Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lenco L75 priča

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2021 u 12:26
Ti pratiš sve moguće i nemoguće oglasnike.
Kupi pa mi prodaj as212, jelco sa250, esoter track ten...
ili nađi Telefunken s500 ili 600, na njima je tvornički ugrađivan ortofon as212.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2021 u 12:40
jelco i borcohaha
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2021 u 17:53
Pa koliko će to koštati na kraju? Za te novce i vrijeme koje uložiš mogao si kupiti Technics SL-1500 ili još bolje Technics SL-1200, polovan serije 5 ili čak 7 u mint stanju. I samo ga priključiti i uživaj a kakvog god Lenca sastaviš, po meni nema šanse sa jednim od ova dva Technics-a..
Ali ako te sve to veseli, samo naprijed ima i u tome nešto.da
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2021 u 18:18
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Pa koliko će to koštati na kraju? Za te novce i vrijeme koje uložiš mogao si kupiti Technics SL-1500 ili još bolje Technics SL-1200, polovan serije 5 ili čak 7 u mint stanju. I samo ga priključiti i uživaj a kakvog god Lenca sastaviš, po meni nema šanse sa jednim od ova dva Technics-a..
Fancy naj se sramotit. Ovakva izjava pokazuje potpuno nepoznavanje sva tri gramofona.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2021 u 19:49
Tatamata je bio brži, ali mislio sam uputiti sličan odogovor.
Lenco se može tako složit da posrami ne Technicsa, nego poprilično ozbiljnije gramove.
Naravno, takva priča košta ne baš malo novaca.
No moja varijanta, dakle Lenco L75, novi plinth (vjerojatno besplatno, ima u firmi 5 osni cnc tak da mi to nije problem napravit), ručka (bilo ortofon as212 ili nešto poput jelco sa250) i zvučnica.
Sve skupa oko 400-500€
Lenco je cca 100-150€, ručka isto tako otprilike, i zvučnica nek bude u tom rangu.
Dakle 450€ plus sitnice za obnovu, ležaji, damping...
A najviše me veseli tvoja zadnja rečenica, nema mi draže nego kad sve to sam napravim.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2021 u 11:45
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Fancy naj se sramotit. Ovakva izjava pokazuje potpuno nepoznavanje sva tri gramofona.

Nepoznavanje? Naravno nisam se bavio ovim Lencom ništa ekstra, imao sam Lenca L-75 i ne moraš mi govoriti koliko je to dobar gramofon. U rangu je svih onih gramofona za 200-300 Euro. 
Nebitno, rekoh  ima sam Lenca L-75 polovnog prije jedno 15-20 godina i radio je koliko je radio, možda par mjeseci-godinu, više se i ne sjećam a kad je izdahnuo najteže mi je bilo odnijeti ga i baciti jer je bio opako težak, koliko se sjećam. Ova dva nevedena Technics-a su alfa i omega za ovog Lenca L-75 po meni, po pitanju tehnologije, mehanike, preciznosti. Dakako može se i u Lenca uložiti 1000 Euro i imati solidan uređaj, ali neću dužiti, za mene je taj Lenco, bio i ostao Lenco. Ali naveo sam da svatko ima svoje veselje. Netko uči od drugih a netko na sopstvenim greškama.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2021 u 11:52
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Tatamata je bio brži, ali mislio sam uputiti sličan odogovor.
Lenco se može tako složit da posrami ne Technicsa, nego poprilično ozbiljnije gramove.
Naravno, takva priča košta ne baš malo novaca.
No moja varijanta, dakle Lenco L75, novi plinth (vjerojatno besplatno, ima u firmi 5 osni cnc tak da mi to nije problem napravit), ručka (bilo ortofon as212 ili nešto poput jelco sa250) i zvučnica.
Sve skupa oko 400-500€
Lenco je cca 100-150€, ručka isto tako otprilike, i zvučnica nek bude u tom rangu.
Dakle 450€ plus sitnice za obnovu, ležaji, damping...
A najviše me veseli tvoja zadnja rečenica, nema mi draže nego kad sve to sam napravim.

O tome pričam, novca, znanja, stpljenja, dijelova i može to biti u rangu Technicsa, moža modela SL-1500-golog a SL1200 nikada a možda ni tada, ao SL-1200G o tome neću ni pričati, to je jedna druga liga.  
Ja sam najčešće išao težim putem, nebitno o čemu se radi a ima ovdje još forumaša koji su išli težim putem i samo sam napisao nepristrano mišljenje, bez ljubavi prema bilo kojoj marki ali sa predznakom, kupi, malo pobriši, uglancaj, možda bolja zvučnica-doštimaj i uživaj danima u slušanju a sve drugo na kraju zna postati teret a ne uživanje u slušanju muzike.
Opet naglašavam, nepristrano i bez fanatizma prema bilo kome.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2021 u 14:00
Fancy, ne uzrujavaj se, u pitanju je obična primitivna naprava
Kao što piše u mom prvom postu, ovo mi je tek za početak, da vidim je li to za mene ili nije.
Dakle, Lenco je definitivno krajnji izbor, dok stigne pa se uredi...rano je za bilo kakve usporedbe.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2021 u 14:02

Dotad, osuđen sam na digitaliju...katastrofa kol'ko dobro radi ovaj dupli ad1865
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2021 u 14:35
Jel se popravilo šta?
Jučer si rekao da kosiš i ništa ne slušaš haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente