Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neobavezne slušalice ;)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2021 u 19:15
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

Stigle danas, znači 128$ s poštarinom i kod nas trošak PDV + pristojbe nekih 260kn. Sve skupa oko 1060kn.

Na kraju je dobra cijena.
Kad malo usviras, javi kako sviraju.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2021 u 17:03
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

Mislim da je carina tek od ukupnog iznosa 150€ (artikl + poštarina). Uglavnom na to sam i ciljao i izašlo je dosta povoljno za ovaj model.
Nije li bilo da je 100€?
Trebao bih naručiti nešto sličnog iznosa (iako potpuno nevezano s hifijem), pa bih volio biti siguran. Kad sam zadnji put naručivao (prije cca. 2 godine), točno sam znao što kaže slovo zakona. Jbg, ishlapilo s vremenom proteza
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2021 u 18:43
Prije 2-3 gpodine sam razgovarao s carinom u ZG. Naravno, ne svojom zeljom. Tad je bilo da se carini sto je propisano, a ove stvari koje audiofile zanimaju se uglavnom ne carine, ali se placa PDV + neke takse i pregled na "opasnost"...   hm  To doddje oko 30% na ukupnu vrijednost. A ako je posiljka vrijednija od 140€, onda bi trebala ici preko speditera. To kosta da ne zelite znati koliko... E sad, da li se nesto mijenjalo u propisima, ne bih znao... 

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2021 u 20:23
Kao što rekoh radi se o "neaudiofilskoj stvari", ali to je nebitno, jer znam da je postajala fiksna cifra iznad koje se carinilo (tj. moglo se cariniti, postojao je zakonski okvir za to), nema veze što je bilo unutra. Osim neke određene robe koja nije podlijegala carini, ali tu nisu bile specificirane audifilske džidže, to sam siguran haha
 Ma i PDV sa "sitnim" dodacima mi je puno za platiti, a da mi lupe još carinu ...
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2021 u 23:42
gdje se nabavljaju kablovi za slušalice, ovi oriđiđi malo prekratki i kruti ko da su od pegle (tako i izgledaju)

Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2021 u 15:34
3.5", 6.3", 4.4"? Balansirani, SE? Ide posebno na svaku slušalicu ili samo na jednu? Koja vrsta te točno zanima?
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2021 u 23:13
focal elegia

Dite mi uzelo slušalice pa nešto prekratke za upiknut u comp pa ih ima uštekane preko monitora.
Kaže on da nema veze, ali ja kao brižan otac pomislio ispravit nepravdu i nabaviti adekvatni kabel.
Trenutno je na razmatranju pa bum videl kakve su cijene i gdje uopće se obratiti.
Pomislio sam i onaj ifi (pojačalo za slušalice) od audiocinema pa sa time prebroditi razdaljinu
smijeh
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2021 u 23:18
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

focal elegia
Dite mi uzelo slušalice pa nešto prekratke za upiknut u comp pa ih ima uštekane preko monitora.
Kaže on da nema veze, ali ja kao brižan otac pomislio ispravit nepravdu i nabaviti adekvatni kabel.
Trenutno je na razmatranju pa bum videl kakve su cijene i gdje uopće se obratiti.
Pomislio sam i onaj ifi (pojačalo za slušalice) od audiocinema pa sa time prebroditi razdaljinu
Pa kud Elegiu u monitor crni Ivo, kupi ditetu neki dobar DAC/headamp, te slušalice to zaslužuju. A i dite

Editirao nino - 07.kolovoz.2021 u 23:19
Audio Analogue Puccini Anniversary/Audiolab M-DAC+/Marantz SA8003/Pioneer N-50/Sonus Faber Olympica I/Cardas Golden Presence XLR/Kimber 8TC
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2021 u 23:54
pa današnjoj omladini je sve super, kakav bolji audio, što ne stane i nemere pogonit ajfon, nije za upotrebu
haha
Ja mu kažem za kabel ili pojačalo, a on meni bolje nova gejmerska tipkovnica
Sudar generacija ti je to.
Edison spominjao neki shitt, ali nemam pojma ni koji ni gdje

Na vrh
kruno1960 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kruno1960 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2021 u 07:53
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Prije 2-3 gpodine sam razgovarao s carinom u ZG. Naravno, ne svojom zeljom. Tad je bilo da se carini sto je propisano, a ove stvari koje audiofile zanimaju se uglavnom ne carine, ali se placa PDV + neke takse i pregled na "opasnost"...   hm  To doddje oko 30% na ukupnu vrijednost. A ako je posiljka vrijednija od 140€, onda bi trebala ici preko speditera. To kosta da ne zelite znati koliko... E sad, da li se nesto mijenjalo u propisima, ne bih znao... 

Da ne idemo u OT vode, samo kratko:
Krajem lipnja sam pitao frenda iz jedne špedicije koliko bi bila ukupna davanja na jedan ručni sat iz Tokyo-a, Japan, cijene cca 200 USD (free shipping bio). Dakle, više od 140€.
Zna čovjek praksu, pa mi je izračunao da bi bilo oko max. 300 kn na to.
OK, sat je u pitanju, nije audio oprema, ali u biti isto.
Tako da - možda i ne mora ići preko špeditera (obzirom na cijenu koštanja).

Da potpomognem tvrdnju - prije cca 25 godina sam kupio audio pojačalo snage u UK (400-500 Funti vrijednosti), kad se nije ni pričalo na veliko o EU ili slično (1996/7.)
Pojačalo je iz UK došlo za 7 dana redovitom poštanskom pošiljkom gdje me i dočekalo za preuzimanje, a u pošti (na blagajni pošte), sam platio carinska potraživanja jednokratnim iznosom, a koja su bila zajedno s pošiljkom.
Uređaj je prošao carinu (Osijek, Zagreb, nebitno), ali je išlo poštom. Ne špedicijom.
Tako da, špediciju se može uzeti, ali mislim da nije obavezno.
Prije odluke kako dobaviti proizvod iz vana - treba se dobro raspitati i proći što bezbolnije (čitaj: jeftinije).
Kruno1960
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
elektronske cijevi, gdje kup...