Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pazite se lažnjak kabela

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2020 u 22:52
Naravno, ja plaćam ko da nisam normalan.
Kao poslao je danas al mi opet nije poslao tracking broj od gls-a, dok mi to ne pošalje kao da mi nije poslao.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2020 u 22:55
Daj uplati meni nešto kad se već razbacuješ. Poslat ću ti Kinder jaje.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2020 u 22:57
Poslat ću ti pare za emeralda da ga ne moram rezat a ti si kupi neki visoki kraj kabel
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2020 u 23:12
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Ma ne da mi se gubit vrijeme, imam sad pregovore sa troje norvežana oko tri para zvučnika, nizozemcem oko nekih kablova, rumunjom koji mi se izmotava poslat dac i dosta mi je svega

Slažeš surround sustav? haha
Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2020 u 23:18
Otvaram muzej, jedan od tih je seas bifrost - pogle dijelove čovjek traži 400e
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2020 u 03:56
Cakani je. To ću da poslušam ako dođe.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 01:46
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Upravo taj sam priljučio, ok, nije vrišteći zvuk ali ga čuješ, radi slično ko neotechov occ bakar u teflonu SOCT. Sve je to po meni za "muzikalne" sisteme po meni. Možda bi dobro sjeo na neku Yamahu B1 zlatni_zub tj na Pioneera M22 fino sjedne.

čuješ ga kad je protočan u punom bandu, ali ne čuješ žicu. ćuješ si sustav kao cjelinu, u uvjetima u kojima ga slušaš. što se tiče protočnosti, dinamike, ta je stvarca doslovno referenca
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 08:09
Loš sigurno nije, vidiš kako se percepcija zvuka razlikuje.
Možda da sam ga slušao tjedan dva bi se naviknuo i ne bi imao primjedbe.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 14:50
to je jedna velika sad dilema, Ilija. srebro ima to svoje naglašavanje visokih. da li je to naglašavanje visokih ispravno otvaranje gornjeg ekstrema uz prisutno limitiranje donjeg ekstrema, a kad kabel bude pošteno dimenzioniran i dizajniran onda naprosto prezentiranje istine, dok bakar to uvijek malo zaobli i uljepša, ili se radi o nekakvom čudnom, neispravnom utjecaju na zvuk, odnosno o specifičnom izobličenju (a potpuno nepoznate naravi) koje unosi srebro i koje je inherentno korištenju srebra, a koje će na dobro dizajniranom kabelu lako pasati u nekim sustavima? 

teško je tu u biti doći do istine. ima se argumenata iskustvenih za obje mogućnosti

evo, ja sam imao DAC-ić baziran na TDA1543 s baterijskim napajanjem, koji je evidendno, uz inferiornu dinamiku, imao i roll off u visokima. ali taj DAC je zvučao prirodnije nego svi drugi. da li je upravo taj roll off u problematičnom dijelu spektra analogizirao zvuk tj činio ga upravo prirodnijim? takav je bio efekt, tako se to čulo, i takva je moja interpretacija, da je to naprosto mala laž koja je ispravljala slušni dojam u ispravnom smjeru. no kako mogu znati da li je to dobra interpretacija?

tako da ne znam evo što je istina oko toga, da ti najiskrenije kažem. ono što znam je da mi svi skupa čujemo rezultat čitavog lanca, mijenjamo ovo ili ono pa izvodimo zaključke i interpretacije, a to je itekako podložno pogreškama, jel bilo moje, tvoje ili od nekog trećeg

usputno, osim raznih drugih utjecaja tipa vibracija, kvalitete struje i instalacije itd. da sad ne nabrajam, moguće da je najveći vic u razlici u zvučnicima, oko razlika u impresijama. reci mi, da li imaš zvučnike vrlo detaljna i otvorena zvuka, po njihovoj prirodi?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 15:16
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

@Appy,
Kuko stara, gdje si da te povozim s biciklinom !haha
I pazi da ti (pogotovi ženska čeljad ne) ne gaze po AQ Sterlingu jer ih nema baš na izvooz za nabaviti.

Ako znaš koji (malo samo jeftinija serija) zvučnički iz tog doba, javi na PM, jer kolega treba (2 x 2,2 m je dovoljno).
Kuko mlada, zaboravih odgovoriti. Ima jedan AQ navodno jako dobar, a praktički za rižu. Navodno MkII, izvrstan za zdravodobre i jedre sustave  čije se gazde ne opterećuju slušanjem prđenja komaraca. Samo, užasno se rijetko nudi jer su vlasnici vjerojatno svjesni koliko para treba dati za još bolju žicu. To je AQ Midnight, čisti bakar i u SH vrijedi valjda oko 1000 kuna. Nisam probao. Imao sam davno AQ Indigo (model ispod), ali to zaista nije za preporučiti nikomu. Iz šlapa me jednom izuo AQ Caldera koliko je bio dobar, ali tek je to rijetkost na SH tržištu. I koštao bi realno oko 3000 kuna za oko 2 m. Mojih 5 lipa.

Tek sad vidim "javi na PM". Nemaveze.

Editirao Apparatus - 15.studeni.2020 u 15:18
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente