Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lenco L75 priča

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lenco L75 priča
    Objavljeno: 29.svibanj.2021 u 16:44
Poštovanje cijenjena gospodo.
Ovo blesavo kišovito vrijeme zadnjih dana me natjeralo da se zainteresiram za gramofon (koji mi je želja otkako sam u ovom hibiju).
Moja molba bi bila da mi preporučite kao totalnom amateru što da gledam i tražim.
Nešto starije tipa thorens, lenco, dual...ili noviju produkciju Pro-Ject, Rega...
DD ili belt, automatic ili manual...
Malo sam tražio i čitao poznate svjetske recenzente, pa vidjeh recimo Pro-ject rpm 5, i našao sam jedan rabljeni u dojče za cca 400€, ide sa carbon ručkom, i ortofon 2m red zvučnicom, uz 100€ dopale se dobije 2m blue (navodno je red tek stavljena, a blue kupljena početkom godine).
To mi djeluje odlično što se tiče cijene, više od toga ne bih znao procijeniti.
Da napomenem, dakle neka krajnja cifra bi bila do 400€ (3000kn), za početak igre ne bih išao više, a ni phono preamp ne treba, imam ga u Yamaha multipractic preampu.
Eto, navalite
Zahvaljujem unaprijed.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2021 u 16:53
Taj Project ti je onda dobra opcija.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2021 u 19:43
Regu sam imao i nikada mi nije sjela. I nikada je više nebi kupio, bilo koji model. Imao i nekih starih par komada ali ništa za spomenuti. Godinama imam polovnog kupljenog Linn LP12 i uopće nemam potrebu razmišljati za "boljim". A za preporuku, prije kupovine se samo dobro informiraj o modelu koji kupuješ i uza sve tehničke detalje, neka gramofon tvom oku bude ugodan, jer ti ćeš ga gledati cijelo vrijeme..  A Pro-ject rpm 5 je sasvim solidan uređaj za početak i još ako ima haubu cijena je ok. Po meni.

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.lipanj.2021 u 12:40
Hvala vam na odgovorima i prijedlozima.
U međuvremenu sam čitao i tražio dalje i 99% se odlučio za Lenco L75, mislim da je odlična baza za složit ozbiljna gramofon za ne prevelike novce.
Pa ako netko od članova možda ima za podjeliti neko iskustvo s istim,na što obratit pozornost, kojim smjerom ići glede upgradea, koja ručka itd
Na lenco heaven ima brdo informacija i ideja, ali više volim domaće korisnike i njihove savjete.

Također bi me zanimalo ako netko zna...za približno sličnu cijenu se nađe jelco sa250 ručka, tj nejzine replike/izvedenice (aq pt6, mission 774LC, esoter track ten..) i ortofon as212, s tim da je ortofon lakše za naći, ako ništa ima ih na Telefunken s500/600 gramovima, pa se skine.
Koju odabrati?
Vjerojatno puno filozofiram i previše pitam...hvala unaprijed, ako ništa, barem na čitanju posta.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
spacelab View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.lipanj.2021 u 20:33
Od navedenih glasam za Dual
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2021 u 08:49
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Od navedenih glasam za Dual

Dual?
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2021 u 11:07
Šta je sa onih miljon ploča, jesi to uzeo?
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2021 u 09:45
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Hvala vam na odgovorima i prijedlozima.
U međuvremenu sam čitao i tražio dalje i 99% se odlučio za Lenco L75, mislim da je odlična baza za složit ozbiljna gramofon za ne prevelike novce.
Pa ako netko od članova možda ima za podjeliti neko iskustvo s istim,na što obratit pozornost, kojim smjerom ići glede upgradea, koja ručka itd
Na lenco heaven ima brdo informacija i ideja, ali više volim domaće korisnike i njihove savjete.

Također bi me zanimalo ako netko zna...za približno sličnu cijenu se nađe jelco sa250 ručka, tj nejzine replike/izvedenice (aq pt6, mission 774LC, esoter track ten..) i ortofon as212, s tim da je ortofon lakše za naći, ako ništa ima ih na Telefunken s500/600 gramovima, pa se skine.
Koju odabrati?
Vjerojatno puno filozofiram i previše pitam...hvala unaprijed, ako ništa, barem na čitanju posta.

Odma da ti kazem Lenco L75 ne spada u kategoriju naslova teme. Treba tu zericu nesto vise od levela pocetnika ako si mislio pod time kad si naslovio temu za amatera (svi smo mi vise manje amateri u ovome hobiju, barem ja, nisam dobio ni kinte od njega)
Ali da je Lenco L75 ruzno pace, tu su u pravu. Samo je potrebno podosta truda da se pretvori u labuda. 
Ja imam dva Lenca L78 i Lenco L75. U principu su to isti strojevi samo sto 78 ima automatsko zaustavljanje i crnu gornju plocu. Ostalo je sve vrlo slicno i u oba slucaja su to izvrsni gramofoni kada rade kako treba.
Imas u rubrici "vratio se gramofon" jedan moj post gdje sam popratio izradu plintha. Za par dana kad uzmognem, napisati cu koju o servisiranju samog motora, lezaja tanjura i rucke Ortofon AS212 koja je 2 koplja iznad originalne.
Ako zelis zadrzati original Lencovu rucku, preporucio bih Denon DL103 zvucnicu. 
Eto toliko za sad od mene. Ako te nesto konkretno zanima slobodno pitaj, al kao sto si i sam zakljucio Lenco heaven je riznica iskustava i znanja ljudi iz cijeloga svijeta.

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2021 u 11:16
Naslov je takav jer sam mislio ići na gotovu soluciju, no ipak sam se odlučio za Lenco pa ću ga dotjerat.
Neke djelove sam već naručio, plinth mi nije problem za napravit.
Original ručku ću svakako zadržat, ali tražim as 212 ili jelco sa250.
Jučer mi "ukrali" as212, bila aukcija na ebayu, ja u zadnjim sekundama ponudio 130€, a neki tamo 131€, pas mater...
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2021 u 12:05
Ak se dizalo po euro možda je čovjek ponudio i 200 a prošlo je 131 jer si ti zadnji dao najveću ponudu od 130. Htio sam reći da ti ne bi možda prošlo ni 135 ili 150.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Uvoz komponente iz japana
Forum: Audio komponente