Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PIONEER A-400

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Damian View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: PIONEER A-400
    Objavljeno: 27.studeni.2020 u 18:45
Ima netko iskustva s ovim pojačalom?
Koliko vidim smatra ga se jednim od najboljih pojačala, što se tiče običnih smrtnika.
U svoje vrijeme (1990) koštaj je 240 funti, ali kažu da je bez problema nadvisio i one od 1000 u to vrijeme. Čak je mogao i u High End sisteme i uopće nije zvučao ka budget pojačalo. Što očito cjenovno je. Eto, tak sam pročitao, pa ako netko može nešto više reći?
Vidim, može ga se nabaviti na ebay-u, po nekih 100 - 150 eura, pa si nešto razmišljam...
Vjerojatno bi trebao i neki refresh, ali kaj sad...

Editirao Damian - 27.studeni.2020 u 18:46
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2020 u 19:01
Nemam pojma. Samo se sjećam da su te male Paje u ono doba hvalili na sva usta, toliko da je bilo neugodno. A koliko uopće možeš fulati za te pare? Rifreš mu bez rasprave treba. To ti Gašo radi.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2020 u 20:38
Imao sam A-400, ali od tad je proslo vise od 12 godina. Dobro je pojacalo, vrlo dinamicno i brzo. Sad da je bas moglo i u High-end sisteme... ipak nije. Moje je zavrsilo kod nekoga u Puli.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2020 u 22:11
našao sam sad da ga je nekolicina opisala kao malo bass light. Edisone, jel i kod tebe tako zvučalo?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2020 u 22:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

našao sam sad da ga je nekolicina opisala kao malo bass light. Edisone, jel i kod tebe tako zvučalo?

Ne. Nije nedostajalo basa. No, ja slusam na bookshelf zvucnicima. Za njih je bilo sasvim dovoljno...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2020 u 23:45
Znači, zvuljare su ti na polici zajedno s knjigama. Setup za knjige, nema što.
haha
Ta su pojačala proglašavana bestbajem, hvaljena su i dobra su i danas. Ako se urede. To bi dakle vjerojatno trebala biti nekakva visoka srednja klasa koja će nadasve korektno obaviti svoje. Ako je uređaj toliko hvaljen, znači da ima sasvim dobro napajanje i dovoljno struje za solidan bas i dovoljno dampinga da ga može kontrolirati (prikočiti). Ako je ispravan i dobre kozmetike za moj pojam bez beda vrijedi i više od sto jura.

Editirao Apparatus - 28.studeni.2020 u 00:03
Na vrh
Damian View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 09:24
Pa možda si ga i piknem u dogledno vrijeme.

Evo iz jednog opisa:

"Pioneer's A400 was so good that subsequent models never really recaptured its essence. With the A400 apt at producing excellent detail, agility and dynamics, it left rivals scratching their heads as their own attempts to match the Pioneer left them floundering.

Even flanked by high-end sources and speakers, the A400 rose to the occasion. There weren't many budget components with such ability."

Idem malo u Vintage. Ovo novo ništ ne valja haha

Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 09:41
Dok još nisi sigururan evo ti još jedan prijedlog pojačala koje se taođer da naći od 150-200e a moglo bi biti i bolje.

primjer koliko se zadnji prodavao na njuškalu i možda je oglas samo istekao
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 17:30
mislim da točno znam tko je prodavao taj amp, i mislim da ga ima i dalje u sebe. ne znam doduše da li ga i dalje prodaje, ili je zasad odustao. mogu ga pitati
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 17:40
Mislim meni ne treba ali Željko kaže da je to jako dobro pojačalo i onaj mali Sherwood dual mono koji se da naći za 200e.
Sherwood je hrpu toga radio za druge firme između ostakog i Pioneer koje su samo brendirale stvari tako da je i onaj mali A400 možda izašao iz Sherwooda

Editirao Sveti_Ilija - 28.studeni.2020 u 17:42
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Uvoz komponente iz japana