Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

CD-R diskovi i snimači - preporuke

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2011 u 17:19
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Stvarno je več smiješno čitati da prženci zvuče međusobno različito ili drugačije od orginala ...
Što si shvatio?
Moj odgovor je išao na ono u italicu, pa ako sam nešto krivo shvatio molim te ispravi me. Ne izgleda mi baš kao nešto za što bi trebalo barem 2 semestra.
Forum bez poštenog moderatorstva je nevrijedan aktivnog sudjelovanja
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2011 u 21:42
 Ne budi lijen, odradih mali test, poglavito sebe radi tj. svoje kolekcije.  Naime, dosad korištena referenca Verbatim LiveIt se izgleda više ili ne proizvodi ili ga je nemoguće nabaviti, pa trebah zamjenu, naravno, što kvalitetniju.

Na testu su se našli ...

To je ono što se našlo pri ruci, iako se još moglo proširiti sa još 2-3 modela, ali i ovo je dosta.

Da ne dužim s opisima, jer ovo zapravo i nije nikakav test, već čisto par impresija, pa ako koga zanima, ili još bolje ako kome bude od koristi.

Ukratko, gornji poredak je poredak od najboljeg prema lošijima. Neke stvari su očekivane, neke baš i ne. Dosad najviše korišteni Sony našao se na samom začelju, a moguća zamjena (Fuji) za referencu, barem kako sam dosad mislio, je prošla zapravo još i gore ako gledamo cijenu medija (cca. 12kn platih lani). Ostatak društva je otprilike u pola te cijene i manje.

Ako ćemo za pravo, samo prva 3 modela bih uzeo kao soluciju za ozbiljnije presnimavanje. Tu je negdje lagana granica koja dijeli skupinu u 2 dijela. Kod prva 3 ili zadnja 3 bi se i mogao zeznuti koji svira, ali pomiješati skupine već teško.

Razlika se najviše očituje u definiciji, manjku kontrole, tako da ovi s dna poretka uglavnom zvuče oštrije, napadnije, kao da se netko dere na vas. 

Da ne bude zabune, razlike nisu nebo i zemlja, ali su čujne bez previše naprezanja. Tko se ikada time zanimao zna o čemu se radi.

Nažalost, nemam više prilike isprobati Verbatim LiveIt vs. Verbatim Music, ali obzirom kako potonji zvuči, teško da bi bilo bitne razlike.
 Što se mene tiče problem riješen, doma je 20 pobjedničkih komada , a mislim da bi ih mogao naručiti još toliko. Za par godina pitanje što će se uopće moći nabaviti.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2011 u 21:49
Tko još testira medije za pečenice u doba konjpjuter audia!? Samo pravi hardkoraši i znalci!

U zadnjih godinu i više koristim ove druge odozgora i OK su... no stvarno nisam nikad imao dovoljno nerava da idem zvučno uspoređivati medije i za to skidam kapu.

Najgori se po izdržljivosti pokazao naravno princo, ostalo manje više dobro osim nekih kasnijih serija traxdate koje se također počele trunuti s vremenom.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2011 u 22:09
 Za vijek trajanja se nekako ne brinem. Sve što sam ikad snimio, i dan danas radi.
Je, neki su malo požutili (Acer), no sve šljaka. Princo mi nikad nije ozbiljan brand, pa sam ga koristio samo u informativne svrhe, i to svega par puta.

Da, čak i sam sebi izgledam pomalo zastarjelo s traženjem najboljeg CD-R-a, ali to je ono što mi povremeno treba, i to za, ajmo reći, ozbiljnije arhiviranje, kad se iz nekog razloga nešto ne može kupiti na CD-u ili je nepraktično imati 10 CD-a da bih sa svakog slušao stvar ili dvije.
O komp-audiu ne bih, da ne zagadim temu
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2011 u 09:19
Ja sam već duže vrijeme zadovoljan s ovima:

A Princo (blank) mi je nanio toliko štete da ga možda bum i tužil!
Na vrh
porti View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj porti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2011 u 09:20

Iako nisam ljubitelj prženaca i nemam ih mnogo, za sad koristim ove i meni su odlični:

Na vrh
porti View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj porti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2011 u 09:36
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Gdje samo nalazite te kazahstanske marke
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2011 u 09:49
Originalno postano od strane člana: porti porti napisao:

Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Gdje samo nalazite te kazahstanske marke

Ako te baš zanima pošaljem ti adresu na PM (pa ih poslije budemo zajedno tužili)!

PS Inače postoji Princo d.o.o. u Hrvatskoj, čak sam s njima i poslovno surađivao!

Editirao Komandant Data - 24.studeni.2011 u 09:51
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2011 u 10:46
 Probao sam i Philips i Imation, ali davno. Samo se sjećam da nijedan nije bio nešto posebno, nekakav otprilike prosjek, kao što danas možemo reči za Traxdata ili najviše Maxell.

No, to je bilo onda, tko zna možda bi Philips danas ostavio drukčiji dojam.
 Jer ... sjećam se iskustava sa Sonyjem u početku. Nije mi se svidio manje-više zbog stvari zbog kojih mi se ni sad ne sviđa, ali je onda u sistemu očito bilo nešto zagasito, zatvorenije, povučenije tako da mi je njegova reskost i sirovost djelovala kao životnost i otvorenost, pa ga stoga prihvatih.
 Točno se sjećam par kompilacija koje sam imao na njemu i još na jednom mediju i kako sam ih stalno mijenjao u kutijici, da bi na kraju onaj drugi (na žalost) završio u smeću.

A Imation ... Ako Portija zanima može ga se naći u Narodnim Novinama, ali mi se nije dalo još i s njime zafrkavati
Na vrh
porti View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj porti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2011 u 13:27
Ja se sjećam, ima jedno 10-ak godina, kad sam nabavio prvu pržilicu (2X) postojali su Sony Gold diskovi koji su bili odlični i dosta skupi, oko 4$. Od jedne kutije (10 kom) ostao mi je još samo 1 i taj svira kristalno jasno kao suza dan danas.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
elektronske cijevi, gdje kup...
Forum: Audio komponente