Ispiši stranicu | Close Window

Zadnji LPi koje ste kupili/dobili/ukrali

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=9827
Datum ispisa: 16.srpanj.2019 u 02:32
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Zadnji LPi koje ste kupili/dobili/ukrali
Objavio: popol_vuh
Tema:: Zadnji LPi koje ste kupili/dobili/ukrali
Datum objave: 05.rujan.2008 u 17:33
    Pregledah arhivu "vinyl" i vidjeh da nema ovakve teme. Tema sa coverima je liepa, ali joj nedostaje jedna bitna stvar - neposredni kontakt sa onim što trenutno slušamo/nabavljamo i implicitni poticaj da se nabavljaju vinili, a ne samo novi komadi hi-fi opreme.

Uz to, ako se radi o nepoznatijim izdajnima ili ako postoji potreba - bilo bi lijepo da se ponešto i napiše o nabavljenom albumu.

Pa da vidimo hoće li tema zaživiti i ima li potrebe za ovako nečim na forumu.

Ja sam vrlo sretan što je nedavno u Engleskoj napravljen drugi pressing dva meni genijalna Caveova albuma, koje je moguće nabaviti sa engleskog e-baya po cijenama (zajedno sa shippingom) manjim nego što bi stvar došla u našim dućanima:

2xLP

Uz to, jedan kompletno audiofil-unapproved album, koji je isto doživio drugi pressing u engleskoj i može ga se također dobaviti sa engleskog e-baya po vrlo prihvatljivoj cijeni. inače, nešto uz što me vežu vrlo lijepa sjećanja iz mlađih dana :)

2xLP

Sva tri albuma vrhunski pressing, zvuk, 180g, potpuno ravne za živo čudo itd itd. Bitno je da ih je izdala sve ista kuća kao i izvornike (dakle engleski Mute i XL records).

Odgovori:
Objavio: Vedran
Datum objave: 05.rujan.2008 u 18:16
U posljednje vrijeme uglavnom kupujem 7"-ere i maxi singlove. Nova izdanja slabo kupujem na vinilu jer imaju intenciju digitalno zvučati vjerojatno uzrokovano digitalnom produkcijom.
Evo nekoliko nedavno nabavljenih naslova:

Against Me - Trash Unreal EP

Against Me - White People For Peace EP

Me First And The Gimme Gimmes - Jerry EP

Me First And The Gimme Gimmes - Jerry EP

Yobs - Christmas Album LP

UK Subs - Crash Course LP

Stiff Little Fingers - All The Best LP

Objavio: butros gali
Datum objave: 05.rujan.2008 u 18:50

Objavio: barica
Datum objave: 05.rujan.2008 u 18:53
metallica - black album
uf fakat dugo nisam kupio ploču
cd-i su sve upropastili najviše onaj gušt držanja covera i čitanja texta aktualne pjesme

-------------
EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1

Datum objave: 05.rujan.2008 u 19:35
A još kad je bil dupljak ,  pa otvoriš ko  knjigu.  Pa nedoumica sa kojom stranom početi  a, b, c, d.  Nekada su coveri bili umjetnost . 
Vrijeme: sadašnjost.
Radnja: pita klinac ristu, kakav ti to poster.  Sinko ,  to ni poster ,  već omotnica, od LP-a.  A nutra je ovo.  Čudo,  čemu to služi?   

Objavio: Joby
Datum objave: 05.rujan.2008 u 19:55
Moj sinek nema takvih problema.

Datum objave: 05.rujan.2008 u 20:01
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Moj sinek nema takvih problema.

, ni moj.  To mi spričal kolega s posla,  a ja sam prenio anegdotu. U biti kako sam već negdje tu pročital,  zbilja moraš biti vudren da sediš između dvije škatulje i buljiš u zid. 

Datum objave: 05.rujan.2008 u 20:11
Nego, fakat, Pol Vuha mi je dal mislit. Zadnju ploču sam kupil skoro prije godinu dana. Dobro,bilo ih je više, al vreme je za nekaj poduzet po tom pitanju.

Objavio: barica
Datum objave: 05.rujan.2008 u 20:14
klinac kad je bio mali volio se igrati sa cd-ima no do ploča nije mogao doći
bile su zaključane ali ipak zna što je to i gdje se to stavlja
čak zna za neke grupe npr vdgg ,king crimson , pink floyd,peter gabriel ,david bowie itd

-------------
EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1

Datum objave: 05.rujan.2008 u 20:16
To te ja pitam, Barek.

Treba klince educirat u današnje čudno vrijeme.

Vuho, sori na off-u.

Objavio: Jethro
Datum objave: 05.rujan.2008 u 20:34
Ovo je upravo danas došlo doma...

i

a ovo je u dolasku

-------------
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!

Objavio: b.u.b.
Datum objave: 05.rujan.2008 u 21:49
Danas, 7" single "Ghost Town" od The Specials.

b.u.b.

-------------
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg

Datum objave: 05.rujan.2008 u 23:22
Jao B.u.b. opet provokacije. Gdje si to upiknuo? Ziher nije u Nami.

Datum objave: 05.rujan.2008 u 23:31
    Zakon ljudi :)

@ Joby - kakav off, nema off-a. Sve je to dio vinil worshipa

Datum objave: 05.rujan.2008 u 23:38
Inače - Vedran, ovo što se tiče digitalnog zvuka LPa, nažalost većina LPa danas je jednostavno transfer na vinil onoga što je već degradirano na digitalno. Zato je najbolji način kupnja izvornih izdanja iz 60ih, 70ih.

Jedina tri starija full originalna first pressinga koje imam su:

Datum objave: 05.rujan.2008 u 23:53
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Inače - Vedran, ovo što se tiče digitalnog zvuka LPa, nažalost većina LPa danas je jednostavno transfer na vinil onoga što je već degradirano na digitalno. Zato je najbolji način kupnja izvornih izdanja iz 60ih, 70ih.

Slažem se, zato sam i sretan što mi glavninu kolekcije čini stari punk s kraja sedamdesetih i početka osamdesetih. To mi je i jedini gušt, izuzev novih singlova kojih nema na Cd-u, imati na vinilu.

Datum objave: 05.rujan.2008 u 23:58
Originalno postano od strane člana: Vedran Vedran napisao:

Slažem se, zato sam i sretan što mi glavninu kolekcije čini stari punk s kraja sedamdesetih i početka osamdesetih. To mi je i jedini gušt, izuzev novih singlova kojih nema na Cd-u, imati na vinilu.

Zakon...

Kad smo kod punka, ja nedavno nabavih:

http://xs.to">
2xLP; 45RPM; 180g

"Audiofilsko izdanje punk ploče"

Datum objave: 06.rujan.2008 u 00:08

Zakon...

Kad smo kod punka, ja nedavno nabavih:

2xLP; 45RPM; 180g

"Audiofilsko izdanje punk ploče"

Jao sad si me podsjetio. Preseravao sam se s tom pločom u drugom razredu srednje škole posudivši je od prijatelja iz Kutine. Problem je bio što nisam nikoga time šarmirao jer malo je tko čuo za Crass tj. za Bullshit Detector s istog labela. Inače to je zvučalo tragično. Da li i audiofilsko izdanje to dovoljno emotivno prenosi?

Datum objave: 06.rujan.2008 u 00:23
    Apsolutno! Kako bi Crass zvučao nego očajno snimljeno. Ali to je doista zanimljivo...pokušati napraviti vrhunsko izdanje koje će pokazati koliko je sjebano nešto snimljeno. Naravno, poprilično sam siguran da bi svi članovi crassa ovako nešto naveliko popljuvali, jer se u ovako nešto unosi posredovanje genuino sjebanog zvuka u obliku ušminkanog pokušaja prijenosa takvog zvuka, te se u tom procesu gubi autentičnost. Nešto kao kada diesel prodaje kak'ti zdrapane traperice. Smijurija.

No, unatoč ovom filozofskom kretenizmu, volim Crass imati na pločama ikoje vrste.

Datum objave: 06.rujan.2008 u 01:08

Apsolutno! Kako bi Crass zvučao nego očajno snimljeno. Ali to je doista zanimljivo...pokušati napraviti vrhunsko izdanje koje će pokazati koliko je sjebano nešto snimljeno. Naravno, poprilično sam siguran da bi svi članovi crassa ovako nešto naveliko popljuvali, jer se u ovako nešto unosi posredovanje genuino sjebanog zvuka u obliku ušminkanog pokušaja prijenosa takvog zvuka, te se u tom procesu gubi autentičnost. Nešto kao kada diesel prodaje kak'ti zdrapane traperice. Smijurija.

No, unatoč ovom filozofskom kretenizmu, volim Crass imati na pločama ikoje vrste.

Uh radostan sam, dobili smo još jednog koji je većim postotkom glazbofil doli audiofil.

Objavio: b.u.b.
Datum objave: 06.rujan.2008 u 01:14

U Tratinskoj (Free Bird) nemoj ni pitat za cijenu, skoro ka novi album. Nemoj mislit da je neka ponuda od singlica, ima, ali manje vise sve "vec videno", single Mille Small "My Boy Lollipop" sam trazio dok nisam poceo kihat od prashine, ali nista...
U zadnje vrijeme (2 godine) "furaju" me singlice, evo fotke zadnje sto je stiglo...

b.u.b.

-------------
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg

Datum objave: 06.rujan.2008 u 01:25
Originalno postano od strane člana: b.u.b. b.u.b. napisao:

U Tratinskoj (Free Bird) nemoj ni pitat za cijenu, skoro ka novi album.

Bezobrazluk. Evo ga na http://www1.gemm.com/item/SPECIALS/GHOST--TOWN/GML199967145/ - Gemmu za 2$. Istina nije ga takav gušt kupiti kao kad se puhne prašina s njega.

Objavio: acoustic
Datum objave: 06.rujan.2008 u 10:33

Evo da se i ja pohvalim;)

U zadnjih 5-6 mjeseci kupio oko 500 LP-a i to sve originali (USA ili GB made) u Mint stanju. Frend odlučio, da pređe iz grema na CDP i prodao celu kolekciju od oko 2500 vinila, koje je skupljao oko 30 godina. Naravno, da sam lijepo popunio svoju kolekciju.

Imao tip veze u nabavi, pa imam puno Promo copy only i First presinga, tako, da sam sada zbilja skoro sve moje omiljene bandove popunio. Možda mi fali tu i tamo koji Album ali nači če se i to.

-------------
Timeless experience Finest audio

Datum objave: 06.rujan.2008 u 13:26
    U, jebate :). Može li se znati i cijena? Jesi li sada zbunjen oko slušanja, pošto je toliko mogućnosti i izbora?

I stavi slikice covera, to uvijek volim gledati

Datum objave: 15.rujan.2008 u 20:29
    Došli danas NM LPi:

Datum objave: 04.listopad.2008 u 13:03

Datum objave: 04.listopad.2008 u 19:18
Sve me sram priznati, ali tek sam danas na originalu nabavio dva kultna albuma.

1. Prvijenac Angelic Upstartsa - Teenage Warning kojim su započeo krčiti putove lijevog, sindikalnog, working class street/oi/punka. Naišao sam na picture vinil reizdanje Captain Oi etikete iz 2007.

2. Također debut album, Dead Kennedys - Fresh Fruit For Roting Vegetables. Nepotrebno ga je posebno predstavljati osim da se radi o pionirskom hardcore izdanju koje je preokrenulo prvenstveno američku, a potom i svjetsku punk scenu ponešto drugačijim poimanjem punkrock zvuka. Radi se o remasteriranom izdanju na 180-gramskom vinilu.

Objavio: smario
Datum objave: 04.listopad.2008 u 19:45
Popol, gdje si nasao Cavea? Jel kupujes LP-je prek neta i jesu ti polomili sta na carini? Ja sam jednom dobio jednu posiljku sa 4 LP-a u cca 20-ak komada pa sam nakon tog prestao kupovati.

-------------
CD-Perfect Sound Forever!

Objavio: acoustic
Datum objave: 04.listopad.2008 u 20:14

U, jebate :). Može li se znati i cijena? Jesi li sada zbunjen oko slušanja, pošto je toliko mogućnosti i izbora?

I stavi slikice covera, to uvijek volim gledati
Šta če ti cijena, sve je prodao;). Bilo je od 8 pa do negdje 24 Eur-a po Albumu, zavisno od puno toga.

Jeste da sam zbunjen, čekam na zimus, da to sve preslušam.

-------------
Timeless experience Finest audio

Objavio: altair
Datum objave: 04.listopad.2008 u 20:22
Quincy Jones - Back on the Block [1989.]

Zamislite da ste u papucama Quincy Jonesa, covjeka kojeg zovu musical maestro. Za sobom imate 40 godina rada s najvećim licnostima glazbenog svijeta, te nevjerojatan niz od tri producirana albuma Michael Jacksona („Off The Wall“, „Thriller“, „Bad“) i svoj vlastiti („The Dude“) koji je pobrao 5 Grammy nagrada. Što vam je sljedeći korak? Pauza?!

Nakon autorske pauze od 8 godina Quincy Jones vratio se albumom simbolicnog naslova „Back on the Block“. Ovo "autorski" treba uzeti u najsirem mogucem smislu te rijeci, jer album djeluje vise kao vrhunska predstava osmisljena od velikog impresarija, a ostvarena od vrhunskih izvodjaca. Radi se o zanimljivom ostvarenju, mjesavini rap, jazz, r'n'b i soul glazbe, koje oznacava smjenu generacija u crnackoj glazbi.

Iskusnom su liscu u pomoc priskocila velika imena nekoliko generacija glazbenika: Gerald Albright, George Benson, Ray Charles, Miles Davis, El DeBarge, Kool Moe Dee, George Duke, Sheila E, Ella Fitzgerald, Siedah Garrett, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, James Ingram, Al Jarreau, Chaka Khan, Bobby McFerrin, Ice T, Take Six, Barry White i Sarah Vaughan.

Od pjesama treba izdvojiti „ http://www.youtube.com/watch?v=aSGyt6KJsLc - Setembro (Brasilian Wedding Song) “, „ http://www.youtube.com/watch?v=9aFAfqP9NTo - Tomorrow “ s mladim (12) Tevinom Campbellom, remake pjesme Johnson Brothers-a „ http://www.youtube.com/watch?v=Zdsv-sD-wsM - I'll Be Good to You “ i raspjevanu „ http://www.youtube.com/watch?v=etuI3gZdx-8 - Wee B Doin' It “. Poseban naglasak bih stavio na dva osobna favorita: Weather Reportovu bezvremenu „ http://www.youtube.com/watch?v=Jj51b4ns1Ww - Birdland “ i „ http://www.youtube.com/watch?v=xjLjMSut_JU - Secret Garden “, soul serenadu s cetiri fenomenalna soul vokala (Al B. Sure!, El DeBarge, Barry White i James Ingram).

U svakom slucaju, ovo je album koji se isplati cuti … a dalje zakljucite sami. U mom slucaju, ovo je vecim dijelom „my cup of tea“.

P.S. Za 20 kn u SH, mint condition, prakticki nesvirana - nisam mogao propustiti.

Datum objave: 04.listopad.2008 u 23:10
Vedran, mene je još više sram, ali za Angelic upstarts nisam ni čuo :smajlikojicrveniodsramaanemamoganaizboru: :).

Dead kennedys jako volim, meni najdraži album bedtime for democracy - znam da je untrue album za to da mi bude najbolji, ali jeb'ga . Fresh fruit je isto totalni zakon

Originalno postano od strane člana: smario smario napisao:

Popol, gdje si nasao Cavea? Jel kupujes LP-je prek neta i jesu ti polomili sta na carini? Ja sam jednom dobio jednu posiljku sa 4 LP-a u cca 20-ak komada pa sam nakon tog prestao kupovati.

Cave je sa e-baya engleskog, NM ploče. Vidiš, meni se nikada nije desilo loše iskustvo - iz svoje trenutne ne baš prevelike kolekcije od stotinjak ploča nijednu nisam kupio fizički u dućanu . Sve sa neta i manje više sve sa e-baya. Imao sam sigurno 40ak ili više pošiljki ploča sa e-baya i još par (američkih) distribucija sa kojih kupujem nove ploče i nikada nisam imao ni najmanje oštećenje. Također, ploče mi na carini nikada nisu otvarali, ali svi paketi su imali uvijek deklariranu neku bagatelnu cijenu tipa 15$ i slično. Mora da si imao baš neku gadnu nesreću sa svojim pločama.

Inače, ako te zanima Cave, na engleskom e-bayu se da naći njegovih ploča i to po solidnim cijenama. Boatman's call i No more shall we part ima čak i novih za kupiti i to po vrlo niskim cijenama...nisam siguran je li to neki novi pressing, ja ih imam i nigdje nije naznačeno da je 2nd pressing. Ako i je, nema nikakvog sumnjivog remastera i original su sa engleskog Mute-a.

@ acoustic - mislio sam da je jeftinije, da ti je čovjek neki pozamašan popust dao budući da si toliku masu ploča uzeo. Ali siguran sam da sad imaš ploča za nekoliko godina ne izlaziti iz sobe . Uživaj polako.

Altair, hvala na ovom lijepom prikazu, moram se upustiti malo više u istraživanje ovih ljudi. Jazz albumi koje si mi preporučio su mi odlični, pa vjerujem da bi mi se i ovi ljudi sviđali

Datum objave: 04.listopad.2008 u 23:38

Vedran, mene je još više sram, ali za Angelic upstarts nisam ni čuo :smajlikojicrveniodsramaanemamoganaizboru: :).

Ma ajde nije bad, već me i Altair lupio po prstima da namjerno kurim frku dajući "opskurnim" bandovima značaj unutar glazbene povijesti. Za jednu priliku ćemo upriličiti druženje s Angelic Upstarts. Imaju i jedan odličan live album: "Live in Yugoslavia".

Datum objave: 04.listopad.2008 u 23:44
Zakon . A opskurne bendove treba gurati, za to sam uvijek. I također, pitanje je jesu li doista opskurni ili ne. Npr. za jedan throbbing gristle bi većina ljudi rekla da je opskuran, a bend je jednako važan kao beatlesi ili sex pistols ili tko već .

Datum objave: 04.listopad.2008 u 23:57
Inače, baš razmišljam , koja komedija, na hi-fi sustavima od više desetaka tisuća kuna, buržuji, slušamo (među ostalim) Crass, Dead kennedys, Sex pistols i slično. Ono, nešto poput totalnog anti-punk akta samo u sebi. Totalna komedija.

Ne smatram se punkerom, baš naprotiv, te nemam problema s tim, samo zamjećujem užasnu grotesknu komičnost situacije .

Objavio: Siamandi
Datum objave: 05.listopad.2008 u 00:06
 Naj si samopredbacivati. Ako ti je Punky savjest uzburkana, samo ugasi svjetlo i zamisli da si na Live koncertu onoga tko je vec u playeru i baci malo Pogo sa zvucnicima i sve bu vredu .

-------------
AUTOBAHN bitte fair fahren

Datum objave: 05.listopad.2008 u 00:15
Dobar, Siam . Inače, punky savjest mi nije uzdrmana, štoviše ima jedna opet zanimljiva kontradikcija - iskreno mislim da je potreban hi-fi da se sirovost, "edge" i neuglađenost punka čuje u svojoj punini, jer u protivnom su mini linije ili štoveć veći punkeri od onoga što sviraju, jer u svakom slučaju više krče, distorziraju i muljave nego ikoji punk bend .

Datum objave: 05.listopad.2008 u 07:09

Inače, baš razmišljam , koja komedija, na hi-fi sustavima od više desetaka tisuća kuna, buržuji, slušamo (među ostalim) Crass, Dead kennedys, Sex pistols i slično. Ono, nešto poput totalnog anti-punk akta samo u sebi. Totalna komedija.

Ne smatram se punkerom, baš naprotiv, te nemam problema s tim, samo zamjećujem užasnu grotesknu komičnost situacije .

Ma meni je audiofilija punk u punku. Bunt protiv okvira, klišeiziranosti i prejudicija nastalih unutar samog pokreta koji bi po osnovnom postulatu trebao biti oslobođen istog.
Zapravo ni ja nisam siguran da li sam si dobro rastumačio taj punk. Dok su moji prijatelji trošili ogromne količine novaca na poticajne derivate kako bi bez problema mogli raspravljati o utopističkim idejama, ja sam odabrao smireniju straight edge struju i svaku kunu ulagao u glazbu i hifu. Na taj način gradio sam si vlastito zvukovno utočište lišeno represije, predrasuda, šovinizma i sveg drugog s čim se suočavamo kad stupimo nogom kroz vrata.

Datum objave: 05.listopad.2008 u 09:43

Altair, hvala na ovom lijepom prikazu, moram se upustiti malo više u istraživanje ovih ljudi. Jazz albumi koje si mi preporučio su mi odlični, pa vjerujem da bi mi se i ovi ljudi sviđali
Jedno smo se vrijeme u glazbenim temama trudili bar napisati nekoliko redova o albumu koji hvalimo. Naime, ponekad se pojave "filatelisticki" postovi ... ne mozes cak ni ime albuma procitati. Ako netko nema volje/inspiracije napisati nesto vise o albumu, mogao bi bar citateljima olaksati zivot nekim linkom na on-line referencu, recenziju, osvrt, reklamu, whatever ...

Inace, da se ovdje probrati zanimljivih albuma koji bi covjeku inace promakli ... OK, mozda ne bas u Vedranovim postovima ...

Objavio: Edison
Datum objave: 05.listopad.2008 u 09:54
Jucer na sajmu u Ljuibljani kupio 2 LP-a. ECM izdanja bila su po povoljnih 12 eura.

Markus Stockhausen
Cosi Lontano ... Quasi Dentro

http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FStockhausen+Markus%23%23Markus+Stockhausen - Markus Stockhausen trumpet, fluegelhorn, synthesizer
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FPeacock+Gary%23%23Gary+Peacock - Gary Peacock bass
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FOttaviucci+Fabrizio%23%23Fabrizio+Ottaviucci - Fabrizio Ottaviucci piano
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FBabel+Zoro%23%23Zoro+Babel - Zoro Babel drums

Kenny Wheeler
Gnu High

http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FWheeler+Kenny%23%23Kenny+Wheeler - Kenny Wheeler fluegelhorn
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FJarrett+Keith%23%23Keith+Jarrett - Keith Jarrett piano
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FHolland+Dave%23%23Dave+Holland - Dave Holland bass
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/titlelist.php?acat=Artists%2FDeJohnette+Jack%23%23Jack+DeJohnette - Jack DeJohnette drums

Na dva CD-a ili LP-a dobivao se jedan CD iz "srot" kutije, uzeh
Hiromi, Another Mind

Uzeh jos nesto CD-ova, ali nije tema.
A upload slika na forum traje malo krace od beskonacnog... 

Datum objave: 05.listopad.2008 u 10:21

Ma meni je audiofilija punk u punku. Bunt protiv okvira, klišeiziranosti i prejudicija nastalih unutar samog pokreta koji bi po osnovnom postulatu trebao biti oslobođen istog.
Zapravo ni ja nisam siguran da li sam si dobro rastumačio taj punk. Dok su moji prijatelji trošili ogromne količine novaca na poticajne derivate kako bi bez problema mogli raspravljati o utopističkim idejama, ja sam odabrao smireniju straight edge struju i svaku kunu ulagao u glazbu i hifu. Na taj način gradio sam si vlastito zvukovno utočište lišeno represije, predrasuda, šovinizma i sveg drugog s čim se suočavamo kad stupimo nogom kroz vrata.

Vrlo zanimljiv pogled. Ovo što si rekao - okviri nastali u žanru koji ne bi trebao imati okvira - to se uvijek dešava, par ljudi koji stvaraju iz određenog duha nešto novo, koji im naravno, dozvoljava svašta, te oni brojni kopiranti forme koji zapravo čak i ne razumiju onaj izvorni duh ili ga "skresano" tumače. Kad "žanr" dođe do tog stadija, onda sve postaje čista predrasuda i prazni formalizam.

A ovo na kraju što kažeš - hi-fi kao otvaranje autonomnog, slobodnog prostora gdje se može afirmirati osobna sloboda . razumijem na koji način si rekao ono "hi-fi kao punk u punku".

Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Jedno smo se vrijeme u glazbenim temama trudili bar napisati nekoliko redova o albumu koji hvalimo. Naime, ponekad se pojave "filatelisticki" postovi ... ne mozes cak ni ime albuma procitati. Ako netko nema volje/inspiracije napisati nesto vise o albumu, mogao bi bar citateljima olaksati zivot nekim linkom na on-line referencu, recenziju, osvrt, reklamu, whatever ...

Da, mislim da je bitno da se nešto napiše o albumu, ubuduće ću to osobno raditi, inače obično nabrajanje nema pretjeranog smisla - mislim, ima, čovjek uvijek može sam pogledati što je to što se navodi, a mene često i cover albuma navede da nešto poslušam, ali opet - bolje je sa nečijim impresijama. Pogotovo kad malo skužimo ukus jedni drugih, pa vidimo s kim dijelimo ukus.

Datum objave: 19.listopad.2008 u 23:00

Nešto od ovoga već imadoh, ali brazilske verzije. Ovo su first pressings, engleska izdanja, stanje sve tri ploče EX+.

Mislim da ove albume nije potrebno previše predstavljati.

Objavio: tatamata
Datum objave: 20.listopad.2008 u 07:55

Riješio križaljku?

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Objavio: marijo
Datum objave: 20.listopad.2008 u 09:12
Za nadopuniti kolekciju tj. zamjena za jako oštećen uzeh novi Pearl Jam i za usporedbu sa CD novog Gibonnia .
Moro sam jer se moj strugać ponovijo sa Lirom Dorian pa da uživamo  

-------------
Tweakam po kućama sa svojim alatom !

Datum objave: 20.listopad.2008 u 21:54
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Riješio križaljku?

Pozdrav, prijatelju! Za sada se nisam još bavio ničime osim glazbom na toj ploči, s kojom sam, usput rečeno, potpuno očaran :).

Objavio: tatamata
Datum objave: 20.listopad.2008 u 23:01
Nezaobilazna ploča. Jedna od masterpisa. Ako imaš original cover, onda imaš i kompletne novine s vremenskom prognozom, križaljkom, nađi put u labirintu, itd. Neznam dali znaš, ali zgodno je spomenuti za ostatak, tj. mlađe naraštaje kako je nastao LP.
Svake godine Englesko kraljevsko društvo pjesnika raspiše natječaj za najbolju poemu, a propozicije su da se autori prijavljuju pod šifrom. I tako, društvo proglasilo najboljom poemom "Thick As A Brick", i ispostavilo se da je poemu napisao mali klinac, neki Milton, i htjeli su mu uzet nagradu, bila je neka frka i Anderson je uglazbio poemu glede i unatoč. Tako da je lirika na ploči ustvari ta poema. Riječi nisu nipošto loše. Upravo suprotno. Sjajan tekst.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 20.listopad.2008 u 23:13

Nezaobilazna ploča. Jedna od masterpisa. Ako imaš original cover, onda imaš i kompletne novine s vremenskom prognozom, križaljkom, nađi put u labirintu, itd. Neznam dali znaš, ali zgodno je spomenuti za ostatak, tj. mlađe naraštaje kako je nastao LP.
Svake godine Englesko kraljevsko društvo pjesnika raspiše natječaj za najbolju poemu, a propozicije su da se autori prijavljuju pod šifrom. I tako, društvo proglasilo najboljom poemom "Thick As A Brick", i ispostavilo se da je poemu napisao mali klinac, neki Milton, i htjeli su mu uzet nagradu, bila je neka frka i Anderson je uglazbio poemu glede i unatoč. Tako da je lirika na ploči ustvari ta poema. Riječi nisu nipošto loše. Upravo suprotno. Sjajan tekst.
Hodajuca encikopedija ...

Datum objave: 20.listopad.2008 u 23:22

"...
There is no pain, you are receding.
A distant ships smoke on the horizon.
You are only coming through in waves.
Your lips move but I cant hear what you're sayin'.
When I was a child I caught a fleeting glimpse,
Out of the corner of my eye.
I turned to look but it was gone.
I cannot put my finger on it now.
The child is grown, the dream is gone.
I have become http://www.youtube.com/watch?v=i7Z8c7dMPto - comfortably numb ."

Objavio: Jazzy
Datum objave: 20.listopad.2008 u 23:47

Mislim da ove albume nije potrebno previše predstavljati.

Uh, ovaj sam kupio jos u srednjoskolskim danima
To je bila faza Dire Straitsa i Pink Floyda, crtanja njihovih logotipova na korice biljeznica pod satom...

Datum objave: 21.listopad.2008 u 16:01
Tatamata - zakon, ovo što navodiš nisam znao. Vrlo zanimljivo i slažem se da tekst uopće nije loš, a sada mi ima i novu dimenziju :).

Altair - comfortably numb je stvarno dobra pjesma. Meni je the wall jedan od najdražih albuma uopće. Znam da on jako polarizira čak i same fanove Pink Floyda, ali meni nema ništa kontroverzno oko tog albuma - genijalno djelo.

Inače, jedan relativno nevezan komentar, primijetio sam da mnogi koji se negativno izjašnjavaju o ovom albumu, uz navodnu Watersovu megalomaniju (procjena s kojom se ni najmanje ne slažem) govore kako na tom albumu baš i nema "dobrih pjesama". To je IMO potpuno krivi pristup tom albumu, jer on ne može funkcionirati nikako drugačije nego kao cjelina. Svaki zvukić je tu jednako bitan kao i svaka "prava pjesma".

U svakom slučaju - meni su najdraži dijelovi albuma "mother", "one of my turns", "don't leave me now", te "the show must go on/in the flesh pt2". Ali opet, slušanjem ičega sa tog albuma izvan konteksta cjeline ne postižem ni trećinu doživljaja kao slušanjem i prolaskom kroz cjelinu.

@ Jazzy - to što si napisao mi zvuči totalno nadrealno . U svakom slučaju - fantastično

P.S. recimo ovo mi je tipičan primjer potpuno promašenog pogleda na the wall:

http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:09fyxqr5ldje - http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:09fyxqr5ldje

Na allmusicu se inače da naći teških nemara i nerazumijevanja pod imenom reviewa, ali ovo je jedan od gorih primjera IMO.

Objavio: markica
Datum objave: 21.listopad.2008 u 16:13

Inače, jedan relativno nevezan komentar, primijetio sam da mnogi koji se negativno izjašnjavaju o ovom albumu, uz navodnu Watersovu megalomaniju (procjena s kojom se ni najmanje ne slažem) govore kako na tom albumu baš i nema "dobrih pjesama". To je IMO potpuno krivi pristup tom albumu, jer on ne može funkcionirati nikako drugačije nego kao cjelina. Svaki zvukić je tu jednako bitan kao i svaka "prava pjesma".

Da mi netko kaže "nosi na pusti otok samo jedan album Floyda sa sobom" ne bih dvojio niti sekunde oko izbora ovog remek djela. Kako li je to tek izgledalo uživo 1980-1981, šteta što sam tada bio zaokupljen kanticom i lopaticom

-------------
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, dCS Puccini/U-Clock, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Objavio: C.J.B.
Datum objave: 21.listopad.2008 u 20:26
Danas stiglo

http://imageshack.us/">

KRAFTWERK:

Electric Cafe
Trans Europe Express
Computer World
Man Machine
Autobahn
Radioactivity

Datum objave: 21.listopad.2008 u 21:13
Eberhard Schoener with Sting & Andy Summers - "Video Flashback"

"My message is the music. The goal of my life is to create an original form of contemporary music in which the opera, jazz, ethnical and electronic music melt together. I believe in emotionality."

Postoji nekoliko kompilacija s dva albuma ("Video Magic" i "Flashback"), koje je ovaj njemacki kompozitor/dirigent snimio s dvojcem iz Police-a ... Originalno su albumi snimljeni 1978, a kompilacije s razlicitim playlistama su izdavane u par navrata sve do 1988.

Za ne povjerovati - Sting i Summers u prog-rock bandu ... OK, ima tu mixa elektronike i jos kojecega, ali ... wtf. Odavno me neki album nije ovako zaskocio ... ocekivao sam nakon Last Exita i jazz backgrounda ovog Police para da ce bez rocker/ethno/reggae freaka Coplanda udarit u jazz ...
Sto rece netko online - blize "Pink Floydu nego Policeu ... pohraniti u rubriku 'cudnovati kljunasi'"

Datum objave: 28.listopad.2008 u 17:16
Danas došlo:

Uz "Selling England by the pound" meni dva najdraža Genesis albuma. Zanimljivo je da sam u pogledu Genesisa jako dugo bio u zabludi i nisam ih ni poslušao dok sam sliku o njima temeljio na onome što sam čuo iz kasnijeg, Phil Collinsovog Genesisa. Nisam ni slutio da je prije toga postajalo nešto poput Peter Gabrielovog Genesisa, što je bilo potpuno drugačije. U svakom slučaju, kad sam prvi put poslušao u cjelini Foxtrot, ispao mi je monokl i imao sam izraz lica "to je Genesis?!". U svakom slučaju, fenomenalni prog-rock albumi.

Moram priznati da mi je žao što Phil Collins nije promijenio ime benda nakon što je Gabriel otišao, ili što nisu osnovali novi bend, jer njegov Genesis nema veze sa ovime što je taj bend izvorno bio.

Datum objave: 29.listopad.2008 u 21:51

Riješio križaljku?

Tatamata - samo mali update, križaljku sam upravo riješio, ali na papiru sa strane. Međutim, otkrio sam zabrinjavajuću činjenicu da je prijašnji vlasnik u "children's corner"-u spojio brojkice i točkice one žemskinje i patkice na samom albumu kemijskom olovkom (bez grešaka doduše).

Datum objave: 29.listopad.2008 u 22:01
P.S. Pod utjecajem čega smo rješavali (riješili!) križaljku čemo diskutirati PM-om

Objavio: BelCarlFan
Datum objave: 02.studeni.2008 u 15:47

U srijedu 12'' single "La Luna" od Belinde Carlisle. Točnije, ovo:

-------------
Ah la Luna la Luna
The night that we fell under the spell of the Moon
Ah la Luna la Luna
The light that will bring me back to you
The light of la Luna

Datum objave: 13.studeni.2008 u 10:12
Nije vinil, ali budi gotovo jednake emocije, stoga se nadam da ćete uvažiti ovaj tape off topic.

Bijah sinoć na koncertu i pri redovnom pregledavanju ponude distribucija ugledah rasprodaju novih, zapakiranih kazeta za 10 kn. Upiknuo sam NoMeansNo - Live And Cuddly.

Mislim da sam posljednju kazetu kupio negdje u srednjoj školi i to nakon jednomjesečnog šparanja ne kupujući si sendviče pod školskim odmorom. I evo nakon petnaest godina čitav jedan sustav štovanja se sroza na 10 kuna.

Objavio: nagluh
Datum objave: 14.studeni.2008 u 01:33
NomeansNo su nekad davno na Vrbiku u Zg odrzali fantastican koncert, znoj i piva su se razljevali po parketu. Taman nekako u najjace doba u karijeri Wrong. Oh No Bruno Too Much is not Enough !

Datum objave: 14.studeni.2008 u 08:48
Originalno postano od strane člana: nagluh nagluh napisao:

NomeansNo su nekad davno na Vrbiku u Zg odrzali fantastican koncert, znoj i piva su se razljevali po parketu. Taman nekako u najjace doba u karijeri Wrong. Oh No Bruno Too Much is not Enough !

Čitao sam i slinio kao klinac na najavu za ili recenziju s tog koncerta u staroj Heroini. Nakon toga sam ih gledao nekoliko puta, no dojmili su me se samo '96 ili'97 u OTV domu.

Objavio: C.J.B.
Datum objave: 15.studeni.2008 u 19:36
~120kn

http://imageshack.us/">

The KLF:

Last Train To Trancentral
Justified & Ancient
3 a.m. Eternal
America: What Time Is love

The Stranglers:

Golden Brown
Strange Little Girl
European Female

Objavio: 11duc
Datum objave: 15.studeni.2008 u 21:06

Nije vinil, ali budi gotovo jednake emocije, stoga se nadam da ćete uvažiti ovaj tape off topic.

Bijah sinoć na koncertu i pri redovnom pregledavanju ponude distribucija ugledah rasprodaju novih, zapakiranih kazeta za 10 kn. Upiknuo sam NoMeansNo - Live And Cuddly.

Mislim da sam posljednju kazetu kupio negdje u srednjoj školi i to nakon jednomjesečnog šparanja ne kupujući si sendviče pod školskim odmorom. I evo nakon petnaest godina čitav jedan sustav štovanja se sroza na 10 kuna.

Datum objave: 16.studeni.2008 u 10:01
Ova ploča koju dobih mi je povod da predstavim s posebnom pažnjom sam bend:

(fotografija nije mojeg primjerka ploče, već je preuzeta s neta)

Dakle, Legendary pink dots, izvrstan engleski bend koji radi muziku već 28 godina. Muzika koju je netko nazvao "beatles za 21. st." i koliko god ne volim glupe novinarske dosjetke, ova u nekom bizarnom mislu čak i stoji IMO. Naime, radi se o bendu koji nevjerojatno organski uspijeva u jednom dahu miješati lijepi pop, ekperimentalnu elektroniku, klasične instrumente, razne soundscapeove, vrlo inovativnu i kvalitetnu produkciju i riječi koje su najčešće poprilično mračne metaforične pripovjetke o ljudskoj egzistenciji ali i ljudskim problemima na mikro-razini. Makro i mikro razina su često vrlo vješto pomiješane u istoj pjesmi, istom tekstu.

Ovdje još jednom moram naglasiti da jednom od najvećih vrlina LPD-a smatram njihovu koherentnost, način na koji ove teško spojive momente potpuno prirodno uklapaju u jednu cjelinu i pritom se nikad nema osjećaj nekog eklektičkog mish-masha (nešto što u muzici ne podnosim), već jedne osebujne i neponovljive autentičnosti.

Kad je njihov glavni čovjek jednom prilikom upitan što je bit njihove muzike, on je odgovorio "we make psychedelic music in the truest sense of that word". Psihodelija je u tom kontekstu mogućnost da se neka stvar vidi u novom svjetlu i kontekstu, da se stvari u spoznaji višestruko sintetički povežu sa drugim stvarima, da se u stvarima pokuša zaroniti ispod površine, da se ponekad bez inhibicije prepusti mašti i sl.

Vokal ovog benda nikad ne pjeva u pravom smislu riječi, već gotovo uvijek ekspresivno izgovara riječi, doista gotovo uvijek uzima poziciju "story-tellera" i ima fantastičnu mogućnost da unosi emociju u izgovorenu riječ, ali ne afektiranjem, prenaglašavanjem i nekim drugim iritantnim kazališnim trikovima. Riječi nisu zatvorene strukture, malo se polaže na duljinu stihova i rimu, tekstovi su otvorenog tipa (najčešće).

Bend je poniknuo iz tada već moglo bi se reći post-industrial scene u engleskoj, te iako im prvi albumi imaju nešto od tog tipičnog post-industrial štiha, od početka se može čuti da su žestoko kročili svojim putem. Najpopularniji albumi su im "Crushed velvet apocalypse" i "The maria dimension" i rašireno je mišljenje da i najbolji, sa čime se ja uopće ne slažem i najbolji su mi njihovi noviji albumi poput "9 lives to wonder", "hallway of the gods", "the whispering wall" ili "poppy variations".

Razlog iz kojeg bih ovaj bend želio preporučiti svima načelno otvorenima za novo a koji nisu iskusni u eksperimentalnoj muzici jest taj da mislim da su Legendary pink dots izvrstan entry-point za malo "čudniju" muziku.

Sama ova ploča, konkretno na prvoj ploči ima 8 trackova, koje su klasične LPD pjesme, dakle, izuzetno zanimljive strukture, pjesme su sporije naravi i iako je u njima mnoštvo melodija i malo manje ritma, glavna stvar u njima je atmosfera i tekstura, koje se postižu IMO inovativnim strukturama (u čemu su LPD uvijek bili majstori), te vrlo pažljivim procesiranjem zvukova, vrlo ekspresivnim, sporim i odmjerenim vokalom, koji nas ne ubija non-stop riječima, nego daje svemu da diše. Druga ploča ima sa svake strane jedan dugačak eksperimentalni track. Ono što je zanimljivo kod LPD eksperimentale jest to da ti trackovi uvijek uzimaju mjesto unutar konteksta i albuma i svojeg naslova i poneke riječi koja se u njima tu i tamo izgovori, što interpretaciju uvijek usmjerava (iako ne i određuje) i što iza svakog od tih trackova nesumnjivo postoji ideja i priča. Njihova eksperimentala zato nikad nije "vježba forme". Objedinjujuća tema albuma jest nemogućnost čovjekove slobode (u praktičkom smislu) i odnos čovjeka prema nekim vanjskim stvarima spram kojih je nemoćan (ništa poput politike ili ičeg profanog, više se radi o stvarima poput smrti i sličnoga).

Toliko za sada od mene i ima li ovdje netko da sluša LPD?

Objavio: Gilberth
Datum objave: 16.studeni.2008 u 12:14
Ponosni sam vlasnik LP-a "Portrait in Music" Paula Anke. Kupljen je pred jedno dvije godine na dobrotovornoj aukciji i još nikad preslušan jer nažalost nemam gramofon.

Datum objave: 17.studeni.2008 u 21:51
Woo hoo! Došla dva meni izuzetno draga albuma, i vinili izgledaju i zvuče prekrasno:

Bjork - Post

Bjork - Vespertine 2xLP

Datum objave: 30.studeni.2008 u 23:49
Weeee, upravo sam piknuo na e-bayu ovo:

Legendary pink dots: Hallway of the gods 2xLP

U mint- stanju. Ovo je ultra freaking rare, u vrlo limitiranom broju primjeraka štampano i rasprodano još prije 10 godina, a radi se o jednom od meni najdražih Legendary pink dots albuma. I platio sam onoliko koliko bi u HR platio bilo koji novi LP.

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 15:02
Woohoo!

Počeci mojeg muzičkog odgoja, a i danas jedan od najdražih mi pop bendova.

Posebne riječi pohvale idu Steve Albiniju koji je genijalno producirao ovaj album. Nema ništa od one kremastosti zvuka Neverminda za koju je zaslužan nepopravljivi šminker Butch Vig, a zvuk je vrlo širok i dubok, odličnog dinamičkog raspona, te upravo fantastičnog "air"-a oko instrumenata i glasova.

Na ovom repressu, hvala bogu, nije bilo apsolutno nikakvog petljanja u izvornu snimku.

Objavio: Kalle242
Datum objave: 12.siječanj.2009 u 15:16

Toliko za sada od mene i ima li ovdje netko da sluša LPD? 

Svaka čast, za odličnu recenzijicu i opis!
Imao sam prvi album na cd-u, davno, ali sam ga zlifrao za nešto drugo (u doba prije prženja sam znao dosta mijenjati cd-e nažalost ) tako da sam slabo upućen u konkretnu diskografiju.

Inače recentnije više slušam Tear Garden, kolaboraciju članova Skinny Puppy, konkretno cEvin Key-a, sa Edward Kaspelom, vokalom LPD... vrlo slično suzvučje i atmosfere.

Kao još jednu grupu koja se zvukom debelo referira na LPD (Tom Ellard iz SH, ima sličnu boju glasa i afektiranja poput Edwarda)  no ipak malo više eksperimentalnog/elektro edgea, bi svakako preporučio najstariji australski elektronski VIS  Severed Heads!
http://en.wikipedia.org/wiki/Severed_Heads - http://en.wikipedia.org/wiki/Severed_Heads

http://www.youtube.com/watch?v=FmEo1BA8eqg - http://www.youtube.com/watch?v=FmEo1BA8eqg

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 16:13
Tear Garden mi se isto sviđa. Općenito mi je ovo što cEvin radi ok (i download i plateau)...za razliku od novog i drug-free skinny puppya .

Legendary pink dots novije albume stvarno bez rezerve preporučam, meni je to jako dobro i kvalitetno. Puno čudnije od onog što su prije radili. S obzirom na riječi i sadržaj muzike, sve skupa mi to izgleda kao neki eksperimentalni Tom Waits u nekom paralelnom svijetu haha.

S druge strane, Edwardovi noviji solo radovi su tek spaljeni, genuino čudni, drugačiji...vrlo slojeviti.

Bend koji si preporučio ću detaljnije provjeriti, hvala, nisam čuo za njih do sada :).

Objavio: Lest
Datum objave: 12.siječanj.2009 u 20:01

Woohoo!

Počeci mojeg muzičkog odgoja, a i danas jedan od najdražih mi pop bendova.

Khm..si fulao grupu ili?
Objasni mi po čemu ti svrstavaš Nirvanu pod Pop band?

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:26
Nirvana je za mene uz Beatlese najbolji pop bend koji znam. Razlog? Ultrajednostavne a ultraefikasne pjesme, pjesme koje su doslovno bezvremene, štono se kaže "evergreen" - možeš ih slušati milijun puta a da ti se ne popnu na živac, pale na prvu loptu i ne treba neki trud da ih se zavoli.

Uz to, Cobain je imao fenomenalan pop senzibilitet. Malkice žešći zvuk je nebitna stvar ovdje i ne bi trebala zavaravati ljude.

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:29

Nirvana je za mene uz Beatlese najbolji pop bend koji znam. Razlog? Ultrajednostavne a ultraefikasne pjesme, pjesme koje su doslovno bezvremene, štono se kaže "evergreen" - možeš ih slušati milijun puta a da ti se ne popnu na živac, pale na prvu loptu i ne treba neki trud da ih se zavoli.

Uz to, Cobain je imao fenomenalan pop senzibilitet. Malkice žešći zvuk je nebitna stvar ovdje i ne bi trebala zavaravati ljude.
Vidim, pop slusas samo sporadicno ... Probaj nabaviti ova dva:

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:33
Hmm..imamo drugačija razmišljanja o definciji grana muzike.
Ti pod Pop svrstavaš bandove koji su onda legendarni,stalni,do unedogled slušljivi?

Ali opet za zvuk Nirvane se ne može reći da je Pop,jer znamo kakva je vrsta glazbe pop.
Po tvojoj definiciji popa možda i da,no ne po opčenitoj komercijalnoj pop kulturi koju znamo.

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:42
Altair, prefab sprout mi je poznat, ali nikada slušao, a ovo desno ne mogu točno pročitati što piše na coveru...što je to?

Lest - osobno ne uvažavam baš uobičajene podjele muzike, a novinarska i kritičarska piskaranja nimalo. Međutim, s obzirom da ono što se danas zove "pop", pa pojave poput madonne i slično ne smatram muzikom, "pop" mi je rezervirano točno za ono što sam opisao u prošlom postu. Nirvana je meni osobno ponajbolji predstavnik tih kvaliteta kojeg znam.

A inače, Nirvana je formirala pop kulturu kako ju je malo tko od 60ih do danas formirao (ako se govori o jednom bendu/imenu).

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:44

Altair, prefab sprout mi je poznat, ali nikada slušao, a ovo desno ne mogu točno pročitati što piše na coveru...što je to?
Lloyd Cole and the Commotions - "Rattlesnakes" ... Od Prefab Sprout nabavi Jordan The Comeback - mislim da bi ti se to moglo svidjeti ...

Lest - osobno ne uvažavam baš uobičajene podjele muzike, a novinarska i kritičarska piskaranja nimalo. Međutim, s obzirom da ono što se danas zove "pop", pa pojave poput madonne i slično ne smatram muzikom, "pop" mi je rezervirano točno za ono što sam opisao u prošlom postu. Nirvana je meni osobno ponajbolji predstavnik tih kvaliteta kojeg znam.

A inače, Nirvana je formirala pop kulturu kako ju je malo tko od 60ih do danas formirao (ako se govori o jednom bendu/imenu).
Ma daj, lik je samo htio kopirati Pixies ... nije uspio i ... otisao u legendu

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:49
Rješeno popule.
Imaš svoja gledišta koja poštujem kao i od svih drugih

-------------
- Blake -

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:50
Thanks na preporuci :)

Inače, što se ovog drugog tiče, uopće se ne slažem. Da, utjecaj Beatlesa, Melvinsa, Flippera i Pixiesa je velik, ali Nirvana je jako različita od svih tih bendova kao i od nekog njihovog zamišljenog zbroja. Dodatno, kroz razvoj Nirvane je vidljivo postupno ozbiljavanje jednog "novog zvuka" o kojem je Cobain i sanjao.

Utjecaji su tu, očiti su, neskrivani su i uvijek se eksplicitno referiralo na njih, ali reći da je išta od njih bilo više od utjecaja (nešto što se kopiralo) je IMO vrlo pogrešno.

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:59
Moram još jednom istaknuti koliko je "In utero" jebeno dobro produciran za jedan pop-rock album. Baš slušam i fantastično je kako na malo žešćim trackovima poput recimo "Milk it" kada udare gitare koliko prostorno, veliko, moćno i nestisnuto, nekomprimirano to zvuči. Od ovih žešćih metalaca recimo nisam čuo nijedan album koji bi mi zvučao toliko moćno, a samo zato što je produkcijski zvuk sav stisnut i nikakav. Eto ti, koliko je produkcija bitna. Pop bend zvuči moćnije od death metal benda

Objavio: goran st
Datum objave: 12.siječanj.2009 u 21:59
Nirvana pop,hm zanimljivo,sad još reci daje Marley narodna.

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:08
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Nirvana pop,hm zanimljivo,sad još reci daje Marley narodna.

Gorane, pročitaj zadnji post na stranici 7 ;). To je moja linija rezoniranja. I meni je to potpuno logično. Poslušaj bilo koju Nirvaninu pjesmu, sada imaš barem i hi-fi sistem pa možeš dobro čuti slojeve i strukturu pjesama. Ako to nisu savršene pop pjesme, ne znam što je.

Objavio: goran st
Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:14
Imamo drugčiji pogled na to,u mene su stvari vrlo jednostvne i ne gledam ih tako komplicirano ali Nirvana mi svakako ne spada u istu vreču kao i npr.Kylie Minoge,pa sad ti knjigu napisa o tome.

Edit:u biti kad vidim šta sve slušaš,Nirvana za tebe stvarno predstavlja pop.

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:18

Thanks na preporuci :)

Inače, što se ovog drugog tiče, uopće se ne slažem. Da, utjecaj Beatlesa, Melvinsa, Flippera i Pixiesa je velik, ali Nirvana je jako različita od svih tih bendova kao i od nekog njihovog zamišljenog zbroja. Dodatno, kroz razvoj Nirvane je vidljivo postupno ozbiljavanje jednog "novog zvuka" o kojem je Cobain i sanjao.

Utjecaji su tu, očiti su, neskrivani su i uvijek se eksplicitno referiralo na njih, ali reći da je išta od njih bilo više od utjecaja (nešto što se kopiralo) je IMO vrlo pogrešno.
Nemam ja problema Nirvanu pustiti pod Pop ... samo ona "in my book" nije ni blizu Beatlesima.

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:23
Goran - Ali kylie minogue nije muzika :D.

Ok, nezavisno od toga, činjenica je da postoje razne vrste popa. Recimo Beatles i Portishead. I jedno i drugo vrhunski pop, a teško usporedivo (s jedne strane barem). Međutim u krajnjem zbroju nekakvom u oba slučaja se radi o onome što sam na kraju 7 stranice opisao da je za mene pop. To što je površinska estetika donekle različita mi je nebitno za cijelu priču.

Neki pop gledaju kao ono što je popularno, mainstream ili što već i to im je nekakva ekonomska kategorija. Na taj način ne volim gledati stvari jer onda ispada da je recimo Green Day pop, a nepoznati punk bend koji zvuči jednako poppy kao i Green Day, kao npr. Fugazi nije pop. Što mi je apsurdno. U mojem sustavu gledanja i Green day i Fugazi je pop.

EDIT:

Nemam ja problema Nirvanu pustiti pod Pop ... samo ona "in my book" nije ni blizu Beatlesima.

Što je sasvim ok i što respektiram, ali tu smo već na teritoriju ukusa ;).

Objavio: gord
Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:44
Ja sam ovaj  Lp  kupio nakon  cca 25 god i probudio  mi je želju kupovanja  vinila.

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:51
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Ja sam ovaj  Lp  kupio nakon  cca 25 god i probudio  mi je želju kupovanja  vinila.

Nije ni čudno. Izuzetan album i vinil (barem meni) :)

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 22:55

Što je sasvim ok i što respektiram, ali tu smo već na teritoriju ukusa ;).

Nope, prije u definiciju "pop band"-a i kriterije izvrsnosti ... ali, nemam volje za ta seciranja ...

Objavio: gord
Datum objave: 12.siječanj.2009 u 23:00

Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Nije ni čudno. Izuzetan album i vinil (barem meni) :)

Slažem se s tobom mada ,moj primjerak vinila  na par mjesta pucketa što me je iznenadilo nije to jako ali.....

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 23:10

Nope, prije u definiciju "pop band"-a i kriterije izvrsnosti ... ali, nemam volje za ta seciranja ...

Ovo prvo se slažem da je diskutabilno, ali kakvi su to "kriteriji izvrsnosti"? U umjetnosti. Pitam zato što ne vjerujem u mogućnost postojanja ičega takvog u umjetnosti. Umjetnost se ne može mjeriti.

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 23:16

Ovo prvo se slažem da je diskutabilno, ali kakvi su to "kriteriji izvrsnosti"? U umjetnosti. Pitam zato što ne vjerujem u mogućnost postojanja ičega takvog u umjetnosti. Umjetnost se ne može mjeriti.
Heh, sorry sto sam picajzla, ali kad nesto mjeris, moras imati sustav ... Da bi rekao da je najbolji - moras znati sto ih cini boljima od ostalih. Dakle, po tvom umjetnickom sustavu mozes ih zvati pop bandom, ali ne i najboljim

... a ono sto mene smeta je spominjanje Beatlesa u istoj recenici ...

Datum objave: 12.siječanj.2009 u 23:22
Ako sam rekao "najbolji", krivo sam rekao jer načelno ne uspoređujem dvije stvari u umjetnosti koje mi se sviđaju i koje volim ili koje poštujem. A Beatlese i Nirvanu sam samo indirektno usporedio (nisam zapravo) time što sam rekao da za mene i jedan i drugi bend izrazito odgovara (primjereni su) ideji koncizne, jednostavne, efikasne, na prvu loptu sjedajuće (u dobrom smislu te fraze), bezvremene pjesme i utoliko su oba benda "odlični pop bendovi" :)

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 07:06

Gorane, pročitaj zadnji post na stranici 7 ;). To je moja linija rezoniranja. I meni je to potpuno logično. Poslušaj bilo koju Nirvaninu pjesmu, sada imaš barem i hi-fi sistem pa možeš dobro čuti slojeve i strukturu pjesama. Ako to nisu savršene pop pjesme, ne znam što je.

To definitivno nisu savršene pop pjesme,ne možeš to reći ni po tvojem gledištu.
To su savršene grunge pjesme.
I u ono vrijeme kad je Nirvana vladala nitko nije ni spominjao Nirvanu kao bedn pop kulture.

Pop je u 90' imao drugačije značenje i definiciju muzike nego danas,no i u  grunge/punk/metal se znalo koje grupe spadaju.

-------------
- Blake -

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 07:19

Neki pop gledaju kao ono što je popularno, mainstream ili što već i to im je nekakva ekonomska kategorija. Na taj način ne volim gledati stvari jer onda ispada da je recimo Green Day pop, a nepoznati punk bend koji zvuči jednako poppy kao i Green Day, kao npr. Fugazi nije pop. Što mi je apsurdno. U mojem sustavu gledanja i Green day i Fugazi je pop.

Opet te ne kužim,pa kao što postoji komercijalni pop,tako postoje sve grane muzike komercijalne i ne komercijalne.
Možda je u 80' i početkom 90' pop značio nešto drugo,no danas znamo svi dobro što je pop,a Green Day se stvorio kao punk-rock band i nije bio komercijalan u počecima,a prolaženjem vremena i mjenjanjem muzičke scene ostao je kao takav samo što se gadno komercijalizirao i pokvario.
Pop je ono što ti ne zoveš muzikom,no ostatak populacije to zove pop-om.

-------------
- Blake -

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 09:28
U biti nemam niti sam ikad imao išta protiv pop muzike... no postoji komercijalna i alternativna, dobra i loša itd!
Kod pop muzike je uvijek tu jedan mellow faktor, nema agresivnog "edža", pa je Nirvanu trpati pod pop besmisleno, bez obzira na jednostavnu strukturu pjesama pokupljenu mahom iz infiltracije punkom!

Nirvana je uopćeno gledajući rock bend, kako god, no opet postoji komercijalni (radio friendly) rock i alternativni! Alternativni se pak dijeli na onaj koji promovira npr. MTV (oko kojeg se okreću novci) i underground. 

Nirvana je prešla granicu prvog, obgrlio ju je i MTV  te je ušla u legendu.

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 12:41
Može mi netko objasnit pojam komercijalne muzike?

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 12:46

Naziv (najcesce pogrdni) za glazbu koja se dobro prodaje.

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 12:55

Naziv (najcesce pogrdni) za glazbu koja se dobro prodaje.

...ili koja je napravljena s namjerom da se dobro prodaje...

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 13:05
Upali otvoreni radio (ili narodni) i slušaj komercijalnu pop/rock muziku!
S tim da je ova na otvorenom (bar meni) manje/više kvalitetnija, no nekome je bolji narodni;)

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 13:10
Znači, kad bi neka od ovih vaših muzika postala komercijalna jer bi je netko marketinški obradio i nametnuo, onda bi samim time prestala biti alternativna i postala manje vrijedna.

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 13:13

...ili koja je napravljena s namjerom da se dobro prodaje...
Za razliku od ... ?!

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 13:16
Pa u neku ruku imaš pravo Joby..

Ima puno primjera takvih grupa.

Npr. grupa Offspring koja je u 90' imala sjajne albume i nije bila toliko poznata,no dosta njih potegne ka slavi i novcu,tako da su offspring pokvarili svoj imidž dobre punk/rock grupe i počeli svirat muziku za masu koja će se više prodavat,pa MTV,pa..katastrofa.

Ima puno takvih slučajeva.

-------------
- Blake -

Datum objave: 13.siječanj.2009 u 13:20
U kratko komercijalizirali su se

-------------
- Blake -

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net