber -Cafe Blue, Brubeck Quartet- Time out-take five, Eric Clapton-Slowhand, Stan Getz & Joao Gilberto. Na tom albumu je najbolja verzija The Girl From Ipanema koju sam cuo ! i  jos puno toga ....

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:48

A ako cete se upustat u kupovinu novih polca (reizdanja) ovaj link bi mogao bit od koristi !

http://www.dccblowout.com/index.asp - http://www.dccblowout.com/index.asp

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:50
Jel kupuje jos netko nove ploce ? I sta ste kupili u zadnje vrijeme ?

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:53

Ne kupujem više.

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:56

Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Ali skoro kreaem u izradu onog tvog Phono preampa, pa au lakše odgovoriti Denisu kakva je snimka. Sad slušam preko Numarka.

Imam nacrtanu ploeicu velieine 25x20 cm sa full upgrade verzijom (MM, MC, napajanje) pa ti je mogu ustupiti pod uvjetom da i meni izradiš jednu.

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 15:57

Dave Brubeck Quartet imam i ja jedan, vidiš dobra ideja, to au poslušati. Kupovine u zadnje vrijeme? Zadnjih sam godina kupovao nešto elektronike, uglavnom neki jazzy house, experimental jazz i slieno. Mogao bih preporueiti neku od serije kompilacija njemaekog JCR-a - recimo imam izvrsnu Gluecklich IV dvostruku kompilaciju.

Inaee, kupim ponešto kad god vidim da se netko riješava starih vinila koji doma stoje po ormarima.

Tako sam nedavno kupio nekoliko ploea Edith Piaf, Josephine Baker, ovu Ellu gore i još par zgodnih stvari tipa Charles Aznavour i sl.

Meni je nažalost dosta ploea u lošem stanju (pucketanje i sl.), što me dakako ne spreeava da ih slušam. Jednostavno me ne smeta što mi ploea pucketa.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Objavio: acoustic
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:04

Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Kupio manjkajuee albume od Led Zeppelin-a (4 komada) i Supertrampe te neke druge stvari. Redovno kupujem nove Vinile, tako da dopunjavam kolekcije bandova koji su mi dragi, a što se ne dobije na vinilu uzmem na Cd-jima. Znaei u prvom planu mi je Vinil a imam oko 750 izdanja.

-------------
Timeless experience Finest audio

Objavio: DARKOB
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:15

Za ljubitelje vinila jedna zgodna adresa : http://www.audiophileusa.com - www.audiophileusa.com

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:16

Ako bude sve po planu uskoro bi trebao doc i ovaj dragulj na 200 gr.

http://store1.yimg.com/I/lpnow_1825_7858341">Click to enlarge

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:17
Fenomenalan cover,nema šta ! Wink

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:17
Slike nema pa ce ovako : Holly Cole- Dont smoke in Bed na 200 gr. izdanju od classic recordsa !

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:22
Originalno postano od strane člana: acoustic acoustic napisao:

Kupio manjkajuee albume od Led Zeppelin-a (4 komada) i Supertrampe te neke druge stvari. Redovno kupujem nove Vinile, tako da dopunjavam kolekcije bandova koji su mi dragi, a što se ne dobije na vinilu uzmem na Cd-jima. Znaei u prvom planu mi je Vinil a imam oko 750 izdanja.

Gdje nabavljate nove ploce u Sloveniji ?

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:28

http://www.all-vinyl.com - www.all-vinyl.com

http://www.vinylrecords.co.uk - www.vinylrecords.co.uk

http://www.vinyltap.co.uk - www.vinyltap.co.uk

http://www.retrovinyl.co.uk - www.retrovinyl.co.uk

http://www.simplyvinyl.com - www.simplyvinyl.com

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 16:36

http://www.classicrecords.com/ - http://www.classicrecords.com/

http://www.speakerscorner.de/ - http://www.speakerscorner.de/

Objavio: drazzz
Datum objave: 15.ožujak.2005 u 20:52
Slušao ja sve do prije neki dan, a onda se Thorens TD 147 ( star ko biblija, ali gromada iz onih vremena kad ništa što vrijedi nije bilo plastieno ) iskopeao i basta. Znam tko mi to može pokušati srediti u Zgb, no zna li netko nekog normalnog iz Rijeke ili okolice ?

-------------

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Datum objave: 15.ožujak.2005 u 23:21

Gdje nabavljate nove ploce u Sloveniji ?

Ja nabavljam na razlieitim stranama. Najviše sam nabavio originala kod http://store.acousticsounds.com/vinyl-record.cfm - http://store.acousticsounds.com/vinyl-record.cfm   .

A inaee nešto i kot Intek-a pa Big Banga, al kad tražiš nešto iz 60 i 70 godina acousticsounds je prava adresa.

-------------

Objavio: Dave
Datum objave: 16.ožujak.2005 u 00:06

Uvijek mi je nekako draze odvojiti lovu za vinil,nego za diskove!Ploce su mi ipak No. 1.Ono sto nema na LP-ima,to potrazim na CD-ima,mada se na vinilu da nabaviti gotovo sve!U kolekciji imam oko 300 naslova,a zadnje sam kupio "The girl in the other room" od Diane Krall i "Me & Mr. Johnson",od Erica Claptona!

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 09:39

I ja sam nekako zadovoljniji kad kupim plocu. Kad platim cd imam uvijek osjecaj da sam "prevaren" jer toliko love dat za taj mali komad plastike dok kod lp-a taj osjecaj izostaje jer ipak dobijem nesto konkretno!

Da i vecina toga sto izadje na cd-u se moze nabavit i na lp-u!

Izgelda da ipak ima jos zaljubljenika u vinil na ovom forumu sto  mi je jako drago! Hm sad mi je pala ideja da ako ima dovoljno zainteresiranih da otvorimo mozda sekciju vinila na ovom forumu???  sto mislite jel ima smisla???

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 09:59
Pa ovaj se zove CD i ostali mediji. Mislim da je to eisto ok.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 10:09
Samo pitam ! no kad bolje razmislim u pravu si !

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 13:45

Možda Franc i ja pokrenemo kakvu radionicu po pitanju vinila !

Sorry for off topic.Wink

-------------

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 13:48

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 14:00

Zašto upitnici ?

Još uvijek ima puno ljubitelja vinila i vina .Wink

-------------

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 14:33
Ma nije mi jasno kakvu radionicu ? Mislis na moj prijedlog za vinil forum ??

Objavio: stabist
Datum objave: 16.ožujak.2005 u 14:59

Vinil

Ja ga obožavam

Jo što sam bio nesretan nekih 6 i više godina nazad - kad su ljudi za male pare prodavali kompletne kolekcije vinila - a ja bio još u srednjoj školi, sa jako malo novca i propustio sam puno šansi :( A onda dobili smo jednog "monopolista" u LJ sa 2nd hand robom - koji je digao cijene LPjevima u nebesa  

-------------
OK

LP

Primoz

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 15:07

Puno ljudi se vraca na vinile i cijene zbog toga rastu ! A da ne kazem da i glazbena industrija lagano forsa povratak lp-a zbog skoro nemogucnosti ( za vecinu) da kopira iste !

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 15:33
Inaee, u ZG u Tratinskoj ima jedan duaan s rabljenim vinilima. Cijene su od 5-100 kuna. Moguaa je i zamjena. Može se naai interesantnih stvari. Takvi duaani su kao antikvarijati. Moraš dolaziti eesto, biti dobar s prodavaeem, etc, etc.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 15:42

ima ih jos u Preradovicevoj,Savskoj,Masarykovoj ! I izbor je odlican i vecina ploca je u jako dobrom stanju, znaci nisu ogrebane . No sve skoro imaju jednu manu, da su pune skorene prasine i zbog toga ploce pucketaju prilikom slusanja. Nazalost tu ne pomaze uobicajeno rucno pranje nego iskljucivo sa masinama. Nakon takvog strojnog pranja ploce su kao nove i mozemo jos dugi niz godina uzivat u njima!

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 16:22

Izgelda da ipak ima jos zaljubljenika u vinil na ovom forumu sto  mi je jako drago! Hm sad mi je pala ideja da ako ima dovoljno zainteresiranih da otvorimo mozda sekciju vinila na ovom forumu???  sto mislite jel ima smisla???

Mislim da ideja o sekciji Vinil uopšte nije tako loša. Sad da u Cd i ostali mediji tražiš neku zamjenu vinila ili temu vinilu ako nije baš naslov teme jasan jako je težko to naei.

Dajem podršcu ideji Franca, da se ako je to moguee otvori sekcija za Vinil. Mislim da bi se odmah puno više doga?alo od potrage nekih Lp-ja koji ljudima fale pa jih možda drugu uma i nije mu draga, pa bi se mogle vršiti zamjene i sve što se tiee vinila bilo bi za nas zaljubljenike u tu crnu plastiku na jednome mestu.

Meni osobno bi to bilo od pomoei jel bi odmah stavio na traženje naslove koji mi još fale pa bi jih želio imati a u zamjenu bi ponudio možda oko 100 naslova.

-------------

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 19:30

Originalno postano od strane člana: Ivicahifi Ivicahifi napisao:

Što si to htio da nam kažeš? 

-------------

Objavio: Ivicahifi
Datum objave: 16.ožujak.2005 u 19:31

Pozdrav!

Ljepo da ima toliko ljubitelja crne ploee, da se sluša glazba. Ja posjedujem oko 1000 naslova, s time da se redovno kupuje, zadnji kupljeni  albumi: J.L.Hooker - Face to face, Knud Jorgensen - Jazz Trio, F.Sinatra - September of my years.

Prijedlog za traženje i ponudu  lp je za pohvalu!

Ivica

-------------
Kuzma XL 4, 4 point, Air line, Benz Micro LPS, AN M3, AN Quest, AR REF 2 SE phono, Avantgarde Acoustic DUO G2, Furutech

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 19:54
Slažem se da se otvori sekcija VINYL.

-------------

Objavio: jazzdil
Datum objave: 16.ožujak.2005 u 20:24

Meni su vinili jednostavno drazi od cd-a.  Zahtjevaju vise, ali vise i daju.

Nove vinile obicno kupujem u Rotonda centru, primaju i narudjbe.  

Od secod handa trgovine u Tratinskoj i Preradoviaevoj su dosta dobre, ljudi koji rade poznaju materiju, moguae zu zamjene razne, cijene su prihvatljive.

Trgovine u Savskoj kod tornja i Ilici imaju dosta naspanane cijene. Ali nedavno sam recimo u savskoj nabavil Alexa von Schlippenbacha trio, album Pakistani Pomade, orginal FMP, danas raritet, za neke sitne pare.

-------------
Micro Utopia Be

Datum objave: 16.ožujak.2005 u 20:28

Da, na gramofonu se upravo vrti Barzakh, prvi album Anouar-a Brahem-a.

ECM produkcija. Preporucam. 

-------------
Micro Utopia Be

Objavio: Guests
Datum objave: 17.ožujak.2005 u 00:40
Vani SVE jos uvijek izlazi na lp... Moj gramofon koji je 4 puta jeftiniji od cd playera ga jednostavno gazi. Meni je reggae super i otvorio se ducan samo za reggae u ZG i tamo nadem i audiofilska izdanja (simply vinyl) koja jesu skupa al zato su po zvuku savrsene. Ako nesto nemaju, moze se i naruciti. A sto se tice second handa na nekim plocama kaj su jos uvijek "in print" trazi se previse love... Ali da se naci i jeftino.

b.u.b.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 09:51

Znaci  ipak ima zainteresiranih Nista idemo dalje pod ovom temom pa ako se nastavi ovim tempom zamolicemo admina da otvori kutak za nas viniloljupce !

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 10:00
Koji mat koristite na svojoj grebalici? Naime ja sam svoj od filca prije mjesec-dva zamijenio sa Grakalicevim matom debljine 1,5 mm koji je mjesavina pluta i gume. Sonicno se cuje razlika na bolje, pozadinski sum skoro necujan, bas je definiraniji no javio mi se problem statickog elektriciteta. Dakle kad skidam plocu sa tanjura cuje jaki prasak koji probija kroz zvucnike !

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 10:07

Obzirom da koristim DJ (SL1200MK2) gramofone, moje slušanje ploea nije u tom audiofilskom dometu, pa koristim standardni DJ filc, a ako koncentrirano slušam glazbu s ploea, stavim standardni debeli gumeni mat koji dolazi s gramofonom.

Mene recimo više zanima koju jeftiniju zvuenicu i iglu bi mogao uzeti. Trenutno koristim Ortofon Concorde DJ Pro i Stanton 500AL MK2. Headshelovi su originalni Technicsovi. Makar, smatram da zamjenom zvuenice ni neau dobiti pomak na bolje dok ne napravim pretpojaealo. Ustvari gramofoni su mi prilieno udaljeni od ostatka sustava i imam 4 m interkonekta do pojaeala. I na tome moram poraditi.

Mislim da audiofilski gramofon neau nabavljati, jer me uz ove vežu uspomene, a povremeno dobro do?u za vraaanje starom dragom hobiju.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 10:21
Meni su dj gramofoni velika nepoznanica! Promjenom zvucnice dobices sigurno pomak na bolje no kako i sam zakljucujes pretpojacalo je obavezno ! Ove concorde dj setove sam vidio i stvarno dobro izgledaju a i ime je odgovarajuce !

Objavio: naturel
Datum objave: 17.ožujak.2005 u 13:31
Za vrijeme gra?enja analognog dijela sistema od prvog Duala do današnjeg Kuzme, eesto sam posezao za audiofilskim izdanjima odnosno vrhunski snimljenim ploeama, vijerovatno eisto iz klasienog razloga testiranja i preslušavanja i analiziranja, tako da mi se sve skoro zgadilo. Danas kupujem second hand vinil iz jednostavnog razloga. Ima na tone muzike, po jako povoljnim cijenama. Za cijenu jednog CD-a dobijem od 2-6 vinila. Nije mi primarni interes, da je ploea original, ili neki vrhunski, nedaj bože rijedak primjerak (da ga se plašim uzeti iz omota). Kupujem ono što volim slušati, iako je snimak slabiji, ploea ne baš vrhunski oeuvani i nema veze dali je Jugoton, RTB ... Imam nekih 600 naslova i cifra polako raste, slušam vinil cca.70% ostatak CD.

-------------
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško
gsm:+386 41 620 914
Tel: +386 3 5730 306
leonida.radaljac@guest.arnes.si

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 13:40

Ma najbolja stvar kod nas analogicara je da se ne zamaramo slusanjem signala nego uzivamo u glazbi!! A ona sa svakim okretom tece i tece !

Objavio: mikinjo
Datum objave: 17.ožujak.2005 u 13:51
Baš danas sam kupio Pink Floyd The dark side of the moon, 30 th Anniversary edition vinyl, jedva eekam dd do?em doma i zavrtim

-------------
konjina

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 13:58

Sjano reizdanje ! Kazu bolji od originala !

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 14:12
Da ne ispadne da je sve sjajno oko ploca zelio bih vas upozorit da u sirokom luku izbjegavate ovaj Lp: Aerosmith  Honkin on Bobo izdanje Sonya ! Snimka je katrastofalna, mutna, bez dinamike a izvodjaci ko da su udaljeni 15 metara od mikrofona !

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 14:32

Aerosmith bi ionako izbjegavao u širokom luku.

Od Floyda volim poslušati slijedeae vinile

The Nice Pair - dvostruko izdanje koje sadrži prva dva albuma, The Piper at the Gates of Dawn i The Saucerfull of success (Tko se još sjeaa Sid Barretha)

Zatim: "The final cut", "Meddle", "Dark Side of the Moon", "Delicate Sound of Thunder", "The wall" koji apsulutno svrstavam me?u meni tri najbolja albuma svih vremena, drugi je Weird Scenes inside the Gold mine Doorsa, a za treai se nikako ne mogu odlueiti . Imam i "Collection of great dance songs", ali to mi je beze veze kompilacija. Mislim da je to sve od floyda na vinilu, ali pogledat au, nekako mi se eini da ih imam više.

I ne, nisu više u reprezentativnom stanju.  The Wall mi je vea drugi po redu.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 14:34
Ovo od Aerosmitha je blues ! I sasvim je dobar !

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 14:51
Nazalost moj primjerak The Wall je trajno ostecen mojom nepaznjom ! A za sad nisam nasao ni jedan uscuvan primjerak ! Ako netko ima viska album na prodaju ili zna gdje se moze nabavit ...

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 14:54
Inaee nije loš ni The Wall live, koncertna izvedba. Ali to imam samo na CD-u.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 15:58

Od Floyda volim poslušati slijedeae vinile

The Nice Pair - dvostruko izdanje koje sadrži prva dva albuma, The Piper at the Gates of Dawn i The Saucerfull of success (Tko se još sjeaa Sid Barretha)

Zatim: "The final cut", "Meddle", "Dark Side of the Moon", "Delicate Sound of Thunder", "The wall" koji apsulutno svrstavam me?u meni tri najbolja albuma svih vremena, drugi je Weird Scenes inside the Gold mine Doorsa, a za treai se nikako ne mogu odlueiti . Imam i "Collection of great dance songs", ali to mi je beze veze kompilacija. Mislim da je to sve od floyda na vinilu, ali pogledat au, nekako mi se eini da ih imam više.I ne, nisu više u reprezentativnom stanju.  The Wall mi je vea drugi po redu.

Eekaj - što se Floyda tiee na LPju imam:
- neke 3-4 verzije DSOTM (Harvest, EMI, Jugoton, 30th anniversary)
- WYWH - Jugoton i EMI
- Meddle - Jugoton (mislim)
- Relics
- Pulse (4LP :D)
- Echoes (4LP)
- the Wall
- Final Cut (nisam siguran)
- the Division Bell
- Animals
- mislim da jih ima još ...
No u globalu imam praktieki sve njihove albume - samo mi fale Soundtracki More and Obscured by clouds ...

-------------
OK

LP

Primoz

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 16:07
nitko ne spominje od Floyda Atom heart mother, meni je osobno jako dobar i Momentary lapse of reason, gdje se može nabaviti Pulse na LP? U rotondi ga vea dugo nemaju

-------------
konjina

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 16:08

Imam i ja WYWH, znao sam da sam nešto zaboravio.

Ima ih još Primož, evo osim ovih koje si nabrojao, neke imam na CD-u, ali fali ti recimo Atom Heart Mother.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 16:09

Imali su Pulse u rotondi ? kad ?

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 16:10
Ah, kad pišemo u isto vrijeme, pa nisam vidio kaj si napisao mikinjo. Imam i Momentary lapse of reason (tup!tup!), pa zaboravio sam izuzetan album. Vrijeme je da preslušam kolekciju Floyda. Malo se zaboravilo kaj se sve ima. Pulse imam na CD-u i to prženom, dakle, ne raeuna se.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 17:24

Originalno postano od strane člana: mikinjo mikinjo napisao:

nitko ne spominje od Floyda Atom heart mother, meni je osobno jako dobar i Momentary lapse of reason, gdje se može nabaviti Pulse na LP? U rotondi ga vea dugo nemaju

E taeno - imam i ovu dvojicu :D

AHM jeste meni jedan boljih ...

-------------
OK

LP

Primoz

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 17:28

Imam i ja WYWH, znao sam da sam nešto zaboravio.

Ima ih još Primož, evo osim ovih koje si nabrojao, neke imam na CD-u, ali fali ti recimo Atom Heart Mother.

Ima, ima :D

Samo sam zaboravio ... Morao bi iti kronološki - kak vee rekoh - fale mi samo od "uradnih" - ona dva soundtracka i onaj koncertni - Thunder nešto ... (iz '87 ili tamo negdje) ... Veeino ima na LP i CD, a neke samo na CD ili samo na LP ... Svi?a mi se special edition izdanje Pulse CDa pa Teh Wall Live 80-81 - koji je u nadstandarnoj kutiji sa lepom knjižicom - a vrhunac jeste 4LP pulse - koji ima pravu veliku knjigu puno fotografija, etc ...  

-------------
OK

LP

Primoz

Objavio: Bubi
Datum objave: 17.ožujak.2005 u 21:06

The Nice Pair - dvostruko izdanje koje sadrži prva dva albuma, The Piper at the Gates of Dawn i The Saucerfull of success

Mislim da je ipak secrets, a ne success!!

Bog!
Bubi

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 21:14
Btw - što se PF tiee - zaboravili smo još i Ummagumma ...

-------------
OK

LP

Primoz

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 21:24

Bome jesmo. Nego, Bubi je u pravu. Secrets.

Standard disclaimer while uploading images:

Hoaemo barem 75 kB. 30 nam nije dovoljno.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 17.ožujak.2005 u 22:07

Pošto još nije otvoren odjel za vinil, evo da na ovom mjestu najavim potragu.

Tražim Lp od Floyda koji mi još jedino fali (imam neeto na LP-jima a mešto na CD-jima, a to je Atom Heart Mother. Isto tako tražim sva tri albuma Syd-a Barretta ako neko to prodaje ili zanjeni može javit na pm.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 02:17

E pa jasno da jeste Saucerfful of Secrets ..

U taeno - Sydovi solo albumi - jao što mi je žao - imao sam šansu kupit nove - 200g reizdanja - na sajmu LP ploea na GP u LJ nekoliko mjeseca nazad ...  

-------------
OK

LP

Primoz

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 08:38
elem, preslušao Dark side of the moon, imam ga i na SACD (ali CD-player), bolje ne može. Kaj se tiee Syda postoji u dinatonu kompilacija, a mislim da su je imali i u rotondi. (kompilacija u smislu tri cijela albuma u kompletu). Pulse mislim da su imali prošle godine, ali tad još nisam imao današnji gramofon, pa mi se nije dalo davat 389 kuna. Floyda još ima na soudtracku Zabriskie point, i nešto kaj sam imal na video kazeti i poklonio (nemam video). Auto utrka u Meksiku, mislim, muzika od Floyda, nešto što nigdje (bar veaina) nije objavljeno.

-------------
konjina

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 08:41
La Carrera Panamericana

-------------
konjina

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 09:24

Zatim Live at Pompei. Nego, ja tražim DVD The Wall s hrvatskim titlom. Ako netko zna...

Ne znam kako vi, ali ja kao veliki obožavatelj Floyda nikad nisam posebno obratio pažnju na solo uratke Roger Watersa. On je, ako se ne varam, isto tako radio neko svoje live izdanje Walla.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 09:43
slušao sam jedan album i nije neka sreaa, što se tiee Wall-a, gledao sam svojevremeno taj koncert uživo prijenos na TV-u kad je srušen berlinski zid, vizualno dobar, ne baš neki gosti, za ljubitelje Floyda dobar

-------------
konjina

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 09:51

Zatim Live at Pompei. Nego, ja tražim DVD The Wall s hrvatskim titlom. Ako netko zna...

Ne znam kako vi, ali ja kao veliki obožavatelj Floyda nikad nisam posebno obratio pažnju na solo uratke Roger Watersa. On je, ako se ne varam, isto tako radio neko svoje live izdanje Walla.

Imam negdje na Pulse( live) na dvd-u pa ti mogu donjet u klub ako te zanima ?

Objavio: Bubi
Datum objave: 18.ožujak.2005 u 10:10

ja kao veliki obožavatelj Floyda nikad nisam posebno obratio pažnju na solo uratke Roger Watersa. On je, ako se ne varam, isto tako radio neko svoje live izdanje Walla.

Imam ja na ploei Pros or cons of hichhicking, ako se to tak piše, mislim autostopiranje! Na albumu mu Clapton svira gitaru, i zvuei kao nastavak The final cut-a! Zatim Radio K.A.O.S., malo više pop mjuza, ali sa Floyd štihom, i na kazeti neki kojem se nemrem sjetiti imena, ali bum pogledal kada dodjem doma...

Bog!

Bubi

Datum objave: 18.ožujak.2005 u 10:24
Ma onak iskreno mislim da sam taj Radio K.A.O.S. imao prilike preslušati. Nije me se naroeito dojmilo. Franc, dogovorit aemo se oko tog DVD-a. BTW, na VHSu imam Live at Earls court, htio bih isti nabaviti na DVD-u.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 19.ožujak.2005 u 12:05

Jucer sam si priustio JAZZACTUEL 6xLP boxset kolekciju avnagardnog,  free jazza i psihodelije orginalno izdanog na legendarnoj francuskoj BYG etiketi na prijelazu 60-tih / 70-tih godina prosloglog stoljeaa.  Sudjeluju Don Cherry, Paul Bley, Archie Shepp, Sunny Murray, Sun Ra, Steve Lacy, Anthony Braxton, Dewey Redman, Art Ensemble Of Chicago, da nabrojim samo neke, umjetnici koji su radi desnicarske represivne Nixon-ove politike preselili u Paris, gdje je i nastao najveai broj navedenih snimaka.  Kolekciju je kompilirao Thurston Moore, poznatiji kao gitarista Sonic Youth, i sam veliki poklonik i kolekcionar jazza, navodno njegova LP kolekcija premasuje deset tisuaa naslova.

Navedena pariska kolonija americkih jazzista je imala veliku, mozda i presudnu, ulogu u stasanju i razvoju evropske improvizacijske scene ranih sedamdesetih.

Slusa li netko slobodniji jazz?

-------------
Micro Utopia Be

Objavio: Deda
Datum objave: 19.ožujak.2005 u 13:28
Originalno postano od strane člana: jazzdil jazzdil napisao:

Ja , tu i tamo
Evo baš slušam Archie Sheppa
tu i tamo uleti neki Dolphy,Zorn,Coleman,Sun Ra, imam neki FMP kompilacijski cd,ali nisam baš preveliki ljubitelj avangarde,nekad kada sam raspoložen stavim neki free,ali eešae to bude bop ili cool

za avangardu moja preporuka je Massacre (Frith/Laswell), nije baš jazz,ali nije tako daleko.
jesi li slušao Brotzmanna sa Shoji Hanno-om?

Datum objave: 20.ožujak.2005 u 00:17
Originalno postano od strane člana: Deda Deda napisao:

Ja , tu i tamo
Evo baš slušam Archie Sheppa
tu i tamo uleti neki Dolphy,Zorn,Coleman,Sun Ra, imam neki FMP kompilacijski cd,ali nisam baš preveliki ljubitelj avangarde,nekad kada sam raspoložen stavim neki free,ali èešæe to bude bop ili cool

za avangardu moja preporuka je Massacre (Frith/Laswell), nije baš jazz,ali nije tako daleko.
jesi li slušao Brotzmanna sa Shoji Hanno-om?

Slušao sam Brotzmanov Chicago tentet i Machine Gun.

Gledao u KSET prije cca 2 godine Die Like A Dog Trio sa Williamom Parkerom na kontrabasu i Hamid-om Drakeom na bubnjevima. Genijalan koncert. Nije za svako uho, ali to nis ne zanci, sa mnom u KSET bio frend koji nesto previse ne vari jazz i svidjelo mu se. Uz Acid Mothers Temole (1. nastup) najbolji koncert u KSETu, kaj se mene tice.

Krajem 4. mjeseca svira Brotzmann-Joe McPhee Quartet!

-------------
Micro Utopia Be

Datum objave: 20.ožujak.2005 u 01:57
bit ae ti u 6 mjesecu ponovno Acid Mothers Temple,ali u malo drugaeijoj postavi
pozdrav

Datum objave: 20.ožujak.2005 u 10:02

Koja postava ae svirati? Vjerojatno si bio na njihovom sajtu. Kombinacije su razne.

Meni je koncert u studenom prosle godine tako?er bio izvrstan, da ih cuje Barett, popeo bi se na binu, no falilo je malo tenzije u usporedbi sa prvim nastupom u zg.  Mislim na onaj zajedno sa UFO.

-------------
Micro Utopia Be

Datum objave: 20.ožujak.2005 u 18:12

Kažeš sluša li netko slobodniji jazz. Ne znam bih li ovo okarakterizirao kao slobodniji, vjerojatno bi rekao eksperimentalniji jazz nastao pod utjecajem elektronike i s prilieno funk elemenata.

Jeff Sharel na labelu Statra.

Odliean dvostruki LP. S istog labela imam još jedno izuzetno izdanje, ali na CD-u, skupina Rotor+, album Aileron. Ovo pak nije jazz, vea potpuno eksperimentalna elektronika povremeno pod utjecajima moderne klasiene glazbe. Nije album za svaki dan, ali mogao bi se svi?ati ljubiteljima ambijentalne glazbe i new agea. Rotor+ je kroz taj album htio prikazati novozelandske krajolike.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 20.ožujak.2005 u 20:57

Koja postava æe svirati? Vjerojatno si bio na njihovom sajtu. Kombinacije su razne.

Prijatelj se dopisuje sa Kawabatom, pa je ta informacija od njega.Ostali su samo on i Hiroshi, rekao mi je tko ae još svirati sa njih dvojicom,ali sam zaboravio. Acid Mothers Temple sad djeluju u drugaeijoj postavi, imaju i neki dodatak imenu samo sam i to zaboravio.
Jesi li možda slušao Mainliner?
Meni je najbolji koncert u KSET-u bio Grandmothers i ne znam što bi to trebalo nadmašiti, ali nadam se da ae se i to desiti.
pozdrav

Datum objave: 20.ožujak.2005 u 21:01
BTW kad smo vea kod vinila: Acid Mothers se stvarno isplati imati na ploei, jer je artwork prekrasan.
Da se pohvalim,dobio sam danas kao poklon za rodjendan orginal Bizzarre/Reprise LP Frank Zappa-Hot rats
treba samo sad kupiti dobar gramofon za to

pozdrav

Datum objave: 21.ožujak.2005 u 10:46
Originalno postano od strane člana: Deda Deda napisao:

Koja postava æe svirati? Vjerojatno si bio na njihovom sajtu. Kombinacije su razne.

Prijatelj se dopisuje sa Kawabatom, pa je ta informacija od njega.Ostali su samo on i Hiroshi, rekao mi je tko ae još svirati sa njih dvojicom,ali sam zaboravio. Acid Mothers Temple sad djeluju u drugaeijoj postavi, imaju i neki dodatak imenu samo sam i to zaboravio.
Jesi li možda slušao Mainliner?
Meni je najbolji koncert u KSET-u bio Grandmothers i ne znam što bi to trebalo nadmašiti, ali nadam se da ae se i to desiti.
pozdrav

Hiroshi je onaj drugi gitarista?

Mainliner nisam imao priliku slusati.

Da i frend koji je bio na Grandmothersima, kaze da je bilo super. Ja nekak imam fobiju od rock penzionera. Ali prije par tjedana Ted Milton sa svojim Blurt se je pokazao kao jedan zivahan starcic, pun duha,  energije i wave-a.

Gledao prije dvije godine Soncic Youth, meni osobno najbolji i najdraži bend od 80-te na ovamo bez neke ozbiljne konkurnecije, bar kaj se gitara tice, i pomalo su me razocarali, mozda jer sam previse ocekivao, daleko od toga da je koncert bio los, ali jednostavno se osjeti da im ponekad fali gasa.  Godine su tu.

-------------
Micro Utopia Be

Datum objave: 21.ožujak.2005 u 10:54

Kažeš sluša li netko slobodniji jazz. Ne znam bih li ovo okarakterizirao kao slobodniji, vjerojatno bi rekao eksperimentalniji jazz nastao pod utjecajem elektronike i s prilieno funk elemenata.

Jeff Sharel na labelu Statra.

Odliean dvostruki LP. S istog labela imam još jedno izuzetno izdanje, ali na CD-u, skupina Rotor+, album Aileron. Ovo pak nije jazz, vea potpuno eksperimentalna elektronika povremeno pod utjecajima moderne klasiene glazbe. Nije album za svaki dan, ali mogao bi se svi?ati ljubiteljima ambijentalne glazbe i new agea. Rotor+ je kroz taj album htio prikazati novozelandske krajolike.

Ja bih to nazvao fuzijom.

Ak te zanima takav zvuk gdje se jazz poklapa sa elektronskom glazbom i kurentnim plesnim ritmovima probaj potražiti N.P.Molvaer-a, Marka Moulina, Esbjorn Svensson Trio, St.Geramain, Bugge-a Wesseltoft's New Conception Of Jazz i slicno, ....  Uglavnom tu se najbolje snalaze su skandinavci, bar ak se mene pita.

-------------
Micro Utopia Be

Datum objave: 21.ožujak.2005 u 11:10
Definitivno Skandinavci. Znam sve to, neko sam se vrijeme prilieno bavio el. glazbom.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Objavio: Joby
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 18:49
Moj prijatelj Floyd-freak traži na DVD-u (ili bar VHS) "Delicate Sound of Thunder", a nudi "Live at Pompeii" (AVI), "P.U.L.S.E." (DVD), -vjerojatno bootleg,  i "Live at Venice"(AVI).

Objavio: analogue
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 21:32

Obzirom da koristim DJ (SL1200MK2) gramofone, moje slušanje ploea nije u tom audiofilskom dometu, pa koristim standardni DJ filc, a ako koncentrirano slušam glazbu s ploea, stavim standardni debeli gumeni mat koji dolazi s gramofonom.

...o kolega pozdrav, drago mi je sto nisam usamljen sa technicsovim 'tenkovima' medju straight hifi predanim ostatkom

Samo da se nadovezem na gumene matove, ne bi covjek vjerovao kolika je razlika kad se zamjeni slip za rubber-mat.

Mene recimo više zanima koju jeftiniju zvuenicu i iglu bi mogao uzeti. Trenutno koristim Ortofon Concorde DJ Pro i Stanton 500AL MK2. Headshelovi su originalni Technicsovi. Makar, smatram da zamjenom zvuenice ni neau dobiti pomak na bolje dok ne napravim pretpojaealo.

hm, ne bi se bas time slozio. Ja sam svoje standardne 500EL (elipticne) zamjenio Shure-om M44G prvenstveno zbog potrebe manje gazne sile (0.7 - 1.5g), dakako da su i zvukom dosta superiornije od stantona EL koji, ako je relativno nov nije bas tako los.

Ortofon Concorde DJ Pro, to su one srebrne spice, zar ne ? ...opcenito taj njihov concorde (od plavih DJ nadalje) mi se nikad nije svidjao zbog 'naspananog' zvuka do 'traktorske' njeznosti prema vinylu.

Trenutno su mi gramovi spojeni prek A&H:32 mixete pa kako i dolikuje firmi sa tom reputacijom i phono-pre je izveden vrlo dobro, ali za svaki slucaj se u rezervi nadje Projectov Phono Box kojeg se da nac vec od 300 kn i u nasem slucaju ga smatram optimalnom kupovinom i preporukom.

Ustvari gramofoni su mi prilieno udaljeni od ostatka sustava i imam 4 m interkonekta do pojaeala. I na tome moram poraditi.

jep oko toga je zafrkancija, ja sam nedugo, nakon dosta trazenja prave zice, odlucio i uzeo balansirani tasker 121 inc. za 7.50 kn/m, i mogu rec da sam odusevljen. Do sad je znalo bit problema sa siktavim i napornim visokima, tanjim pa i tutnjajucim basom (karakteristicno za pop/italo produkciju 80-tih) ali od zamjene sve 5. Naravno nije sad to neka hifa, ali vezano uz profi zvuk bolje nikad cuo, a cuo svasta. Razmisljalo se i o promjeni onih njihovih origigi soc. interkonekata, ali sam s izlazom dobio vrlo dobre razultate pa mi to sad nije presa, ali ako netko ima neki relativno jeftin a razmjerno kvalitetan, prvenstveno neutralan, interkonekt za preporuciti bit cu mu zahvalan. Pretpostavljam da bi Mogami profi kabel mogao tu dobro sjest, ali nisam za sad nasao nikog ko ga distribuira

Mislim da audiofilski gramofon neau nabavljati, jer me uz ove vežu uspomene, a povremeno dobro do?u za vraaanje starom dragom hobiju.

tako sam i ja mislio ali sve me vise drzi ideja da kad mi dosadi 'trazenje beata' sve to lijepo rasprodam, jos malo dodam i kupim nesto rasnog, jer koliko god mk2 bili dobri i cijenjeni za rad ipak je to dost daleko od prave hife ...ali sve ima svoje prednosti i mane, tak da mi u ovom prvom slucaju malci pruzaju puno zadovoljstva, ......jos da su nove ploce nesto jeftinije

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

Datum objave: 22.ožujak.2005 u 09:55
Originalno postano od strane člana: analogue analogue napisao:

...o kolega pozdrav, drago mi je sto nisam usamljen sa technicsovim 'tenkovima' medju straight hifi predanim ostatkom

Ajde, sad je i meni lakše kad nisam usamljen.

Shure-om M44G prvenstveno zbog potrebe manje gazne sile (0.7 - 1.5g)

Gdje si ih kupio i pošto?

Trenutno su mi gramovi spojeni prek A&H:32 mixete pa kako i dolikuje firmi sa tom reputacijom i phono-pre je izveden vrlo dobro, ali za svaki slucaj se u rezervi nadje Projectov Phono Box kojeg se da nac vec od 300 kn i u nasem slucaju ga smatram optimalnom kupovinom i preporukom.

Ako vea imaš Allen & Heatha mislim da za Projectom nemaš ni potrebe. To je praktieki profi ure?aj, koji posao odra?uje kao i neki drugi studijski mixer. Ja imam Numark i trebam napraviti pretpojaealo.

Razmisljalo se i o promjeni onih njihovih origigi soc. interkonekata, ali sam s izlazom dobio vrlo dobre razultate pa mi to sad nije presa, ali ako netko ima neki relativno jeftin a razmjerno kvalitetan, prvenstveno

Problem zamjene originalnog kabela nekim drugim nije velik, ako na?eš dobar kabel koji nije nimalo deblji od ovog. Naime, originalni kabel prolazi kroz jednu ušicu za uevršeivanje i unutra je pregib od 180 stupnjeva i vrlo je teško staviti išta deblje. Svojevremeno sam probao, a kad naletim na neki adekvatni kabel, zamijenit au ga.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 22.ožujak.2005 u 15:18

Shure-om M44G prvenstveno zbog potrebe manje gazne sile (0.7 - 1.5g)

Gdje si ih kupio i pošto?

2 kom. 87eur u Minkenu, inace su me kod nas htjeli oderati za 1600 kn, uh

Ako vea imaš Allen & Heatha mislim da za Projectom nemaš ni potrebe. To je praktieki profi ure?aj, koji posao odra?uje kao i neki drugi studijski mixer. Ja imam Numark i trebam napraviti pretpojaealo.

sta ti numark ima samo linijske ulaze ili nisi zadovoljan postojecim phonom ?

mislim da ne bi trebao biti preveliki bed napraviti nesto bolje. Nadam se da u kutiji ima mjesta

Problem zamjene originalnog kabela nekim drugim nije velik, ako na?eš dobar kabel koji nije nimalo deblji od ovog. Naime, originalni kabel prolazi kroz jednu ušicu za uevršeivanje i unutra je pregib od 180 stupnjeva i vrlo je teško staviti išta deblje. Svojevremeno sam probao, a kad naletim na neki adekvatni kabel, zamijenit au ga.

da znam svako toliko ga malo okrenem naopako pa procackam po unutrasnjosti, nedugo sredjivao antiskating koji se nesto bio pobahatio

Nije problem u zamjeni koliko u odgovarajucem kabelu koji ne bi unio nezeljene premise, daklem neutralnost prije svega, eventualno moze malo ucvrstiti zvuk, ali gotovo neprimjetno. Nisam za sad probao nista mjenjati, ko zna mozda ni postojeci nije tako los, sem onih 'hama' ficleka na kraju

pozdrav

* Ako nas tkogod cita, i ima ideju za neki zamjenski interkonekt, navedenih karakteristika, slobodno predloziti !? ...zahvalni

-------------

Datum objave: 22.ožujak.2005 u 16:48
Ma ne, Numark naravno ima phono ulaze. Kakav bi to inaee bio DJ mixer? Ali namjera mi je raditi hifijaško RIAA pretpojaealo, a ne slušati preko mixera. Vea sam se odlueio za Dioklecijanovu konstrukciju.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 22.ožujak.2005 u 23:18

Ma ne, Numark naravno ima phono ulaze. Kakav bi to inaee bio DJ mixer? Ali namjera mi je raditi hifijaško RIAA pretpojaealo, a ne slušati preko mixera. Vea sam se odlueio za Dioklecijanovu konstrukciju.

Nisam te skonto o kakvom se mixeru radi pa od tug pretpostavka.

slazem se s odlukom oko hifi pretpojacala. Naime koliko god mixer bio kvalitetan njegov je utjecaj na zvuk poprilican, kod jeftinih mixera vrlo velik, tako da bilo kakvo hifi slusanje preko mixera ne dolazi u obzir.

-------------

Datum objave: 23.ožujak.2005 u 12:55

Evo sad sam se vratio iz shopinga sa tri sjajne ploce:

Billie Holiday at Storyville i Songs for distingue lovers

Muddy Waters- Folk singer

Sve ploce su izdanju Classic Recordsa 200gr. Jedva cekam da dodjem doma i bacim slusanje !

Datum objave: 23.ožujak.2005 u 19:34

Nakon podužeg vremena dobavio sam dvije sjajne plejke: KRAFTWERK -THE MAN MASCHINE i  t

THE BEST OF PETER GREEN S - FLEETWOOD MAC(2LP) i to kod Josipa.Clap

-------------

Datum objave: 23.ožujak.2005 u 21:03

Franc i DarkoB, dajte kažite kolko kod vas koštajo LP-ji (naroeito ovi 200gr. me zanimaju). Ja veeino nabavljam preko web-a USA i GB i to je prilieno skupo USA oko 250-300kN a GB oko 150-200 kN.

Vidim da sta oba kupila stvari koje i mene zanimaju, zato pitam.

-------------

Datum objave: 23.ožujak.2005 u 21:44
KRAFTWERK je koštao 99 kuna a FLEETWOOD MAC 199kuna(2LP) !Wink

-------------

Datum objave: 24.ožujak.2005 u 09:27

Franc i DarkoB, dajte kažite kolko kod vas koštajo LP-ji (naroeito ovi 200gr. me zanimaju). Ja veeino nabavljam preko web-a USA i GB i to je prilieno skupo USA oko 250-300kN a GB oko 150-200 kN.

Vidim da sta oba kupila stvari koje i mene zanimaju, zato pitam.

cijene se krecu od 99-328 kn za jedan lp !!

Datum objave: 24.ožujak.2005 u 15:01
Hvala na info, vee tražim po linku šta bi uzeo.

-------------

Objavio: fantom
Datum objave: 24.ožujak.2005 u 20:18

(naroèito ovi 200gr. me zanimaju).

A koja je razlika 200g, 180g,... vinila?

Datum objave: 25.ožujak.2005 u 09:53
U težini.  Deblja ploea, bolja ploea, ukratko.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 25.ožujak.2005 u 10:54
Brazde su postojanije,manje su sanse da 180-200 gr ploca bude iskrivljena !

Datum objave: 25.ožujak.2005 u 16:34

Hiroshi je onaj drugi gitarista?

Je, onaj sijedokosi. Sviraju dva bubnjara, jedan iz Boredomsa, drugi iz benda Ghost. Neznam tko svira bas, sve skupa zvuei dosta žešae nego ovo do sada, bar tako Kawabata kaže.
Sonic Youth si gledao u Bg? Ne volim ni ja rock penzionere,nikad neznaš što te može dopasti, Grandmotherse nisam htio propustiti, a ispali su puno bolji nego što sam se nadao.
pozdrav

Datum objave: 25.ožujak.2005 u 20:27

[/QUOTE]

Sonic Youth si gledao u Bg?
[/QUOTE]

Da, Echo fest.

Uvjerljivo najbolji koncert na festu priredio je Burning Spear. Dva sata roots reggae zvuka radosti. Na kraju koncerta kad su glazbenici vec otisli sa pozornice, 10-tak tisuaa ljudi nastavilo je pjevati u jedan glas. Trans total.

-------------
Micro Utopia Be

Datum objave: 25.ožujak.2005 u 23:15

Uvjerljivo najbolji koncert na festu priredio je Burning Spear. Dva sata roots reggae zvuka radosti. Na kraju koncerta kad su glazbenici vec otisli sa pozornice, 10-tak tisuæa ljudi nastavilo je pjevati u jedan glas. Trans total.

Moraš, ako vea nisi , pogledati film Rockers. U njemu glume hrpa roots izvo?aea sa Jamajke, kao : Burning Spear, Jacob Miller, Robbie Shakespeare, Gregory Isaacs. Ima jedna scena u kojoj Burning Spear  pjevajuai tješi Leroy Wallace-a, kojem je ukraden motor. Da te trnci pro?u
Imam ti DVD od Burning Speara live in Paris iz 80 i neke, ali nije baš nešto. Imaš li album "Marcus Garvey/Garvey's Ghost" ? Ako nemaš, nabavi ili au ti ja snimiti. Obavezna lektira.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net