Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Transfer master snimke

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2015 u 20:30
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Možda bi bilo dobro izraditi dobru kopiju trake.
Za izradu vinila nije potrebna digitalizacija, a mislim da nije ni preporučljiva. Vinil koji se radi iz digitalizirane snimke teško da ima smisla. To više neće biti analogna snimka. Bolje je kupiti CD, nego takav vinil.

Buduci da su svi danas debelo ugazili i sa razlogom presli na digitalno, tesko je ocekivati da ce ljudi i dalje masovno koristiti prastari alat. Uostalom, na kraju se dogodilo kako je i bilo za ocekivati, uzeli su digitalnu snimku. Ne treba zaboraviti da se snimka za vinil ne radi 1:1 sa trake i da se dalje mora prilagoditi odnosno okrljastriti da bi se uopce mogla na kraju reproducirati preko brazde.
Na vrh
kuzma View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2015 u 22:17
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

Steta sto je radjen backup trake u cd formatu jer ce za obradu trebati vecu rezoluciju no sto je tu je a i konverteri iz tog doba nisu jos bili na visini zadatka kao danas. Ocito je da ce to biti usko grlo ako je snimka zbilja dobra.

Mene tu najviše zanima taj kako kažu special dynamic mastering for vinyl,odnosno što će radit sa snimkom koju smo im dali?Hoće li biti digitalne manipulacije,odnosno hoće li raditi nekakav novi digitalni remaster nadam se bolji od onog za cd?    
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 06:36
Jedno je priprema snimke za cd a drugo za plocu. Buduci da ploca ne voli natrpavanje materijalom snimku svakako moraju predhodno prilagoditi. Nemoguce je prebaciti ovakvu snimku direktno na rezanje no moguce je da ne treba uopce puno raditi na prilagodbi i tu ih, ako smatrate da je orginal odlican, mozete zamoliti da se previse ne uzivljavaju nego da ucine samo nuzne stvari. Da recimo prebacujemo cd na vinil trebalo bi puno vise posla. Pozitivno je sto je lakse staviti na plocu snimku iz onih vremena buduci da je i sistem snimanja bio prilagodjen tome.
Na vrh
Reizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.travanj.2019 u 23:19
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Možda bi bilo dobro izraditi dobru kopiju trake.
Za izradu vinila nije potrebna digitalizacija, a mislim da nije ni preporučljiva. Vinil koji se radi iz digitalizirane snimke teško da ima smisla. To više neće biti analogna snimka. Bolje je kupiti CD, nego takav vinil.

upravo o tom razmišljam i gruntam si: kaj ne štima nekaj zmenom ili s ljudima koji kupuju nove vinile sa glazbom snimljenom ili remasteriranom "puno lošijom" digitalnom tehnikom haha

valjda čim je staviš na vinil, to odma popravi zvuk hm
kaj još ide uz vinile? njegovana hipster brada? ljevičarenje i fb aktivizam? haha
vinil je totalni šit i preseravanje in maj hambl opinjn....
Da je meni jedan dan bit precjednik svemira, ja bi sve vinile ukinil i tvornice vinila dal sravnit sa zemljom. A sve hipstere/viniloljubce poslal na prisilan rad u rudnike.... 
Kaj budu oni meni omladinu kvarili? Nebudu! LOL
System: Kamacrown midi linija sa duplim kazičem i CD playerom
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.travanj.2019 u 23:29
Promjeni 'covika', losa mu je roba...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2019 u 09:32
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Promjeni 'covika', losa mu je roba...

haha
Na vrh
Reizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 08:51
ajmo sad za ozbač dok se nisam strgal opet.

umoljavam uzvišene viniloljupce modernih izdanja vinila da mi zorno pojasne KAK nekaj kaj je snimljeno DIGITALNOM tehnikom tj u obliku 1 ili 0, a analogizirano je nekom mađijom na VINIL može zvučat bolje od digitalne snimke? ovdje govorim o idealiziranim sustavima kojima pojednostavljujemo situaciju da ne ulazimo u rasprave čiji je veći i slično....

Ja shvaćam filozofiju prirodnosti kontinuiteta analognog valnog oblika od ulazne vibracije zraka-mikrofona-trake snimača-otiska na vinilu-repredukcije na dobrom gramu i guranje kroz dobro pojačalo i zvučnike. Tu je cijeli proces kompletno analogan i shodno tome, prirodniji i ugodniji za slušanje.

Kvantiziranjem se gubi taj analogni kontinuitet i prirodnost pa je iz moje laičke perspektive suludo stavljati DA konvertiranu snimku na jedan tako nezgrapan i krhki medij poput vinila, osim ako nije u pitanju hipstersko pomodarstvo koje je krenulo unazad par ili više godina.
Znam da se bude puno vas naljutilo na moje stavove no fala bogu, Staljina, PoL Pota i Tita više nema pa si možemo dozvoliti kritičko propitivanje ili izražavanje drukčijeg mišljenja....
Unaprijed zahvalan na konstruktivnim odgovorima.

R.

Editirao Reizer - 03.svibanj.2019 u 08:56
System: Kamacrown midi linija sa duplim kazičem i CD playerom
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2019 u 13:09
Čudno kak se ne javlja ni je dan viniloljubac modernih izdanja. Doro, na primjer, a ima ih još.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2019 u 14:33
A ima nekih argumenata, kojih se mogu domisliti (znalci bi se mogli domisliti još čemu, vjerujem).

Ako je digitalni master stvarni hires (k tome još stvarno i kvalitetan), a studijska digitalija stvarno top kvaliteta (ako, ako), tako analogizirana snimka na ploči biti će bolja od onog što nam isporuči neki audiofilski DAC doma. Pa ima nekog dobitka, komparativnog...ali je baziran na ako. Onda, obzirom da ionako mora proći mastering (ili remastering, kako se to zvaše) pripremu za RIAA, moguće je da je to kvalitetnije odrađeno nego master za CD ili čak i hires FLAC (opet, ako; možda i nije, ovisno o snimci).

Ali generalno, iz zvuka gramofona danas se čuje uredno potpis digitalije, da ga jebeš, iz takvih snimaka. To nije zvuk starih analognih ploča sa starih analognih mastera.

Ma mislim, meni je to da budem iskren jedan od nekoliko vodećih razloga zašto mi gramofon nije ni u primislima. Za mene je ta knjiga davno zatvorena.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2019 u 14:40
Nikakvih tu "argumenata" nema osim trke za profitom, prodaje muda pod bubreg i publike (kupaca) koja mozak čuva u ladici, da se ne troši. Vinil ima smisla jedino ako je u cijelosti analogni.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
elektronske cijevi, gdje kup...
Forum: Audio komponente