Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

elektronske cijevi, gdje kupiti?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.rujan.2008 u 15:28
Mislio sam zamijenit cijeli kvartet (novo je novo), pa ove preostale držat za rezervu ako koja cikne!
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.rujan.2008 u 16:53

Kakve su razlike recimo u zvuku Electroharmonixa i Svetlani? Može i subjektivno!

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.rujan.2008 u 20:48
Generalno teško je reći kako će se pojedina cijev odazvati i snaći u određenoj konstrukcijskoj situaciji pojačala, experimentirao sam puno proizvođača kompatibilnih EL34, 6CA7, 6L6GC, 6L6WXT, 12AX7, ECC83, 6H8C, 6SN7, u raznim konstrukcijama i brandovima pojačala i redovito je situacija bila takva da isti brand cijevi u principu nije se isto ponašao u svakom ampu tj cijev koja je briljirala u SE ustroju u PP je bila veliko razočaranje.... Čisto ali baš čisto subjektivno EHEl34 nešto lepršavija i mekša u odnosu na čvršću i autoritativniju Svetlanu 6CA7... Dalo bi se tu još puno pričati, najbolje iskustveno spoznati stanje stvari, jes da je malo skupo ali isplati se

Editirao MATIJA - 30.rujan.2008 u 20:50
Na vrh
lobotom View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lobotom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.rujan.2008 u 21:25
Slažem se sa Matijom, kako će lampa svirati ovisi o puno faktora od konfiguracije pojačala pa do interakcije sa ostalim lampama. No činjenica je da loše lampe ni u jednoj kombinaciji ne postaju dobre. Isto tako odlična lampa uvijek se čuje makar i ne uspijemo dobiti ukupno onakav zvuk kakav smo htjeli.
 EH kt 88 imao sam priliku dobro preslušati moj dojam je vrlo povoljan. Ima puno detalja naročito u višim srednjim i visokim tonovima.Vjerno prenosi boju instrumenata, zvučna slika je dosta velika. Ugodan prozračni karakter. Mogla bi biti bolja u definiranosti basa i u preciznosti lociranja instrumenata.
Bitno drugačija gotovo suprotnih osobina je Tung Sol 6550. Definiranog i izražajnog basa ali sa manje prozračnosti i boje. Fascinantne preciznosti u lociranju instrumenata. Dobra na svoj način.
tko traži, tražiti će i dalje
Na vrh
dabe View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dabe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2010 u 23:48
Steta da se tema gotovo ugasila...?! Ima li tko sta reci na ovu temu?!

Kalle sto si na kraju onda nekada davno kupio? I koje je sada tvoje misljenje glede kupovine/nabavke cijevi?

Hi!
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 08:13
Đemenađe!
Tada sam imao mislim AMC, pa su mi trebale 6550, u međuvremenu sam imao jedno tranzistorsko pojačalo, sad sam opet na lampama.

Što se tiče teme:
ili e-bay...

Nema drugoga do empirijskog isprobavanja što bolje paše u koju konfiguraciju, ali za početak pošto se ne može probati dobro je bar pročitati recenzije radi kakve takve orijentacije. 

Mada se navedene odnose više na gitarska pojačala nego na hifu no opet svaka cijev ima svoj pečat.

Editirao Kalle242 - 20.siječanj.2010 u 09:03
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2021 u 10:21
Ekipa pozdrav,

promijenio sam zadnji par cijevi 12AX7A za preamp i sada bi želio kupiti rezervu.
Gdje vi cjevaši kupujete? Treba mi par ili dva para, u svakome slučaju po dvije ...
U mome preampu dvije se koriste kao glavne, dvije za MC a dvije za MM izlaz. Kako MM više ne koristim, jasno je da mi treba 2x2.
Ima li još koga ko se bavi ovim problemima? Davno sam u Zagrebu nosio cijevi na kontrolu, ali se više ne sjećam kod koga. A i to bi mi trebalo jer u principu prne samo jedna cijevka ...
Dakle, što biste mi preporučili ... Našao sam kod Thomanna upravo ovo što tražim 12AX7A ali volio bi to nabaviti kod HiFi dobavljača.
I tako to ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2021 u 13:19
tu sam nedavno kupio telefunken E88CC , korektno i profesionalno, cijev je bila u original. kutiji i s naznačenim izmjerenima vrijednostima…
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2021 u 14:11
Pogledao one Brimarove 6057, ali cijena im je *#$%". 
Hvala.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2021 u 15:30
pretpostavljam da to nisu jedine 12ax7iz ponude, ja sam poslao upit za tip cijevi koji me zanimao i dobio popis s cijenama, dosta toga nije bilo izloženo na njuškalu…
Možda se nešto ipak nađe.

Editirao MATIJA - 24.listopad.2021 u 15:31
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,610 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente