Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klasika na vinilu

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Klasika na vinilu
    Objavljeno: 23.studeni.2021 u 20:29
U principu sa klasicnom glazbom kao i jazzom, nikad ne znas sto ces dobiti. Nekad je zvuk odlican, a nekad skroz prosjecan. Ja se cesto uhvatim da vise volim one snimle iz 1958-59, nego ovo sto danas rade.
Zed
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2021 u 20:11
Telarc definitivno zvuci "impresivnije" i neprirodnije od recimo Decce ili ovog nizozemskog Philipsa. Ono sto mi je na Telarcovim izdanjima koja imam (japanski Telarc Debussyeve La Mer i Sostakoviceva peta simfonija) najbolje je stvarno izuzetna dinamika. Ali nisu ni ova druga izdanja koja sam spominjao daleko po pitanju dinamike.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2021 u 15:55
U pravu si kad kazes da od kad su poceli ubacivati digitaliju u pripremu vinyla da se zvuk promjenio. Da ne bude zabune, nekad i dobro ubodu, ali mi uvjek nedostaje analogne vibre. 
meni Telarc isto tako varira. Oni to cesto nabriju i rasprse da mi na kraju ne mirisi ni na sto. To isto su radili na CD. Ima tu dinamike i detalja i na prvu zvuci impozantno, posebno na malim zvucnicima i u autu, ali vremenom kao da bude malo previse toga. Ne znam kako bi objasnio, kao da nesto iz snimka nestane.
Zed
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2021 u 15:31
EMI navodno jako ovisi o raznim parametrima, neka suoer, neka bas i ne. Deutsche grammophon isto jako ovisi. Kad su poceli s digitalijom vise nije dobro. 60e i rane 70e dobro zvucece, pogotovo ona rana "tulipan" izdanja na kojima su vecinom na cijevnim iredajima radili. Takoder odlican omjer cijene i kvalitete. Engleska Decca iz 60ih i 70ih vrh. Prema onome sto dam do sada naucio i iskusio. Moram reci i da iako su digitalna, sva Telarcova izdanja koja imam mi zvuce vrh.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2021 u 15:20
Dobra su ta Philips izdanja. Meni su Philips izdanja uz Deutsche grammophon i EMI, najbolji. Njih cak drzim odvojene od ostalih izdanja klasicne muzike.Bravo
Zed
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2021 u 14:16
U zadnje vrijeme sam dosta na Schopenhaueru i Nietzscheu, pa to, naravno, uvijek nekako i na Wagnera malo odvede i rekoh, idem pokusati s Wagnerom malo. Skinuo nekoliko njegovih opera i s obzirom na ideju i muziku odlucio da cu poceti s Parsifalom i Tristan und Isolde.

Nabavio Parsifala, nakon sto sam dosta proucavao koja izdanja su dobra i u smislu izvedbe i u smislu kvalitete izdanja. Palo je na izvedbu i live snimku iz 1966. iz Bayreutha, dirigent Knappertsbusch. Mjesto, naravno, puritansko, a izvedba navodno jedna od klasicnih. Izdanje nizozemski Philips, za sto sam dosta gledao/citao da su to jevena izdanja od Philipsa iz tog vremena, ali mora biti nizozemski pressing. Nasao jedan u cistom NM/NM stanju na discogsu.

U muziku polako ulazim. Odlicna dtvar je i sto je "knjizica" paralelno na njemackom i engleskom, pa mogu citati na njemackom i brzo pogledati na engleskom rijec koju ne znam.

Izdanje apsolutno prekrasno, kao i zvuk. Uz ovakva izdanja, ja ne znam gdje ima mjesta za "audiofilska" izdanja, ovo zvuci vrhunski. Pravo analogno izdanje, odlicna snimka i pressing, vrlo uscuvan vinil (meni to izgleda gotovo nesvirano). Timbar instrumenata prekrasan, vokali prirodni, prostornost i pozicija instrumenata i zvuk prostorije za 5.

Editirao popol_vuh - 23.studeni.2021 u 14:16
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2020 u 08:42
stavio bi ja pod klasika ili koji ste kupili, ali ovdje zadovoljava sve kriterije

Slika je namjerno stavljena jer je Sten oduvijek volio više likovni, a manje opisni dio o samom nosaču
smijeh

Manje više sve znate o kombinaciji na relaciji Preisner - Kieslowski tako da je to još jedna od.
Ono šta me zbunilo je Van den Budenmayer, nizozemski stari majstor u svoj toj glazbenoj izvedenici.
Svašta čovjek sazna, a i dobra je fora.

Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2020 u 21:24
malo sam propustio temu zbog radi slabog dolaska na forum, ali evo ispravio
U svezi glede odnosa jazz klasika, meni je to poprilično isprepleteno i ide ruku pod ruku.
Evo mog omiljenog Davida S Warea kao textopisca i skladatelja pa pročekiraj cijeli album.
Ja ga nedavno naručio sa interpleta.
Malo vuče na Aarva i Goreckog, ali šta je tu je.
Standardna postava plus gudalo, a i David ne puše baš sve dionice.
U zadnje vrijeme meni fejvorit i stalno u slušalicama.

Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2020 u 11:56
tatamata, hvala na uključivanju u ovu temu. Nadao sam se da ćeš napisati koju riječ ovdje jer znam da znaš puno o ovoj temi.

Ono što mi se ne sviđa je ovo prepucavanje koje je izbilo i mislim da nema osnove za to. Drago mi je da Sten iznosi svoja viđenja i dijeli ih - meni to puno znači, kao i doprinos svakoga tko ima što svoje za reći. "Kompetentnost za raspravu" je nešto što bih osobno oprezno uzimao kad su ovakve teme u pitanju - naravno, ukoliko je zadovoljen uvjet samosvijesti sudionika do kuda njihovo znanje ili "znanje" ide, te ukoliko to jasno iskazuju i ne prikazuju se lažno. Dijeljenje osobnog iskustva u ovakvim stvarima smatram vrijednim.

Ovaj dio o google doktorima i kompetencijama za diskusiju osobito mladih ljudi, kako kažeš - to mi nije jasno na što se odnosi. Jasno mi je na koji generalni fenomen misliš i slažem se s tobom, međutim ne vidim povezanost sa ostatkom teme.

EDIT:

Još sam htio reći da ne smatram problematičnim što neki ljudi koji su u klasici kao riba u vodi čitaju forum, pa im se nečije neznanje čini smiješnim. Smiješno i ružno je samo ako se netko tko ne zna prikazuje kao znalac. Ovdje nitko ne nastupa iz te pozicije. A svakome od nas je štošta smiješno što ljudi pišu kad dođu na "naš teritorij", ali ako bismo dosljedno provodili taj princip, vrlo brzo nitko ne bi ništa pisao. Ili bismo uskoro imali veći broj manjih znanstvenih ili stručnih foruma koji ne bi imali zajedničkog jezika.

Editirao popol_vuh - 10.travanj.2020 u 12:01
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2020 u 10:46
Moja razmišljanja o kompetenciji za diskusiju i rasprave na forumima (osobito mladih ljudi) su i dovele do mog posta, ti si kolaterarna žrtva, nemoj uzeti srcu, dakako da cijenim ljubav prema klasici koju nastojiš prenijeti.

Ono što mene smeta je da su Google doktori spremni po forumima iznositi svoja viđenja Zaratustre a da pritom nisu pročitali nijedno djelo Friedricha Nietszchea, napabirčili su neke rečenice tu neke tamo, i složili si mozaik sliku koja je često iskrivljena i bez osnova. Nedostatak u kompetenciji hrabro brane svojom odjedamput shvačenom i stečenom slobodom da imaju pravo na svoje mišljenje bez obzira kakvo ono bilo i nemožeš tu apsolutno ništa.
Tu su korijeni relativiziranja svega oko nas i zastrašujuće izgleda pogled na sjene stvari koje dolaze.
Barem meni. No ispravno i kažeš da je to u biti isključivo moj problem.

I slušajte klasiku, unutar nje su tisuće glazbi koje se potpuno razlikuju jedna od druge i nema na svijetu čovjeka za kojeg se tu nemože naći nešto po njegovom ukusu. Treba samo zagrepsti.
Wink
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente