Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RIAA MC?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 16:21
Originalno postano od strane člana: Dorian Reloaded Dorian Reloaded napisao:

Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

@Dorian , ne da mi se ljepiti cijeli citat...
reći ću samo da se trebaš više potruditi kad nešto tražiš i pišeš, taj kenwood za koji ne kažem da je loš ili da nije dobar se nađe ispod 9000 eura i sa zvučnicom je opet upola cijene preampa, a ne tu negdje... 
samo ponavljaš PS audio, PS audio: OP ti je napisao da traži u okviru cijene od 1k eura a ti se javiš sa 3000 eura i hvališ kako je to super rješenje...

a te fore da ti odmah znaš kako zvuči kad pogledaš ispod haube ostavi za nekog drugog... 
ali ako te veseli gledaj i onda kao vidoviti Milan predviđaj kako zvuči i što ne valja :)

ja nisam napisao da je phono koji koristim prenadmoćan to su tvoje usporedbe i konstatacije koje mi zvuče malo djetinjasto. 
A usporedni test bi otkrio što ? da PS audio možda malo bolje zvuči ali košta 3 puta više.
Moj phono mi zvuči super i mogu montirati zvučnicu i very LOMC i podesiti je da zvuči super...
Ja zadovoljan i slušam muziku a ti slobodno nudi uređaj nekome tko je zainteresiran...

Nemam sto reci nego ponoviti da si strasno negativan, doslovno prsti negativnost iz tebe, no to je tvoja stvar iako ne vidim nikakvog razloga.
Toliko te to muci da si propustio u jednom postu vidjeti cijeli kenwood grem u drugom postu si htio valjda napisati kune, a napisao si 9000 EUR( ironija te greske je u tome sto si htio grem obezvrijediti, a debelo si ga precjenio), satrat ce te tolika negativa, pobogu cemu, zbog obicnog phono preampa, pa nije to vrijedno toliko uzrujavanja.
Inace za tvoj info, ispod haube je ono sto odreduje kakav je uredaj(bilo koji i bilo sto) ili kako ce zvucati ili bilo koju funkciju obavljati, zavisno sto vec je, Konstruktor kada nesto radi vec unaprijed zna sto ocekuje. Zar ti mislis da konstruktor ide nesto napraviti pa onda slusa ili gleda sto je napravio da bi znao nesto reci o svom uredaju, na taj nacim bi civilizacija jos uvijek bila na parnim strojevima.
Doslovno pogled ispod haube govori puno vise nego slusni test, to je realnost.
Ili ti mislis da lose potpalublje moze dati vrhunski rezultat. Mislim da bi te ekipa iz Ferrarija ili Lamba objerucke prihvatili i zaposlili pa bi onda umjesto V10 motora ugradili nesto od Dacia, a ti bi kupce uvjerio kako je to super,,daj nemoj molim te sa takvim pricama.
Necemo vise jer ni od prvog tvog posta nisam bas shvatio smisao tvojeg posta, osim bezrazloznog hejtanja.

negativnost i podcjenjivanje i pametovanje je samo sa tvoje strane
što se tiče gramofona  košta ispod 900 eura . a 9000 je poglreška, koju si jedva dočekao jer si u svemu ostalome zazujao.
ostatak neću komentirati jer vidim da samo pametuješ a ništa konstruktivno nisi napisao.
ako si već toliki znalac konstruiraj uređaj a nemoj nuditi po kućama kao zepter posuđe.
A ako već nudiš ponudi ga kad netko bude tražio preporuku za uređaj u tom cjenovnom rangu.

Na vrh
Bokinjo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bokinjo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 16:26
Preporučio bih Pass Pearl 2 DIY ili ako se nađe polovan složen. Sjajan MC preamp, a za malo novaca, pogotovo ako ga ideš sam izraditi ili ako ga netko izradi za tebe. da

Više informacija: https://www.passdiy.com/store

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 16:28

Inace za tvoj info, ispod haube je ono sto odreduje kakav je uredaj(bilo koji i bilo sto) ili kako ce zvucati ili bilo koju funkciju obavljati, zavisno sto vec je, Konstruktor kada nesto radi vec unaprijed zna sto ocekuje. Zar ti mislis da konstruktor ide nesto napraviti pa onda slusa ili gleda sto je napravio da bi znao nesto reci o svom uredaju, na taj nacim bi civilizacija jos uvijek bila na parnim strojevima.

Sorry, Dorian ali mislim da sam baš sa Darrenom Myersom (dizajnerom Stellara) slušao podcast na Darko audio i da je rekao upravo ovo - prvo dizajniranje čisto na papiru, matematika, proračuni itd., a onda obavezno slušanje prema kojem se rade tweakovi dok ne bude zvučalo dobro. Baš neki dan slušao podcast sa Andrew Jonesom i rekao je identičnu stvar o tome kako radi zvučnike. Jones je čak rekao da slušanje apsolutno ima primat, iako mu je inicijalno u dizajnu ideal ravni frekvencijski odaziv i ostale te "školske" stvari te ono što kaže da je komplicirano - zbroj i odnos tih elemenata koji se zapravo ne mogu tretirati u analitičkoj razdvojenosti. U svakom slučaju, na kraju puta - nužno slušanje.

Identičnu stvar rekao i neki nijemac, zaboravio mu nazalost ime ali koji zvuči kao sve samo ne neki lajbek, koji je dizajnirao ovu seriju 10 Wharfedaleovih diamonda.

P.S.

Uopće ne sumnjam da je Stellar super uređaj, komentiram samo ovo citirano i ideju da se sve "na papiru" ili "isod haube" već može znati. Može očito puno, ali evo, ljudi koji znaju puno bolje od nas kažu da baš nije tako.

Editirao popol_vuh - 27.srpanj.2021 u 16:33
Na vrh
Dorian Reloaded View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Reloaded Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 16:52
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Sorry, Dorian ali mislim da sam baš sa Darrenom Myersom (dizajnerom Stellara) slušao podcast na Darko audio i da je rekao upravo ovo - prvo dizajniranje čisto na papiru, matematika, proračuni itd., a onda obavezno slušanje prema kojem se rade tweakovi dok ne bude zvučalo dobro. Baš neki dan slušao podcast sa Andrew Jonesom i rekao je identičnu stvar o tome kako radi zvučnike. Jones je čak rekao da slušanje apsolutno ima primat, iako mu je inicijalno u dizajnu ideal ravni frekvencijski odaziv i ostale te "školske" stvari te ono što kaže da je komplicirano - zbroj i odnos tih elemenata koji se zapravo ne mogu tretirati u analitičkoj razdvojenosti. U svakom slučaju, na kraju puta - nužno slušanje.

Identičnu stvar rekao i neki nijemac, zaboravio mu nazalost ime ali koji zvuči kao sve samo ne neki lajbek, koji je dizajnirao ovu seriju 10 Wharfedaleovih diamonda.

P.S.

Uopće ne sumnjam da je Stellar super uređaj, komentiram samo ovo citirano i ideju da se sve "na papiru" ili "isod haube" već može znati. Može očito puno, ali evo, ljudi koji znaju puno bolje od nas kažu da baš nije tako.

Naravno da na kraju ili u nekoj meduverziji radis i slusni test ili ako je ferrari napravis krug na stazi. No to su finese, referirao sam na generalne klase izmedu uredaja koje su potpuno jasne u podjeli cisto na temelju konstrukcije, prevedeno, na oko razlikujes ferrari od dacie, a na fino tuniras jel bu isal 349 ili ces izvuci 353 km/h.
Ima tu i psihologije, neke stvari jednostavno moras kod prezentacije formulirati na nacin kako oni koji to slusaju ili gledaju ocekuju da ces reci, no to je vec prica marketinga.
Sumnjam da je ikome interesantno no kad vec pricamo o tom phono radi se u jednoj prilicno davno napravljenoj koncepciji i topologiji i iako nitko nikad to nije rekao mislim da izvornu verziju nije Darren napravio, (a bedasto mi to ici direktno pitati nema nikakvog znacenja).
Uglavnom ono koliko sam ja uspio ispratiti Darren je tu staru topologiju malo pojednostavio( iako je i sadasnja verzija izrazito komplicirana (preko 160 tranzistora) i onda je to slusnim testovima tunirao na najbolje sto je mogao izvuci, nije slucajno sto sam spomenuo proglasen za analogni uredaj godine. Cijeli phono radi u A klasi i dispira neuobicajeno puno topline za grem pre, no zaista iznenadujuce dobro radi, jedan od uredaja koji razvuce slusaocu osmjeh od uha do uha.
"Teorijska paradigma rasta trajnog propusnosti izazvala je operativna, društvena i ekološka zabrinutost, s obzirom na rizik od prekomjernog kapaciteta i disekonomija razmjera".
Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 16:59

reći ću samo da se trebaš više potruditi kad nešto tražiš i pišeš, taj kenwood za koji ne kažem da je loš ili da nije dobar se nađe ispod 9000 eura i sa zvučnicom je opet upola cijene preampa, a ne tu negdje... 
samo ponavljaš PS audio, PS audio: OP ti je napisao da traži u okviru cijene od 1k eura a ti se javiš sa 3000 eura i hvališ kako je to super rješenje...

a te fore da ti odmah znaš kako zvuči kad pogledaš ispod haube ostavi za nekog drugog... 
ali ako te veseli gledaj i onda kao vidoviti Milan predviđaj kako zvuči i što ne valja :)

ja nisam napisao da je phono koji koristim prenadmoćan to su tvoje usporedbe i konstatacije koje mi zvuče malo djetinjasto. 
A usporedni test bi otkrio što ? da PS audio možda malo bolje zvuči ali košta 3 puta više.
Moj phono mi zvuči super i mogu montirati zvučnicu i very LOMC i podesiti je da zvuči super...
Ja zadovoljan i slušam muziku a ti slobodno nudi uređaj nekome tko je zainteresiran...

Nemam sto reci nego ponoviti da si strasno negativan, doslovno prsti negativnost iz tebe, no to je tvoja stvar iako ne vidim nikakvog razloga.
Toliko te to muci da si propustio u jednom postu vidjeti cijeli kenwood grem u drugom postu si htio valjda napisati kune, a napisao si 9000 EUR( ironija te greske je u tome sto si htio grem obezvrijediti, a debelo si ga precjenio), satrat ce te tolika negativa, pobogu cemu, zbog obicnog phono preampa, pa nije to vrijedno toliko uzrujavanja.
Ili ti mislis da lose potpalublje moze dati vrhunski rezultat. Mislim da bi te ekipa iz Ferrarija ili Lamba objerucke prihvatili i zaposlili pa bi onda umjesto V10 motora ugradili nesto od Dacia, a ti bi kupce uvjerio kako je to super,,daj nemoj molim te sa takvim pricama.
Necemo vise jer ni od prvog tvog posta nisam bas shvatio smisao tvojeg posta, osim bezrazloznog hejtanja.

Ne ulazim u vase rasprave oko phona ali moram reagirati na izjavu da pogled na unutrasnjost nekog uredjaja govori vise od slusanja. Mozda govori o korektnosti konstrukcije, pedantnosti i detaljima ali ne govori apsolutno nista o samom zvuku.

I dodatno, vecina kreacija se radi iterativno i dosta cesto se ne zna konacni rezultat dok se ne napravi N prototipa i iteracija da bi se doslo do onog sto kupis i imas doma a to je konacni proizvod. Pitaj ljude koji se bave industrijom i proizvodima na sto lice te kako izgledaju inicijalni prototipi naspram konacnog proizvoda.
Na vrh
Dorian Reloaded View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Reloaded Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 17:50
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Ne ulazim u vase rasprave oko phona ali moram reagirati na izjavu da pogled na unutrasnjost nekog uredjaja govori vise od slusanja. Mozda govori o korektnosti konstrukcije, pedantnosti i detaljima ali ne govori apsolutno nista o samom zvuku.

I dodatno, vecina kreacija se radi iterativno i dosta cesto se ne zna konacni rezultat dok se ne napravi N prototipa i iteracija da bi se doslo do onog sto kupis i imas doma a to je konacni proizvod. Pitaj ljude koji se bave industrijom i proizvodima na sto lice te kako izgledaju inicijalni prototipi naspram konacnog proizvoda.

Uhh, ma di me nade, prvi proizvod koji se serijski radio sam izbacio na trziste 1990.god, onda je bilo puno teze od prototipa do finalnog proizvoda, danas je sve puno brze i lakse, no obicno bude u prosjeku 5-6 iteracija od prototipa ili alfa verzije do produkcije. Bolje se ne baviti tim poslom ako ne znas sto ces dobiti kao krajnji rezultat.
No sve su to finese unutar nekoliko postotaka, uglavnom na temelju feedback-a beta testera,  a ako je veca razlika izmedu ocekivanog i dobivenog, onda je neka grda pogreska u samom projektu, no to je daleko sve od teme posta.
"Teorijska paradigma rasta trajnog propusnosti izazvala je operativna, društvena i ekološka zabrinutost, s obzirom na rizik od prekomjernog kapaciteta i disekonomija razmjera".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Lenco L75 priča
Forum: Audio komponente