Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pioneer N70

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 19:43
tu je i mala lista čimbenika kvalitete zvuka u slučaju RPi, po vlastitom eksperimentalnom i slušnom iskustvu:

- volumio se pokazao boljim playerom od drugih, koji su više manje bazirani na LMS i Squeezelite playeru, dakle na Logitechovom sourceu prilagođenom okolini; kojeg god pregledavam svi su bazirani na tome, i relativno slično po mom dosadašnjem iskustvu i zvuče. volumio nudi fini level više ispravne rezolucije u visokima, gornji kraj je detaljniji, ekstenzivniji i vjerniji, dok kod LMS/Squeezelite imaš dojam da je tu nešto pojednostavljeno i da je fokus stavljen na dobar i prezentan bas. to isto ima i volumio no zvuk mi je ukupno prirodniji i balansiraniji (i rezolutniji)

- ako RPi slučajno radi bez prekida 24h, iskustvo mi je da volumio treba restartati, jer zvuk se drugi dan zna promijeniti. ja često ne isključujem ali onda restartam prije slušanja. ovo je specifični problem za moje navike haha

- SPDIF treba biti neutralan i balansiran zvukom. nije sa svakim to slučaj, Supra + Star Line su provjerena kombinacija, no zbog duplog opleta (postoji signalni posrebreni, te vanjski shield oplet koji se lemi samo na jednoj strani) pipav je za lemljenje, a zvučni rezultat ovisi i o kvaliteti lemljenja. strana na koju su zalemljena opa opleta daje bolji zvučni rezultat ako je spojena na 'prljavoj' strani (a to je RPi). jasno, kod klasičnog coaxa s jednim opletom, oni su potpuno dvosmjerni jer su simetrični. također kao i u svemu, konektor isto može igrati ulogu u zvuku. Star Line su low mass i kao takvi pašu svim signalima (uz uvažavanje da pravi 75 Ohm RCA ne postoji)

- bitan je 'polaritet' kako spojiti napajanje od RPi tj gdje ide faza, treba biti uparen s ostatkom sustava (i sve priključeno preko iste letve, da se izbjegne neka eventualna ground petlja). ako je ostatak sustava ispravno uparen strujašima, A/B proba jednog i i drugog položaja priključivanja šuka će otkriti ispravan 'polaritet'. bez da su sve komponente uparene na naponskoj letvi kako treba, rezultat je čujno bitno lošiji

- nisam spomenuo izvor za muziku. meni se zvučno kvalitetnijim pokazao SSD spojenim na USB od RPi nego streamana muzika s drugog RPi koji je glumio NAS (tj. imao na sebi USB storage s muzikom). pravi NAS nisam imao pa nisam niti isprobao

eto, nadam se da će nekom biti korisno, a tko sve to zna, nek se ne uvredi smijeh
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 20:27
U tvom slučaju toplo preporučujem Alo DigiOne signature + baterijsko ili linearno napajanje Digi One pločice. Za početak možeš baterijski napajati DigiOne, a RPI ostaviš na običnom napajanju. Tu uštediš nešto, a poslije možeš nadograditi na Shanti napajanje. 

Potreban ti je i dobar software, nakon dosta isprobavanja, najbolje mi radi Gentooplayer s upmpdcli (MPD klijent za upnp). Na NAS-u je upnp media server. Upravljaš bilo kojim programom s mobitela ili tableta, računala (Bubble UpnP, HiFi Cast...). 

Teško mi je povjerovati da je to lošija varijanta od komercijalnih streamera.

Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 20:56
Osobno koristim Audirvanu i Lenovo think pad sa i7 procesorom i 8 žigabajta (tak moja žena kaže) rama. Nemam potrebu išta mijenjati ali možda ovo nekom pomogne. 

Audiofilija i Foobar ne idu u istu rečenicu. Foobar je vrlo daleko od ispravnog zvuka. Koristim ga samo za streamanje nekih on-line radio stanica kad radim i kad mi je mozak negdje drugdje, a ne u slušanju glazbe. Ok je jer je besplatan i jer svira flac, al to je to od njega u hi-fi.

Probao sam još i JRiver koji je bio mrvicu bolji od foobar-a, ali sterilan i ima nekakvu metalnu primjesu zvuka. Audirvana mi se pokazala kao zvukovno najbolje rješenje. 
Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 20:58
Cijela namjena prethodnog posta je zapravo bila da kažem kako vjerojatno ne znate što vam sustav zaista može odsvirati ako svirate samo preko foobar-a. Tj. vjerojatno može bolje od onog što vam Foobar pušta
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 23:11
Kad smo već na ovoj temi, razmišljam da bi kupio pi2aes.
Da li možda netko zna da li ih ima kupiti negdje unutar eu ili isključivo od njih samih (USA). Dostava je prihvatljiva, oko 25$ standardna, 50$ sa osiguranjem paketa.
Zapravo je samo problem, a možda i nije, ako se naruči iz Amerike, da li će ovi naši bubnut neke namete na to ili je oslobođeno carinskij pristojbi.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 23:20
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Zapravo je samo problem, a možda i nije, ako se naruči iz Amerike, da li će ovi naši bubnut neke namete na to ili je oslobođeno carinskij pristojbi.

Ne brini previse. Carine na to nema... proteza
Ali bit ce sigurno PDV i neke takse na cijenu + cijenu transporta, racunaj na dodatnih 30-35% od ukupne vrijednosti...

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 23:27
možeš se čut s dizajnerom od pi2design, on ti može to frutnuti u paket i napisati da je bio servis ili neš slično, da se provuče bez carine. ja sam bio komunicirao s njim nešto jednom prilkom pa mislim da imam negdje e-mail adresu. sam da ti velim, imam još uvijek 502DAC koji je unatoč nazivu bio optimiran za digi coax out, meni je Gašin mod bolji od 502DAC. upitno je li ova nova doista bolja, no jasno, bez probe teško je reći. ak ćeš nabavljat posudim ti da usporediš, a mogu i ovak

starije 502DAC je jedno vrijeme držao audiophonics, kasnije su prestali naručivat

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 23:31
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ne brini previse. Carine na to nema... proteza
Ali bit ce sigurno PDV i neke takse na cijenu + cijenu transporta, racunaj na dodatnih 30-35% od ukupne vrijednosti...

A već sam par puta naručivao iz Amerike (Kanada, ovo bi išlo iz USA, ne znam šta to predstavlja našoj carini) neke piz*arije, high end kondove , neke kabele itd i nisam ništa platio. Ponadao sam da ću isto proći i sa ovim
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 23:51

A već sam par puta naručivao iz Amerike (Kanada, ovo bi išlo iz USA, ne znam šta to predstavlja našoj carini) neke piz*arije, high end kondove , neke kabele itd i nisam ništa platio. Ponadao sam da ću isto proći i sa ovim

Vjerojatno je bio mali paket, a unutra neka zica i "cudni valjcici", pa im se nije dalo pisati...

Realno gledajuci, samo audiofili znaju za tzv. high-end kondenzatore. Svim ostalima na Planeti su to kondenzatori, i jako bi se zacudili kad bi im znali cijenu...  mig

Ako je to sto narucujes po dimenzijama maleno, mozda prodjes bez dodatnih troskova.

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2021 u 00:09
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Vjerojatno je bio mali paket, a unutra neka zica i "cudni valjcici", pa im se nije dalo pisati...

Realno gledajuci, samo audiofili znaju za tzv. high-end kondenzatore. Svim ostalima na Planeti su to kondenzatori, i jako bi se zacudili kad bi im znali cijenu...  mig

Ako je to sto narucujes po dimenzijama maleno, mozda prodjes bez dodatnih troskova.

Elementi k'o elementi su bili mali, ali cijeli paket je bio sigurno preko 2kg, i ništa ekstra nisam platio. Ova pločica je mala, cca 10×10cm i par grama.
Eh da su znali da miflex kpcu od 1uf košta 500kn, oženili bi me .
Kako god, dok ne naručim neću znati na čemu sam.
Hvala na diskusiji.   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
elektronske cijevi, gdje kup...
Forum: Audio komponente