Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lenco L75 priča

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.kolovoz.2021 u 17:30

Evo upravno našao što će se prvo zaorit kada Leco proradi.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.kolovoz.2021 u 21:09

Ne znam koliko dobro će se vidjeti, ali po vašoj procjeni, je li igla u dobrom stanju ili?
U pitanju je shure m91ed zvučnica, dobijo je sa ručkom (ortofon as212), je li to nešto oke ili šroteks za smeće?
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.kolovoz.2021 u 22:32
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

Nešto je mojih, tj od starog, dede...ko zna.
Nešto od ujaka, on je uglavnom bio za kalsiku.
Što se tiče udaljenosti orkestra, pa približi se zvučnicima, ili stani iz njih, tako ćeš se malo približiti.
Iduća radnja mi je složiti nekakav perač, ništa specijalno, kupio sam motorić s redukcijom, skemijat neki stalak za to i kadicu, još sam da je negdje nabaviti wetting

wetting agent misliš ili nešto drugo tražiš ?
ako je wetting agent za tekućinu za pranje ploča što se stavlja možeš naravno preko neta, ali i npr. u Zg-u imaš u trgovini sa foto opremom ... (ja kupio u onoj na zelenom valu)

Za pranje, da.
Ima na ebay ali dosta skup, pa svakakve trošarine na to...mislim nije skup, ali s početnom cijenom od cca 20€ završiš na duplo.
Ima neki dućan u hr online narudžbu, samo im je min pakiranje 1L, ispod 200kn čini mi se, ne treba mi tol'ko ali nek se nađe.
p.s. ako si iz Zagreba poklonim ti FOTONAL-a dovoljnu količinu da sa IPO alkoholom i destiliranom napraviš 30l tekućine za čišćenje :)  (stavlja se jako malo wetting agenta)
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.kolovoz.2021 u 23:16
Hvala andy, iz Zg sam, tj pored, Sv. Nedjelja...prihvatio bih ponudu ali si razmišljam, radije kupim litru pa onda imam i ja za podjelit drugima, nek se nađe
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.kolovoz.2021 u 23:31

Hvala andy, iz Zg sam, tj pored, Sv. Nedjelja...prihvatio bih ponudu ali si razmišljam, radije kupim litru pa onda imam i ja za podjelit drugima, nek se nađe

sve 5... pogledaj na kuzma stranici recept za pravljene tekucine za ciscenje ploca..
ili ovaj link za recept...

ja ima 2deci i to mi traje vec .... jer ide svega par kapi... 
tako da litra traje ... u biti vise je za dijeljenje smijeh

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.kolovoz.2021 u 23:53
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

sve 5... pogledaj na kuzma stranici recept za pravljene tekucine za ciscenje ploca..
ili ovaj link za recept...

ja ima 2deci i to mi traje vec .... jer ide svega par kapi... 
tako da litra traje ... u biti vise je za dijeljenje smijeh

A da zamjenim uloge? Par kapi destilirane, a ostalo wetting.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.kolovoz.2021 u 00:00
smijehClap
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2021 u 16:13

Evo još dvije slikice, plinth izrezan do kraja, isproban i malo dorađen, jer zapravo je u igri L78, ne L75 (ukratko, kupio sam L75 pa se paket zagubio i vratio pošiljatelju, onda sam već lagano popi.zdio i našao ovaj L78), prva i druga ploča nisu 100% pasale jer L78 ima automatsko zaustavljanje, pa s donje strane ima malo drugačiji raspored mehanike od L75, neke polugice više i tak, pa mi je to malo uzelo vremena dok sam ručno doradio. Plinth je inače rađen na cnc-u i program je bio prilagođen za L75, tu se malo zakompliciralo.
To je to za sada, do kraja tjedna planiram polakirat Leco i plinth, onda kad krene sastavljanje bude još koja fotka.

O kako ovo grije oko srca. Izgleda stvarno moćno i vjerojatno ima dosta kilograma. Što se tiče slanja gramofona na truneju, ma ne treba, samo ti nama snimi kakav video i stavi na youtube, dovoljno je..haha. Ali što jest, jest, izgleda odlično..
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2021 u 15:15

Jutros pobajcao plinth i stavio prvi sloj laka, lenco polakirao u crni struktur, ne može se baš slikama dočarati kao što uživo izgleda.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2021 u 13:02
Odlično će to izgledati a i takva baza odrađuje impresivan posao, slušao sam kod pokojnog Tatamate identičnu bazu sa dobrom ručkom i zvučnicom.

To vrlo lako nadsvira današnje prično skupe i hvaljene konstrukcije.

Clap
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Uvoz komponente iz japana
Forum: Audio komponente