Ispiši stranicu | Close Window

Lenco L75 priča

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Retro audio
Opis foruma: Povijest Hi-Fi-a.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15252
Datum ispisa: 25.listopad.2021 u 05:23
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Lenco L75 priča
Objavio: demo995
Tema:: Lenco L75 priča
Datum objave: 29.svibanj.2021 u 16:44
Poštovanje cijenjena gospodo.
Ovo blesavo kišovito vrijeme zadnjih dana me natjeralo da se zainteresiram za gramofon (koji mi je želja otkako sam u ovom hibiju).
Moja molba bi bila da mi preporučite kao totalnom amateru što da gledam i tražim.
Nešto starije tipa thorens, lenco, dual...ili noviju produkciju Pro-Ject, Rega...
DD ili belt, automatic ili manual...
Malo sam tražio i čitao poznate svjetske recenzente, pa vidjeh recimo Pro-ject rpm 5, i našao sam jedan rabljeni u dojče za cca 400€, ide sa carbon ručkom, i ortofon 2m red zvučnicom, uz 100€ dopale se dobije 2m blue (navodno je red tek stavljena, a blue kupljena početkom godine).
To mi djeluje odlično što se tiče cijene, više od toga ne bih znao procijeniti.
Da napomenem, dakle neka krajnja cifra bi bila do 400€ (3000kn), za početak igre ne bih išao više, a ni phono preamp ne treba, imam ga u Yamaha multipractic preampu.
Eto, navalite
Zahvaljujem unaprijed.

-------------
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.

Odgovori:
Objavio: olif
Datum objave: 29.svibanj.2021 u 16:53
Taj Project ti je onda dobra opcija.

Objavio: FANCY
Datum objave: 03.lipanj.2021 u 19:43
Regu sam imao i nikada mi nije sjela. I nikada je više nebi kupio, bilo koji model. Imao i nekih starih par komada ali ništa za spomenuti. Godinama imam polovnog kupljenog Linn LP12 i uopće nemam potrebu razmišljati za "boljim". A za preporuku, prije kupovine se samo dobro informiraj o modelu koji kupuješ i uza sve tehničke detalje, neka gramofon tvom oku bude ugodan, jer ti ćeš ga gledati cijelo vrijeme..  A Pro-ject rpm 5 je sasvim solidan uređaj za početak i još ako ima haubu cijena je ok. Po meni.

Datum objave: 22.lipanj.2021 u 12:40
Hvala vam na odgovorima i prijedlozima.
U međuvremenu sam čitao i tražio dalje i 99% se odlučio za Lenco L75, mislim da je odlična baza za složit ozbiljna gramofon za ne prevelike novce.
Pa ako netko od članova možda ima za podjeliti neko iskustvo s istim,na što obratit pozornost, kojim smjerom ići glede upgradea, koja ručka itd
Na lenco heaven ima brdo informacija i ideja, ali više volim domaće korisnike i njihove savjete.

Također bi me zanimalo ako netko zna...za približno sličnu cijenu se nađe jelco sa250 ručka, tj nejzine replike/izvedenice (aq pt6, mission 774LC, esoter track ten..) i ortofon as212, s tim da je ortofon lakše za naći, ako ništa ima ih na Telefunken s500/600 gramovima, pa se skine.
Koju odabrati?
Vjerojatno puno filozofiram i previše pitam...hvala unaprijed, ako ništa, barem na čitanju posta.

-------------
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.

Objavio: spacelab
Datum objave: 22.lipanj.2021 u 20:33
Od navedenih glasam za Dual

Datum objave: 23.lipanj.2021 u 08:49
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Od navedenih glasam za Dual

Dual?

-------------

Objavio: Sveti_Ilija
Datum objave: 23.lipanj.2021 u 11:07
Šta je sa onih miljon ploča, jesi to uzeo?

Objavio: Alen43
Datum objave: 25.lipanj.2021 u 09:45
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Hvala vam na odgovorima i prijedlozima.
U međuvremenu sam čitao i tražio dalje i 99% se odlučio za Lenco L75, mislim da je odlična baza za složit ozbiljna gramofon za ne prevelike novce.
Pa ako netko od članova možda ima za podjeliti neko iskustvo s istim,na što obratit pozornost, kojim smjerom ići glede upgradea, koja ručka itd
Na lenco heaven ima brdo informacija i ideja, ali više volim domaće korisnike i njihove savjete.

Također bi me zanimalo ako netko zna...za približno sličnu cijenu se nađe jelco sa250 ručka, tj nejzine replike/izvedenice (aq pt6, mission 774LC, esoter track ten..) i ortofon as212, s tim da je ortofon lakše za naći, ako ništa ima ih na Telefunken s500/600 gramovima, pa se skine.
Koju odabrati?
Vjerojatno puno filozofiram i previše pitam...hvala unaprijed, ako ništa, barem na čitanju posta.

Odma da ti kazem Lenco L75 ne spada u kategoriju naslova teme. Treba tu zericu nesto vise od levela pocetnika ako si mislio pod time kad si naslovio temu za amatera (svi smo mi vise manje amateri u ovome hobiju, barem ja, nisam dobio ni kinte od njega)
Ali da je Lenco L75 ruzno pace, tu su u pravu. Samo je potrebno podosta truda da se pretvori u labuda. 
Ja imam dva Lenca L78 i Lenco L75. U principu su to isti strojevi samo sto 78 ima automatsko zaustavljanje i crnu gornju plocu. Ostalo je sve vrlo slicno i u oba slucaja su to izvrsni gramofoni kada rade kako treba.
Imas u rubrici "vratio se gramofon" jedan moj post gdje sam popratio izradu plintha. Za par dana kad uzmognem, napisati cu koju o servisiranju samog motora, lezaja tanjura i rucke Ortofon AS212 koja je 2 koplja iznad originalne.
Ako zelis zadrzati original Lencovu rucku, preporucio bih Denon DL103 zvucnicu. 
Eto toliko za sad od mene. Ako te nesto konkretno zanima slobodno pitaj, al kao sto si i sam zakljucio Lenco heaven je riznica iskustava i znanja ljudi iz cijeloga svijeta.

Datum objave: 25.lipanj.2021 u 11:16
Naslov je takav jer sam mislio ići na gotovu soluciju, no ipak sam se odlučio za Lenco pa ću ga dotjerat.
Neke djelove sam već naručio, plinth mi nije problem za napravit.
Original ručku ću svakako zadržat, ali tražim as 212 ili jelco sa250.
Jučer mi "ukrali" as212, bila aukcija na ebayu, ja u zadnjim sekundama ponudio 130€, a neki tamo 131€, pas mater...

-------------

Datum objave: 25.lipanj.2021 u 12:05
Ak se dizalo po euro možda je čovjek ponudio i 200 a prošlo je 131 jer si ti zadnji dao najveću ponudu od 130. Htio sam reći da ti ne bi možda prošlo ni 135 ili 150.

Datum objave: 25.lipanj.2021 u 12:26
Ti pratiš sve moguće i nemoguće oglasnike.
Kupi pa mi prodaj as212, jelco sa250, esoter track ten...
ili nađi Telefunken s500 ili 600, na njima je tvornički ugrađivan ortofon as212.

-------------

Datum objave: 25.lipanj.2021 u 12:40
jelco i borcohaha

Datum objave: 26.lipanj.2021 u 17:53
Pa koliko će to koštati na kraju? Za te novce i vrijeme koje uložiš mogao si kupiti Technics SL-1500 ili još bolje Technics SL-1200, polovan serije 5 ili čak 7 u mint stanju. I samo ga priključiti i uživaj a kakvog god Lenca sastaviš, po meni nema šanse sa jednim od ova dva Technics-a..
Ali ako te sve to veseli, samo naprijed ima i u tome nešto.da

Objavio: tatamata
Datum objave: 26.lipanj.2021 u 18:18
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Pa koliko će to koštati na kraju? Za te novce i vrijeme koje uložiš mogao si kupiti Technics SL-1500 ili još bolje Technics SL-1200, polovan serije 5 ili čak 7 u mint stanju. I samo ga priključiti i uživaj a kakvog god Lenca sastaviš, po meni nema šanse sa jednim od ova dva Technics-a..
Fancy naj se sramotit. Ovakva izjava pokazuje potpuno nepoznavanje sva tri gramofona.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 26.lipanj.2021 u 19:49
Tatamata je bio brži, ali mislio sam uputiti sličan odogovor.
Lenco se može tako složit da posrami ne Technicsa, nego poprilično ozbiljnije gramove.
Naravno, takva priča košta ne baš malo novaca.
No moja varijanta, dakle Lenco L75, novi plinth (vjerojatno besplatno, ima u firmi 5 osni cnc tak da mi to nije problem napravit), ručka (bilo ortofon as212 ili nešto poput jelco sa250) i zvučnica.
Sve skupa oko 400-500€
Lenco je cca 100-150€, ručka isto tako otprilike, i zvučnica nek bude u tom rangu.
Dakle 450€ plus sitnice za obnovu, ležaji, damping...
A najviše me veseli tvoja zadnja rečenica, nema mi draže nego kad sve to sam napravim.

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 11:45
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Fancy naj se sramotit. Ovakva izjava pokazuje potpuno nepoznavanje sva tri gramofona.

Nepoznavanje? Naravno nisam se bavio ovim Lencom ništa ekstra, imao sam Lenca L-75 i ne moraš mi govoriti koliko je to dobar gramofon. U rangu je svih onih gramofona za 200-300 Euro. 
Nebitno, rekoh  ima sam Lenca L-75 polovnog prije jedno 15-20 godina i radio je koliko je radio, možda par mjeseci-godinu, više se i ne sjećam a kad je izdahnuo najteže mi je bilo odnijeti ga i baciti jer je bio opako težak, koliko se sjećam. Ova dva nevedena Technics-a su alfa i omega za ovog Lenca L-75 po meni, po pitanju tehnologije, mehanike, preciznosti. Dakako može se i u Lenca uložiti 1000 Euro i imati solidan uređaj, ali neću dužiti, za mene je taj Lenco, bio i ostao Lenco. Ali naveo sam da svatko ima svoje veselje. Netko uči od drugih a netko na sopstvenim greškama.

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 11:52

Tatamata je bio brži, ali mislio sam uputiti sličan odogovor.
Lenco se može tako složit da posrami ne Technicsa, nego poprilično ozbiljnije gramove.
Naravno, takva priča košta ne baš malo novaca.
No moja varijanta, dakle Lenco L75, novi plinth (vjerojatno besplatno, ima u firmi 5 osni cnc tak da mi to nije problem napravit), ručka (bilo ortofon as212 ili nešto poput jelco sa250) i zvučnica.
Sve skupa oko 400-500€
Lenco je cca 100-150€, ručka isto tako otprilike, i zvučnica nek bude u tom rangu.
Dakle 450€ plus sitnice za obnovu, ležaji, damping...
A najviše me veseli tvoja zadnja rečenica, nema mi draže nego kad sve to sam napravim.

O tome pričam, novca, znanja, stpljenja, dijelova i može to biti u rangu Technicsa, moža modela SL-1500-golog a SL1200 nikada a možda ni tada, ao SL-1200G o tome neću ni pričati, to je jedna druga liga.  
Ja sam najčešće išao težim putem, nebitno o čemu se radi a ima ovdje još forumaša koji su išli težim putem i samo sam napisao nepristrano mišljenje, bez ljubavi prema bilo kojoj marki ali sa predznakom, kupi, malo pobriši, uglancaj, možda bolja zvučnica-doštimaj i uživaj danima u slušanju a sve drugo na kraju zna postati teret a ne uživanje u slušanju muzike.
Opet naglašavam, nepristrano i bez fanatizma prema bilo kome.

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 14:00
Fancy, ne uzrujavaj se, u pitanju je obična primitivna naprava
Kao što piše u mom prvom postu, ovo mi je tek za početak, da vidim je li to za mene ili nije.
Dakle, Lenco je definitivno krajnji izbor, dok stigne pa se uredi...rano je za bilo kakve usporedbe.

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 14:02

Dotad, osuđen sam na digitaliju...katastrofa kol'ko dobro radi ovaj dupli ad1865

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 14:35
Jel se popravilo šta?
Jučer si rekao da kosiš i ništa ne slušaš haha

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 15:00
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Jel se popravilo šta?
Jučer si rekao da kosiš i ništa ne slušaš haha

ilijo, nemoj mi offtopičarit po temi
Ali da, dolazi na svoje, fino radi.

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 15:03
Pa napisao si da kupuješ to i to i tema je gotova.
Jesi se dogovori sa njemcom? Pošalji mi podatke da ti platim ili da zovemo za ovog
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=223289799" rel="nofollow - https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=223289799

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 15:17
Sutra ti javim.
A ovom za technics ponudi 450€, s njegovom dostavom.

-------------

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 27.lipanj.2021 u 18:59
demo provocira haha. Ti Technicsi 1200G dođu pun kufer para.

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 19:51
A ja sirotinja, skupljam samo krame od 30-40 godina staža

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 22:30

Fancy, ne uzrujavaj se, u pitanju je obična primitivna naprava
Kao što piše u mom prvom postu, ovo mi je tek za početak, da vidim je li to za mene ili nije.
Dakle, Lenco je definitivno krajnji izbor, dok stigne pa se uredi...rano je za bilo kakve usporedbe.

Ne, naravno da se ne uzbuđujem. Ti si izabrao Lenca i tu nema priče, tvoj izbor je najiispravniji. Aako si entuzijasta i voliš ploče, na početku ako "ubodeš" solidan uređaj, možeš biti sretan mnogo godina i naslušati se muzike a ponekad naletimo i na "kramu" koja nam zna ubiti i želju i entuzijazam za bilo čim. Nadam se samo da ćeš sa nama ovdje malo podijeliti iskustvam, kad to malo "shriktaš".da

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 22:36
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Ako ikada bude mijenjao svog Linn LP12 za kojeg ne znam ni koliko je star, upravo pucam na tog Technicsa 1200G i onda sam miran idućih 20 godina.da
Ali za sada Linn radi fantastično, tako da sada samo pišem o nekakvim budućim mogućnostima.

Datum objave: 27.lipanj.2021 u 23:04
Tema je otvore baš zato da podjelim iskustvo s ostalim, možda nekome bude i od pomoći, bilo bi mi drago.
A na Lenco paše i pokoja Linn ručka, uz nikakakve ili minimalne preinake, tako da smo na pola puta

-------------

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 28.lipanj.2021 u 06:24

Ako ikada bude mijenjao svog Linn LP12 za kojeg ne znam ni koliko je star, upravo pucam na tog Technicsa 1200G i onda sam miran idućih 20 godina.da
Ali za sada Linn radi fantastično, tako da sada samo pišem o nekakvim budućim mogućnostima.

Ako imaš serijski broj moguće je utvrditi godinu proizvodnje  da

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 13:32
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Hvala za infno. Jednom davno sam nešto čitao  o tome, ali nije me iskreno rečeno zanimalo jer sve radi perfektno. ali ako imaš direktan link, danas ću to rado pogledati...da

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 15:27

Hvala za infno. Jednom davno sam nešto čitao  o tome, ali nije me iskreno rečeno zanimalo jer sve radi perfektno. ali ako imaš direktan link, danas ću to rado pogledati...da
https://serial-number-decoder.co.uk/linn-sondek-lp12/linn-sondek-lp12.htm

-------------

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 16:04

https://serial-number-decoder.co.uk/linn-sondek-lp12/linn-sondek-lp12.htm

Hvala najljepše na linku. Kad sam dao broj izbacio je da je napravljen izmeü 1990-1991 godine. pa i  nije tako star moj Linn Sondek LP12, nekih 30-ak godina..cool . 
Čitao da je Linn, Sondeka nadograđivao  i unapređivao sa vremenom i kasnije ugrađivao-dodavao upgarde, koje je prijašnji vlasnik mog sadašnjeg uređaja uredno napravio ili ga je već takvog kupio sa već ugrađenim Lingo napajanjem, Trampolin-om i Cirkus kitom, 
A čini mi se da ću se načekati Technics-a jer bi Linn mogao još godinama odlično služiti
Hvala još jednom na linku..

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 17:50
NP i drugi put da
Na mom je otpala naljepnica pa nemam pojma koliko je star placo
Ali prema izgledu gumba za paljenje mogao bi biti negdje oko 80'

-------------

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 21:05

NP i drugi put da

Kod starijih modela Linn-a serijski brojevi su bili zalijepljeni na donjoj strani gornje ploče. Ako imaš Cirkus ležaj možda ova slika pomogne ili video.. Ali čini mi se da Linn ima i orginalan lager iz 90-ih kojij je crn, tako da je teško za konkretno reći. 

Ovo sam našao na jednoj stranici ..

1987, ležaj je poboljšan boljim materijalom za oblaganje i
strože tolerancije. Ulje promijenjeno u crno. Opruge ovjesa uzemljene do
poboljšana tolerancija. Poboljšan sastav oplate za ručku..
1989. Promijenjena jastuk motora. Valhalla prenaponsko osiguranje i
preinaka. PCB mrežni kabel (UK). [79.700]
1989, Nova MDF ploča, laminirani vrh i
dno. [79.160]

http://https://www.analog-forum.de/wbboard/index.php?thread/64487-linn-lp-12-seriennummer-79xxx-bitte-um-infos-%C3%BCber-diese-baujahr/&l=2" rel="nofollow - http://https://www.analog-forum.de/wbboard/index.php?thread/64487-linn-lp-12-seriennummer-79xxx-bitte-um-infos-%C3%BCber-diese-baujahr/&l=2

http://https://www.youtube.com/watch?v=rtez0Tn06R0" rel="nofollow - http://https://www.youtube.com/watch?v=rtez0Tn06R0  

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 21:14
Linkovi neće da rade ma šta napravio??glup Imaš PM.

Objavio: Gašo
Datum objave: 28.lipanj.2021 u 22:46
Dečki a da si otvorite temu o Linn LP12? Ili je to jako teško?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 28.lipanj.2021 u 22:52
Btw, slušao sam obnovljen Lenco L75 u predivnom plinthu sa ozbiljnom ručkom i zvučnicom.

To radi vanserijski, daleko bolje od modernog grema od 5000€, potpuno tamna pozadima, vrhunska transparencija, timbar i sve ostalo.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 29.lipanj.2021 u 10:36
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Dečki a da si otvorite temu o Linn LP12? Ili je to jako teško?

Je, malo smo se zanijeli Linn-om ali u dobroj namjeri.. obrva
Slažem se da se svaki gramofon može unaprijediti do neprepoznatljivosti, ali sigurno ne za 200-300 Euro. 
A da ne spominjem ostalu lepezu od phono sekcije, zvučnice i ostalog lanca setupa. 
Svaki setup ili komponenta se čuju onoliko dobro, koliko dobro se čuje najlošija komponenta u njima.. 

Datum objave: 29.lipanj.2021 u 21:44

Najlošija komponenta u Lencu će biti nikotin, ne gine mu dnevno minilano jedna kutija cigareta.

Uuuuu pušenje i hifa,, to ne ide zajednone.. Grijehota je pušiti u istoj sobi gdje su uređaji. 
Ne mogu reći da sam pušač, ali od ove corone, zapalim ponekad jednu dvije "cigarete" ali nikad u stanu a pogotovo ne pokraj hife. Ukućani ni ne dišu kad prolaze pokraj hife..haha

Nekad me to" diralo ", ali da ja plaćam hifi i njezine režije, bez pušenja.
Jbg, još tolko luksuza si mogu priuštit...2,3-5 sati slušanja bez cigare, moš mislit.

Oooooo, može može, ostavi se, ali da je lako nije. 
To ti kaže pušač koji je aktivno pušio prije 20 godina 2-3 kutije cigatera na dan i onda prekinuo i 20 godina nije zapalio a i danas ne zapalim obične cigarete jer mi se gade, nego sa veoma slabim duhanom i CBD-om. U CH  Legalno, dakako.. A za režije i ostalo imaš pravo. Svi imamo nekakve poroke i svoj komfor, ali meni bi bilo žao zapaliti pokraj zvučnika-membrane pa Luxman-a, Linn-a a joooojjj sad bi zinuo "jaukati" od same pomisli na to..hahahahahahahahahaha 

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 00:31
Kak ide ona priča, dok si pod mojim krovom...tako se ja hifi obraćam
To su samo materijalne stvari, nisu za žalit, doći će druge ionako
Nego...Lenco je kupljen, kad stigne ide koja slikica, isprobat ću ga u takvom stanju pa u komplet obnovu idem, onda još koju sliku nabacim, možda nekoga i zanima, a možda bude i od pomoći nekome

-------------

Objavio: andy_0702
Datum objave: 30.lipanj.2021 u 11:28
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Btw, slušao sam obnovljen Lenco L75 u predivnom plinthu sa ozbiljnom ručkom i zvučnicom.

To radi vanserijski, daleko bolje od modernog grema od 5000€, potpuno tamna pozadima, vrhunska transparencija, timbar i sve ostalo.

pa zavisi kakava je ručka i kakva je zvučnica...  smijeh za pretpostaviti je i da na novi gramofon od 5k eura nitko neće staviti zvučnicu od 500e...
Sjećam se kad je Kuzma držao radionicu o podešavanju gramofona kod Bože i kad su ga pitali šta je najpametnije ugrade da gramofon bolje zvuči odgovorio je kupi bolju zvučnicu smijeh

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 13:09
Evo par savjeta kad dobijes Lenco.
Kod njega najvazniji tvik je kontrola vibracija...kao i kod svakog gramofona, al kod Lenca pogotovo, to je ona razlika izmedju dobrog i odlicnog.
Vecina vibracija dolazi od motora. Lencov zvuk je poznat upravo zbog njegovog tarnog prenosa (odlicna dinamika) a tu lezi i negov potencijalni problem zbog prenosa vibracija motora preko tarenice na tanjur i sasiju. I eto ti mutnog zvuka...
Znaci pod obavezno ide skidanje motora i potpuni servis. Na Lenco heavenu imas proceduru kako to napraviti. Stvarno je detaljna i isve je lijepo objasnjeno.
No ono sto nije, je to da ponekad vibracije dolaze iz namotaja samog statora motora. Iako je motor napravljen da traje, traje, traje...ponekad se desi da namotaji uslijed starosti olabave pa stvraju cujnu vibraciju.
I to je rijesivo...s ljepilom koje se ubrizga s vanjske strane zavojnica i one se prakticno oviju lijepilom i samim time eliminiraju vibracije. 
Pregledaj samu tarenicu jer jedan od nedostataka takvog prenosa je proklizavanje pa tanjur mora biti savrseno cist (odmascen) a guma na tarenici u koliko toliko prihvatljivom stanju s pravim kutem nalijeganja na konusnu osovinu motora.

Za lezaj zanjura ti nemoram ni spominjat. Vrlo se jednostavno ocisti i sredi. Ja koristim 5w30 motorno ulje. Par kapi. I da, ja sam promijenio sve lezajeve s keramickim...

Par savjeta vezano za Ortofon AS212 ako se odlucis na nju:
Obavezno zamjeni kuciste vertikalnog lezaja (ona crna plastika) jer ako vec nije, puknuti ce prije ili kasnije. To ahilova peta te rucke.
Kad je vec imas rastavljenu, promijeni ozicenje sa Cardasovim.
Probaj za nju nabaviti ADC magnezijski headshell - odlican.
Obavezno koristi ekscentricni adapter da bi dobio korektnu duljinu pivot - spindle od 212mm. Inace Lencova original rucka je 210mm.
Sto se tice zvucnica meni se pokazala izvrsno Nagaoka mp 150 i 200.

Ima jos puno toga al za pocetak je i ovo dosta.
I sto je najvaznije...dobro se zabavi...Bravo

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 14:02
Hebate Alene, kao da mi čitaš misli
Točno što si naveo sam već i kupio, sve ležajeve (keramičke), glumicu za idler i kućište za ručku uključujući i ležaj, tj samo kuglice.
Kupio i za original ručku djelove da obnovim, v blockove i ostalo, pa nek stoji, ako ništa za ukras.
Dampiranje kućišta se podrazumijeva, novi plinth također, po nekoj matematici imat će +-25kg.

-------------

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 14:46

Kak ide ona priča, dok si pod mojim krovom...tako se ja hifi obraćam
To su samo materijalne stvari, nisu za žalit, doći će druge ionako
Nego...Lenco je kupljen, kad stigne ide koja slikica, isprobat ću ga u takvom stanju pa u komplet obnovu idem, onda još koju sliku nabacim, možda nekoga i zanima, a možda bude i od pomoći nekome

Kako da ne, slika i osobnih iskustava nikad dosta i dakako da će nekome pomoći, iako mi toga ni svjesni nismo.

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 16:35

glumicu za idler

za ovo si trebao malo sacekat da vidis sto imas. postoji vise verzija idlera, a guma koja se kupuje u rinfuzi na ebayu ide na plasticni idler. ovi drugi, metalni...kojih ima vise, guma je vulkanizirana na samu tarenicu(idler) pa tu bas i nema neke srece osim promjene cijelog kotaca s gumom.
ali zlo i naopako, i metalnih tarenica ima 2 vrste, one s rupom od 2.45mm i 3mm pa i tu valja pripaziti...

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 17:04
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

glumicu za idler

za ovo si trebao malo sacekat da vidis sto imas. postoji vise verzija idlera, a guma koja se kupuje u rinfuzi na ebayu ide na plasticni idler. ovi drugi, metalni...kojih ima vise, guma je vulkanizirana na samu tarenicu(idler) pa tu bas i nema neke srece osim promjene cijelog kotaca s gumom.
ali zlo i naopako, i metalnih tarenica ima 2 vrste, one s rupom od 2.45mm i 3mm pa i tu valja pripaziti...

Znam i to, tj sve piše na Lencoheavenu, i u 90% slučajeva koriste tu koju sam naručio.
Razmišljao sam da pričekam, al 5€ nije skupo
A kupio sam danas telefunken s ortofon as212 ručkom. Jeftinija ta varijanta nego ručka posebno.
Hvala na savjetima, vidim da se razumiješ...dobro će mi doći.

-------------

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 30.lipanj.2021 u 17:59

Prema izgledu gumba tvoj je napravljen osamdesetih po licenci u elektrokontaktu!

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/" rel="nofollow - Milane, odlazi iz svetinje!

Datum objave: 30.lipanj.2021 u 20:16
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Plaćen ti je Lenco, reci mu a je mu je lova za dva dana na računu, pošaljem ti potvrdu čim dobijem od banke  ak hoće odmah pakirat.
Imaš PM ili faking mobitel.

Ne trpaj ove privatne pizzz po forumu

-------------

Datum objave: 08.srpanj.2021 u 17:46

Nije Lenco, ali je stigao Telefunken s Ortofon ručkom.

-------------

Datum objave: 08.srpanj.2021 u 18:31
Kad ga raskopaš ostavi mi ovu ručkicu za dizat i spuštat ručku da si na skretnicu ugradim :))

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 16:11

Ručka ide na čišćenje, onda novi keramički ležejevi (jedan stari lagano "cvili" i nakon čišćenja), novo ožičenje, ofkors, cardas i novo kućište (mesing) ležaja.

BTW, ima doborovljac da ovo vrati u funkcionalno stanje?

-------------

Objavio: Flikoman
Datum objave: 15.srpanj.2021 u 13:31
Ovo ti je Ortofon AS212 MK1 ručka, ja mislim. Odlična ručka!

Objavio: Flikoman
Datum objave: 15.srpanj.2021 u 13:38
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

Evo par savjeta kad dobijes Lenco.
Kod njega najvazniji tvik je kontrola vibracija...kao i kod svakog gramofona, al kod Lenca pogotovo, to je ona razlika izmedju dobrog i odlicnog.
Vecina vibracija dolazi od motora. Lencov zvuk je poznat upravo zbog njegovog tarnog prenosa (odlicna dinamika) a tu lezi i negov potencijalni problem zbog prenosa vibracija motora preko tarenice na tanjur i sasiju. I eto ti mutnog zvuka...
Znaci pod obavezno ide skidanje motora i potpuni servis. Na Lenco heavenu imas proceduru kako to napraviti. Stvarno je detaljna i isve je lijepo objasnjeno.
No ono sto nije, je to da ponekad vibracije dolaze iz namotaja samog statora motora. Iako je motor napravljen da traje, traje, traje...ponekad se desi da namotaji uslijed starosti olabave pa stvraju cujnu vibraciju.
I to je rijesivo...s ljepilom koje se ubrizga s vanjske strane zavojnica i one se prakticno oviju lijepilom i samim time eliminiraju vibracije. 
Pregledaj samu tarenicu jer jedan od nedostataka takvog prenosa je proklizavanje pa tanjur mora biti savrseno cist (odmascen) a guma na tarenici u koliko toliko prihvatljivom stanju s pravim kutem nalijeganja na konusnu osovinu motora.

Za lezaj zanjura ti nemoram ni spominjat. Vrlo se jednostavno ocisti i sredi. Ja koristim 5w30 motorno ulje. Par kapi. I da, ja sam promijenio sve lezajeve s keramickim...

Par savjeta vezano za Ortofon AS212 ako se odlucis na nju:
Obavezno zamjeni kuciste vertikalnog lezaja (ona crna plastika) jer ako vec nije, puknuti ce prije ili kasnije. To ahilova peta te rucke.
Kad je vec imas rastavljenu, promijeni ozicenje sa Cardasovim.
Probaj za nju nabaviti ADC magnezijski headshell - odlican.
Obavezno koristi ekscentricni adapter da bi dobio korektnu duljinu pivot - spindle od 212mm. Inace Lencova original rucka je 210mm.
Sto se tice zvucnica meni se pokazala izvrsno Nagaoka mp 150 i 200.

Ima jos puno toga al za pocetak je i ovo dosta.
I sto je najvaznije...dobro se zabavi...Bravo

Tek sad vidio ovo. Ja imam MK2 Ortofonku AS212 sa Nagaoka MP-300. Odlično radi. Mislim da negdje sa strane imam još jednu takvu ručku, NOS.

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 13:44
Kud se nisi prije javio, pa da trgujemo,ja okolo tražio stare telefunkene samo da bi skinuo ručku.
Na kraju našao telefunken electronic center 6001, za 150€, i navodno djelomično refreshan, očišćeni potovi, prekidači...
Ako nekome treba za dijelove..

-------------

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 17:15
Danas stigli novi keramički ležaji, ekscentrični adapter i ožičenje.

Pitanje za iskusnije, da li ležaj ostavit da radi na "suho" ili ga je bolje malo podmazati? Čitao sam po internetu i svako ima svoju teoriju, neki podmazuju da bi smanjili trenje, poboljšali okretnost bla bla sve što se već zna, drugi kažu da keramika nije za podmazivamje i da je to ležaj koji se ne koristi kao inače pa nije potrebno podmazivanje...
Ima smisla i jedno i drugo, a što bi bilo bolje...?

-------------

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 17:47
Netreba ti ulje na keramickim lezajevima. Mislim da cak ni u originalu nije bilo. Isto tako nemoras staviti niti na vertikalne lezaje (one 4 kuglice) mada ce ti trebati kapic masti da ih drzi na mjestu kad ih budes vracao natrag.

Datum objave: 18.srpanj.2021 u 14:18
Da, napravio sam probu (s originalnim) i puno lakše se okreće bez ulja.
Hvala Alene.

-------------

Objavio: kruno1960
Datum objave: 30.srpanj.2021 u 10:08

Hvala Alene.

Do koje je faze Lenco stigao sada?

-------------
Kruno1960

Datum objave: 30.srpanj.2021 u 11:11
Originalno postano od strane člana: kruno1960 kruno1960 napisao:

Hvala Alene.

Čekam još neke dijelove da mi stignu, a i ljeto je, godišnji...pomalo.

-------------

Datum objave: 30.srpanj.2021 u 12:39
Originalno postano od strane člana: kruno1960 kruno1960 napisao:

Čekam još neke dijelove da mi stignu, a i ljeto je, godišnji...pomalo.

Tnx na odgovoru!
Taman da se do jeseni i ploče skupe na prirodnu veličinu, nakon ovih vrućina haha

-------------
Kruno1960

Datum objave: 17.kolovoz.2021 u 12:29

Evo, da ne bi pomislili da sam lijen. Plinth je napravljen, treba ga samo zalijepit, lenco je rastavljen, očišćen, podmazan, motor također (BTW radi tako tiho da sam mislio da nije upaljen, pa sam ga gasio/palio da se uvjerim ), srebrni/kromirani djelovi ispolirani, svi ležajevi novi keramički, ručka očišćena i lagano ispolirana, novo cardas ožičenje (do headshella i od headshella do zvučnice). Gornju ploču Lenca ću polakirati u crni struktur lak, jer ova trenutno je puna nekakvih packi koje se ne mogu oprat.
To je to, više manje.

i da, skupilo se stotinjak i malo više ploča, za početak dosta.

-------------

Datum objave: 17.kolovoz.2021 u 13:05
Jako lijepo. Nastavi izvjestavati i fotkati, s gustom ovo gledam i citam.

P.S. gdje i kako si u tako kratkom vremenu nabavio stotinjak ploca? Ova DG izdanja mi inace fakat jako variraju. Vecinom do sredine 70ih stvarno OK zvuce, a cijene su dobre, ali imam recimo jedan box set Beethovenovih simfonija s kraja 50ih, koje mi ne zvuce dobro - kao da je orkestar ***eno daleko od mene, skroooz natrag. Inace imam jednu plocu solo Schonbegrovih kompozicija na klaviru i to zvuci ***eno. Dinamicno, prirodno, udarac klavira, za 5. Imam oz 60ih i izadnje Mahlera na temelju Ruckertovih pjesama Kindertotenlieder isto super zvuci. Jedna od meni najdrazih stvari - Chopinovi klavirski preludiji u izvedbi Pogorelica, koja izvedba mi je toliko superiorna da nijednu drugu ne mogi slusati - ta ploca je vec iz digitalnog perioda DGa i za nji ne mogu rexi da dobro zvuci....ono, ok je, nije strasno, ali nije ni dobro.

Ne znam na koju foru Telarcova izdanja klasike tako dobro zvuce, a digitalno je sve. Kuzi se da je malo nabrijano, malo je umjetnija ta separacija, ali ludo dinamicno. Imam i nesto originalnih Decca izdanja (engleskih, naravno) i to je super.

Datum objave: 17.kolovoz.2021 u 13:43
Nešto je mojih, tj od starog, dede...ko zna.
Nešto od ujaka, on je uglavnom bio za kalsiku.
Što se tiče udaljenosti orkestra, pa približi se zvučnicima, ili stani iz njih, tako ćeš se malo približiti.
Iduća radnja mi je složiti nekakav perač, ništa specijalno, kupio sam motorić s redukcijom, skemijat neki stalak za to i kadicu, još sam da je negdje nabaviti wetting

-------------

Datum objave: 17.kolovoz.2021 u 16:07

Što se tiče udaljenosti orkestra, pa približi se zvučnicima, ili stani iz njih, tako ćeš se malo približiti.
Iduća radnja mi je složiti nekakav perač, ništa specijalno, kupio sam motorić s redukcijom, skemijat neki stalak za to i kadicu, još sam da je negdje nabaviti wetting

Odlicno za ploce!

Sto se peraca tice, ja imam vec neko vrijeme na piku okki nokki one, zelim nesto sto sauga. Koliko vidim intek kod nas dila ON. Trebam ih nazvati. Imam dosta ploca koje imaju puno smeca u brazdama, cini mi se, a da ce biti u jako dobrom stanju kad se ociste. Sad imam fancy zvucnicu pa da ju ne ujebavam sa prljavstinom

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 13:27

wetting agent misliš ili nešto drugo tražiš ?
ako je wetting agent za tekućinu za pranje ploča što se stavlja možeš naravno preko neta, ali i npr. u Zg-u imaš u trgovini sa foto opremom ... (ja kupio u onoj na zelenom valu)

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 14:02
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

ako je wetting agent za tekućinu za pranje ploča što se stavlja možeš naravno preko neta, ali i npr. u Zg-u imaš u trgovini sa foto opremom ... (ja kupio u onoj na zelenom valu)

Za pranje, da.
Ima na ebay ali dosta skup, pa svakakve trošarine na to...mislim nije skup, ali s početnom cijenom od cca 20€ završiš na duplo.
Ima neki dućan u hr online narudžbu, samo im je min pakiranje 1L, ispod 200kn čini mi se, ne treba mi tol'ko ali nek se nađe.

-------------

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 14:47

Za pranje, da.
Ima na ebay ali dosta skup, pa svakakve trošarine na to...mislim nije skup, ali s početnom cijenom od cca 20€ završiš na duplo.
Ima neki dućan u hr online narudžbu, samo im je min pakiranje 1L, ispod 200kn čini mi se, ne treba mi tol'ko ali nek se nađe.

probaj nazvati praxis ... oni su imali malo pakiranje ali ime je web dosta loš pa bolje nazovi...

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 14:56
Imam u podrumu podosta ovih ploča klasične glazbe. Od svih njih se odabralo jedno 6 ploča a ostalo stoji tamo gdje stoji... Nije da ne volim klasičnu glazbu, postoje pojedinačne skladbe iz odjela klasike koje ću uvjek rado poslušati, ali postoji i toliko skladbi u klasičnoj glazbi koje nikada neću slušati.

Nije baš da si se raskinuo od slika, podebljaj malo, sklapanje, poliranje, lijepljenje..sve je to interesantno za vidjeti.. Prezentacija je veoma bitna stavka.. A kad proradi nadam se barem jednom videu na youtube da čujemo kako svira Lenco.

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 17:08

Imam u podrumu podosta ovih ploča klasične glazbe. Od svih njih se odabralo jedno 6 ploča a ostalo stoji tamo gdje stoji... Nije da ne volim klasičnu glazbu, postoje pojedinačne skladbe iz odjela klasike koje ću uvjek rado poslušati, ali postoji i toliko skladbi u klasičnoj glazbi koje nikada neću slušati.

Nije baš da si se raskinuo od slika, podebljaj malo, sklapanje, poliranje, lijepljenje..sve je to interesantno za vidjeti.. Prezentacija je veoma bitna stavka.. A kad proradi nadam se barem jednom videu na youtube da čujemo kako svira Lenco.

Hebeš yt, spakiram ga pa pošaljem na turneju, ko ima volje i želje neka ga posluša.

-------------

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 17:22

Evo još dvije slikice, plinth izrezan do kraja, isproban i malo dorađen, jer zapravo je u igri L78, ne L75 (ukratko, kupio sam L75 pa se paket zagubio i vratio pošiljatelju, onda sam već lagano popi.zdio i našao ovaj L78), prva i druga ploča nisu 100% pasale jer L78 ima automatsko zaustavljanje, pa s donje strane ima malo drugačiji raspored mehanike od L75, neke polugice više i tak, pa mi je to malo uzelo vremena dok sam ručno doradio. Plinth je inače rađen na cnc-u i program je bio prilagođen za L75, tu se malo zakompliciralo.
To je to za sada, do kraja tjedna planiram polakirat Leco i plinth, onda kad krene sastavljanje bude još koja fotka.

-------------

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 17:30

Evo upravno našao što će se prvo zaorit kada Leco proradi.

-------------

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 21:09

Ne znam koliko dobro će se vidjeti, ali po vašoj procjeni, je li igla u dobrom stanju ili?
U pitanju je shure m91ed zvučnica, dobijo je sa ručkom (ortofon as212), je li to nešto oke ili šroteks za smeće?

-------------

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 22:32

Za pranje, da.
p.s. ako si iz Zagreba poklonim ti FOTONAL-a dovoljnu količinu da sa IPO alkoholom i destiliranom napraviš 30l tekućine za čišćenje :)  (stavlja se jako malo wetting agenta)

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 23:16
Hvala andy, iz Zg sam, tj pored, Sv. Nedjelja...prihvatio bih ponudu ali si razmišljam, radije kupim litru pa onda imam i ja za podjelit drugima, nek se nađe

-------------

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 23:31

Hvala andy, iz Zg sam, tj pored, Sv. Nedjelja...prihvatio bih ponudu ali si razmišljam, radije kupim litru pa onda imam i ja za podjelit drugima, nek se nađe

sve 5... pogledaj na kuzma stranici recept za pravljene tekucine za ciscenje ploca..
ili ovaj link za recept...
https://londonjazzcollector.wordpress.com/for-audiophiles/home-brew-cleaner-for-vacuum-rcms/" rel="nofollow - https://londonjazzcollector.wordpress.com/for-audiophiles/home-brew-cleaner-for-vacuum-rcms/

ja ima 2deci i to mi traje vec .... jer ide svega par kapi... 
tako da litra traje ... u biti vise je za dijeljenje smijeh

Datum objave: 18.kolovoz.2021 u 23:53

sve 5... pogledaj na kuzma stranici recept za pravljene tekucine za ciscenje ploca..
ili ovaj link za recept...
https://londonjazzcollector.wordpress.com/for-audiophiles/home-brew-cleaner-for-vacuum-rcms/" rel="nofollow - https://londonjazzcollector.wordpress.com/for-audiophiles/home-brew-cleaner-for-vacuum-rcms/

ja ima 2deci i to mi traje vec .... jer ide svega par kapi... 
tako da litra traje ... u biti vise je za dijeljenje smijeh

A da zamjenim uloge? Par kapi destilirane, a ostalo wetting.

-------------

Datum objave: 19.kolovoz.2021 u 00:00
smijehClap

Datum objave: 20.kolovoz.2021 u 16:13

Evo još dvije slikice, plinth izrezan do kraja, isproban i malo dorađen, jer zapravo je u igri L78, ne L75 (ukratko, kupio sam L75 pa se paket zagubio i vratio pošiljatelju, onda sam već lagano popi.zdio i našao ovaj L78), prva i druga ploča nisu 100% pasale jer L78 ima automatsko zaustavljanje, pa s donje strane ima malo drugačiji raspored mehanike od L75, neke polugice više i tak, pa mi je to malo uzelo vremena dok sam ručno doradio. Plinth je inače rađen na cnc-u i program je bio prilagođen za L75, tu se malo zakompliciralo.
To je to za sada, do kraja tjedna planiram polakirat Leco i plinth, onda kad krene sastavljanje bude još koja fotka.

O kako ovo grije oko srca. Izgleda stvarno moćno i vjerojatno ima dosta kilograma. Što se tiče slanja gramofona na truneju, ma ne treba, samo ti nama snimi kakav video i stavi na youtube, dovoljno je..haha. Ali što jest, jest, izgleda odlično..

Datum objave: 21.kolovoz.2021 u 15:15

Jutros pobajcao plinth i stavio prvi sloj laka, lenco polakirao u crni struktur, ne može se baš slikama dočarati kao što uživo izgleda.

-------------

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 13:02
Odlično će to izgledati a i takva baza odrađuje impresivan posao, slušao sam kod pokojnog Tatamate identičnu bazu sa dobrom ručkom i zvučnicom.

To vrlo lako nadsvira današnje prično skupe i hvaljene konstrukcije.

Clap

-------------

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 14:08

Jutros pobajcao plinth i stavio prvi sloj laka, lenco polakirao u crni struktur, ne može se baš slikama dočarati kao što uživo izgleda.

Lijep rad; svaka čast! Strpljivo, pedantno i polako
Kad se sve složi, ugradi i spoji, kolika se ukupna masa uređaja može očekivati?

-------------
Kruno1960

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 14:59
Hvala ljudi, ne mogu reći da se nisam potrudio, valjda će i krajnji rezultat biti zadovoljavajući.
Što se tiče mase, nisam vagao ali po procijeni 20-25kg, plinth je oko 20 i lenco 5+.
Imao sam ideju izbušit s donje strane rupe pa ih punit olovnim kuglica i zaliti epoxy smolol, no ne znam da li ima potrebe pretjerivati.

-------------

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 15:01
Nego da opet pitam, par postova ranije sam stavio sliku zvučnice, shure m91ed, je li to nešto oke ili? Ako netko možda zna..

-------------

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 19:33

Evo maloprije još jednom polakirao plinth, još jedan ili dva sloja i to je to.

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 19:48

Nego da opet pitam, par postova ranije sam stavio sliku zvučnice, shure m91ed, je li to nešto oke ili? Ako netko možda zna..

Kako si se poprilično potrudio oko gramofona držim da ipak treba više investirati u zvučnicu. U konačnici ista određuje-limitira zvuk gramofona...

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 20:57
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Kako si se poprilično potrudio oko gramofona držim da ipak treba više investirati u zvučnicu. U konačnici ista određuje-limitira zvuk gramofona...

Ma da, budem, vjerojatno nagaoka mp200 dolazi...nego čisto pitam dal je m91 za upotrebu ili da napravim naušnicu od nje ili pirs za pupak.

-------------

Datum objave: 22.kolovoz.2021 u 22:35

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ma da, budem, vjerojatno nagaoka mp200 dolazi...nego čisto pitam dal je m91 za upotrebu ili da napravim naušnicu od nje ili pirs za pupak.

imao sam mp-200 , mp-300 i onda promijenio stylus i upgrade-ao na mp-500...
mp-300 a pogotovo 500 su super... na tvom mjestu bi razmislio i o hana zvučnici ...
hana el košta kao mp200 a meni se ipak puno više svidjela... (govorim o cijenama u HR- hd multimedija)

Objavio: zed_alive
Datum objave: 23.kolovoz.2021 u 10:46
izgleda naprosto sjajno Demo...svaka čast

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 24.kolovoz.2021 u 17:37
Odlično izgleda, stvarno odlično. Samo nastavi.

Datum objave: 05.rujan.2021 u 17:45

Otprilike završni izgled, nije još sve završeno, moram sredit ožičenje do kraja, stavit konektore i strujaš na motor.

-------------

Objavio: MATIJA
Datum objave: 05.rujan.2021 u 22:02
entuzijazam i trud za svaki respekt…čestitkecool

Datum objave: 24.rujan.2021 u 21:55
Htjedoh još koju sličicu stavit, a kad ono banana, error.
Druže administratoru, bilo bi lijepo da se popravi greška.

-------------

Datum objave: 28.rujan.2021 u 15:18

Lenco je više manje gotov, pa de ne otvaram novu temu...kuha se nešto drugo.

-------------

Datum objave: 28.rujan.2021 u 15:27
Ali da, upload slike na ovom forumu je znanstvena fantastika.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net