Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

MP3 320 kpb/s vs flac čuje li se razlika?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 14:41
ajde molim te pogledaj taj link da se ne maltretiram bez veze. Fakat bih želioi znati da li sa 45 god još uvijek dobro čujem
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2021 u 00:00
pa što ti je tu bitno eh...jel sound, muzika, ili valorizacija samog sebe?

Editirao zed_alive - 10.rujan.2021 u 00:03
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2021 u 01:11
Ni meni nije štošta jasno ovdje. Prvo, imaš li uopće "normalan" sustav sa zvučnicima ili slušaš glazbu na slušalice? Ogromna razlika.

Ako imaš "normalan" sustav, gotovo bilo koji test CD ima frekvencije do 20kHz-a pa poslušaj. Odmah ćeš znati, nema potrebe za ispitivanjem drugih.
Ista stvar ako koristiš i slušalice, iako za mene to nije hifi.

Forum bez poštenog moderatorstva je nevrijedan aktivnog sudjelovanja
Na vrh
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2021 u 08:45
imam normalan sustav, ali CD više ne koristim. Ustvari dok nisam imao 3 djece HI-Fi je bio u centru sobe. Sad mi je to daleka budućnost. Ono što pukušavam je povratiti izgubljenu arhivu koja je bila flac, tako da jedan dan kada instaliram primjeren izvor zvuka na svoj sustav opet sve bude kao nekada. pitanje je arhiva 320 ili bez kompresije. ovaj test sam napravio na poslu, onako za probu.

I sada kad si već potaknuo to pitanje što bi mi preporućio za reprodukciju glazbe sa datoteka? trebam nešto što jednostavnije. Jednom kad djeca prestanu gledati crtiće...

Editirao skof - 10.rujan.2021 u 08:46
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2021 u 11:24
Malinu (Raspberry P) sa nekakvom HIFI karticom i Volumio. Sve zajedno ispod 100 EUR.

A možeš i 10 puta više love iskrcat i onda se hvalit time ali po tome kako pišeš (i kužim te) mislim da ti to nije cilj.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2021 u 12:44
Originalno postano od strane člana: skof skof napisao:

imam normalan sustav, ali CD više ne koristim. Ustvari dok nisam imao 3 djece HI-Fi je bio u centru sobe. Sad mi je to daleka budućnost. Ono što pukušavam je povratiti izgubljenu arhivu koja je bila flac, tako da jedan dan kada instaliram primjeren izvor zvuka na svoj sustav opet sve bude kao nekada. pitanje je arhiva 320 ili bez kompresije. ovaj test sam napravio na poslu, onako za probu.

I sada kad si već potaknuo to pitanje što bi mi preporućio za reprodukciju glazbe sa datoteka? trebam nešto što jednostavnije. Jednom kad djeca prestanu gledati crtiće...

pojednostavni si stvari:
1. da li se čuje razlika između flac i mp3 320 kad je originalna snimka kvalitetna? da, čuje se. previše audiofila je kroz ove sve godine potvrdilo da čuje tu razliku
2. da li tu razliku čuju svi audiofili? pretpostavljam da ne
3. da li ti čuješ tu razliku? to je najbitnije, možda i jedino bitno pitanje, na koje si možeš odgovoriti isključivo sam
4. da li si napravio test kao što sam ti sugerirao, ali ne na slušalicama, nego na svojem sustavu? izripaš s komp CD-a jedan flac, ili nabaviš jedan čujno kvalitetan flac na bilo koji drugi način. zatim skineš program za konvertiranje, i konvertiraš u mp3 320 kbps. i zatim napraviš A/B (ako mene pitaš ne mora biti ni blind. budi samo iskren prema sebi, preslušaš dovoljno puta da budeš siguran i to je to, to što nije blind nimalo ne znači da ćeš sam uočiti ikakvu razliku)
5. doneseš odluku sukladno 4.
6. ako nisi siguran oko 4, razmisli da li želiš ići 'na sigurno', pa se odlučiš ipak za flacove, ili pak zaključiš 'ako sam nisam siguran zašto bi se zezao oko flacova, znači da je i mp3 320 dobar'. to je opet tvoja osobna odluka

i to je to. CD ti def ne treba, ali sad si svjestan da ti treba backup HDD. ja osobno koristim dva backup HDD-a, dakle imam tri kopije svega. nije mi trebalo da popljugam svoju muziku da bih bio svjestan da se to može lako dogoditi
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2021 u 12:50

imam normalan sustav, ali CD više ne koristim ...
ovaj test sam napravio na poslu, onako za probu.
Pa nemoj raditi na brzaka i sa bilo čime, jer jednom ćeš mjeriti (i to moguće krivo) a onda skupljati ono što nje želiš.
Ako imaš sustav, posudi neki solidan front end, nađi neki test CD/file na netu (sigurno ih ima more) ... i to je to. Ne treba ti nitko drugi za ogovor. Osim da ti posudi neki player proteza

Ja sam ti na starom dobrom CD-u, ne zanimaju me raznorazne "novotarije". Drugi će ti preporučiti, sigurno za malo love, odličan zvuk. To je uvijek tako bilo haha
Forum bez poštenog moderatorstva je nevrijedan aktivnog sudjelovanja
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.rujan.2021 u 00:17
On bi želio "sondirati" audiofil.net....

Ja ću krepat...haha

Na vrh
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.rujan.2021 u 19:34
Pa zanimalo me kaj ću saznati.

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.rujan.2021 u 20:14
Tako ništa korisno nećeš saznati...

Uloži u kvalitetnu opremu, koristi prilike da poslušaš druge, skupljaj iskustvo, izvadi kobru iz novčanika haha, daj si vremena, prihvati da o gro problematike nemaš pojma i nakon nekog vremena moći češ procjenivati istu. Ima razloga zašto neka oprema puno košta..

Kakve ankete s DA i NE odgovorima. I kakve veze imaju godine? Slušanje se vježba. Pokojni Lovro Matačić pod kraj života sigurno nije čuo ništa preko 8 kHz ali je bio u stanju čuti stvari koje mi ne možemo ni pojmiti...

Editirao soundnewsdino - 11.rujan.2021 u 20:16
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,254 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Lenco L75 priča